PALUBA
March 28, 2024, 03:47:14 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4   Go Down
  Print  
Author Topic: Stigli traktori  (Read 21809 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #30 on: August 13, 2010, 07:45:43 am »

Ne zna se jos druze Zastavnice. Smiley
@Patriot
Ovo je jedan od nacina da se ljudi, pored ostalog, steknu sa iskustvom, a verujem da ce se i pored onog sto si naveo, naci neki posao i za njih. Wink
nekako mislim da bi se bolje iskustvo sticalo npr. u nas gdje već postoje takvi zrakoplovi, postoji interventno (iskusno) održavanje, jezik je razumljiv(iji), postoji i neka simpatija, a i spiza je bolja nego u Rusiji ... Ako nedajBože opandrlji koji AT, tko će ga više vraćati iz Rusije?
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #31 on: August 13, 2010, 08:25:11 am »

Srecom, kod vas (i kod nas) nema tako velikih pozara za sad da bi bila potrebna pomoc makedonskih traktora. Cheesy
Da budem iskren, i ja mislim da je odluka da se posalju dva air traktora (od tri koje imamo) malo "isticanje" sa nase strane, narocito ako se uzme nase neiskustvo, ali gesta je ipak velika, mi cemo poslati ljude i masine, a ruci ce odluciti gde i kako ce ih upotrebiti, shodno potrebama na terenu.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #32 on: August 13, 2010, 10:26:59 am »

S obzirom na njihov dolet i velika daljina do mesta upotrebe,airtractori ce "malo" zakasniti ili staici na kraj parade!
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #33 on: August 13, 2010, 11:20:04 am »

Srecom, kod vas (i kod nas) nema tako velikih pozara za sad da bi bila potrebna pomoc makedonskih traktora. Cheesy
Biće dobro samo da ne bude odmaganje. Ti su zrakoplovi - u svoj svojoj rudimentalnosti - zahtjevni za letenje. Ako im dodaš plovke, pomnoži sve to s dva, tri ... Rutina se stječe polako, z apočetak na malenim požarištima. Ovako, poduhvat će biti i sam prelet i - nadajmo se - povratak ...


Da budem iskren, i ja mislim da je odluka da se posalju dva air traktora (od tri koje imamo) malo "isticanje" sa nase strane, narocito ako se uzme nase neiskustvo, ali gesta je ipak velika, mi cemo poslati ljude i masine, a ruci ce odluciti gde i kako ce ih upotrebiti, shodno potrebama na terenu.
Ovo je preozbiljan posao da bi se brojilo veličinu "geste". Sve je to lijepo i krasno, ali ako se kome što dogodi (bilo u zraku ili ispod njega) biti će tek onda belaja. Preskupe su to igračke da bi - konkretno - Rusi odlučivali kako će ih se koristiti. Osim toga, veća bi politička gesta bila pomoći požare u Grčkoj, nego daleko u Rusiji. Nisam pesimist, ali posao je preozbiljan da bi ga se definiralo kao gestu.

PS: Osim ako posao nije da Rusi malo bolje izbliza pogledaju te igračke ...
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #34 on: August 13, 2010, 11:49:06 am »

Na zalost zbog politike, grci ni prosle godine nisu prihvatili nasu ponudjenu pomoc (u ljutstvu i vozilima tada) tako da nece ni ove godine ako im bude trebala pomoc.
Slazem se da je i sam prelet do Rusije veliki poduhvat i za letilice i za pilote, verovatno ce (ako rusi prihvate pomoc) ici na etape (kao kada su dolazili iz Spanije), a sto se tice odlucivanja, ipak je to ruska teritorija, pa ce (ako uopste budu otisli) oni da odluce gde ce biti stacionirani, i gde ce gasiti pozare.
Da se razumemo, i meni nije svejedno sto se salju dva aviona od tri koje imamo, i sto piloti nisu rutinirani u takvim misijama. Znam da je rizik veliki i da ima mnogo opasnosti u ovom poduhvatu. Mogli smo ponuditi i pozrnikare, ali ovo je odluka vlade R.Makedonije i DZS (Direkcija za Zastitu i Spasavanje). Piloti s uglavnom dosli iz poljoprivredne avijacije, pa i nisu toliko neiskusni u niskom i sporom letenju, dobili su dobru obuku u Spaniji i Italiji, kao i doobuku u Makedoniji (mislim da su prvi piloti koji su se obucavali na dvosedu AT-802A).
U svakom slucaju, ako odu, zelim im srecu i uspeh u izvrsavanju zadataka, kao i bezbedan let do tamo i nazad.
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #35 on: August 13, 2010, 12:00:02 pm »

U svakom slucaju, ako odu, zelim im srecu i uspeh u izvrsavanju zadataka, kao i bezbedan let do tamo i nazad.
I ja isto.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #36 on: August 18, 2010, 03:40:34 pm »

 Do danas(18 Avgust)jos nisu krenuli put Rusije-a ka,ce-neznase
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #37 on: August 18, 2010, 03:47:59 pm »

Kolko sam citao, cekaju kontrolore iz Rusije da bi krenuli.
Kako stoje stvari, mozda nece ni krenuti ako nema potrebe.
Logged
HristijanMak
mornar
*
Offline Offline

Posts: 22



« Reply #38 on: August 20, 2010, 02:49:24 pm »

Spored izvori iz http://forum.avijacija.mk/ jedan Air Traktor je imao prinudno sletuvanje na aerodrom Aleksandar Veliki nema povredeni a za stetu se josh ne zna avion je sleteo na plovnici.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #39 on: December 04, 2010, 04:32:05 pm »

Sada vlada Makedonije ih nudi kao pomoc u Izrael.Dali u vladi imaju kartu sveta ili bar globus?
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #40 on: December 05, 2010, 10:19:30 am »

Ima, al u njemu je smesten bar, pa globus je obicno otvoren za praznjenje ili dopunjavanje. Grin Grin Grin
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #41 on: May 16, 2011, 07:30:50 pm »

Quote
ДЗС одбележа шест години постоење[/size]
16.05.2011 - 14:30 |

    Македонија

Дирекцијата за заштита и спасување доби понуда за подарок (донација) на два хеликоптерa од институција од САД, информира денеска директорот на Дирекцијата Шабан Салиу.

На одбележувањето шест години од основањето на Дирекцијата тој посочи дека информацијата треба да помине на Влада и доколку таа оцени дека е оправдан подарокот првиот хеликоптер може да го добијат за еден месец.

- ДЗС ќе има одлична улога во спасувањето, бидејќи хеликоптерите ќе бидат опремени со најсофистицирана опрема за прва медицинска помош, ќе послужат за евакуација и заштита од несреќи на планини и од пожари. Доколку Владата ги прифати ние ќе поминеме на законските процедури за нивно донесување во државата, рече Салиу.

Тој се осврна и на работењето во изминатиот период при што нагласи дека Дирекцијата е максимално опремена материјално и технички, а ги издвои набавките на трите авиони за гасење пожари, 30-те противпожарни возила, трите скутери за спасување на вода...

- Како никогаш досега во историјата на цивилната заштита во Република Македонија купени се вредни материјално-технички средства кои во голема мера го зајакнуваат нивото на подготвеност за несакани појави, нагласи директорот на ДЗС.

Салиу потсети на проектите за чистење на каналите и речните корита за превенција од поплави, чистењето на Охридското Eзеро од неексплодирани убојни средства, како и на ревитализацијата на Центарот за обука.

- На патот кон евроатланттските интеграции ДЗС работи на приспособување на националниот систем со поствените и усвоени меѓународни стандарди. Преку билатералните договори што ги потпишуваме со земјите во регионот утврдуваме правна рамка за продлабочување на соработката за заштитата и спасувањето, додаде Салиу.

Според него, Дирекцијата за заштита и спасување на Република Македонија е една од најопремените во регионот, додавајќи дека со помош на Владата и соработниците ќе продолжат да внимаваат да не дојде до евентуални природни непогоди и катастрофи.

Prevod:

DZS-je obelezila sest godina postojanja.

Direkcija za zastitu i spasavanje je dobila ponudu za poklon (donaciju) dva helikoptera iz institucije iz SAD, informirao je dana direktor direkcija Saban Saliju

Na obelezivanju sestgodisnjice osnivanja direkcije, on je posocio da informacija treba da prodje na vladi, i ukoliko ona zakljuci da je poklon opravdan, prvi helikopter mogli bi da dobiju za mesec dana.

-DZS ce imati odlicnu ulogu u spasavanju, jer ce helikopteri biti opremljeni sa najsofisticiranijom  opremom za prvu medicinsku pomoc, sluzice za evakuaciju i zastitu od nesreca u planinama i od pozara. Ukoliko vlada prihvati donaciju, mi cemo preci na zakonske procedure da bi ih doveli u drzavu, rekao je Saliu.
On se osvrnuo i na rad u minulom periodu, pri cemu je naglasio da je direkcija maksimalno opremljena i materijalno i tehnicki, pri cemu je naglasio nabavku tri aviona za gasenje pozara, trideset protivpozarna vozila, tri skutera za spasavanje na vodi...

-Kao nikad do sada u istoriji civilne zastite u Republici Makedoniji kupljeni su vredni materijalno-tehnicka sretstva, koja ce u velikoj meri ojacati nivo spremnosti za nezeljene pojave, naglasio je direktor DZS.
Saliu je podsetio na projekat ciscenje kanala i recnih korita, kao prevenciju od poplava, ciscenje Ohridskog Jezera od neeksplodiranih ubojnih sretstava, kao i revitalizaciju centra za obuku.

-Na putu evroatlanskih integracija, DZS radi na prisposobljavanju nacionalnog sistema, sa prihvacenim i usvojenim medjunarodnim standardima. Preko bilateralnih dogovora koje smo potpisali sa zemljama u regionu, utvrdili smo pravni okvir za produbljavanje saradnje na zastiti i spasavanju, dodao je Saliu.

Po njemu, Direkcija za zastitu i spasavanje Republike Makedonije je jedna od najopremljenijih u regionu, dodajuci da je uz pomoc vlade i saradnika, produziti da paze da ne dodje do eventualnih prirodnih nepogoda i katastrofa.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #42 on: May 16, 2011, 08:44:57 pm »

Pre vise od mesec dana sam saznao da DSZ vec radi na odabiru osoblja za dispech/navodjenje tih helikoptera,znaci izgleda da je sve dogovoreno ranije-a zasto danas obavjest-pa danas pocinje IZBORNA kampanja!
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #43 on: May 17, 2011, 10:12:17 am »

Pa normalno Momo, zasto bi bilo drugacije.
Znas i sam kada sam ovde pisao o pilotskoj skoli koju ce zajedno otvoriti Elbit i Makedonska vlada, a evo prekjuce su i zvanicno objavili to.
Cak i ulupivanje 43 miliona evra na osam godina u taj projekat, pretstavlja se kao uspeh vlasti i nacin sakupljanja izbornih poena.
Sto se zadnje vesti tice, neme interesuje koja je ta americka institucija koja ce nam pokloniti te helikoptere, i sta ocekuje za uzvrat.

Izbori se blize, izbori se blise...
Logged
SHOOTER
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 782


« Reply #44 on: May 17, 2011, 02:58:46 pm »

Ako mora da se kladim ja pare bacam na Americko ministerstvo odbrane, mislim da vecina te donacije ide preko njih (direktno ili indirektno). Ali samo nagadjam, siguran nisam.
Sta bi dobili za uzvrat... Trpe oni i sada mogu da dobiju sta hoce, ne mora da nam poklnjaju nista vise Smiley zavisni smo od njih ko narkomani Smiley
Logged
Pages:  1 2 [3] 4   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.