PALUBA
March 29, 2024, 01:59:05 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite i neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi ste našli svoj aktivacioni link te aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Go Down
  Print  
Author Topic: Motorna jahta Podgorka  (Read 117400 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #30 on: January 30, 2010, 09:46:34 pm »

molim lijepo

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Podgorka u salonu.jpg (37.83 KB, 480x360 - viewed 455 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #31 on: January 30, 2010, 09:57:03 pm »

Iza Sofije, kroz prozor se vidi obala kod rta Barban - plove sa Bele Vile, oko Malih Briona, verovatno u luku na V. Brijunu ili Pulu. Hvala druže!
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #32 on: January 30, 2010, 10:22:16 pm »

Boro...
Mozes li malo da mi pojasniš ovaj deo iz uvoda,.... za nas laike  Huh?
""Paljenje motora uputnikom na pritisak barutnih gasova iz barutne patrone Mark IV - 57 grama baruta, patrone u nosaču tipa Kolt - 5 komada. Motori su se uvek palili jedan po jedan, osim kada su gosti na brodu. Kad kresnu sva tri odjednom, čuje se u Puli (baza broda: Brioni). Nakon 24 ispaljene patrone, kompletan sistem za upućivanje se rastavljao i čistio - to su radili isključivo starešine.""
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #33 on: January 30, 2010, 10:36:14 pm »

Boro...
Mozes li malo da mi pojasniš ovaj deo iz uvoda,.... za nas laike  Huh?
""Paljenje motora uputnikom na pritisak barutnih gasova iz barutne patrone Mark IV - 57 grama baruta, patrone u nosaču tipa Kolt - 5 komada. Motori su se uvek palili jedan po jedan, osim kada su gosti na brodu. Kad kresnu sva tri odjednom, čuje se u Puli (baza broda: Brioni). Nakon 24 ispaljene patrone, kompletan sistem za upućivanje se rastavljao i čistio - to su radili isključivo starešine.""

Objašnjenje je prosto, izvinjavam se što odmah nisam bio jasniji: većina dizel motora upućuje se tako što vazduh pod pritiskom pokrene klip uputnika, koji se spiralno kreće i zupčanicima na svom kraju zahvati i okrene zamajac motora - i motor je upućen. Kod Napier Deltic motora sa Podgorke, uputnik je pokretan barutnim gasovima iz patrone Mark IV - liči na metak za lovačku pušku ali je nekoliko puta veća. Patrona se palila električnim putem u nosaču patrona - bio je kao doboš revolvera. Primao je 5 patrona, ali se uvek ulagala samo jedna i nameštala na mesto gde je cevovod barutnih gasova primao gasove, da slučajno ne dođe do aktiviranja ostalih patrona u nosaču, što bi mašinu napunilo dimom. Motori su se palili jedan po jedan, jer su patrone bile dosta stare, pa se dešavalo da iako električna kapisla bude aktiviran, patrona "ne opali". Tada se čekalo 10 minuta da slučajno ne dođe do naknadnog opaljenja, patrona se vadila i brzo bacala u more i postupak se ponavljao. nije se često dešavalo da motor ne "prihvati" iz prve, ali se znalo desiti. Ceo uređaj za paljenje bio je jako osetljiv zbog sistema brtvljenja "metal na metal" i nekoliko difuzora koji su bili tu zbog smanjivanja visokog pritiska pod kojim je izgarao barut iz patrone, a sagorele barutne čestice su se nakupljale unutar cevovoda i sprečavale prolaz gasova. Zbog toga su ga čistile starešine - mašinci, iako je to bio prljav i dosadan posao. Trebalo je oko dva sata da se sistem paljenja na jednom motoru očisti.

Naravno, uvek smo imali rezervni nosač patrona i uputnik u pripravnosti, jer je bilo lako i brzo zameniti ih u slučaju preke potrebe. Osim toga, motor koji nije upućen redovnim putem, palili smo i na "vuču propelera" -startovali ostala dva, zavezli 15-16 čvorova i onda uključili kopču motora koji nije upalio, te bi ga propelerska osovina koja se okretala zbog strujanja vode, zakrenula i uputila.

Ako treba još neko objašnjenje, slobodno pitaj, tu sam.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #34 on: January 30, 2010, 11:43:15 pm »

Hvala "Majstore"...ja sam samo imao problema sa startovanjem barže na zamajac Grin,a za patrone sam prvi put čuo sada.Zato sam pitao..
Šta ću kad sam večiti mornar u pokušaju...
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #35 on: January 31, 2010, 01:25:21 am »

Longtrip, nemoj tako - "mornar u pokušaju". Kome je jednom morska voda ušla u vene, navučen je gore nego na heroin, znači mornar si i gotovo. Vidi nas matore - većina živi daleko od mora, a na Palubi radimo kao za deviznu dnevnicu. E, tako ćeš i ti na nekoj Palubi dok si živ. Možda bude nekad kratka pauza, kao vreme između dva isplovljenja, ali uvek ćeš se okrenuti na sliku lepog broda kao drugi za lepim automobilom.

Ima tu još nešto - mornar ne može da bude svako, po onoj narodnoj: imao otac tri sina, prvi bio pilot, drugi mornar a i treći isto lud kao prva dva.
Logged
MORNAR
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 642


« Reply #36 on: February 02, 2010, 09:40:20 am »

Boro kažeš, da ste palili motor na "vuču propelera". Dali je to isto kao: "Ako ne pali, stavi u drugu i guraj dok ne pali". Grin 
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #37 on: February 02, 2010, 09:24:47 pm »

Kad je već Sofia, evo i Liz na istom brodu:


* JBT & Taylor.jpg (272.3 KB, 1600x1200 - viewed 276 times.)
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #38 on: February 02, 2010, 09:30:39 pm »

Boro, to prinudno paljenje preko patrona - jako davno je kada sam bio u vojsci (Prage, 30/2) - cini mi se da je tamo u kabini desno gore od vozaca bio neki slicni sistem za paljenje dizel motora - samo u krajnjoj potrebi?
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #39 on: February 02, 2010, 10:45:03 pm »

Iznajmljuje se:

PODGORKA
     

 year:
 1963
 The good sized superyacht PODGORKA is a motor yacht. This 39 m (128 ft) luxury yacht was manufactured at Brodogradiliste Korcula in 1963
 
LOA:
 38.95m (127.8')
 
Build Country:
 Yugoslavia
 
Builder:
 Brodogradiliste Korcula
 
Naval Architect:
 Brodogradiliste Korcula
 
Yacht Details
 
 
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #40 on: February 03, 2010, 07:53:52 am »

Boro kažeš, da ste palili motor na "vuču propelera". Dali je to isto kao: "Ako ne pali, stavi u drugu i guraj dok ne pali". Grin 

Upravo tako, kao kad pališ auto na gurku.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #41 on: February 03, 2010, 07:54:51 am »

Boro, to prinudno paljenje preko patrona - jako davno je kada sam bio u vojsci (Prage, 30/2) - cini mi se da je tamo u kabini desno gore od vozaca bio neki slicni sistem za paljenje dizel motora - samo u krajnjoj potrebi?

Jadrane, paljenje motora barutnim patronama bio je redovni način upućivanja. Paljenje na "vuču propelera" prinudni.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #42 on: February 03, 2010, 07:55:52 am »

Iznajmljuje se:

PODGORKA
     

 year:
 1963
 The good sized superyacht PODGORKA is a motor yacht. This 39 m (128 ft) luxury yacht was manufactured at Brodogradiliste Korcula in 1963
 
LOA:
 38.95m (127.8')
 
Build Country:
 Yugoslavia
 
Builder:
 Brodogradiliste Korcula
 
Naval Architect:
 Brodogradiliste Korcula
 
Yacht Details
 

Jadna Podgorka, više ni državnom vrhu ne treba.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #43 on: April 07, 2010, 09:39:28 am »

Jedan sasvim običan dan na "Podgorki"...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Iz daleke, a bratske Kine, drug Hua Guofeng i "ljubičica bela".


* drugovi.jpg (282 KB, 1071x636 - viewed 322 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #44 on: April 07, 2010, 09:56:28 am »

Snimak je sa Briona, iz tzv Centralne luke, u pozadini (kroz prozore salona), na levoj strani vidi se deo hotela Neptun I.

Nekad bilo, sad se spominjalo...
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.