PALUBA
March 28, 2024, 01:23:53 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 502889 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #675 on: June 20, 2011, 05:09:33 pm »

Moj ti je prijedlog da koristiš WebMail, pošto većina operatera nudi tu opciju, tako možeš primati, a i slati poštu.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #676 on: June 20, 2011, 05:15:24 pm »

molim ako možete pomozite.
Dosao sam u Crnu Goru i kupio telenor internet na dan. Posle instalacije modema normalno izlazim preko mozile na internet dobijam Yahoo mailove i t d.
Ali Microsoft  outlook mi ne prima i ne salje poruke. Sta da radim osim da zatvorim lap top na dve nedelje i da se pravim lud dok ne dođem u Beograd. Hvala unapred

Probaj na ovaj link:

http://www.t-com.me

Tamo imaš "Web-Max" stavku u koju uneseš svoju adresu i pasvord pa probaj.
Ispočetka probaj par puta dok ne upadnešššš, srećno. Wink

Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #677 on: June 20, 2011, 07:09:58 pm »

hvala drugari pomoglo je kada se vidimo pivooooo i ostalooo
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #678 on: June 20, 2011, 07:19:42 pm »

molim ako možete pomozite.
Dosao sam u Crnu Goru i kupio telenor internet na dan. Posle instalacije modema normalno izlazim preko mozile na internet dobijam Yahoo mailove i t d.
Ali Microsoft  outlook mi ne prima i ne salje poruke. Sta da radim osim da zatvorim lap top na dve nedelje i da se pravim lud dok ne dođem u Beograd. Hvala unapred

Probaj na ovaj link:

http://www.t-com.me

Tamo imaš "Web-Max" stavku u koju uneseš svoju adresu i pasvord pa probaj.
Ispočetka probaj par puta dok ne upadnešššš, srećno. Wink



Ćiro to je webmail za t-com Crnogorski, s obzirom da je Motorista došao u Crnu Goru pretpostavljam da je iz Srbije tako da ima od Telekoma Srbije, SBB ili nekog drugog operatera e-mail nalog, pa samim tim neće ništa postići na gore pomenutoj stranici, nego treba da ode na zvaničnu stranicu svog operateri i tamo traži webmail.

SBB WebMail
Telekom Srbije WebMail
EUnet WebMail
SezamPro
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #679 on: June 20, 2011, 08:05:27 pm »

Probaj na ovaj link:
http://www.t-com.me
Tamo imaš "Web-Max" stavku u koju uneseš svoju adresu i pasvord pa probaj.
Ispočetka probaj par puta dok ne upadnešššš, srećno. Wink
Ćiro to je webmail za t-com Crnogorski, s obzirom da je Motorista došao u Crnu Goru pretpostavljam da je iz Srbije tako da ima od Telekoma Srbije, SBB ili nekog drugog operatera e-mail nalog, pa samim tim neće ništa postići na gore pomenutoj stranici, nego treba da ode na zvaničnu stranicu svog operateri i tamo traži webmail.
SBB WebMail
Telekom Srbije WebMail
EUnet WebMail
SezamPro
U svakom slučaju sada ima više nego prije. A vjerovatno ću i ja imati problema kad dođem u zemlju Srbiju.
Reče li ja da nam je Balkanski cunami  j...  ..... mu. Nemogu bre ko čovjek da se krećem ovim Balkanom.... Huh?
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #680 on: June 20, 2011, 08:11:25 pm »

Reče li ja da nam je Balkanski cunami  j...  ..... mu. Nemogu bre ko čovjek da se krećem ovim Balkanom.... Huh?

Upravo tako Ćiro, moj otac je proputvao 29 zemalja, od evrope do bliskog istoka niko ga nije ništa pitao, samo pokaže pasoš i teraj dalje, a moj pasoš danas prevrću zagledaju ko da pasoš u životu vidjeli nisu. '81. iz Sirije u Irak kad je prelazi čim su vidjeli da on i drug imaju "crveni pasoš" pustili ih preko redi nisu ga ni otvarali.
Logged
kontraAdmiral1
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 292



« Reply #681 on: June 21, 2011, 02:29:22 am »

Hvala dexy.

Inače koristim obične Genius HS-02B, cena dobre 3€, ali rade, a od kamere imam jednu "no name" za prenosnike, ali sam se mučio dok nisam našao driverje.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



Alo, Božo, ja sam humanist: meni je i vodokotlić kao nuklearna fuzija fizije. Htjedoh reći: kaj je to drajver?
Šta, da ipak uzmem odvojeno mikrofon i kameru?
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #682 on: June 21, 2011, 06:42:29 am »

Da, Admirale, ja bi ti tako preporučio.

Driver je program, koji kompjuteru omogučava da prepozna opremu (kameru) tako da sa njom može raditi. Tu su u prednosti "renomirane" tvrtke, za koje bi trebali Windowsi več imati drivere.

LPB
Logged
kontraAdmiral1
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 292



« Reply #683 on: June 21, 2011, 11:13:24 am »

Da, Admirale, ja bi ti tako preporučio.

Driver je program, koji kompjuteru omogučava da prepozna opremu (kameru) tako da sa njom može raditi. Tu su u prednosti "renomirane" tvrtke, za koje bi trebali Windowsi več imati drivere.

LPB

To ima li drivere pitam u tragovini?
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #684 on: June 21, 2011, 11:19:40 am »

Kamera je kamijon (hardware) Driver je šofer, koji upravlja (software, ajde sad, nije uvjek soft...).

Ti na netu odaberi Kameru i daj link, pa čemo ti savjetovati.

Neka periferija, pogotovo no-name, nema namjensku SW - drivere - šofere pa je stoga puno jeftinija ali i manje kvalitetnija, ne može se s nmom tako dobro upravljati, podešavati je...
Recimo printeri. Moderni operacioni sistemi prepoznaju veliku večinu njih i dodjeljuju jim "generičke" drivere, sa kojim doduše rade ali to je to, ne možeš podešavati kvaliteta printa, ne vidiš potrošnju tinte, tonera.... Sa namjensim driverima sve to ide.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #685 on: June 21, 2011, 11:37:53 am »

Da, Admirale, ja bi ti tako preporučio.
Driver je program, koji kompjuteru omogučava da prepozna opremu (kameru) tako da sa njom može raditi. Tu su u prednosti "renomirane" tvrtke, za koje bi trebali Windowsi več imati drivere.
LPB
To ima li drivere pitam u tragovini?
Komšija i susjedu "..admirale", stvar je prosta.
Odeš u trgovinu i tražiš predmet, uzmimo mikrofon. Kad ti ga pokažu, mora  u svom kompletu da ima i
jedan "CD" normalne veličine ili mali. Na njemu je sve što je potrebno da bi radio kad ga uštekaš u svoju "kantu".
Ako nema u kompletu taj "CD" batali posao, bljak.. Nadam se da znaš šta je "CD". Sretno. Wink
« Last Edit: June 21, 2011, 12:00:00 pm by ORIĆAREB » Logged
kontraAdmiral1
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 292



« Reply #686 on: June 21, 2011, 11:44:31 am »

Pa kako, kao golemi humanista (više od 110 kg), ne bih znao što je CD. To je na rimskome 400, a naravno, znači i Corps diplomatique! Wink
Logged
kontraAdmiral1
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 292



« Reply #687 on: June 21, 2011, 11:51:02 am »

dakle, ovo nije loše

http://www.links.hr/index.php?option=artikl&id_kategorija=1025&id_artikl=102.500.052

euro je oko7,35 kuna
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #688 on: June 21, 2011, 11:59:22 am »

Da taj ima uz sebe potrebne programe.
Što se tiše cijene to neznam, nepratim u zadnje vrijeme.
Također je upitna i tvoja sadašnja konfiguracija kompjutora. Možda zadovoljava, a ako je stara možda i ne.
I to bi mogao biti problem...
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #689 on: June 21, 2011, 12:00:24 pm »

Ovo bi trebalo i tvojih 110 kila lijepo uloviti i predstaviti svijetu.

Nekada je pametno SW instalirati prije uklučenja opreme, jer više manje sve je danas Plug and Play i tako može odmah uhvatiti onaj generički SW, koji je u operacionom sistemu pa je onda problem promjeniti ga za namjenski, koji dolazi u kutiji.
Logged
Pages:  1 ... 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.