PALUBA
April 25, 2024, 12:38:39 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 507081 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #285 on: November 24, 2010, 11:14:53 am »

@Vladimir 16  vidim da u zadnjem postu si napisao da imas dosta starih racunara, takodje si spomenuo i stare laptop racunare,pa reko da nemas na prodaju naravno ram memoriju za Asus 2800+ Sempron ugradio sam pre neki dan novi softver za auto dijagnostiku pa sad krlja ko blesav a za par tacnije 6 meseci kad opet budem stavljao novi softver nece moci da radi uopste jer ce biti jos gori i zahtevniji a glupo mi je da bacam pare za novi laptop jer ovaj mi sluzi iskljucivo za posao u garazi

Imaš li software za Eurovan (Lancia Phedra, Peugeot 80X, Citroen C8...)
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #286 on: November 24, 2010, 11:21:16 am »

U tom drustvu  je i Fiat Ulyse da to je univerzalna Bosova auto dijagnostika sve cita sem Toyote avensis jer je ona naopako vezana pa ako je okacim moze da mi izgori softver na samom OBD kablu,inace je u pitanju Bosh KTS 520 prava masina za mehanicare pogotovu za citanje motornih grupa
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #287 on: November 24, 2010, 11:23:36 am »

U tom drustvu  je i Fiat Ulyse da to je univerzalna Bosova auto dijagnostika sve cita sem Toyote avensis jer je ona naopako vezana pa ako je okacim moze da mi izgori softver na samom OBD kablu,inace je u pitanju Bosh KTS 520 prava masina za mehanicare pogotovu za citanje motornih grupa
Da, i fiat je tu al se mi ni dalo više nabrajat. :-P
Ja mislim na onaj SW, sa kojim možeš podešavat parametre board compa. Svako malo mi seru prozori, automatika brisača i slične sitnice. Neda mi se ga više voziti na servis za svaku sitnicu.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #288 on: November 24, 2010, 11:25:30 am »

A koji je auto tacno u pitanju?Ako je italijan oni su cudo kolko mogu da te zajebavaju pogotovu cen zakljucavanje board itd itd jer oni imaju Magneti Mareli  elektroniku koja je tesko djubre kako i Sagem
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #289 on: November 24, 2010, 11:32:30 am »

A koji je auto tacno u pitanju?Ako je italijan oni su cudo kolko mogu da te zajebavaju pogotovu cen zakljucavanje board itd itd jer oni imaju Magneti Mareli  elektroniku koja je tesko djubre kako i Sagem
Phedra 2004. Jap ima MM elektroniku. Neznam dal je CAN ili VAN, navodno je razlika u godinama al može se skužit po konektorima iza.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #290 on: November 24, 2010, 11:36:25 am »

Laptopi su uglavnom za prodaju. Pitaću sina kad se vrati sa posla za memoriju.

Koliko sam razumio imaš laptop sa dva com porta. Autodijagnostika. Smanjenje kilometraže auta.

Evo novo auto, staro dvadeset godina, vozio jedan penzioner kad je nedeljom išao na misu, prešlo dvije hiljade kilometara. Ma ko novo. Pogledaj u kilometar sat.  Wink

Ma taj laptop mi služi samo za moje potrebe.  Grin Grin

Ima jedan drugar ovdje, blizu Banja Luke, koji ima opremu  Wink Wink Wink i ide subotom po auto pijacama, tamo ga već čekaju dileri, svako auto sa računarom, ubode kablove, smanji kilometražu, uzme koju hiljadu maraka. Svima dobro.

Nedeljom se to "novo" auto lako prodaje.

Imam novu, greškom kupljenu, memoriju 2 komada 1G/667 SO-DIMM DDR2

kupljeno ovdje
http://www.evolve.cz/d-1gb-sodimm-ddr-ii-800mhz-evolve-gold-box-cl5-dozivotni-zaruka.html
doduše ovo što imam kući je na 667 MHz. Kupljeno prije desetak dana u Pragu.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 014


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #291 on: November 24, 2010, 11:41:47 am »

Madmitch, kao što Kuzma reče, nemamo mi u Srbiji, naručito u Centralnoj Srbiji te vrste radnji.
Znam da je napravljen sto dosta bolje i dugotrajnije rešenje ali je i skuplje. Verovatno ti je smešno i čudno što moram da sakupim 50-tak € i još toliko otprilike za kancelarijsku fotelju ovog tipa, ali tako je u Srbiji, jako teško, velika je beda i nemaština i tako živi 90% ljudi naručito u ovom delu Srbije. Kako se ide ka severu Srbije ekonomsko stanje je nešto bolje.

Quote from: vladimir_16
Da li je Balkan otpad Zapadne Evrope.
Nego šta je. I za sve drugo kao i za računare. Od automobila do šivačih mašina, ima baš svega. I dobro je da postoji i ta alternativa.

Isti problemi i mene muče, sa tim da ja imam nešto starije komponente i nekako se jako teško odvajam od njih i ako mi realno verovatno nikada neće zatrebati u životu. Nisam materijalista, ali ne volim da bacam ništa što ima veze sa računarima.
Za neke starije računare, PIII sam ne znam ni sam kako da objasnim nekako emotivno vazan i ne bi ih bacio nikada. Žao mi je što nisam sačuvao moj prvi računar Commodore 64.

Takođe imam problema sa ukućanima, jedino malo razumevanja ima ćale. Jedna soba nam je izdvojena gde su mi svi ti delovi, računari koji ne rade i oni koji rade i tu smo samo ćale i ja. Deca kao i ostali ukućani nemaju pristup u tu sobu Smiley, kako je ćale i ja zovemo, kabinet.
Na zidu velika karta stare Jugoslavije, jedan TV, sada trenutno tri računara u radu i jedan laptop. Dva stola, dve stolice, jedan kauč uz sve računarske komponente i jedno 1.000 CD/DVD-a. Postavio bih i sliku ali me je sramota jel je u kabientu kao da je pala bomba, ali u tom neredu ja imam nekog svog reda i sve znam gde mi šta stoji. U nekoliko navrata mi je žena sređivala sobu i potom nisam imao pojma gde se šta nalazi, zato to sada radim isključivo sam. Smiley

Vlado, da li u ponudi ima moža neki netbook?
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #292 on: November 24, 2010, 11:46:17 am »

Ima prodavnica gdje se nacrta kakav namještaj se hoće i tamo ga naprave. Ili izrežu sve dijelove, pa onda kod kuće se igramo "Sam svoj majstor".
Има их и код нас доста. Управо сад завршавам неке фиоке.

Била је и једна радња код хотела Бристол, експозитура фабрике из Смедерева. Осим што су секли материјал на меру, бушили су и рупе (око 1,5 дин по рупи). Нацртате шему за сваки комад и они избуше по мери, укљ. и рупе за ексцентре. После се само поставе типлови и пришрафи и све легне како треба. Кад бушим обичном бушилицом, увек побегне помало, те се накупи грешка кад се све склопи. То може да се дотера, али ме нервира пошто волим да све лепо легне из прве.

OBI je dosta skup. Tražio jedan izvijač i tamo je bio 17 KM. Odem  u FIS, 500 metara dalje i tamo je isti (istih dimenzija) 7 KM. Produžim u INTEREX i tamo ga nađem za 2 KM. Dođem kući, žena jauče da joj pegla ne radi, uzmem peglu i slomim izvijač na prvom odvrtanju. Moraću otići u CENTRUM da kupim pravi alat.
Koliko para toliko muzike.
Пре неколико година сам сређивао стан и током рада су ми се распали сви јевтини одвијачи (шрафцигери) које сам имао. На крају сам купио добар за скоро 20 евра - измењиве главе и са ротацијом. Мало скупљи су били на струју, али сам био скептичан поводом рада. Овај ме служи одлично, понекад и превише добро - пар пута сам одвалио врх завртња колико сам запео.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #293 on: November 24, 2010, 11:47:25 am »

Madmitch, kao što Kuzma reče, nemamo mi u Srbiji, naručito u Centralnoj Srbiji te vrste radnji.
Znam da je napravljen sto dosta bolje i dugotrajnije rešenje ali je i skuplje. Verovatno ti je smešno i čudno što moram da sakupim 50-tak € i još toliko otprilike za kancelarijsku fotelju ovog tipa, ali tako je u Srbiji, jako teško, velika je beda i nemaština i tako živi 90% ljudi naručito u ovom delu Srbije. Kako se ide ka severu Srbije ekonomsko stanje je nešto bolje.

Zato ti i kažem, nemoj ni tih 50€ bacati na to, jer je krš. Raspada se po par mjeseci. Bojle ti je otič do lokalnog stolara po dasku, koju ljepo obojiš i noge napraviš sam, isto tako i police.
Ja sam slično nešto uzeo majci, kada se komputerski opismenila ali sam i bacio poslije par mjeseci i napravio kao što sam ti napisao.

Izvini ali ona fotelja je skupa.  Embarrassed
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #294 on: November 24, 2010, 11:57:12 am »

Istu stolicu ima sin u svojoj sobi. Odlična je. Računarski sto mu je pravio drugar stolar po mjeri. Odlično urađeno i uklopljeno.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #295 on: November 24, 2010, 12:10:34 pm »

Рачунарски сто имам са металним ногама - металне цеви, офарбане ”прахом”. И данас је као нов, док сам радну плочу заменио, а успут додао и ширу фиоку за тастатуру и миша.
Иверица, чак и са АБС кантовањем, тешко да може буде довољно отпорна на дрмусање и шутирање, а поготово није на влагу, укљ. и ону од знојавих руку. Сто са металном конструкцијом је ипак бољи, али се тешко прави по мери.
Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #296 on: November 24, 2010, 12:23:45 pm »

Zamolio me kolega Broker da napišem nešto o stolovima za računar.

Kompakt stolovi za računar, kao na slici koju je postavio Broker u nekom od predhodnih postova, imaju niz ozbiljnih nedostataka. Pregrada za štampač, koja je postavljena u donjem delu stola smeta nogama, tako da je nemoguće zauzeti pravilan/komforan položaj za rad. Police koje su obično proizvoljnih dimenzija, često neodgovaraju dimenzijama većem broju eksternih komponenti, veći monitori, štampač, skener, itd. Jedina prednost mu je da zauzima malo mesta, pa ko nema većih potreba za komponentama, može da zadovolji.

Nažalost na tržištu se nalazi velika ponuda stolova sumljivog kvaliteta, tako da je veliki problem pronaći kvalitetan sto za odgovarajuću sumu novca. Moja preporuka je da se po narudžbini pravi sto za računar od ploča iverice. Može se uštedeti dosta novca, izabrati potrebna veličina, tekstura drveta, boja... Metodom ''uradi sam'' može se dodatno uštedeti još novca. Ako su nekom potrebne fioke, može da se napravi kabinet na točkićima - nikako u stolu! Pa može da se smesti gde kome odgovara.

Preporuke za dimenzije stola:

- širina: 120...140cm, za veće dimenzije je neophodno dodatno ojačanje!!!
- dubina: 70...90cm, 70cm je adekvatno za veći broj korisnika. Za tehnička lica, koja koriste crteže, planove, literaturu... bolja je veća dubina ili sto u obliku slova Г
- visina: 70...75cm

Ja sam se jedva spakovao na dva stola 140x80 + 120x90, i treba mi još mesta.  Sad  (bar još jedno dva komada, i da jedan ima kosu ploču)
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #297 on: November 24, 2010, 12:41:12 pm »

Zamolio me kolega Broker da napišem nešto o stolovima za računar.

Kompakt stolovi za računar, kao na slici koju je postavio Broker u nekom od predhodnih postova, imaju niz ozbiljnih nedostataka. Pregrada za štampač, koja je postavljena u donjem delu stola smeta nogama, tako da je nemoguće zauzeti pravilan/komforan položaj za rad.

Pero druze svaka ti je zlatna,ovaj post koji i napisao cu da pokazem onom mom retardu od zene cekala je zgodnu priliku da odem na put i da izbaci sto iz kuce a kupila je neko s.....  da posle dva sata se iskrivim kao kifla 
Logged
Pera
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 930



« Reply #298 on: November 24, 2010, 12:47:33 pm »

E moj druže Željko, sedim za profi stolovima u kožnoj debeloj fotelji sa klackalicom, i posle 12+ sati dnevno sam ukočen i iskrivljen ko stara seljačka taraba.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #299 on: November 24, 2010, 02:05:20 pm »


Evo novo auto, staro dvadeset godina, vozio jedan penzioner kad je nedeljom išao na misu, prešlo dvije hiljade kilometara. Ma ko novo. Pogledaj u kilometar sat.  Wink

Ma taj laptop mi služi samo za moje potrebe.  Grin Grin

Ima jedan drugar ovdje, blizu Banja Luke, koji ima opremu  Wink Wink Wink i ide subotom po auto pijacama, tamo ga već čekaju dileri, svako auto sa računarom, ubode kablove, smanji kilometražu, uzme koju hiljadu maraka. Svima dobro.



On na auto pijaci moze da ti smanji kilometrazu samo na cajgeru ali ne i u glavnom racunaru,auto belezi kilometrazu na ta dva mesta,sad ako primera radi na cajgeru pise 110 000km a na gl racunaru 120 000km onda je sve u redu zato sto gl racunar belezi delimicno i radne sate motora a ako na cajgeru  pise 110 000km a u gl racunaru nepise nista znaci da su mu namerno spalili memoriju i da je mnogo presao onda bez od njega pogotovu ako je u pitanju neki Reno sa DCI motorom Wink
A primetices pogledaj oglase kad budes imao vremena, da svi automobili iz uvoza imaju kilometrazu od 100 000km do 135 000 km  Grin Grin Grin
Logged
Pages:  1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.