PALUBA
April 25, 2024, 01:49:25 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Pozdravimo novog člana Ekapic
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 507088 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #390 on: January 22, 2011, 01:29:05 pm »

Ma znam kako da ih ubacim, al ih trebam pronaci.
Aj pokusacu sutra nesto da uradim, pa videcu kako ce ispasti. Ako ne, saljem je Bozi da je sredi. Grin
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #391 on: January 22, 2011, 02:07:01 pm »

@Trpe
Čekam te, samo ti šalji.
Wink


@kontraAdmiral1

Pošalji, pa ču pretvoriti txt + slike, pa češ jih moči postaviti kako temu tekst i slike.

LPB
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 014


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #392 on: January 22, 2011, 02:11:09 pm »

Juče sam napravio za jednog drugara kratko video upustvo kako se radi sa TeamViewer-om.
Sa desktop na laptop. Možda još nekom bude od koristi.

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/t1Mbwfr2lPA?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
kontraAdmiral1
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 292



« Reply #393 on: January 22, 2011, 02:20:06 pm »

@Trpe
Čekam te, samo ti šalji.
Wink


@kontraAdmiral1

Pošalji, pa ču pretvoriti txt + slike, pa češ jih moči postaviti kako temu tekst i slike.

LPB


Hvala, šaljem na Vaš mail
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #394 on: January 22, 2011, 02:44:17 pm »

Vračen mail.


LPB
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #395 on: January 22, 2011, 03:58:52 pm »

Problem kod kontraAdmirala je što je stavio u windowsu da mu word otvara pdf dokumenta, a pošto word to ne ume, onda izbacuje čudne znakove. Rešenje je bilo jednostavno da se uradi desni klik na neki pdf dokument, Open with, Choose program, izabere se Adobe i štiklira opcija Always use the selected program... To će onda biti primenjeno na sve pdf dokumente.
Druga opcija je ući u Folder options, File types, pronaći u listi pdf i zadati program koji će otvarati ovaj tip fajlova.
Treća opcija je instalacija nekog pdf readera koji pri instalaciji automatski u windowsu izmeni podešavanja tako da na sebe preuzme otvaranje ovog tipa dokumenata.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #396 on: January 23, 2011, 06:18:32 pm »

Yawcam - program za nadzor koji koristi web kameru racunara

Yawcam je besplatan program koji vam omogucava da kreirate sistem za nadzor putem vase web kamere.
Neke od mogucnosti:

    * Detekcija pokreta
    * Automatsko obavestavanje o detektovanom pokretu putem maila i FTPa (sa slikom)
    * Cuvanje niza fotografija na hard disku u okviru kojih je zabelezen pokret
    * HTTP pregled trenutne slike, ili streaminga sa kamere (na ovaj nacin mozete nadzirati vama vaznu prostoriju ili dogadjaj i putem mobilnog telefona)
    * Planiranje automatskog aktiviranja/deaktiviranja nadzora i jos mnogo toga

http://www.yawcam.com/
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #397 on: January 23, 2011, 10:47:48 pm »

... neko je pre par strana pominjao neke programe za particionisanje u okviru Win7 ... cini mi se da je Brok pomenuo EASEUS, Home edition ... skinuo sam sa linka, i sve je OK, ali jedina funkcija koja ne radi kada se program instalira je "Create partititon",a to je ono sto mi treba ... e sad, i ta funkcija radi, ali tek kada se cela particija kompletno obrise , ali sta kada mi treba kreiranje particije na vec postojecoj, i to pod drugom ekstenzijom ... na primer, hocu da uradim dual-boot sa Win7 i Ubuntu , pri cemu je particija pod NTFS-om, ali mi ne daje opciju da napravim novu pod Ext4 ... zna li iko sta je u pitanju?
  Takodje, sto se tice anti-virusa, dobio sam Trend-Micro, cini mi se dobar, ali ima li ko kakvo iskustvo u vezi ovoga?

... i da, da ne zaboravim, ima li iko da je POKUSAO da uradi TRIPLE-BOOT???!!! ... vec neko vreme mi se nesto slicno mota po glavi, pa reko' da vidim ima li egzibicionista ovde?
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #398 on: January 23, 2011, 11:11:21 pm »

Ostavi prostor Unallocated i šrilikom instalacije Ubuntua odaberi da hoćeš da ga  instaliraš na taj Unallocated prostor i on će automacki napraviti particiju.
Logged
kontraAdmiral1
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 292



« Reply #399 on: January 23, 2011, 11:14:40 pm »

Problem kod kontraAdmirala je što je stavio u windowsu da mu word otvara pdf dokumenta, a pošto word to ne ume, onda izbacuje čudne znakove. Rešenje je bilo jednostavno da se uradi desni klik na neki pdf dokument, Open with, Choose program, izabere se Adobe i štiklira opcija Always use the selected program... To će onda biti primenjeno na sve pdf dokumente.
Druga opcija je ući u Folder options, File types, pronaći u listi pdf i zadati program koji će otvarati ovaj tip fajlova.
Treća opcija je instalacija nekog pdf readera koji pri instalaciji automatski u windowsu izmeni podešavanja tako da na sebe preuzme otvaranje ovog tipa dokumenata.

Velika hvala, kao i Trifku86 i Boži13!
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #400 on: January 24, 2011, 01:42:55 am »

Ostavi prostor Unallocated i šrilikom instalacije Ubuntua odaberi da hoćeš da ga  instaliraš na taj Unallocated prostor i on će automacki napraviti particiju.

... 'ajde da vidimo i ovu teoriju ... kombinacija ce biti Xp + Lubuntu ... ipak se radi o 30Gb, i procesoru od 927MHz ... laptop star preko 10 godina ...
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 014


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #401 on: January 24, 2011, 04:41:35 pm »

Dobro ti je napisao Trifko, tako je najlakše oko particionisanja.
Radiće Ubuntu lepo na LXDE grafičkom okruženju pod tim taktom procesora.
Ako bude kočio imaš opciju Ubuntu sa Fluxbox grafičkim ili čak bez grafičkog okruženja.

Usput Trifko, uzeo sam adapter DVI/analog i sada radi sa novijim kernelima, nema više prokletog power saving moda.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #402 on: January 24, 2011, 07:24:39 pm »

Brok sad se kod mene pojavila nova prepreka, a tiče se interneta dakel radi se o sledećem.
Kući imam wireless u računaru imam wireless karticu preko koje dobijam internet da bi dobio intrnet trebam zakaćit na predajnik i pomoću PPPoE konekcije se konektujem na net, e sad je problem podesit sve to. Ispodešavam ja sve te konekcije ali PPPoE nikako neće da se konektuje već sam polako izludio.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 014


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #403 on: January 24, 2011, 07:39:11 pm »

To na openSUSE?
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #404 on: January 24, 2011, 07:53:23 pm »

Upravo tako.
Logged
Pages:  1 ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 [27] 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.