PALUBA
March 28, 2024, 11:13:03 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3   Go Down
  Print  
Author Topic: 72. izviđačko-diverzantski bataljon Specijalne brigade VS  (Read 27944 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #15 on: July 10, 2013, 10:49:30 am »

Opet te podsećam da nema dozvoljene dioptrije nego oštrine vida.

Idi kod oftalmologa u VMC Karaburma, prekontroliši vid i pitaj koji je limit u odnosu na oštrinu vida za prijem u specijalnu brigadu i dobićeš pravi odgovor.
Ja sam svojevremeno tamo vodio buduće "selektivce" na pregled zbog prijema na obuku u tadašnjoj 72-brigadi.
Logged
ВИДРА
mornar
*
Offline Offline

Posts: 22



« Reply #16 on: July 10, 2013, 10:54:40 am »

To je pravi odgovor, sta treba sad da se radi Smiley a imam jos jedno pitanje nevezano za ovo, gde je bolji posao kao oficir artiljerije ili inzinjerije? Ili ljuti pesadinac Cheesy
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #17 on: July 10, 2013, 11:14:48 am »

To zavisi od tvojih ličnih sklonosti i afiniteta.

Da ne bismo dalje kvarili temu možeš da pitanja postavljaš i privatnim porukama.

Tema ima ozbiljan naziv i bilo bi dobro kad je već pokrenuta da se nastavi nečim vezanim direktno za 72-bataljon specijalne brigade.

Pozdrav.
Logged
ВИДРА
mornar
*
Offline Offline

Posts: 22



« Reply #18 on: July 10, 2013, 11:40:06 am »

u pravu si :-) poz
Logged
Plavnik
In memoriam
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 635


« Reply #19 on: July 10, 2013, 02:53:40 pm »

u pravu si :-) poz
Vidim da pažljivo i studiozno pristupaš izboru pa bi ti htio samo sugerirati da računaš i na to kako će po svoj prilici Sribja dok ti okončaš Akademiji biti u NATO-u. Prema tome uzmi i to u obzir pa se pripremaj i u tom smislu.
Logged
ВИДРА
mornar
*
Offline Offline

Posts: 22



« Reply #20 on: July 10, 2013, 08:33:03 pm »

necemo sad o tome Plavnik, ziv ti meni bio videcemo sta ce biti sa Srbijom, pusti ti moj slucaj Wink pozz
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #21 on: July 10, 2013, 08:36:00 pm »

Ја ћу ипак да додам: Шта је бољи посао?   - Мање радиш? Мање одговоран посао?

Сваки посао који радиш с вољом је "бољи". Сваки после кога осећаш неко унутрашње задовољство и осећаш да си учинио нешто право је "бољи".

Моје лично искуство: мене је привукло управо то што је тај посао подразумевао неки "адреналин", то што га већина тешко подноси и то што већина "бежи" јер подразумева већу напор, укључујући и већу одвојеност од породице. Мало ћу да карикирам: специјалац мора буде мало "ударен мокром чарапом по глави". Тек толико да није баш "луд". "Нормани" људи се тиме не баве осим из нужде. Има онај стари виц-питање: "ко искаче из исправног авиона - само падобранци и будале". Има мало истине у томе.

Ту "жицу" за посао мораш да имаш и да би био добар артиљерац, инжињерац, "прашинар" и др. Успешни људи у свом послу увек морају да имају "жицу".
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #22 on: July 11, 2013, 08:20:29 am »

u pravu si :-) poz
Vidim da pažljivo i studiozno pristupaš izboru pa bi ti htio samo sugerirati da računaš i na to kako će po svoj prilici Sribja dok ti okončaš Akademiji biti u NATO-u. Prema tome uzmi i to u obzir pa se pripremaj i u tom smislu.

Mile1389,

Plavnik je ovo naveo iz najbolje moguće namere. Šta god nam se svidjalo ili ne neke stvari će pre ili kasnije postati činjenica.
Na žalost ne upravljamo potpuno našom sudbinom.

Ozbiljna je pretpostavka da bi ulaskom u NATO (a i ne samo zbog toga nego i zbog hroničnog problema sa finansiranjem koji će se još produbiti u budućnosti), verovatno morati da se odreknemo teške artiljerije, tenkova i tome slično.

Pa zaista nije loše pošto si na početku karijere da sveobuhvatnije razmisliš o svemu jer prošlost ne možemo da promenimo a budućnost možemo.

Zaista najdobronamernije,

ONR
Logged
Plavnik
In memoriam
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 635


« Reply #23 on: July 11, 2013, 09:22:40 am »

necemo sad o tome Plavnik, ziv ti meni bio videcemo sta ce biti sa Srbijom, pusti ti moj slucaj Wink pozz
Ni na kraj pameti nije mi da te provociram. Hoćeš nečeš to sa pristupom Srbije NATO-u je činjenica, pa u MAP-u ste. Vjeruj mi, govorim ti iz osobnog iskustva, prošao sam taj put.
Logged
ВИДРА
mornar
*
Offline Offline

Posts: 22



« Reply #24 on: July 11, 2013, 07:38:22 pm »

U pravu ste kad bolje pogledam sve, izvini plavnik..brz sam malo Smiley
jasno je meni sve to, i da bukvalno postajemo najamnicka vojska, seju na s po Somaliji, Liberiji i gde sve ne..ali ko treba da menja buducnost ako ne mi sami? Vi ste ljudi verovatno mnogo iskusnije, pratite taj militarni zivot svuda u svetu, ja nije da nisam toliko upucen ali ono..zelim da radim posao gde se pronalazim i to je tako..
A za reformu vojske i to si u pravu ONR bice tu svega..bas zato zelim da odem u ono sto valja, steknes neko iskustvo i to, visdecemo Smiley pesadija a? Cheesy
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #25 on: July 11, 2013, 09:11:48 pm »


" Postajemo najamnička vojska" Huh?
Mlad si, ima ovde iskusnijih. A šta smo bili u SFRJ, kada smo isto davali vojnike- starešine u UN mirovne misije???
 Radi šte te ispunjava. Ja ti, a ni drugi ne možemo dati savet o tvom životu
Logged
ВИДРА
mornar
*
Offline Offline

Posts: 22



« Reply #26 on: July 11, 2013, 11:31:10 pm »

ako ne mozes da mi pomognes ne odmazi mi Wink ja sam na ovaj forum dosao da cujem savete od vas iskusnijih, pa onda da odlucim o svemu..lakse je kad bar malo znas sta te ceka..
ako sam mlad nisam glup, i sami vidite koliko su cesce te mirovne misije, u odnosu na jna i sve ostalo..a tek ce ih biti..pozz
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #27 on: July 12, 2013, 07:53:36 am »


" Postajemo najamnička vojska" Huh?
Mlad si, ima ovde iskusnijih. A šta smo bili u SFRJ, kada smo isto davali vojnike- starešine u UN mirovne misije???
 Radi šte te ispunjava. Ja ti, a ni drugi ne možemo dati savet o tvom životu


KileZr kako je dobro čuti te opet  Wink.
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #28 on: February 04, 2014, 07:26:00 am »

Lasersko sredjivanje dioptrije se radi na svim boljim privatnim klinikama. Tako da za pare moze sve. I sam sam u medjuvremenu obnevideo i niko mi nije pravio problem zbog toga. Elem...po prijemu vid mi je bio dobar. Verovatno nebi prosao da opet moram da konkurisem. Sredi vid i konkurisi, prosto. Zahvat nije neki, kao ni oporavak. Novac je problem, ali s obzirom za sta se daje nije mnogo. Ja moj vid jos nisam sredio, ali nameravam. Dosadise mi sociva i naocare Smiley
Logged
ВИДРА
mornar
*
Offline Offline

Posts: 22



« Reply #29 on: May 03, 2014, 01:18:27 pm »

Pozdrav junaci! zanima me samo formalno, kako je organizovan idb? Da li je ista formacija, ceta-vod-odeljenje..ili ima posebnih timova? Smiley
Logged
Pages:  1 [2] 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.