PALUBA
April 24, 2024, 07:04:19 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 506779 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #315 on: December 02, 2010, 12:18:32 pm »

Dali si proverio, da su u Biosu aktivirane mrežne kartice?

LPB
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #316 on: December 02, 2010, 12:24:39 pm »

... ne, to nisam zaista ... kako to ide? A kako su onda radile pre update-a? Neko konkretno uputstvo, ili tako nesto? Pretpostavljam da nesto treba da  se kuca u terminalu , ili mozda ne?
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #317 on: December 02, 2010, 12:34:58 pm »

Kod restarca PC, čisto na početku, stisneš F2 (bar za asus PC bi to trebalo biti tako)

Možda ti pomogne ova strana click. Možda malko drugačije izgleda, ali generalno je to to.

Probaj nači LAN karticu, i proveri dali je enable/disable

LPB
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #318 on: December 02, 2010, 12:41:36 pm »

Ima li kakvo dugme na laptopu kojim pališ i gasiš W- karticu?
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #319 on: December 02, 2010, 01:05:30 pm »

Ova kombinacije bi trebala na ASUS da upali/ugasi wifi

"Press FN key together with F2"


LPB


@Trifko
  kako se nisam setio toga...
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #320 on: December 02, 2010, 01:52:50 pm »

... sve je to OK, cak i lampica za wireles (cetvrta s'leva) radi, tj. pokazuje da kartica radi... wireles je na ruteru ukljucen, 2 desktopa rade preko kablova, a i na F2 je nacrtana mrezna kartica ... nazalost, sistem ne reaguje ne kombinaciju Fn+F2, a inace ne postoji posebno dugme za WiFi ... jedino preostaje da u podesavanjima pronadjem nesto tipa enable/disable, ali ako lampica vec gori, to znaci da je prepoznata i da radi ... stvarno ne znam sta bi to moglo da bude ... ima li ko kakvu ideju?!
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #321 on: December 02, 2010, 02:00:36 pm »

Imaš samo taj sistem na laptopu ili imaš 2?

LPB
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #322 on: December 02, 2010, 02:58:36 pm »

... ne, samo taj, Linux Kubuntu 10.04, ali pokusao sam da instaliram i Win XP, ali mi je izbacivao neke nemoguce greske, kao nesto da ima virusa na disku, i da je iz sigurnosnih razloga instalacija prekinuta ... to nikako nije moguce, jer je lap top jos bio u najlonu ( i jos uvek je;)), a sa tog istog CD-a instalirao sam Win jedno hiljadu puta ... stvarno ne znam sta bi to moglo da bude ... i sto je najvaznije, kako mogu da oborim ovaj LInux i da instaliram nesto drugo ... nemam nista od podataka, a HDD je od 500GB ... ne prihvata nijedan CD, niti Win niti Linux ... probao sam i sa Win98SE, ali ga u pocetku prekida u prebacuej u terminal ... 
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #323 on: December 02, 2010, 03:18:45 pm »

... ne, samo taj, Linux Kubuntu 10.04, ali pokusao sam da instaliram i Win XP, ali mi je izbacivao neke nemoguce greske, kao nesto da ima virusa na disku, i da je iz sigurnosnih razloga instalacija prekinuta ... to nikako nije moguce, jer je lap top jos bio u najlonu ( i jos uvek je;)), a sa tog istog CD-a instalirao sam Win jedno hiljadu puta ... stvarno ne znam sta bi to moglo da bude ... i sto je najvaznije, kako mogu da oborim ovaj LInux i da instaliram nesto drugo ... nemam nista od podataka, a HDD je od 500GB ... ne prihvata nijedan CD, niti Win niti Linux ... probao sam i sa Win98SE, ali ga u pocetku prekida u prebacuej u terminal ...  

Format diska u BIOSu. Dal se to još može, nekad je išlo?!
Partis/MojBlink verziju Win7 i u inštalaciji format, tako i onako sedmica radi format.
Moralo bi iči i sa XP instalacionom diskom, daš mu novu instalaciju. Malo te vjerovatno **be to što imaš sada neki drugi format diska a ne FAT ili NTFS.

Još prije na routeru pogledaj, dal ti vuče wifi ovaj laptop.

PS: bemti ASUS laptope.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #324 on: December 02, 2010, 03:43:17 pm »

... ne, samo taj, Linux Kubuntu 10.04, ali pokusao sam da instaliram i Win XP, ali mi je izbacivao neke nemoguce greske, kao nesto da ima virusa na disku, i da je iz sigurnosnih razloga instalacija prekinuta ... to nikako nije moguce, jer je lap top jos bio u najlonu ( i jos uvek je;)), a sa tog istog CD-a instalirao sam Win jedno hiljadu puta ... stvarno ne znam sta bi to moglo da bude ... i sto je najvaznije, kako mogu da oborim ovaj LInux i da instaliram nesto drugo ... nemam nista od podataka, a HDD je od 500GB ... ne prihvata nijedan CD, niti Win niti Linux ... probao sam i sa Win98SE, ali ga u pocetku prekida u prebacuej u terminal ...  

Format diska u BIOSu. Dal se to još može, nekad je išlo?!
Partis/MojBlink verziju Win7 i u inštalaciji format, tako i onako sedmica radi format.
Moralo bi iči i sa XP instalacionom diskom, daš mu novu instalaciju. Malo te vjerovatno **be to što imaš sada neki drugi format diska a ne FAT ili NTFS.

Još prije na routeru pogledaj, dal ti vuče wifi ovaj laptop.

PS: bemti ASUS laptope.

... ne postoji format HDD u BIOS-u,a instalacioni od Win7 nemam ... HDD je particionisan u EXT4 formatu za Linux, i cini mi se OpenSUSE ... nece mi sada prebaciti u FAT ili NTFS ... ima li odakle sa neta da skinem Win7 ?!
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #325 on: December 02, 2010, 03:55:41 pm »

... nije mi jasno samo jedno - lampica na samom lap-topu svetli non-stop, na ruteru takodje radi wireles, a na ikonici u SYS TRAY pise da je iskljuceno upravljanje mrezom, i nece da se poveze ... to mi se cini kao neka softverska "greska" ili "kvar" ... plasim se samo da nije moje neznanje u pitanju, mada , kome se jednom ne desi ovako nesto, tesko da ce ikada bilo sta nauciti ... 
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #326 on: December 02, 2010, 04:11:16 pm »

Možeš formatirati hdd iz Hiren Boot CD-a, samo kucaj na google hiren boot cd i download i naći ćeš već nešto. Što se tiče XP-a, pogledaj opcije u BIOS-u ima neka koja onemogućava da se instaliraju stariji sistemi. Kod mene je ta opcija SATA Mode, ako je u poziciji AHCI onda se samo Win7 i Vista mogu instalirati, Xp ne prepoznaje HDD, tako da u BOS-u treba prebaciti u SATAA Mode u IDE. Ako ovo proradi ne treba ti Hiren, moći ćeš iz XP-a da formatiraš.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #327 on: December 02, 2010, 04:15:54 pm »

.. u parvu si dexy, meni je na AHCI ... znaci da prebacim na IDE i da onda probam sa XP da formatiram ... videcemo, ako ni to ne bude uspelo, stavrno ne znam ...
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #328 on: December 02, 2010, 04:18:26 pm »

To je onda bio problem, sigurno će uspeti.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #329 on: December 03, 2010, 11:37:33 pm »

Upravo testiram Linux Fedoru. Dobra je.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Screenshot-1.jpg (165.55 KB, 1024x768 - viewed 78 times.)

* Screenshot21.jpg (145.53 KB, 1024x768 - viewed 107 times.)

* Screenshot.jpg (147.25 KB, 1024x768 - viewed 85 times.)
Logged
Pages:  1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.