PALUBA
April 25, 2024, 04:58:32 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 507114 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #585 on: April 04, 2011, 09:00:24 pm »

Nije racunar ali jeste mobilni. Pa da pitam.

Danas uopste nisam preko mobilnog mogao da se konektujem na internet. Svaki pokusaj konekcije mi se zavrsavao porukom: Memorija telefona puna. Potrebno je obrisati ili premestiti neke podatke. Problem je to sto sam izbrisao iz memorije telefona sve sto sam imao, ostatak mi je na kartici, ali mi telefon  i dalje prijavljuje punu memoriju. Jutros sam doduse imao svega oko 300 kB slobodne memorije a sada negde oko 2,5 MB. Ok, nije to nesto, ali kada pogledam memoriju telefona vidim da imam nekih slika od 100-ak MB a sve su mi slike definitivno na memorisjkoj kartici, pa kaze da imam nekih video snimaka a oni su takodje definitivno na kartici, itd. Radi se o Nokia C-5 telefonu sa kojim od septembra nisam imao nikakvih problema. Tada sam ga uzeo u sklopu Telenor paketa i cesto pristupao internetu (ukljucujuci i Palubu) medjutim to sada nije moguce. Pored svega i kada ne pokusavam da se konektujem na internet non-stop izlece poruka da bih trebao obrisati ili premestiti neke podatke iz memorije telefona. Sta da radim?
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #586 on: April 04, 2011, 10:16:08 pm »

Očisti Cache u browser-u, jesi li šta instalirao u poslednje vrijem na telefon i baci pogled malo na ovaj link
Logged
kontraAdmiral1
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 292



« Reply #587 on: April 10, 2011, 01:25:03 am »

E, kad se priključujem na Palubu, u onu horizontalu upišem svoj nick, pokažu se na lozinki točkice, ali ne - lozinku moram upisati u vertikalnu kućicu koja se pojavi poslije. Zašto mi ne da jednostavno, nego, dakle, u dva koraka?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 016


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #588 on: April 10, 2011, 05:32:58 am »

KontraAdmiral, nema potrebe to da radiš. Čim upišeš svoje korisničko ime i pojave se točkice, samo klikni na Login.
Tako je kod svih. Verujem da koristiš Firefox ili Internet Explorer.

Evo kod mene u Firefoxu:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Kod Opere recimo samo se klikne na ključ, čak i ne treba ići na Login.


* Selection_003.jpeg (20.42 KB, 504x110 - viewed 162 times.)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #589 on: April 21, 2011, 09:40:14 pm »

Pitanje za bolje poznavaoce.

Ovih dana sam ozbiljno resio i pristupio sredjivanju podataka sa HDD-a laptopa. Posto sam to pocinjao ko zna koliko puta ovog puta sam ipak daleko odmakao. Inace da napomenem da sve podatke sa laptopa prebacujem na eksterni HDD koji ima dovoljan kapacitet da primi gomilu slika, muzike,knjiga itd. Medjutim veceras se pojavljuje problem. Kada sam hteo da prebacim nesto od muzike odjednom mi se pojavljuje obavestenje: Windows delayed writed file.... (ili tako nekako), istovremeno mi svi fajlovi preneti na eksterni HDD  postaju nevidljivi (znaci otvorim fasciklu npr. Muzika a tamo nema nista, probam na properties a tamo dobijem informaciju da je fascikla prazna i da ima 0 bajtova i 0 fajlova). Istovremeno mi u Winampu normalno ide lista koju sam zapamtio na eksternom HDD-u sa muzikom koja se takodje nalazila ili jos nalazi na tom eksternom disku. Posto muzika normalno ide kontam da nista nije obrisano, pa se pitam a pitam i vas kako da te fajlove ponovo ucinim vidljivim? I sta treba uraditi da mi se tako nesto ne desi ponovo?


Dopuna:
Upravo sam u Winampu pokusao da ponovo otvorim listu (nju inace vidim na eksternom disku) ali ovog puta nema nista. Ponasa se kao da nema nista zapamceno. Cak se ni spisak ne pojavljuje u onom prozoru gde bude spisak pesama na listi.

« Last Edit: April 21, 2011, 09:46:30 pm by KUZMA® » Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #590 on: April 21, 2011, 10:51:55 pm »

Probaj check disk, možda ti povrati podatke, ako ne radi to, onda probaj neki software za spašavanje podataka.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #591 on: April 21, 2011, 11:11:28 pm »

Taj problem može da se javi iz mnogo različitih razloga. Kod Win XP je prilično čest. Za početak, probaj da ručno instaliraš drajvere za drugi (externi hard) u slučaju da ga kačiš preko USB-Firewire. Ako je disk e-SATA ili ga kačiš preko SATA/IDE kabla, probaj da instaliraš nove drajvere za kontroler (koji je verovatno integrisan na matičnu ploču, tako da su ti potrebni najnoviji drajveri za nju). Problem se uglavnom javlja zbog greške u samom XP-u, kada on baferuje (pre)veliku količinu podataka u RAM, jer disk sa koga se podaci očitavaju radi brže od onog koji ih upisuje, a tu je i dodatni problem nedovoljne propusne moći USB 2.0 standarda za moderne hard diskove koji rade znatno brže. Ako ti sve ovo zvuči previše komplikovano, najjednostavnije rešenje je da ne pokušavaš odjednom da kopiraš desetine gigabajta, nego malo po malo..par GB, pa kad završi, onda dalje. I poseban fajl menadžer poput Total Commander-a bi ti takođe bio od od pomoći, pouzdaniji je od Win explorera (kontroliše da li su podaci preneti bez greške), bar u ranijim verzijama Win-a, uključujući i XP.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #592 on: April 22, 2011, 10:11:54 am »

Evo, upravo sam ponovo pokusao i sada rada normalno. U medjuvremenu nista drugo nisam pokusavao vec je samo prenocilo iskljuceno. Izgleda da je jutro pametnije od veceri.

Inace problem je nastao bas kada sam radio u Total Comanderu, srecom kao sto rekoh evo sada radi bez problema a sinoc mi je doslo da disk razbijem koliko sam se iznervirao.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #593 on: April 22, 2011, 10:34:05 am »

На ромском се то каже "курафте техника".
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #594 on: April 22, 2011, 10:36:07 am »

Bas tako Dzumba.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 016


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #595 on: May 09, 2011, 11:40:09 am »

Da malo oživimo temu.

Jedna zanimljiva Linux distribucija.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Sabily 11.04

Sabily 11.04 Linux distribucija zasnovana na Ubuntuu, kodnog imena "Al-Badr" sa kolekcijom islamskog softvera i filterom za web pretraživanje.
Mapa gde se u svetu koristi ovaj Linux distro:
http://www2.clustrmaps.com/counter/maps.php?url=http://sabily.org/website

Screenshot:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Home Page:   
http://www.sabily.org/

Documentation:   
http://www.sabily.org/wiki/

Download:
http://s.sabily.org/sabily/11.04/sabily-11.04-desktop-i386-small.iso

Download Mirrors:   
http://www.sabily.org/website/en/sabily/downloads.html




* sabilylogo.png (4 KB, 90x99 - viewed 77 times.)

* sabily.jpg (480.37 KB, 1280x1024 - viewed 110 times.)
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #596 on: May 09, 2011, 11:56:30 am »

Evo, upravo sam ponovo pokusao i sada rada normalno. U medjuvremenu nista drugo nisam pokusavao vec je samo prenocilo iskljuceno. Izgleda da je jutro pametnije od veceri.

Inace problem je nastao bas kada sam radio u Total Comanderu, srecom kao sto rekoh evo sada radi bez problema a sinoc mi je doslo da disk razbijem koliko sam se iznervirao.
Провери каблове и контакте.
Поготово на преносним уређајима могу бити пуни прашине.
Очисти торбу и фиоке где их држиш.

Друга могућност је да су кородирали контакти.
Не знам који је трајни начин да се то среди, ја по неколико пута извадим па вратим прикључак.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #597 on: May 09, 2011, 12:24:06 pm »

@Vathra

Strujni kabal je bio 2-3 mm izvucen i uopste nisam primecivao nista problematicno oko njega. Slucajno sam probao misleci da mozda kontakti u adapteru prave problem, kad kabal udje jos malo i sve proradi kako treba.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #598 on: May 11, 2011, 03:25:21 pm »

Upomoć   

Kupio sam bežični miš Genius  M/N : Wireless Optical/Mouse

radio je OK dok nisam instalira njihov program

sad niti mogu otvorit njegov kontrol panel ,niti radi kotačić
imam Win 7 orginal i sad tek vidim da njih nema na popisu podržanih OS

prihvaćam svaki savjet pa i onaj -bacaj u smeće Angry

hvala poz.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #599 on: May 11, 2011, 04:51:36 pm »

Upomoć   
Kupio sam bežični miš Genius  M/N : Wireless Optical/Mouse
radio je OK dok nisam instalira njihov program
sad niti mogu otvorit njegov kontrol panel ,niti radi kotačić
imam Win 7 orginal i sad tek vidim da njih nema na popisu podržanih OS
prihvaćam svaki savjet pa i onaj -bacaj u smeće Angry
hvala poz.
Pa deinstaliraj taj program i vrati se na staro stanje. Kog si ga vraga i instalirao kad je radio OK?
Logged
Pages:  1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.