PALUBA
April 26, 2024, 03:04:09 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 [150] 151 152 153 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 507318 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2235 on: May 21, 2019, 08:15:15 pm »

Poštovani drugari, obraćam vam se za pomoć, savet. Nije direktno vezano za ovaj topic, ali ga se dotiče...

Problem jeste malo komplikovaniji, tražio sam rešenje na netu, ali nisam postao ništa pametniji.

Radi se o sledećem. Već sam spomenuo da sam se iz HN preselio u SR, u selo blizu NS i sada razmišljam koja bi mi bila najracionalnija opcija za internet i TV. Caka je u tome što imam kuću (vikendicu) i na Zlatiboru, gde nema nikakvog kablovskog interneta, a ne bih hteo da plaćam dve odvojene pretplate za vikendicu iza kuću.

Moja ideja za TV je sledeća: kod SBB uzmem paket za Total TV, montiram jednu antenu kod kuće i drugu na vikendici, a prijemnik nosim sa sobom, pa gde boravim gledam Total TV. Da li je to izvediva tehnička mogućnost u SR? Da li se sa jednim prijemnikom može pratiti Total Tv na raznim lokacijama u SR, pod uslovom da imaš montiranu antenu.

Za internet sam razmišljao o Telenor kućnom internetu, gde dobijaš risiver i ruter za  kućni Wi Fi, i 150GB protoka mesečno (u paketu, ako trošiš više od toga, to se dodatno plaća). I to je mobilan sistem, a obe lokacije (i kuća i vikendica) su u dohvatu 4G brzine, što bi zadovoljilo moje potrebe za brzinom neta.

E, do sada bi to bilo OK, međutim, zagolicala me je ponuda EON TV kod SBB, gde oni ističu mogućnost gledanja EON TV i van SBB mreže. Bitno je da se ima pristupa dovoljno brzom internetu (ne kažu koliko brz mora biti - mislim, preko 10Mb/sec download).

Kako to da spojim na dve odvojene lokacije (SBB EON i Telenor internet u vikendici i kod kuće), i kako obe lokacije da svedem pod jednu pretplatu (jedna TV i jedna internet pretplata - paket, da mi pokriva obe lokacije)?

Osnovno je pitanje: da li ako kupim EON paket u SBB, i Telenorov kućni (ograničeni na 150GB/mesečno) internet, kako ih ukomponovati u jedan sistem? Da li EON u slučaju da nije u SBB mreži troši megabajte sa drugog paketa interneta, odakle bi u mom slučaju dobijao signal?
Koliko EON skida (potroši) interneta mesečno, ako nije u SBB mreži?

Pomagajte, dajte mi savet šta da činim.
Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #2236 on: May 22, 2019, 06:45:53 am »

EON mozes da koristis na odredjenom broju uredjaja ( 3 uredjaja ako se ne varam). Trosi internet naravno ( u Vasem slucaju bi to bio Telenor internet). Mi na poslu gledamo tv bas preko eona i telekomovog interneta. Imamo neku malu brzinu adsl-a ali sve radi dobro.
Mozda da razmislite i o ponudi Orion telekoma - ako se ne varam oni u ponudi u istom paketu imaju televiziju i internet a sve radi bezicno...
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2237 on: May 22, 2019, 07:05:31 pm »

Hvala za savet,pogledao sam Orion ponudu.

Bilo bi to upravo ono što mene interesuje, međutim pitanje je da li je moje selo na Zlatiboru pokriveno njihovim signalom?
Osim toga, bežični internet im je prilično spor - u idealnom slučaju max 20 MB/s download. To bi bilo dovoljno za TV. Kada bih uz to paralelno koristio net, verujem da bi bilo štucanja slike.

Ipak, još uvek ostaje pitanje, ako se odlučim za Total TV, da li sa dve antene, montirane na različitim lokacijama mogu koristiti isti risiver.
Verujem da se uz risiver dobija kartica koja ima šifru, i da upravo šifra određuje pravo pristupa programu.

JOš uvek očekujem savet!
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #2238 on: May 22, 2019, 08:27:48 pm »

Hd program koristi oko 5-7 Mbps, dok klasican program trazi 3-5 Mbps. Odvisno od operatera i kompresije/kodeka.

Da si u Slo mogao bi ti nabaviti bas sto trebas Wink
Logged
fazan
Moderator
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 230


« Reply #2239 on: May 23, 2019, 07:21:33 am »

Osim toga, bežični internet im je prilično spor - u idealnom slučaju max 20 MB/s download.

20 MB/s је преко 150 Mbps, да ниси можда мислио на 20 Mbps (то је 2.5 MB/s)? Пуно зависи од компресије. Netflix препоручује 5 Mbps за HD. За стриминг је битно да је добар latency (не знам како се каже на српском, време које је потребно да одговоре на твој захтев), брзина сама по себи не значи ништа.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #2240 on: May 23, 2019, 07:50:37 am »

Orion nije provajder koji je poznat po dobrom kvalitetu. Papir trpi sve, ali dzaba ako nema onoga sto pise na papiru. Svi se oni ogradjuju brzinama DO xx Mbps... kljucno je to 'do' sto znaci uglavnom, ponekad, ali ne uvek. Sam bezicni internet generalno pati od problema sa odazivom (ping, latency, kako ga ko zove) jer operateri koriste otvorene i besplatne frekvencije na 2.4Ghz i 5.2-5.7 Ghz u etru koji je prilicno zaprljan radio signalima.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #2241 on: May 23, 2019, 12:56:11 pm »

Ping i latency su dve reazličite stvari. 
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 490


« Reply #2242 on: May 23, 2019, 04:28:34 pm »


Немојте ме псовати са "ping"  и "latency"... ја преко SBB имам стандардну "сељачку" тарифу. Немам примедби на брзину - за оно што мени треба, а потребе су ми скромне. ја задовољан. За пар година ће бити још боље.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2243 on: May 23, 2019, 08:22:36 pm »

Osim toga, bežični internet im je prilično spor - u idealnom slučaju max 20 MB/s download.

20 MB/s је преко 150 Mbps, да ниси можда мислио на 20 Mbps (то је 2.5 MB/s)?

Mislio sam na 20 megabita!
Mislim da je to malo za normalan net (gledanje filmova), plus TV preko interneta, plus eventualno još jedan laptop, plus poneki mobilni telefon .... malo za sve što se događa u jenoj kući.

Osim toga, bežični internet je uvek diskutabilne brzine - nikad maksimum kako se deklariše.

Orion otpada - ne pokrivaju područje na Zlatiboru, gde ja boravim, i  ne ulivaju nikakvo poverenje.

No, da se vratimo na ono što mene interesuje: još niko nije odgovorio na moje pitanje vezano za Total TV: da li sa jednim prijemnikom mogu da se kačim na antenu bilo gde na teritoriji SR, i da gledam TV?
Ako jeste, idem na soluciju Telenor kućni internet od 150 G bajta mesečno, a TV će se gledati preko tanjira...
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #2244 on: May 23, 2019, 08:52:24 pm »

Па што не пошаљеш мејл провајдерима и из прве руке сазнаш шта могу, шта не могу?
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #2245 on: May 24, 2019, 06:54:37 am »

2 Megabita je sasvim dovoljno za gledanje YT klipova koji nisu u HD rezoluciji, 20Mbps pokriva ceo spektar potreba, i televizija, i yt, i sve ostale stvari.

Sto se totala i koriscenja na vise lokacija tice, tehnicki bi trebalo biti moguce. Jedino sto bi trebao da uzmes dve antene (moja pretpostavka) i provuces kablove do TV-a, i samo resiver da selis tamo-ovamo. Svakako proveri sa provajderom koliko to kosta ako je uopste moguce, mada ne vidim zasto ne bi bilo, sem ako negde nema tehnickih uslova za total tv.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #2246 on: May 24, 2019, 07:59:32 pm »

Pala odluka: Total TV, sa montirane 2 antene (jedna na vikendici, jedna na kući), i nosim risiver sa sobom.
Internet: telenorov kućni paket od 150 Gb mesečno, sa mogućnošću dokupa popotrebi (ako zafali).
EON za sada otpada, nema tehničkih mogućnosti.

Ovo mi je najjeftinija solucija, pošto sa istom pretplatom pokrivam i kuću i vikendicu. Jedini dodatni trošak je montaža 2 tanjira.
Logged
zababla
mornar
*
Offline Offline

Posts: 0


« Reply #2247 on: November 01, 2019, 11:05:49 am »

planiram uskoro da uzmem slusalice za racunar, najvise vremena probodim igrajuci igrice. sta mislite o ovim gaming slusalicama - https://www.pametno.rs/gaming-slusalice/logitech-g933-artemis-spectrum-gaming-slusalice-cena-35-mm-bezicne-bela-crna-107db-mw-61705931?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 022


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #2248 on: November 02, 2019, 12:19:57 pm »

Da imam toliko para za slušalice, koliko sam lud, verovatno bih se opet oženio. Grin
Šta će ti takve slušalice? Bacanje para, ali dobro tvoje su.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #2249 on: November 02, 2019, 01:03:36 pm »

ja bi u tom cenovnom rangu (oko 300€)  uzeo radije Bose. Saradnik uzeo jih u akciji, dao oko 230€. Odlične su.
Mada verovatno ni logitech za te pare nije loš.
Logged
Pages:  1 ... 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 [150] 151 152 153 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.