PALUBA
April 25, 2024, 09:29:27 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Go Down
  Print  
Author Topic: Motorna jahta Podgorka  (Read 118726 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #45 on: April 07, 2010, 10:23:12 am »

Davna doba.


* podg.jpg (20.51 KB, 340x453 - viewed 395 times.)

* scan0005.jpg (114.59 KB, 660x1110 - viewed 474 times.)
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #46 on: April 07, 2010, 10:13:54 pm »

Snimak je sa Briona, iz tzv Centralne luke, u pozadini (kroz prozore salona), na levoj strani vidi se deo hotela Neptun I.

Nekad bilo, sad se spominjalo...

Jel tad bio hotel u funkciji ? Nekako mi se ne uklapa - hotel za "bilokoje" turiste, a nedaleko rezidencija JBT. 

   (Vidio sam mnogo slika Tita al ni na jednoj nije izgledao onako umoran i mršav kao na ovi gore)

LP,
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #47 on: April 08, 2010, 07:17:38 am »

@Galeb, svi hoteli na Brionima bili su u funkciji (Karmen, Istra, Neptun I, II i III, Dom Garde), ali su bili zatvorenog tipa - znači da tu nije mogao da dođe bilo ko, već samo funkcioneri saveznih organa iz Beograda i republičkih organa republika SFRJ, sa porodicama. Osim hotela, bilo je i nekoliko vila (Lovorka i Jadranka, bila je još jedna čijeg imena se ne sećam, i normalno Bela vila). Vile su bile namenjene za VIP goste iz inostranstva i najviše domaće funkcionere. Na primer, Pepca i Edvard Kardelj su uvek odsedali u Lovorki, Tito u Beloj vili ili u rezidenciji na Vangi, ostali državni i partijski rukovodioci u hotelima. Dom Garde bio je rezervisan za oficire Garde i njihove porodice, otuda mu i ime.

Mi obični smrtnici koji smo tamo radili mogli smo u radničku kantinu Uprave otoka Brioni i Dom Garde, u Karmen samo na ulaz za poslugu (do šanka) - ostali objekti bili su zabranjeni.
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #48 on: April 08, 2010, 09:22:59 pm »

Hvala na objašnjenju Boro. Inače interesiralo bi me kakvo je bilo obezbedjenje otoka, kad je na njemu boravio Tito, dali su bili smešteni vojnici i kako je bilo to organizovano, jel bio tad neki naoružani brod u spremnosti za eventuelni slučaj, PVO isl (čini mi se, da sam negdje čitao, da je bilo i vazdušno obezbedjenje JRV ?). Ako se može nešto reči o tome,  iako je offtopic al gde bi o tome ? 

lp,
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #49 on: April 08, 2010, 09:41:22 pm »

Zaboravio si ono najvažnije . Protupožarno i sanitetsko osiguranje. Bez toga nema nikakvih aktivnosti.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #50 on: April 09, 2010, 07:08:47 am »

Hvala na objašnjenju Boro. Inače interesiralo bi me kakvo je bilo obezbedjenje otoka, kad je na njemu boravio Tito, dali su bili smešteni vojnici i kako je bilo to organizovano, jel bio tad neki naoružani brod u spremnosti za eventuelni slučaj, PVO isl (čini mi se, da sam negdje čitao, da je bilo i vazdušno obezbedjenje JRV ?). Ako se može nešto reči o tome,  iako je offtopic al gde bi o tome ? 

lp,

Na Brionima je, u kasarni Peneda, stalno bio jedan bataljon 139. Gardijske brigade, u luci na Velikom Brionu Gardijski mornarički odred (brodovi) i u kasarni kod "mola 200" (kod Doma Garde) četa vojne policije. Na koti Teget bila je stalna posada na radarsko-osmatračkoj stanici. Stražarska mesta su bila svuda oko Velikih i Malih Briona, Vange, a i na ostrvima Grongera i još nekim manjim. Dakle, stražara je bilo više nego dovoljno. U jednom od hotela bila je dosta velika medicinska ekipa sa VMA u vreme kad je Tito bio na Brionima.

Bataljon sa Penede imao je protivpožarni vod sa kompletnom opremom, uključujući i PP vozila.

Obezbeđenje sa mora davali su patrolni brodovi i to konstantno, bez obzira navremenske uslove, granični brodovi 11. GMO, 4 ČMP tipa "11" stalno bazirani na Brionima, ponekad i torpedni čamci tipa "211". U luci Pula uvek je bilo najmanje dva patrolca koji su se smenjivali na dežurstvu, a ponekad, u kriznim vremenima čak i četiri, pa i šest bodova. Jedan patrolac uvek je bio vezan na plutaču u Fažanskom kanalu, a drugi sa zapadne strane arhipelaga, plutajući. Kako su smene bile i po nekoliko meseci, verujem da je ljudima sa brodova obezbeđenje Briona "curilo na nos". Znam za slučajeve da je starešini sa broda umro otac, nije mogao na sahranu, o rođenju deteta ne treba ni govoriti, služba je bila na prvom mestu...

 PVO je davala dežurna para aviona sa vojnog aerodroma Pula.

Sve skupa, kad je Tito bio na Brionima, ni muva nije mogla da prođe nezapaženo u akvatoriju i vazdušni prostor oko otočja.
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #51 on: April 09, 2010, 09:10:32 am »

Obezbeđenje šireg akvatorija oko Brijona davale su i podmornice, a ranije, to je bio uobičajen zadatak za TČ tipa Higgins i MTOP. Južni sektor obezbeđivali su PBR, a severni stari TČ i motorne topovnjače. Higginsi su se na "poziciji" smenjivali po divizionima (8-12 brodova) i godišnje je svaki od njih provodio 3-4 meseca na zadacima obezbeđenje Brijona. Na sidrištu Vargarola uvak je dežurao najmanje jedan u jednočasovnoj pripravnosti za isplovljenje, a u Mikuli, na molu na malim Brijonima još jedan u petominutnoj pripravnosti. Na Barbarigi se nalazio uvek još jedan u petominutnoj pripravnosti, koji je nadzirao prilaz morem iz pravca Rovinja. Uobičajeno je bilo da jedna MTOP bude vezana na plutači na sredini Fžanskog kanala i osmatra radarom taj sektor.

Kada je Tito ili neko od gostiju dolazio na Brijone, brodovi iz obezbeđenja su izvršaali i zadatak praćenja "Podgorke".
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #52 on: April 09, 2010, 09:29:17 am »

E, to sam htio da čujem, hvala momci, precizno odgovoreno. A na sanitet. i vatrogasnu službu nisam zaboravio ali me to ne interesira.

LP,
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #53 on: April 09, 2010, 01:19:48 pm »

FF, hvala za pomoć i dopune!  Smiley
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #54 on: May 05, 2010, 06:33:36 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* podgorka 1.jpg (132.48 KB, 826x660 - viewed 568 times.)
Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #55 on: August 24, 2010, 10:16:50 pm »

Boro, jel si bio možda na brodu 1976-te kad je Tito sa Castrom došao u Koper ?  Interesira me koja priča o tome ako može. Danas sam bio u pokrajinskom muzeju u Kopru, gdje je prilikom 30 god. smrti maršala razstava njegovih slika a vrte kratki 15min film, u kome se vidi i Podgorku kako dodje u Koper. Onda prikazuju goste na Titovom trgu, nakon čega idu na plato iznad Luke Koper i promatraju luku, a ispod je vezan tad friško novi brod SPP tipa Mitsui Concord - Velenje (uh...na tom brodu je moj brat bio 2.časnik stroja čini mi se 1980-te ali sigurno znam ovako: kad je bilo fuzbalsko prvenstvo u Cadizu, jer mi je doneo poster, prošle su godine, postera nema više a brat mi još plovi samo na puno manjem brodu a ja sam ostao navigator samo sa kopnoga, te sad na palubi  Smiley )
lp,
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #56 on: August 25, 2010, 06:18:49 am »

Nisam Galebe, tada sam još bio pitomac MVA. Završio sam Akademiju 1980, bio na torpednim čamcima do maja 1981, kada sam prekomandovan na Podgorku, gde sam bio do maja 1985.
Logged
leptir
mornar
*
Offline Offline

Posts: 5


« Reply #57 on: September 09, 2010, 08:46:00 pm »

Pozdrav svima:

Ima li neko još nekakvih fotografija o toj Podgorki, posebno me zanima unutrašnjost i oprema za goste
HVALA i pozdrav
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 986


« Reply #58 on: September 09, 2010, 09:56:21 pm »

@leptir, danas je Podgorka jahta Učka u sastavu hrvatske RM. Možda će neko imati neku fotografiju unutrašnjosti, u moje vreme nije bilo dozovljeno fotogafisanje, čak ni posadi broda.

Opis unutrašnjosti i prostora za goste imaš na početku teme. Smiley
Logged
leptir
mornar
*
Offline Offline

Posts: 5


« Reply #59 on: September 30, 2010, 08:29:14 pm »

Hvala na informacijama gospon Boro, sve sto ste mi napisali mi je već jasno, poznajem taj brod u potpunosti, ali me jako zanimaju fotografije Podgorke iz vremena JB Tita kako izvana tako i iznutra ako jos netko ima, također su mi vrlo interesantne i fotografije visokih stranih gostiju koji su na njoj boravili.
Cilj mog interesa je jasno vidljiv iz članka sa ove adrese http://www.glasistre.hr/istra/vijest/254818
HVALA i pozdrav svima marinero
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.