PALUBA
April 26, 2024, 10:17:28 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 507290 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #450 on: February 05, 2011, 06:10:03 pm »

E koliko baterija kosta ne znam, znam da sam veoma zadovoljan ovim sto imam iako je to bas amaterski aparat. Aparat sam tada platio 250 evra.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #451 on: February 05, 2011, 06:12:21 pm »

Pale su cene neverovatno tih aparata.
Ja sam za taj, sa torbom + dve memory card (128M i 8G) + kablovi (USB-USB micro i USC micro na TV) dao 140 €.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #452 on: February 05, 2011, 06:18:35 pm »

Vidi ovo, nadam se da je azurno http://www.bmfoto.rs/product_fuji-finepix-f650_856
I posle toliko vremena cena ista. A baterija 12 evra.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #453 on: February 06, 2011, 12:26:02 pm »

... 2008. sam za aparat dao 60E, Nikon P-1, 8MPix ... sve je u fulu, sa CD-ovima, i ostalim ... toliko sam zadovoljan da ga necu menjati dok se ne raspadne !!! Ako neko ima problema oko kupovine foto aparata, naravno za kucnu upotebu, moja preporuka je svakako NIKON!!!

http://www.steves-digicams.com/camera-reviews/nikon/coolpix-p1/nikon-coolpix-p1-review.html
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #454 on: February 06, 2011, 01:21:46 pm »

Ја сам 2005. дао 450 + 120 евра царине за Panasonic Lumix FZ12 - 12 пута оптика и 5 MP. Са апаратом се види више него голим оком. Узео сам касније додатну батерију (10-ак евра) и већу картицу. Шест година касније и даље служи одлично, али је главни проблем што је кабаст. Мислио сам да узмем новији модел Панасоника ове године са већим зумом, резолуцијом и сто чудеса приде, али сам одустао јер ми овај и даље ради лепо.

Иначе ми доста значи апарат на мобилном - увек је код мене, што је најбитније, и лако могу да направим фото-белешку.

Кад одем на путовање или излет, направим по пар стотина слика дневно. Од тога је већина за детаље које видим (ту је згодан зум), а мањи број су класичне фотографије.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #455 on: February 06, 2011, 03:44:53 pm »

Konkretno sam koristio u Fotoaparatu Sony AA Alkaline (tamno plavi) bile su više nego odlične, a par je koštao 2KM (1€). i Pojavile su se u prodaji Energizerove neke namjenjene za Digitalne aparate za koje su garantovali da se može napraviti preko 650 fotografija, nisam ih probavao pošto je cijena bila 9KM (4.50€)
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #456 on: February 06, 2011, 09:42:47 pm »

... trziste je sada preplavljeno tim foto aparatima, ali marka je ipak nesto sto nikada nece biti prevazidjeno ... 2 velike strane u ovoj prici su nesumnjivo Nikon i Canon, ostalo je , bar po meni - 2. liga ... za mene je Nikon vrh, a kao sto rekoh, serija od pre nekoliko godina i dan danas radi kao sat, po ceni koja je i za to vreme bila apsolutno prihvatljiva ... sledeci fotoaparat koji budem kupovao izgledace otprilike ovako ... http://www.kenrockwell.com/nikon/10-best.htm ...
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #457 on: February 06, 2011, 11:44:45 pm »

@tpku_2b Sony se u tom segmentu jako bori izbacuje odlične modele. O Nikonu i Canonu svaka riječ je suvišna.
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #458 on: February 07, 2011, 04:34:56 pm »

MOLIM ZA SAVJET I POMOC!
Juce dok sam skenirao sliku na NET-u,odjednom se ukljucio alarm i obavestio meda je moj PC napadnut i odmah zatim da su uletela 5 virusa(dva "trojanca" i sl),moj AV Norton je postao nekoristan,firewall takodje,a  odmah se sam downladirao neki "anti virus/spajver program.Ponovo sam pokrenuo Norton,ali posle minutu-dve opet je postao nekorista,a poceli su se gubiti fajlovi i programi,na kraju Windows se pojavio sa porukom da iskljucim PC jer ce doci do "crash on hard dic" i ja sam iskjucuoPC.Molim za savjet i pomoc  kako da postupim da "povratim sebi" svoj PC?
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #459 on: February 07, 2011, 04:48:19 pm »

Једна опција је да направиш CD/DVD који је бутабилан (са ког може да се покрене систем) и на њему поставиш анти-вирус.

Лакша варијанта је да ископчаш хард диск и да га прикључиш на други компјутер (на коме има исправан антивирус). Са другог компјутера извршиш скенирање хард диска, а можеш и после да направиш резервну копију података.

Пошто те убудуће вероватно чека реинсталација, предложио бих ти да направиш више партиција, да на једној буде систем и програми, а на другој само подаци. Тако се лакше чувају подаци и смањује штета.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #460 on: February 07, 2011, 05:02:17 pm »

Momo, probao si u safe modu skeniranje?


Quote
- Shut down your computer.

- Restart your computer. Press down "F8" on your keyboard. The "Advanced Windows Option" screen opens.

- Use your down error to select "Safe Mode" and Press "Enter." The words "Safe Mode" will be on all four corners of your screen.

- Log on to your computer.

- Click "OK."

- Open your anti-virus software, select "Scan" and perform a full scan of your computer in Safe Mode. When done, reboot your computer back into normal mode.

LPB

Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #461 on: February 07, 2011, 09:36:10 pm »

Дакле, мени се ово десило на старом рачунару пре две године.. Урађено уз помоћ стручњака (дипл. инг информатике, систем инжињер у једној фирми) онако како каже Божо. Не помаже. Тај "програм" кобојаги "антивирсни" (стално те, кад укључиш рачунар води на неки сајт који тражи да нешто платиш да би ти то "скунули") остаје јер то и није прави вирус већ програм који си ти сам активирао (увек буде опције "да ли хоћеш да инсталираш",а ти у брзини кажеш да, а онда буде касно). У Safe modu можеш да пренесеш и сачуваш неке ствари, али "онај" програм тешко да обришеш. Мислим да по Интеренету има о томе.

Како сам имао две партиције и на тој другој држао све важе фајлове, а на првом системске програме онда сам лепо урадио "Format C" и поново инсталирао оперативни систем и остале програме на првој партицији. Друга партиција је остала недирнута. Тако сам се спремио и сада (на овом рачунару), за не дај боже: две партиције - на првој оперативни систем и остали системски програми, на другој сва важна документа и фајлови. Плус копије по дисковима за баш важна документа.

Дакле, највероватније ти не гине форматирање диска.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #462 on: February 07, 2011, 10:54:38 pm »

Ne mora da znaci, to su obicno programi koji sanu sebe generisu pod drugim imenom.
Ja sam zakacio Sistem Antivirus 2008, pa sam morao da trazim i brisem samogenerisane programe pod raznim imenima po svim registirma, a to je trajalo oko mesec dana.
Najbitnije je da se pronadje i iskljuci iz start-a taj program da ti se ne ukjlucuje stalno, pa onda polako registar po registar traziti svaki sumljivi program i proveravati ga na net-u za sta sluzi, a ako vidis da je virus, onda ga brisati.
Srecom Sistem Antivirus 2008 je generirao jednostavna imena, recimo a.drg (izmisljam ime) pa je bilo jednostavno prononaci sumljive fajlove, tako da sam izbegao formatiranje kompjutera.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #463 on: February 07, 2011, 11:02:22 pm »

MOLIM ZA SAVJET I POMOC!
Juce dok sam skenirao sliku na NET-u,odjednom se ukljucio alarm i obavestio meda je moj PC napadnut i odmah zatim da su uletela 5 virusa(dva "trojanca" i sl),moj AV Norton je postao nekoristan,firewall takodje,a  odmah se sam downladirao neki "anti virus/spajver program.Ponovo sam pokrenuo Norton,ali posle minutu-dve opet je postao nekorista,a poceli su se gubiti fajlovi i programi,na kraju Windows se pojavio sa porukom da iskljucim PC jer ce doci do "crash on hard dic" i ja sam iskjucuoPC.Molim za savjet i pomoc  kako da postupim da "povratim sebi" svoj PC?

 ... format C: ... jedini siguran i ispravan nacin ... i obavezno 2 particije, minimum ... 
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 19 019


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #464 on: February 07, 2011, 11:14:08 pm »

Ili da posetiš MC-ovu Ambulantu:

http://www.mycity.rs/Ambulanta/

Stvarno su momci eksperti u svom poslu.
Meni su MW OS počupali nekoliko puta bukvalno iz mrtvih.
Sjajna Anti Malware Fighter ekipa.
Logged
Pages:  1 ... 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.