PALUBA
April 23, 2024, 11:47:17 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Pozdravimo novog člana Ekapic
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 506639 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #510 on: March 01, 2011, 09:25:42 am »

Verovatno je problem Telefona u funkciji modema. Ja bi na tvom mestu Kuzma,prebacio sim card u modem, koji inače koristiš za konekciju. Lako brzo i brezbolno. Wink
Ovo je uzrok, samo je malo nezgodno što se mora vaditi kartica iz telefona te onda nisi dostupan. SMS stiže ali ne i poziv.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #511 on: March 01, 2011, 09:52:56 am »

Izgleda da kako vreme odmice taj je problem koji sam naveo sve manji i manji. Verovatno je potrebno neko vreme da sistem prepozna koriscenje mobilnog kao modema, mada ima i druga stvar a to je da iako je repetitor blizu opticka vidljivost gotovo da ne postoji za razliku od opticke vidljivosti sa repetitorom MTS-a.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #512 on: March 01, 2011, 11:38:09 am »

Kuzma, videćeš da to varira, prepodne možda bude i ok, poslepodne teže.
Barem je bilo tako kada sam ja isprobavao alternative za net konekciju.

Šta kažete ta ovaj netbook, za 25.000 hiljada dinara ili oko 240 €
Proizvodjac   DELL
Naziv modela     Inspiron 1018
Procesor: Intel Atom N455 1.66GHz
Chipset: Intel NM10 Express
Memorija: 1024MB DDR3 1333MHz
Hard disk: 250GB SATA 5400rpm
Monitor: 10.2 incha LED WSVGA 1024 x 600
Graficka karta: Intel GMA 3150 Integrated Graphic controller DX9
Zvucnici: Stereo Speakers
Mrezna karta: 10/100 Ethernet
Wireless: 802.11 a/b/g/Draft-N
Operativni sistem: Ubuntu edition 10.04 version
Baterija: 6 cell
Tezina: 1.2kg
Dodaci i raspolozivi konektori: Bluetooth, citac kartica, web kamera sa integrisanim mikrofonom
Garancija: 24 meseca

Pošto ima samo jedan slot za RAM ako bi uzeo 2 GB na istom taktu koštao bi me plus nekih 2.800 dinara (27 €) i ostaje mi njegova nova memorija koju bih prodao kao polovnu pošto oni neće da je zadrže i da mi odbiju na ceni.
Tih, zvao sam i zaboravio da pitam. Jel zna neko slučajno od vas. Ovde RAM ide na sher sa grafičkom?
Verujem da ide, u protivnom bi napisali koliko ima RAM-a grafička.

Dal može da izgura ova baterija 4 sata pisanja, čitanj i surfa, znači bez gledanja video prikaza.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #513 on: March 01, 2011, 12:11:30 pm »

Žena koristi sličan Aesus Eee, i radi odlično (čitanje, pisanje, www, Fb etc..).
Jedini problem (ali to imaju svi) je mali ekran, na kojemu dosta puta što izidje izvan videokruga.

Autonomiju ima bolju nego moj HP Compaq 8710p. Prednost mu je, jer verovatno ima i GSM/UMTS modem unutra, samo ubaciš karticu pored baterije i sve radi.
Problem zna biti, jer nema DVD unutra, pa se ga treba instalirati preko USB ili ex diska.
I da ne budeš razočćaran nad Win7 starter, jer ne može da se promeni slika za desktop.


Znači kao "drugo" računalo u kuči je ok, ali ipak nije fully functional PC. Ima svoja ograničenje. Mada po mom mišljenju je bolji nego "tablice" brez tastature.

LPB
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #514 on: March 01, 2011, 12:47:33 pm »

Božo, svakome svoje, prvo treba znati, zašto ti šta treba. Ja imam iPad i odlična je stvar tačno za ono, čemu je namjenjena i ništa više. Za na krači put, da imam mailove pri sebi, da mogu do svojih nekih dokumenata u oblaku (nemam nikakve vojne tajne pa me high end security ne brine) www i poneki film ili knjiga na aerodromu. Tome je namjenjeno - to dobro radi, bez greške. Ovi mali - "dite od laptopa" mi nekako ne idu, moje osobno ne, ništa drugo, jer price performance, tablice gube na cjeloj crti. Laptop, samo kad znam, da ču trebati komputer na putu, da treba neke papire prepravljati ili sročiti dokumente iz nule i sve gore pomenuto. Ali eto, opet sam to ja, dok sam doma u kancelariji, samo pravi desktop sa ogromnim ekranom i basta, ove male ni ne pogledam.

Laptop za jedini komputer u kuče, šta ja znam, ja ne bi.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #515 on: March 01, 2011, 12:59:47 pm »

Da upravo tako, on bi bio u funkciji "drugog" tj. "četvrtog-petog" računara.
"Main" mašina je kući, ovaj bi bio za van.

Koliko baterija na netbooku od supruge ima ćelija 3, 6 ili možda čak 8?
I kolika je autonomija rada, čitanje, pisanje, surf?

Znaš šta mu je prednost, baš to što navodiš kao manu, to što navodiš veću autonomiju rada od tvog laptopa.
Tvoj laptop ima verujem 17 inčni monitor, 10.1 je manji protrošač.
Jeste malo je nezgodno kada pređeš sa većeg monitor na manji, ali ja se brzo naviknem, treba mi 20-tak minuta rada i posle kada se vratim na dekstop monitor vidim koliko je zapravo veliki. Smiley
Drugo za vani mi i ne treba neka grdosija kao tvoj laptop. To je biznis laptop.
Znaš ti mene, sa Kraljice Ibra i još po nekog mesta da me ima Smiley i evetualno kada putujem negde.

Edit:
Pa da evo specifikacije tvog laptopa:
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/ca/en/sm/WF06b/12139188-12139280-12139280-12139280-12434692-80117079-81248707.html

Imamo slične procesore s' tim da je moj desktop CPU.

Madmitch, verujem da ti ne znaš šta ja hoću, Boža je dosta više upoznat sa situacijom.
Logged
tihi
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 350



« Reply #516 on: March 01, 2011, 01:05:38 pm »


  Koristio sam na bivsem poslu nekoliko tih nootbook racunara, asus eez koj je bio najmanji,najgore je radio ,nije imao HDD nego CF od 4 Gb, nije imao opticki uredjaj,ali je bio jako lagan pa je bio zgodan da se u dzepu nosi na neke visoke lokacije radi provere hardvera (radio sam kao instalater wireless opreme). Drugi je bio lenovo  10 inch , sa intel atom procesorom 1.6 , 160 GB HDD i optickim uredjajem,koj je bio mnogo komontniji za rad. Dobra strana oba je sto im je baterija drzala jako dugo. Ja sam u poslednje vreme presao na android,jeste mao neobicno u pocetku,ali kad se naviknes vidis sve prednosti mobilnog smart telefona,i najvecu manu-zdranje baterije.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #517 on: March 01, 2011, 01:12:27 pm »

Brok, moja sestra ima taj Dell (nisam siguran bas da li su sve performanse iste). Ima vec 1,5 godinu i kaze da baterija moze da izdrzi oko 4 sata kada ga koristi ca citanje i pisanje, ponekad ukljuci neku muziku ali to bude malo redje a za internet se ogrebe kod mene odnosno to svoje sokocalo ne koristi za surfovanje.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #518 on: March 01, 2011, 02:31:14 pm »

.. prvo treba znati, zašto ti šta treba. Ja imam iPad i odlična je stvar tačno za ono, čemu je namjenjena i ništa više...

Slažem se sa tobom, ja imam HTC i služi mi odlično, za ono, za šta je namenjen.
Inače za moje potrebe je dovoljno laptop + "pametan" telefon (Android, BB..). Za svu "periferiju" koristim docking station. Klasičnog PC nemam več 10 godina. Imaju ga klinci Wink

Dok potrebe moje žene čisto zadovoljava "baby" laptop.

A ima u tome i dobra strana. Uvek kad žena sedne za moj laptop, kaže: u koliko ti je velik... Grin

LPB
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #519 on: March 01, 2011, 02:36:39 pm »

Brok, moja sestra ima taj Dell (nisam siguran bas da li su sve performanse iste). Ima vec 1,5 godinu i kaze da baterija moze da izdrzi oko 4 sata kada ga koristi ca citanje i pisanje, ponekad ukljuci neku muziku ali to bude malo redje a za internet se ogrebe kod mene odnosno to svoje sokocalo ne koristi za surfovanje.
Odlično, hvala Kuzma.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #520 on: March 01, 2011, 03:42:44 pm »

@madmitch
Nemoj me shvatiti pogrešno ali ja teblete doživljavam kao (izvinite na izrazu) kurčenje, i to čisto kurčenje pogotovo Apple-ov iPad (kao i većinu njihovih proizvoda), sa bezobrazno visokom cijenom. Nemam ništa protiv ljudi koji ih koriste čak šta više i ja se nekad volim malo kur***.  Grin
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #521 on: March 01, 2011, 04:19:39 pm »

Šokiran sam bio, kada sam video u Švedskoj, da svi do 30 godina koriste apple. Prava Apple manija.

A što se tiče tablete, bar po mom mišljenju, ako imaš koristiš.

LPB
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #522 on: March 01, 2011, 06:05:24 pm »

Tableti su budućnost svidelo se to nama ili ne.
Samo je problem što mi Trifko živimo deset a možda i više godina u prošlosti, naravno ne našom voljom.
Nešto sam gledao da uzmem, baš između tableta i nekog netbooka, pobedio je netbook ali samo zato što se nema, inače je tablet valjda lakše nositi kao manju akt torbicu ispod miške nego vući celu torbu.

Ovaj tablet sam merkao, Blueberry NetCat Internet Tablet:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
http://www.itsvet.com/proizvod/blueberry-netcat-m01-2gb-tablet/comp_comp_pda/256/336

U normalnim zemljama ovo dobiješ kao rođedanski poklon dok u nekim poput naših moraš da biraš ili letovanje ili tablet.



* Blueberry NetCat Internet Tablet1.PNG (174.38 KB, 501x339 - viewed 121 times.)

* Blueberry NetCat Internet Tablet.jpg (51.09 KB, 720x431 - viewed 96 times.)
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #523 on: March 01, 2011, 06:42:40 pm »

@madmitch
Nemoj me shvatiti pogrešno ali ja teblete doživljavam kao (izvinite na izrazu) kurčenje, i to čisto kurčenje pogotovo Apple-ov iPad (kao i većinu njihovih proizvoda), sa bezobrazno visokom cijenom. Nemam ništa protiv ljudi koji ih koriste čak šta više i ja se nekad volim malo kur***.  Grin
Boguhvala, ne trebam gledati na pare i mogu birati po drugim kriterijama. Prijatelj mi je posudio iPada, kad mi je crklo laptop i tada sam se sa puta vratio sa dva, jer mi je stvarno odgovaralo ko tata na mamu. Ko što sam napisao, svakome svoje po potrebama i mogučniostima. Još dobro, da nam ne paše svima isto, kako bi nas imače derali.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #524 on: March 01, 2011, 07:09:55 pm »

.... ljudi, pa ja sam o svemu tome razmisljao pre par godina, kada sam se kidao izmedju auta, letovanja, ili WWW varijante ... sada igram samo na krupno ... a sto se tice racunara, moj predlog jem definitivno Toshiba G-50 ... sve ostalo je istorija  Wink
Logged
Pages:  1 ... 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 [35] 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.