PALUBA
April 24, 2024, 12:44:06 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 506836 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
babaroga
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 506



« Reply #2115 on: November 01, 2016, 12:50:15 pm »

evo i Win10 updejtuju ko ludi.... meni to vise lici na zakrpu na zakrpu jer nisu testirane kako treba
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #2116 on: November 01, 2016, 07:03:23 pm »



  Nije bas da su "updejti" beskorisni i nepotrebni. Evo, ja npr. nisam mogao da instaliram microsoft C++ visual 2015 dok nisam updatovao moj windows 7, a bez njega nije htela da radi civilizacija VI Cheesy Salu na stranu, i sa windowsom XP je bilo tako i oni famozni frameworkovi koje si trebao sa vremena na vreme da updatujes da bi mogao da instaliras neke novije aplikacije, da ne pricam da je XP postao dobar tek sa SP2. Jednostavno, neke aplikacije i neki servisi moraju ici u korak za vremenom, jer stariji nisu dovoljni da ispostuju  ili isprate novije hardwere. Naravno, od 2 GB updajtova, je instaliram 200mb...vidim sta je vazno (makar sta meni deluje vazno) a ostalo samo skipujem.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #2117 on: November 01, 2016, 11:19:34 pm »



Umetnuo sam ovo 
Quote
sudo dpkg --add-architecture i386 && sudo apt-get update

Pritisnem enter pita lozinku  ja krenem ali tipkovnica kao da je mrtva.
Kad pokrenem konzolu tipkam normalno, nemam ideju sta je sad.



Nasmija me fino Solaris, to je sasivim normalno. Kod Linux kad u konzoli kucaš pasvord, ne pojavljuju se zvjezdice nema nikakvih promjena na monitoru. Nego ga otkucaš i udariš enter i on će proći ako je tačan. i upravo ti bude kao što si naveo kao da je mrtva tastatura.

Kada umetneš komandu
Quote
sudo dpkg --add-architecture i386 && sudo apt-get update
udariš Enter
Pitaće te za pasvord otkucaš ga ( neće biti vidljivih karaktera na monitoru ) i pritisneš enter.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #2118 on: November 02, 2016, 11:50:38 am »

Quote
Nasmija me fino Solaris, to je sasivim normalno.

A yebayi ga, to prvi put srecem da ne pokazuje znakove.  Tongue

Uglavnom, prvu komandu provuce ok, zavrseno.
Druga ne prolazi, nesto ne moze naci.
Treca prolazi, zavrseno.
Cetvrta opet kao i druga, ne moze naci trazeno.

poz.

Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #2119 on: November 02, 2016, 03:46:45 pm »



Ako je priča o Windowsu i visokom % procesorske aktivnosti još uvek aktuelna, deluje mi kao da je u pitanju Windows Update servis.

Windoze nisu maknute ali sad uglavnom (na laptopu)radim na ovom pepermintu, malo da se priviknem.
Postoji li jos neka komanda za iskljucenje apdejta osim u postavkama?


Naravno. Smiley "regedit.exe" i kopanje po suštini Win-a i pravo isključivanje svega što ne odgovara.

@Tihi
Bitne stvari nađu mesto u Service Pack apdejtima. "Klot" Win7 SP1 od pre nekoliko godina bez ikakvih problema tera sve što postoji. Nijedan naknadni apdejt ne uslovljava upotrebu frejmworka, DX-a, Visual C biblioteka ili bilo čega drugog.

Sve te ispravke koje su označene kao "važne" su važne nekom drugom, ne korisniku. I stalnim instaliranjem i prčkanjem koje one prave po registry-ju sistema, Windows se zapravo "prlja" i znatno usporava. Ako neko baš hoće apdejtovan sistem, skine poslednju verziju .iso fajla (sa svim dosadašnjim apdejtima) sa M$ sajta, nareže na disk i instalira. I nakon toga prvo što uradi je isključivanje apdejta do naredne instalacije. Uz pravilnu upotrebu sistema, može godinama tako da radi a da se ne uspori. S druge strane, sistem koji se non-stop apdejtuje, posle godinu dana se vuče kao prebijen u odnosu na to kako je radio neposredno nakon instalacije.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #2120 on: November 02, 2016, 04:02:35 pm »

Quote
Nasmija me fino Solaris, to je sasivim normalno.

A yebayi ga, to prvi put srecem da ne pokazuje znakove.  Tongue


Ne brini svima nam je bila ista reakcija prvi put Grin

De nađi među instaliranim aplikacijama Synaptic Package Manager [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] i probaj unutar njega pronaći google earth. Znači imaš gore opciju Search i kucaj google earth kad nađe paket čekiraj ga i i instaliraj.


JAvlja mi danas brat da je imao isto problema sa updejtom Windowsa 7 da ga zeza već 15 dana da skida i instalira ali nikako da skine i završi instalaciju. Na kraju je "otkri" da je problem bio do Avasta kojeg ima instaliranog koji je blokirao updejt wina.

 


* synaptic.png (193.16 KB, 1152x839 - viewed 99 times.)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #2121 on: November 02, 2016, 05:53:13 pm »

De nađi među instaliranim aplikacijama Synaptic Package Manager [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] i probaj unutar njega pronaći google earth. Znači imaš gore opciju Search i kucaj google earth kad nađe paket čekiraj ga i i instaliraj.

Pronašao, izgleda kao da je instaliran ali ja ga nigdje nemogu naći u sistemu, to je neki Debian paket za instalaciju.
Sad sam se sjetio kad sam juče pokušavao instalirati sa onog GE linka bacio mi je poruku da je to Debian file i da to meni ne radi.

Quote
Na kraju je "otkri" da je problem bio do Avasta kojeg ima instaliranog koji je blokirao updejt wina.

Hm i ja imam instaliran avast tamo sa Vistom, možda je to, ma nije me briga previše ali bii volio otkriti o čemu se radi.

hvala poz.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #2122 on: November 02, 2016, 05:58:14 pm »

Ideš na meni pa imaš na vrhu pretragu kucaj google trebalo bi ga izbaciti, sad ne znam na pamet gdje ga je ubacilo. ili otvori meni i napravi print skrin

P.S.

Običmo bude

Menu=>Internet=>Google Earth
« Last Edit: November 02, 2016, 06:07:33 pm by Trifko » Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #2123 on: November 02, 2016, 07:04:20 pm »



Ako je priča o Windowsu i visokom % procesorske aktivnosti još uvek aktuelna, deluje mi kao da je u pitanju Windows Update servis.

Windoze nisu maknute ali sad uglavnom (na laptopu)radim na ovom pepermintu, malo da se priviknem.
Postoji li jos neka komanda za iskljucenje apdejta osim u postavkama?


 

Naravno. Smiley "regedit.exe" i kopanje po suštini Win-a i pravo isključivanje svega što ne odgovara.

@Tihi
Bitne stvari nađu mesto u Service Pack apdejtima. "Klot" Win7 SP1 od pre nekoliko godina bez ikakvih problema tera sve što postoji. Nijedan naknadni apdejt ne uslovljava upotrebu frejmworka, DX-a, Visual C biblioteka ili bilo čega drugog.

Sve te ispravke koje su označene kao "važne" su važne nekom drugom, ne korisniku. I stalnim instaliranjem i prčkanjem koje one prave po registry-ju sistema, Windows se zapravo "prlja" i znatno usporava. Ako neko baš hoće apdejtovan sistem, skine poslednju verziju .iso fajla (sa svim dosadašnjim apdejtima) sa M$ sajta, nareže na disk i instalira. I nakon toga prvo što uradi je isključivanje apdejta do naredne instalacije. Uz pravilnu upotrebu sistema, može godinama tako da radi a da se ne uspori. S druge strane, sistem koji se non-stop apdejtuje, posle godinu dana se vuče kao prebijen u odnosu na to kako je radio neposredno nakon instalacije.
Imao sam klot win 7 ultimate, sada imam sa sp1. Kod win xp je i pored SP2 bilo potrebno updejtovati framework koliko se secam za odredjene aplikacije ( i npr MS office). Ja sam misljenja da dokle god nesto radi, ma koliko staro bilo ne treba menjati. XP sam skinuo sa kompa kada je bilo ocigledno da sve vise aplikacija ne podrzava vise DX9, ili prosto ne postoji verzija za XP, pa sam morao da predjem na win 7, i kakav je bio instaliran "onda" pre preko 3 godine, takav je io do pre nekoliko dana kada sam instalirao SP1 (preko win update) i neke manje patcheve, i komp mi ne radi sporije, cak radi nesto brze nego pre.
« Last Edit: November 02, 2016, 07:20:43 pm by tihi » Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #2124 on: November 02, 2016, 10:42:26 pm »

Tri računara i dva laptopa, a koristim 4 operativna sistema.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Rekoh da sam na starom laptopu (nx6110) pretabao Linux sa XP SP3, i to zbog jedne stare strategije - "The Operational Art Of War "

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Ona me baš relaksira. Čini me i uspešnim u ratovanju.

Inače ta sedmica, sasvim je lepo konfigurisana
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Љуба


* Cover.jpg (117.27 KB, 640x480 - viewed 82 times.)

* toaw3.jpg (679.86 KB, 1680x1050 - viewed 97 times.)

* OS_od_sorte.png (10.86 KB, 686x125 - viewed 89 times.)

* brzina.jpg (68.67 KB, 885x700 - viewed 85 times.)
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #2125 on: November 03, 2016, 12:04:38 am »

@Tihi

Imao si "klot" 7, ali neki programi zaista zahtevaju SP1. To već nije pitanje izbora, nego neophodnosti. Inače, instalacija SP1 vraća na default mnoge stvari i zapravo "osvežava" instalaciju. Zato ti je sistem možda brži.

Što se Net framework-a tiče, to ti je kao sa kodecima ili drajverima - moraš da imaš verziju koju program (u ovom slučaju igra) zahteva, ali on se obnavlja nezavisno od samog kernela Windowsa. Ti si koristio W.update da bi ga obnavljao, a isto tako si mogao da ga skineš odvojeno sa neta i instaliraš ili si mogao da ga dobiješ i na disku igre, pod uslovom da imaš hard copy-retail izdanje.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #2126 on: November 03, 2016, 01:07:56 am »

...........................................Što se Net framework-a tiče, to ti je kao sa kodecima ili drajverima - moraš da imaš verziju koju program (u ovom slučaju igra) zahteva, ali on se obnavlja nezavisno od samog kernela Windowsa. Ti si koristio W.update da bi ga obnavljao, a isto tako si mogao da ga skineš odvojeno sa neta i instaliraš ili si mogao da ga dobiješ i na disku igre, pod uslovom da imaš hard copy-retail izdanje.
Nekad se pojavi kao "update", a nekad dođe kroz igru. Recimo WoT, u svojim  revizijama, obavezno da i "Net framework"
E sad od tvog saveta za isključenjem "automatskog" updateovanja, evo šta se nakupilo.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Šta da radim sa ovim? Da li da ignoriše, ili da to instaliram?

Љуба


* update.png (43.86 KB, 905x445 - viewed 97 times.)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #2127 on: November 03, 2016, 10:18:53 am »

ili otvori meni i napravi print skrin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
poz.


* Slika zaslona 2016-11-03 10-14-15.png (922.06 KB, 1280x800 - viewed 92 times.)

* Slika zaslona 2016-11-03 10-15-41.png (115.78 KB, 1280x800 - viewed 91 times.)
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #2128 on: November 03, 2016, 11:07:39 am »

Ajde probaj sad intalirati ovaj paket [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Slika zaslona 2016-11-03 10-14-15.png (1113.69 KB, 1280x800 - viewed 64 times.)
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #2129 on: November 03, 2016, 11:49:39 am »

Znaci nudi mi ovo, ja kliknem na paketni instaler i onda nista, kao da ga nema.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
poz.


* Slika zaslona 2016-11-03 11-43-10.png (923.46 KB, 1280x800 - viewed 87 times.)

* Slika zaslona 2016-11-03 11-46-43.png (979.01 KB, 1280x800 - viewed 90 times.)
Logged
Pages:  1 ... 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 [142] 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 22 queries.