PALUBA
April 24, 2024, 04:37:48 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Go Down
  Print  
Author Topic: Motorna jahta Podgorka  (Read 118665 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #75 on: October 06, 2010, 08:08:45 am »

Ja sam došao u novembru 88g. Bio sam brodski elekričar, a pošto nas je bilo malo i motorista sa starim vodnikom Kvaranta i poručnikom Maršićem.

Šteta, znači da se nismo videli. Ne znam šta je sada sa Kvaranta Eciom, dobro smo se slagali...
Kvaranta je poslije prekomandiran na moj PC 133 kao elektricar.
Koliko znam jos uvijek zivi u Puli.
Vinko Marsic je u Kini kao predstavnik brodovlasnika (Ahrenkiel Shipmanagement, Hamburg) u brodogradilistu. Trenutno zavrsava seriju od 8 Bulk carrier-a od 57000 tona nosivosti.
Logged
ptf
mornar
*
Offline Offline

Posts: 7


« Reply #76 on: October 06, 2010, 08:10:24 am »

Da, da, da... tako je.  Alkohol, hm, pa nikome nije bio stran u ono vreme Grin
Ma svejedno nije bilo nikakvih problema, jer su svi bili jako dobri ljudi.

Anekdota iz onog vremena.

Bili smo u remontu v Punatu na Krku. Dobio sam paket i kao obično ga donesao zastaviku Mitroviću da pregleda. On otvori i kaže
"Ko te učio kako se stvara paket?" Ja zbunjen jer nije bilo ništa nedozvoljenog, a on ponovo "Ko te učio kako se stvara paket?"
Počinje da se smije i kaže gde je piće (alkohol). Pa nema ga, ne smje se kažem. A on kaže neće proći tako, ajd u dućan po
bocu konjaka, to mora uvek da bude. Ja kupim donesem, on si nalije čašu i kaže ostalo odnesi mornarima jer treba uvek podeliti
među sve.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 975


« Reply #77 on: October 06, 2010, 08:25:11 am »

Barba, hvala za info o Eciju!
Logged
leptir
mornar
*
Offline Offline

Posts: 5


« Reply #78 on: October 07, 2010, 08:55:02 pm »

Pozdrav svima
Hvala na dosašnjim informacijama, tekst na koji sam vas naveo trebao vam je reći da sam jednim djelom angažiran na ponovnom uređenju tog broda i da ga želim vratiti u prvobitno stanje, kako unutrašnjost tako i vanjski izgled. Nadam se da će te se potruditi mi pomoći kako bi ponovno zasjala u starom svjetlu.
Što se tiče Ecija Kvarante, poznajem ga jako jako dobro i to već 18 godina. Ecio je umirovljen u prosincu 2008.godine. Odmah nakon umirovljenja imao je težak čini mi se moždani udar, operiran i svi smo ga bili otpisali. No međutim Ecio je kroz nekoliko mjeseci oporavljanja u intezivnoj njezi Pulske i Riječke bolnice uspio preživjeti, odlično se oporaviti, i sada normalno živi svoj umirovljenički život u Puli. I dalje ne vozi automobil, češka se po bradi dok priča i odlično glumi Taška Načića iz filma Davitelj protiv Davitelja.

Ja ga i danas često vidim u gradu pa ako neko želi prenjeti kakav pozdrav rado ću mu ga prenijeti.

Pozdrav iz sunčane Pule
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 975


« Reply #79 on: October 07, 2010, 08:57:44 pm »

Leptir, mnogo hvala za informacije o Eciju iako nisu baš vesele, pozdravi ga mnogo od mene (ovo su mi pravo ime i prezime).

Ako budeš smatrao da ti mogu išta pomoći oko tog posla, tu sam... Smiley
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #80 on: May 17, 2011, 07:57:50 pm »

Snimljeno prosli tjedan preko ograde Vargerole u Puli sa mobitelom. Nije neka rezolucija.
Podgorka ili Ucka je u nekom nedefiniranom stanju. Da li je to zele vratiti u prvotno stanje ili ce je pustiti da trune zajedno sa jos nekim brodovima vezanim u istom sidristu ne mogu vam reci  Sad [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Foto057.jpg (149.84 KB, 640x480 - viewed 387 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 975


« Reply #81 on: May 17, 2011, 08:01:09 pm »

Grehota! Brod jeste izgrađen 1962, ali materijal i gradnja su takvi da je sigurno mogao još dugo da plovi. Kad su već zamenjeni motori stvarno mi nije jasno zašto bi ga iko otpisao.
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #82 on: May 17, 2011, 08:31:03 pm »

Boro, ovo sto je na slici je barza a po krmi barze vezan jos uvijek bivski PO 93 (Boka Star)
Slijedi slika Podgorke. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



* Foto058.jpg (142.98 KB, 640x480 - viewed 331 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 975


« Reply #83 on: May 17, 2011, 08:33:55 pm »

Hvala Barba, mada sam ja komentarisao tvoj tekst a ne sliku jer nisam bio siguran šta vidim. Bio bih ti jakozahvalan za sliku Učke. Wink
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #84 on: May 18, 2011, 02:21:32 am »

Ovu vijest smo prenjeli u temi Hrvatska ratna mornarica - novosti, prije 7 mjeseci...

Remont Motorne jahte "Učka"

Motorna jahta "Učka" iz sastava Odreda rezidencijalnih brodova Flotile HRM, uplovila je krajem kolovoza u pulsku vojnu/ratnu luku Vargarola. Prema pisanju Glasa Istre, "Učka" je u Pulu stigla iz Splita na dokovanje, servis motora, ličenje interijera te dovođenje nadgrađa u red.
Nadam se da će ova prelijepa jahta koja je u bivšoj JRM nosila ime "Podgorka" ponovno zasjati starim sjajem.
Logged
Hrundi
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 736



« Reply #85 on: May 18, 2011, 02:48:09 am »

Šteta, znači da se nismo videli.

E, ako se i nisi vidio sa PDF-om, vidio si se sa mnom. Ja sam na tom sastanku bio u delegaciji INA, sa Mišom Brozom i Andrijom Kojakovićem. Naravno da sam odlijepio od sreće na Podgorku, i to iz jednog posebnog razloga. Moj barba je na njoj radio kao brodograditelj i sjećam se priča o njoj još iz djetinjstva.

Kad stignem napisat ću nešto po sjećanju o gradnji Higginsa (nono i barba) i Podgorke (samo barba). Oni nisu više živi ali znam barem još jednog brodograditelja koji je na njoj radio (a lako može bit da ih ima još živih koji su tad bili mlađe generacije) pa bih ovo ljeto mogao možda i pronać neki podatak za Leptira.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 975


« Reply #86 on: May 18, 2011, 07:58:55 am »

Šteta, znači da se nismo videli.

E, ako se i nisi vidio sa PDF-om, vidio si se sa mnom. Ja sam na tom sastanku bio u delegaciji INA, sa Mišom Brozom i Andrijom Kojakovićem. Naravno da sam odlijepio od sreće na Podgorku, i to iz jednog posebnog razloga. Moj barba je na njoj radio kao brodograditelj i sjećam se priča o njoj još iz djetinjstva.

Kako je ovo mali svet Hrundi! Svi se u stvari znamo, samo nismo toga svesni. Smiley
Logged
leptir
mornar
*
Offline Offline

Posts: 5


« Reply #87 on: June 08, 2011, 06:48:05 pm »

Pozdrav svuma:

Nemojte biti tuzni, Ucka je na navedenoj fotografiji u sprickitu i u tijeku je kopmletno uređenje nadgrađa, izmjena kompletne palube, uređenje interijera, izmjena svega potrebitog kako bi zasjala starim novim sjajem. Provjereno!
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #88 on: June 08, 2011, 08:00:51 pm »

Pozdrav svuma:

Nemojte biti tuzni, Ucka je na navedenoj fotografiji u sprickitu i u tijeku je kopmletno uređenje nadgrađa, izmjena kompletne palube, uređenje interijera, izmjena svega potrebitog kako bi zasjala starim novim sjajem. Provjereno!

Odlične vijesti, leptir. Hvala na informaciji. Imaš li možda koju sliku?
Logged
leptir
mornar
*
Offline Offline

Posts: 5


« Reply #89 on: June 08, 2011, 09:27:23 pm »

naravno da imam brdo aktualnih slika, ali ne zelim ih postaviti. kada bude sve gotovo negdje sredinom listopada, postaviti cu par slika
P.S. dok se stara dama uređuje nije ju pristojno gledati. Sačekajmo završetak uređenja.

Pozdrav svima
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.