PALUBA
March 28, 2024, 09:48:29 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10   Go Down
  Print  
Author Topic: Patrolni čamci Tipa 301  (Read 59555 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #15 on: December 14, 2009, 09:45:41 pm »

Boro, na Ohridskom jezeru su sluzili 303 i 304, sto bi znacilo da je to pozadi 304.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 804


« Reply #16 on: December 14, 2009, 09:49:41 pm »

Verovatno, pramac mu je isti mada je ograda na samom pramcu nešto drugačija. Lepa slika, šteta što nisu "uhvaćena" oba broda.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 445


« Reply #17 on: February 21, 2010, 04:59:41 pm »

Da to je taj Dasko.
Tata mu jos uvijek tamo zivi, a on se preselio kod zene, ali je isto u Puli.

Da, sećam se i ja Daska Mirana, zastavnika, komandira VBO na PČ134. Drago mi je što je živ. Inače, zanima me sudbina i ostalih starešina sa PČ134 polovinom osamdesetih, naročito Peđe Kusteca i Nasera Sejdinija.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 804


« Reply #18 on: February 21, 2010, 07:26:32 pm »

@Kumbor, Naser Sejdini je napustio JRM u septembru 1991 i ostao u Puli, Stanovaoje u istoj zgradi u kojoj sam i ja stanovao. Od tada nisam o njemu ništa čuo.
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #19 on: February 21, 2010, 08:32:30 pm »

Peđa Kustec je u Puli i navigava na Uljanik plovidbi kao prvi casnik palube. Koliko cujem trebao bi uskoro postati zapovjednik.
Naser Sejdini je bio kratko u Hrvatskoj vojsci i u cini kapetana korvete je 1992. godine presao u Makedonsku vojsku. Sto je sada s njime ne znam tocno.
Daska Mirana sam sreo prije par dana kada sam bio u Puli. Izgleda super za svoje godine.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #20 on: February 22, 2010, 12:05:18 pm »

Ako pricamo o istom coveku (a verovatno govorimo)

Quote
Генерал-мајор Насер Сејдини
Заменик на началникот на ГШ на АРМ
   
Генерал-мајорот Насер Сејдини е роден 29.10.1957 година во село Лакавица, Гостивар, Република Македонија.
 
Основно и средно образование завршил во Гостивар. Во 1980 година дипломирал како морнарички офицер на Морнаричката Воена Академија во Сплит. Во 1995 година ја завршува Командно-Штабната Школа во Воената Академија ,,Михаило Апостолски“ во Скопје, а највисокото ниво на воено образование го заокружува со дипломирање на Школата за Национална Одбрана во Истамбул, Република Турција, во 2004 година.
 
Својата богата офицерска кариера ја започнал во 1980 година, како командир на вод, а позначајни должности кои ги извршувал се: командир на чета, командант на граничен баталјон, началник на Г-5 секцијата во ГШ на АРМ, командант на Командата за обука и командант на 1. механизирана пешадиска бригада и Заменик на командант на Здружената оперативна команда. Должноста Заменик на Началникот на ГШ на АРМ, ја извршува од 1 август 2008 година. Генералот Сејдини извршувајќи командни долности во АРМ со својата работа и несебично залагање е познат кај припадниците на АРМ како исклучителен лидер, градител на одлични меѓучовечки односи и офицер чија кариера е изградена на заедничкиот успех во единиците со кои командувал. Во клучните години за АРМ, со својот личен ангажман даде голем придонес во нејзината трансформација и достигнувањето на стандардите на НАТО. Тој тоа најдобро го правеше постигнувајќи забележителни успеси со единиците со кои командуваше, како на домашен, така и на меѓународен план.
 
Генералот Сејдини е оженет и е татко на две деца. Неговиот омилен спорт секогаш бил фудбалот, кој е и негово хоби.

Dakle Naser Sejdini sa cinom General Majora je danas zamenik nacalnika generalstaba u ARM, ako treba detaljniji prevod, javite.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 804


« Reply #21 on: February 22, 2010, 01:12:39 pm »

Bogami, visoko je Naser dogurao!
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #22 on: February 22, 2010, 05:42:22 pm »

Sta ces Boro, mora da bude jedan albanac u komandi.
Ranije se to zvalo kljuc, a sada ramnopravna raspodeljenost poslova (ili nesto slicno).
Bas me interesira vase misljenje o njemu kao o oficiru (jel bio sposoban oficir ili se provlacio po kljucu).
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 804


« Reply #23 on: February 22, 2010, 07:04:09 pm »

Trpe, poslaću ti večeras PP sa mojim mišljenjem, za koje ne pretendujem da je tačno, ali navešću ti neke činjenice koje ne mogu ovde zbog člana 11 Pravilnika.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #24 on: February 22, 2010, 07:32:49 pm »

Хвала Боро.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 804


« Reply #25 on: February 22, 2010, 07:35:00 pm »

Trpe, prvo otvori PP, možda onda nećeš ni reći hvala!
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #26 on: February 22, 2010, 10:19:00 pm »

Sta ces Boro, mora da bude jedan albanac u komandi.
Ranije se to zvalo kljuc, a sada ramnopravna raspodeljenost poslova (ili nesto slicno).
Bas me interesira vase misljenje o njemu kao o oficiru (jel bio sposoban oficir ili se provlacio po kljucu).
Ja sam sa njim radio 5 godina i uvijek smo imali jedan korektan odnos.
On je bio komandant na PC 134 dok nije otisao u MNC, a ja sam bio na PC 133. Poslije smo kratko radili u HV u centru za obuku na Muzilu. Bio je u cinu kapetana korvete na duznisti zapovjednika nastavne bojne (bataljona).
Opet je to bio korektan odnos.
Znao sam da ide za karijerom. Ponudu je dobio od admirala Bocinova.
Logged
marinero
Prijatelj foruma
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 153


« Reply #27 on: March 11, 2010, 04:26:00 pm »

Ex PC 302, Ministarstvo odbrane CG ga je doniralo Institutu za biologiju mora u Kotoru, a oni ne znaju sto da rade sa njime jer ima ne odgovara za njihove potrebe istrazivanja mora. Brod je prebacen u Bijelu gdje i danas trune....


* PC 302.JPG (277.25 KB, 800x600 - viewed 244 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 804


« Reply #28 on: March 11, 2010, 07:42:17 pm »

Dođe mi da plačem! Kad se samo setim koliko sam truda i vremena uložio da se vrati "iz mrtvih" posle "stručnog skidanja nadgrađa" u Virpazaru...

A danas nikome ne treba?! Zašto ga ne prodaju, privatnik bi mu već našao namenu.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #29 on: March 11, 2010, 09:42:50 pm »

Vozio sam se nekoliko puta na 302 kroz Boku. Bio je karakterisitčan po tome što je strahovito bacao garež po palubi. Ako si se vozio po palubi makar i kratko vreme bio si sav mastan i garav kad si se iskrcao sa njega.
Jedno vreme je taj brod prevozio ljude na posao i sa posla po Boki (Kumbor - Pristan - Šiljice - Rakite - Rose); možeš misliti ljude u civilnim odelima posle svakodnevne vožnje .......
Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 23 queries.