PALUBA
March 28, 2024, 09:32:27 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 101   Go Down
  Print  
Author Topic: HRZ i PZO: Izbor novog višenamjenskog borbenog zrakoplova  (Read 461130 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #45 on: May 18, 2010, 06:20:21 pm »

Možda bi mogli naše političare uputiti na repeticije iz etike, moralke i aritmetike? Ne bi im škodila ni orijentacija u privredi po azimutu poštenja.
Mogli bi. Predlažem da se projekt nazove Goli otok ...

Slažem se s CSom da bi u nas te igračke više ležale nego letjele (osim ako nas Darodavci nekako ne uposle), no isto tako mislim i d abi zbog tradicije trebalo imati tu jadnu, pardon - jednu eskadrilu od kojih 12 letjelica na popisu, uz barem šest uvijek operativnih ... Jednom ako izgubimo nadzvučno zrakoplovstvo - kao što smo izgubili podmorničarstvo (ma koliko ono po meni bilo više ronilaštvo a ne podmorničarstvo) - teško ga ikad više pokrenemo ...
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #46 on: May 18, 2010, 06:47:00 pm »

Predlažem da se ostavimo politike, da se bavimo temama sa foruma.

Hvala!
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #47 on: May 18, 2010, 06:57:11 pm »

Bolje i letiti nego ne letiti. Pa makar i na F 16.
Logged
Coral Sea
mornar
*
Offline Offline

Posts: 18



« Reply #48 on: May 18, 2010, 07:13:43 pm »

Bolje i letiti nego ne letiti. Pa makar i na F 16.

kako zamisljas da vojska koja si jedva moze priustiti da drzi nekoliko MiG-ova 21 u zraku prijedje na nesto kao sto je F-16 bez potpune reorganizacije i znacajnog povecanja budzeta? A kako se nijedno od toga nece uskoro dogoditi, mislim da svi mozemo zakljuciti na sto ce HRZ liciti u buducnosti...
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #49 on: May 18, 2010, 07:29:18 pm »

Prvo vojska ne drži nekoliko letjelica u zraku. Vojska drži onoliko koliko joj se dopušta i iz proračuna izdvaja. Reorganizacija čega?
Postoji prelazni period za uvođenje tih zrakoplova u operativnu uporabu i obuku ljudstva. Kad politika odluči što će se i kada nabaviti, HRZ će se tome morati prilagoditi.
Logged
Coral Sea
mornar
*
Offline Offline

Posts: 18



« Reply #50 on: May 18, 2010, 07:36:15 pm »

Prvo vojska ne drži nekoliko letjelica u zraku. Vojska drži onoliko koliko joj se dopušta i iz proračuna izdvaja. Reorganizacija čega?
Postoji prelazni period za uvođenje tih zrakoplova u operativnu uporabu i obuku ljudstva. Kad politika odluči što će se i kada nabaviti, HRZ će se tome morati prilagoditi.

Pa upravo zato i govorim, iz proracuna se izdvaja jedva toliko da nekoliko starih MiGova leti, dakle to se mora promijeniti. A eto danas saznajemo iz novinskog clanka da vojska financijski jedva sklapa kraj sa krajem do te mjere da nemaju ni za poreze i carinu na donacije.
Sa "kupovinom" polovnih F-16 dolaze i novi hangari i piste, naoruzanje... realno gledajuci, ne vidim kako bi bilo moguce unutar poznatih zakona fizike da se HRZ i politicki vrh do kraja ove godine odluce na bilo kakvu kupovinu.
Logged
brka-65
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 421



« Reply #51 on: May 18, 2010, 07:53:57 pm »

Mislim da Grunf ima pravi odgovor  Grin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* grunf29uc.jpg (33.36 KB, 205x247 - viewed 215 times.)
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #52 on: May 18, 2010, 07:56:56 pm »

Niti jedna vojna logistika ne može bez Grunfa i furde.
Logged
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #53 on: May 18, 2010, 08:04:28 pm »

Koliko sam mogao da cujem u HR medijima u toku je razmatranje svih ponuda i do kraja godine trebala bi biti donesena odluka o novom avionu.Koji su sve avioni u opticaju?
Logged
Coral Sea
mornar
*
Offline Offline

Posts: 18



« Reply #54 on: May 18, 2010, 08:08:38 pm »

Koliko sam mogao da cujem u HR medijima u toku je razmatranje svih ponuda i do kraja godine trebala bi biti donesena odluka o novom avionu.Koji su sve avioni u opticaju?

F-16 C/D(block 25, mislim avioni nacionalne garde)
izraelska ponuda F-16I(polovni modernizirani F-16)
JAS-39 Gripen

Logged
Plavnik
In memoriam
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 635


« Reply #55 on: May 18, 2010, 08:38:41 pm »

Uvjeren sam da Hrvatska neće kupiti nikakve avione i to iz prostog razloga što novca nema. Ako samo malo pažljivije bacimo oko na Državni proračun to se lako uoči. Živo me zanima odakle bi novac namaknuli oni koji namjeravaju kupiti tj. dobiti na dar avione. Volio bi vidjeti tu političku strukturu koja bi izdvojila novac za nešto bespotrebno a zatvaraju se rodilišta, smanjuju mirovine, sociujalna prava i slično. I na kraju, od koga bi uopće bili jači s tim avionima ili još bolje pitanje od koga bi se uopće mogli obraniti. Hrvatska svakako treba imati zrakoplovstvo ali ne ovakvo. Mogu vam svima reči da sam sada presretan što nema novca jer kada bi ga bilo i malo više ovi naši bi pokupovali svakakvo smeće u Americi i po Europi.
Logged
Coral Sea
mornar
*
Offline Offline

Posts: 18



« Reply #56 on: May 18, 2010, 08:45:12 pm »

Uvjeren sam da Hrvatska neće kupiti nikakve avione i to iz prostog razloga što novca nema.

Ja sam 70:30 da kupovine nikakve nece biti.
Trebali bi se koncentrirati na obnavljanje i eventualno prosirenje transportne komponente, nekakve lakse patrolne avione/helikoptere za granicu(uskoro stize Schengen, a granica je jako dugacka) i ZERP.
Mornarica ce kad-tad takodjer vjerovatno trebati 3-4 laksa helikoptera i to je to. Za vise realno nema potrebe.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #57 on: May 18, 2010, 08:51:54 pm »

Kad smo kod toga vec - hoce : nece, kladio bih se da ce biti "pazara" - nesto u novcu, nesto u zivoj sili, nesto u terenu; "pazar" onaj pravi - mora biti.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* f16mini.jpg (118.54 KB, 434x331 - viewed 134 times.)
Logged
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #58 on: May 18, 2010, 09:33:13 pm »

Ako ce biti donesena odluka do kraja godine,to nije sigurno bez povoda inace ne bi imalo smisla razmatrati tako nesto.Ako nema u proracunu,ostaja da se ide u zaduzenje i kroz offset.Ulazak u NATO sasvim sigurno ubrzava donosenje ovakvih odluka.
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #59 on: May 19, 2010, 08:29:23 am »

Gospodo, danas kad željeznica, brodogradnja, cestogradnja, subvencioniranje poljoprivrede, i sl. hrvatski bezdani uzimaju (na dug) enormne svote kuna i eura, kupovina eskadrile najmodernijih postojećih lovačkih nadzvučnjaka bila bi pi.... dim. No, o vojsci se - posebice o HRZu - oduvijek može kakiti, junaci koji bi mogli nešto (službeno) prozboriti nikom ponikoše ...
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... 101   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 24 queries.