PALUBA
April 19, 2024, 07:44:13 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Za sve probleme prilikom registracije obratite se mailom na brok@paluba.info
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  [1] 2   Go Down
  Print  
Author Topic: Domaća pamet u svijetu  (Read 12809 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« on: October 24, 2009, 11:41:55 am »

Fotonin sistem upravljanja vatrom i domaći ( 14 oktobar Kruševac, Famos Pale, ZCZ Kragujevac) power pack u iranskoj vojsci. Vrijeme 3.42 minuta

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/rWLo5QOPMKo?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>

A našim se državama uništavaju tenkovi T55.

pozdrav

Vlado
« Last Edit: July 25, 2010, 02:34:21 pm by Broker, Reason: ubačeni youtube tagovi » Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 058


« Reply #1 on: October 24, 2009, 11:46:28 am »

T-55 bi bila zahvalna platforma za ugradnju kojekakvih džidža bidža koje bi koristile Vojsci... samo da ima pameti da to neko pokrene gde treba i isprati do kraja.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #2 on: March 28, 2010, 10:50:43 am »

... kao sto je vec receno ... platforma T-55 je mogla biti upotrebljena na milion nacina ... od koriscenja kompletnog hodnog dela, preko kompletne sasije sa korpusom, do minimalnih prepravki linijskih modela u najrazlicitije svrhe ... najpoznatije su modifikacije u smislu inzinjerijskog vozila ( domaca pamet!), PVO sistem sa modifikovanom kupolom i najrazlicitijim vrstama naoruzanja, pa sve do modifikacije u smislu transportera i namenskih vozila za prevoz pesadije uz minimalno naoruzanje do 20 mm ( M-55 kao na BVP M-80A), 30mm kao na artiljerijskim PVO sistemima ( "praga", "Macor" i slicni...), ili eventualno 40 mm ( "Bofors", neke varijante "Zis" , itd...).
  Firme koje bi eventualno bile sposobne da rade tako nesto odavno vec nemaju ni potencijala, ni mogucnosti, sto tehnickih, sto tehnoloskih, a o ekonomskom aspektu i da ne govorimo ... koliko bi se neke takve eventualne modifikacije isplatile, to je tek prica za sebe ... tu se opet namece glavno pitanje, a to je: "Sta nasoj Vojsci zapravo treba?".Kada budemo dali odgovor na to pitanje, naci ce se i nacin za sve ovo gore ... do tada, ceta T-72 za obuku, a ostalih par stotina komada M-84 za sve ostalo ... Embarrassed
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #3 on: March 28, 2010, 11:12:23 am »

... na snimku dole jasno se vidi "Izraelska filozofija" oklopa ... transporter na bazi M80 mora da ima hidraulicna vrata pa makar vozio i 3 coveka ... izto je i na svim njihovim transporterima, tenkovima i oklopu uopste ... koliko je pametno "mehanicka" dupla vrata zameniti mehanickom platformom ostaje diskutabilno, i nikada nisam provalio do kraja zasto to oni uopste rade ... to bi , bar po meni, imalo smisla ukoliko bi se radilo u utovaru i istovaru nekih manjih vozila, sredstava i slicno, za pesadiju to nema potrebe, i nebi Ruje stavljale obicna vrata da to ne valja ... mada, koncepcija ratovanja se razlikuje i to dosta, jer se ovde radi o urbanoj i gerilskoj varijanti, gde je potrebno brzo ukrcati i iskrcati ljude, dok Ruje idu na "masivniji i stabilniji" sistem ... kad jednom udju i sednu, ne izlaze dok ne potrose BK, a poznajuci njih, oni nikada nista ne rade na sitno ... od 40 komada pa na vise ... kod ovih su to neke "lakse" varijante tipa 20 ili 30 mm ... ovo sto je prikazano na snimku je klasican primer iskoriscavanja onoga sto drzava ima i pretvara u nesto korisno sto na bilo koji nacin moze da posluzi, ali opet kazem POD PRETPOSTAVKOM DA JOJ TAKO NESTO TREBA ...

P.S. ... na snimku se vidi i vozilo bele boje koje je ustvari platforma za minocistac ... licno sam prisustvovao modifikaciji i opitovanju identicnog sistema kod nas, naravno na platformi T-55 ... doticni koncept minocistaca je kopija Engleskog "Vickers"-a, pa ako neko ima nesto vise o tome neka baci ... bas bih voleo da se podsetim ...
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #4 on: March 28, 2010, 11:20:46 am »

.. da li je recimo, ovako nesto, (BIO!) previse veliki zalogaj za domacu pamet? ... decenijama proveravana i dokazana platforma, izuzetno laka za odrzavanje, ovladana proizvodnja rezervnih delova, minimalno ulaganje do 100%.-ne ispravnosti i funkcionalnosti, neogranicene mogucnosti modifikacija u bilo kom smislu, i sto je najvaznije - mogucnost plasiranja gotovih proizvoda nakon modifikacija kao novih modela ... prakticno " idealno igraliste" gde je domaca pamet mogla da pusti kreativnosti i znanju na volju i da naprave svasta ... sada, o tome mozemo samo da pisemo ... 


* T55 - PVO.jpg (79.7 KB, 513x360 - viewed 290 times.)
« Last Edit: March 28, 2010, 11:28:13 am by tpku_2b, Reason: ... korigovanje texta ... » Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 990


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #5 on: March 28, 2010, 12:18:25 pm »

Jel si ti siguran da ovde nije radio malo Fotošop?
Bitno se razlikuje kupola od tela tenka.
Jel imaš info čije je ovo vozilo?

A da li je moglo da se uradi, nego šta nego je moglo.
A mi smo pravili ovo (zadnja slika).
Pažnja Tpku, slika je jako neprijatna. pravilo
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #6 on: March 28, 2010, 12:43:29 pm »

... mislim da su u pitanju Svedjani, ali nisam siguran ... zaista ne znam odakle slika ... sto se Fotosopa tice, moguce je , ali ne verujem, jer za tako nesto nema razloga ... pre bih se kladio da ce Fotosop raditi kada je u pitanju T-95 ili neka slicna "vruca" masina ... T-55 je vec odavno 'ladan ...
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #7 on: March 28, 2010, 12:50:52 pm »

Liči na fotošop, a kod Šveđana nema onakvih bandera.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #8 on: March 28, 2010, 01:03:47 pm »

...he, he, dobar si - bandere? Grin ... ako se slucajno setim,javicu odakle slika ... u svakom slucaju, meni se svidja, sta god da je, i ne bih se uopste ljutio da imamo nekoliko desetina ili stotina komada ovakvih u nasoj Vojsci ...
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #9 on: March 28, 2010, 04:55:34 pm »

Ovo je Yugoimport fotosop, pogledajte TOMS kojeg svuda turaju na vrhu tenka.
Ovo sto je prikazano na @Trpku-ovoj slici je tehnicki neizvodljivo cisto zbog nacina hranjenja topova. Inace kupola je "skinuta" sa BVP-80 sa dva topa od 30mm koji sada ima zandarmerija, dok su rakete sa sistema Strela 10.
Inace, u toj seriji Yugoimport je imao i drugih "bisera" kao sto je bila Neva na Lazaru, mislim da smo ih i na nasem forumu spomenuli.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #10 on: March 28, 2010, 06:19:46 pm »

... veoma velika verovatnoca da se radi o FS-u, ali isto tako postoji mogucnost da je u pitanju neka realna varijanta ... dok ne proverim izvor sve ostaje u domenu nagadjanja i spekulacija ... a varijanta je interesantna u svakom slucaju ... videcemo sta ce na kraju biti od svega ovoga ...
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #11 on: March 28, 2010, 08:22:05 pm »

Mali OT.

Kako je cev, koja je najudaljenija od točke snimanja najduža?

Inače ja bi više volio videti, da su top i rakete na istoj osovini, ali razdvojeni, tako da se trzaj prilikom opaljenja topa ne prenosi na rakete. Hranjenje topa bilo bi sa gornje strane redenikom, a izmet čahura na dolnjoj strani. A rakete se kači po potrebi, odvisno od situacije, ili se ide kao PA ili za podršku pešadije.

Istotako, operatera bi postavio na sredini, i bolje ga oklopio. Sistem za vodenje raketa, bio bi modularan, i postavljen na prvoj strani. Po potrebi bi se ga skidalo, i stavljalo dodatan oklop na njegovo mesto.

Ali ja sam laik što se toga tiče, tu je puno stručnijih ljudi, koji znaju to napravit bolje i bolje zna šta treba.

LPB
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #12 on: March 28, 2010, 10:15:00 pm »

Ovo je očigledan PS, a mislim da se to negde i navodi od strane SDPR-a, samo ne mogu sada da nađem. Koncept kao takav nije loš, ali onaj TOMS još jedino na glave vojnika nisu stavili, mada, ko zna, možda i na tome rade...
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 279



« Reply #13 on: March 28, 2010, 10:41:46 pm »

Ovo je PS.
Imate istu ovu kupolu na lazaru i isto je PS.

Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #14 on: March 29, 2010, 09:33:25 am »

... juce sam bas bio u nedoumici oko one slike, i razbijao glavu oko moguce konstrukcije, unutrasnjeg smestaja municije,naoruzanja i ostalog ... onda sam konsultvao neke ljude, i tek sam onda dobio odgovor da bi to na prvi pogled mogao da bude PS, ali da ne mora da znaci, i da postoji veoma velika verovatnoca da se radi o realnom projektu ... da bi me jos vise bacili u bedak, poslali su mi jos jednu slicicu ... tek tada nastaje R'N'R ...
Logged
Pages:  [1] 2   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.028 seconds with 22 queries.