PALUBA
March 29, 2024, 01:33:30 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 503166 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #600 on: May 11, 2011, 04:56:00 pm »

I ja imao sličan problem. Noviji SW ne podržavaju pola funkcija kotača na mišu.

Probaj sa windows restore point ili sa interneta skini zadnju verziju sw.

U smeče ne bacaj, nikako. Sredit čemo. Wink
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #601 on: May 11, 2011, 04:58:08 pm »

Proveri i na sajtu Geniusa da nema novih drajvera za taj model. Možda su podržali Win7 u novoj verziji. Smiley Ako ne, miš će svakako funkcionisati i sa generičkim drajverima koje Win sam instalira. Možda nećeš imati sve dodatne funkcije, ali će bar ono osnovno raditi. Smiley
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #602 on: May 11, 2011, 05:14:57 pm »

Zahvaljujem na odgovorima

ma uspio sam maknut program i sad se normaliziralo ,a na netu šta mogu nać sve je Win xp
valjda neki stari model a ja u trgovini uopće nisam gledao detalje  Roll Eyes

svaka škola se plaća 

hvala poz.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #603 on: May 11, 2011, 05:24:11 pm »

Zahvaljujem na odgovorima
ma uspio sam maknut program i sad se normaliziralo ,a na netu šta mogu nać sve je Win xp
valjda neki stari model a ja u trgovini uopće nisam gledao detalje  Roll Eyes
svaka škola se plaća 
hvala poz.
Ma nemam namjeru biti dosadan, ali ja sam stari hardverista po pitanju tih stvari. I uvijek je bio sličan problem kod računara.
Kad se kupi tako mala stvar kao miš i tako to, ako već radi sa postojećim stanjem u principu se ne dira. Jer onaj njegov dobijeni
softver nikad i nije nešto ekstra. Uglavnom se radi o šminki, neki drukčiji oblik strelice, drukčiji prozorčić, uglavnom bez toga se može.
A kad se instalira, ajme majko, napravi ti haos, boli glava.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #604 on: May 11, 2011, 05:29:29 pm »

Zavisi koji. Ozbiljniji proizvođači zaista prave i dobar softver koji znatno unapređuje mogućnosti uređaja. Logitech npr. ovo radi jako, jako dobro. S druge strane, od miša koji košta bar 100€, niko i ne očekuje manje. Smiley
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #605 on: May 11, 2011, 05:33:32 pm »

Zaboravio još detail, ako je za Win Vista, onda radi i na Win 7.

@ORIĆAREB
Slažem se u potpunosti sa napisanim!

@Rocker
Imam logitech miša, i deinstalirao zadnji program od njega, jer je prestao da podržava par funkcija.
Ali ipak nisam softveraš, koji uvek ima zadnju verziju, nego ona, tko radi na jednoj verziji (koja radi) dok ne dođe nova sa večim preskokom.

LPB
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #606 on: May 11, 2011, 05:34:26 pm »

Zavisi koji. Ozbiljniji proizvođači zaista prave i dobar softver koji znatno unapređuje mogućnosti uređaja. Logitech npr. ovo radi jako, jako dobro. S druge strane, od miša koji košta bar 100€, niko i ne očekuje manje. Smiley
Svakako i to stoji. Ali što davati toliku lovu za miša kad se može i jeftinije, a zadovoljava. Rijetko ko daje toliko za miša.
Evo da anketiramo Palubarce, mislim da 99 posto ni približno nemaju tako skupog miša.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #607 on: May 11, 2011, 05:41:22 pm »

Bozo ni vista se ne spominje ,ali dobro ,sad radi i nećemo više dirat  Smiley

Platio sam ga oko 25€ i sad imam jedan kabel manje na stolu,bar nešto.

poz.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #608 on: May 11, 2011, 05:48:51 pm »

Ne diraj lava, dok spava Wink

Toliko sam i ja dao za mog miša, brezžičnog. Najbolje je, kada preko HDMI povežem PC na TV, pa onda sedim u potelju i "daljinski" mišem kontroliram dešavanje na tv-ju... Wink
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #609 on: May 11, 2011, 06:22:50 pm »

Ja uzeo danas još giga rama, tako da sada imam 2GB, i uzeo micro usb za novi telefon da uštedim jednu utičnicu za punjač, kad ćorak, kaže imaš usb A, a treba B i ništa ne radi, a i ovo sam jedva našao, j*** ih novi standard, kao da je nešto falilo mini USB-u, sad prevrnuti grad da se dođe do kabla, a neću da kupujem original nokijin košta 10 puta više od običnog.

Božo ti reče ako ima za Vistu driver radi i na 7, meni ne radi driver za stari štampač HP 845C, pokušao sam pre nekoliko meseci driver za Vistu ali nije radilo i pored toga. To je jedini razlog zašto ne koristim Win7 već sam i dalje na XP.
Sada sam ponovo pogledao sajt, izašao neki driver za Win7, možda ponovo pokušam Smiley
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #610 on: May 11, 2011, 06:42:43 pm »

Ali što davati toliku lovu za miša kad se može i jeftinije, a zadovoljava.
Može, naravno, zavisi za šta ko upotrebljava komp. Smiley Kod velikih monitora i visokih rezolucija, kvalitetni miševi sa visokom rezolucijom itekako imaju smisla. Pravilan izbor periferija svakako može da doprinese komforu i lakšem radu, pa ih u skladu sa potrebama i treba birati. Smiley
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #611 on: May 11, 2011, 10:41:01 pm »

Zavisi koji. Ozbiljniji proizvođači zaista prave i dobar softver koji znatno unapređuje mogućnosti uređaja. Logitech npr. ovo radi jako, jako dobro. S druge strane, od miša koji košta bar 100€, niko i ne očekuje manje. Smiley

Mene bas nervira kod Logitecha njegov softver uz mis, kad kliknem neki link tockicem da mi ga otvori u novom tabu on mi na sedmic potpuno drugo odradi, izbaci mi paletu svih otvorenih prozora...
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #612 on: May 11, 2011, 10:50:38 pm »

Zavisi koji. Ozbiljniji proizvođači zaista prave i dobar softver koji znatno unapređuje mogućnosti uređaja. Logitech npr. ovo radi jako, jako dobro. S druge strane, od miša koji košta bar 100€, niko i ne očekuje manje. Smiley

Mene bas nervira kod Logitecha njegov softver uz mis, kad kliknem neki link tockicem da mi ga otvori u novom tabu on mi na sedmic potpuno drugo odradi, izbaci mi paletu svih otvorenih prozora...
Kupi trifko, genijusov i WinXp i ima da radi ko singerica.....
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #613 on: May 11, 2011, 10:55:22 pm »

Kupi trifko, genijusov i WinXp i ima da radi ko singerica.....
Nemam ja nista protiv Logitecha kud i kamo je kvalitetniji od Geniusa samo ne koristim njegov software, a kuci imam Geniusov NetScroll 600 wireless i nemozes mu natec baterja, ali sam mu dohakao, koristim punjive baterije, dva para su uvjek u pripravnosti.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #614 on: May 12, 2011, 01:26:02 am »

Zavisi koji. Ozbiljniji proizvođači zaista prave i dobar softver koji znatno unapređuje mogućnosti uređaja. Logitech npr. ovo radi jako, jako dobro. S druge strane, od miša koji košta bar 100€, niko i ne očekuje manje. Smiley

Mene bas nervira kod Logitecha njegov softver uz mis, kad kliknem neki link tockicem da mi ga otvori u novom tabu on mi na sedmic potpuno drugo odradi, izbaci mi paletu svih otvorenih prozora...
To može da se promeni, potraži malo po opcijama.  Smiley Svakom tasteru možeš da dodeliš funkciju po želji.
Logged
Pages:  1 ... 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 [41] 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.