PALUBA
April 24, 2024, 05:47:06 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Pozdravimo novog člana Ekapic
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 506891 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #720 on: July 04, 2011, 02:30:09 pm »

Verujem da bi emulator bio bolji, samo problem je sto ne znam jeli ce programcic raditi sa emulatorom.  Undecided
Probacu sutra sa instaliranjem 98-mice, ako ne trazicu neki stari HD pa cu tamo instalirati 98-micu i prikljucicu ga na kompjuter kao eksterni disk, ili cak i pokusacu da ga zamenim za kratko.
Javicu sutra kako je ispalo.
Hvala na pomoci drustvo.  
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #721 on: July 04, 2011, 02:54:02 pm »

Mislim, da če ti to sa eksternim stvarati probleme, jer 98 je dosadna i hoče bit na prvoj (C:) particiji ako se dobro sječam. A da podjeliš disk i napraviš jednu particiju taman za 98 i onaj programćić?
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #722 on: July 04, 2011, 03:34:50 pm »

@trpe probaj ovaj Live cd win 98 možda ti on odradi posao
http://www.msfn.org/board/topic/140391-windows-98-live-cd-project-update/
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #723 on: July 04, 2011, 05:14:03 pm »

@trpe probaj ovaj Live cd win 98 možda ti on odradi posao
http://www.msfn.org/board/topic/140391-windows-98-live-cd-project-update/


Ako nema društvo ništa protiv i ja bi rekao koju:
Mislim da nećeš na sada postojeći sistem sa XP-eom to tek tako riješiti, jer ti jednostavno neće dozvoliti. Ne podnosi operativni program novije ver. da mu se naknadno prčka po sistemu i dodaje starija ver. istog. Da je obratno onda bi stvar bila puno jednostavnija. Moraju se ispuniti određeni uslovi da bi dva OS mogla da se instaliraju na istom PS i da bi poslije mogli da se koriste za dizanje istog.
Ako imaš samo jedan disk u PC bez OS prvo moraš podijeliti disk na dve particije, formatirati jednu sa FAT formatom i na njoj instalirati Win 98. Poslije toga možeš instalirati i WIN XP sa onim šta već zahteva ali na drugu porticiju i posle svega kod podizanja uvijek ćeš dobijati poruku na početku sa kojom te pita sa kog ćeš OS startati. I to je normalna procedura.
U sadšnjoj situaciji je jedino rešenje da imaš fizički poseban disk, da ga prikačiš, a ovaj sadačnji otkačiš i instaliraš Wim 98. Kad ga instaliraš i vidiš da je sve Ok vrati i stari sa Xp-eom uključi i onta će te već uputiti šta dalje.
To su po mom jedini načini. Ako uspiješ na bilo koji drugi i da sve "šljaka" normalno, čestitam i molim te da mi lično daš zadovoljštinu da se ovim putem ponešto i naučim.....
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #724 on: July 04, 2011, 06:59:50 pm »

Oričareb, je i nije tako. U principu stariji OS ne možeš poturitu novijemu. Jedini put je, da kao si napomenuo ti i ja nabacio prije, podjeli disk na dva dijela i XP stavi na višje slovo, recimo D: a na C: naknadno instalira 98. To ide, uradio sam to nekada davno. Prije svega treba podesiti boot.ini, da kod svakog paljenja PCja prvo prikaže boot menu. Ona njegova ideja sa eksternim dislon neče iči pa i ova tvoja sa vađenjem diska i vračanjem istog može stvarat probleme, jer da ga vrati nakon instalacije 98 na C:, XP se kasnije, kada "jih vrati" u stroj, mogu buniti zbog slova (ali ne moraju, djava ga odnia malogmekog).

Ja navijam za emulator ili neki kobajagi sandbox.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #725 on: July 04, 2011, 07:08:24 pm »

Oričareb, je i nije tako. U principu stariji OS ne možeš poturitu novijemu. Jedini put je, da kao si napomenuo ti i ja nabacio prije, podjeli disk na dva dijela i XP stavi na višje slovo, recimo D: a na C: naknadno instalira 98. To ide, uradio sam to nekada davno. Prije svega treba podesiti boot.ini, da kod svakog paljenja PCja prvo prikaže boot menu. Ona njegova ideja sa eksternim dislon neče iči pa i ova tvoja sa vađenjem diska i vračanjem istog može stvarat probleme, jer da ga vrati nakon instalacije 98 na C:, XP se kasnije, kada "jih vrati" u stroj, mogu buniti zbog slova (ali ne moraju, djava ga odnia malogmekog).

Ja navijam za emulator ili neki kobajagi sandbox.
Ma u pravu si. Ima čovjek par varijanti pa će nešto i upaliti. Ipak su mu sad mogućnosti veće nego na početku.
I tu tvoju sa emulatorom netreba odbaciti, ali i sam znaš usput se može pojaviti sijaset dodatni novosti pa će se
čovjek upetljati....... Undecided
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #726 on: July 04, 2011, 07:22:02 pm »

Problem je sto mi se ne isplati samo sbog 2-3% fiskalnih kasa, preinstalirati i ponovo deliti HD. Ovde se radi o prijatelju-prijatelja, pa zato i pokusavam da mu spasim artikle koje ima u kasi (radi se o oko 3000 artikla sa bar kodovima). Inace uposte se me bi toliko angazovao, prefiskalizovao bi mu kasu i izbrisao sve artikle, pa neka ih sam ponovo ubaci. Ovako znam koje bi mu vreme trebalo da ih ponovo sam ubaci.

Izgleda da cu morati da ipak potrazim neki stari kompjuter sa Win-98.  Undecided
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #727 on: July 04, 2011, 07:28:33 pm »

potrazi bilo kakv HDD raskopcaj svoj sa računara zakači taj što si našao na njega instaliraj 98-cu odradi šta trebaš i ponovo zakačiš svoj HDD, a ovaj imaš u za ovakve slučajeve.

E da, a može i ovako ako ti matična ploča podržava boot sa USB-a
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/5Qd7cDbtwj4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #728 on: July 04, 2011, 07:53:35 pm »

...........................................
E da, a može i ovako ako ti matična ploča podržava boot sa USB-a

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/5Qd7cDbtwj4?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
.....prilično komplicirano, nije to za amatere... Grin
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #729 on: July 04, 2011, 08:07:05 pm »

Aj videcu sta cu sutra uraditi, pa cu vam javiti.
Trebalo bi da mi pomogne jedan drugar koji se malo vise razume oko ovih stvarcica. Smiley
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #730 on: July 15, 2011, 08:15:34 pm »

Narode stvari ovako stoje. Trebam sa kamere Sony DCR-TRV 2458 da na komp prebacim video snimak. To je kamera HI8 (kasetica), ima izlaze: USB (za koji imam odgovarajuci kabal), DV (za koji nemam nikakav kabal), A/V out (ali na kompu nemam odgovarajuce prikljucke kao sto su oni na TV aparatima) i S izlaz. Uz kameru postoji i CD sa softverom za obradu videa.
Iz svega ovoga proizilazi da ja zelim preko USB kabla da to prebacim. Da li je to mogocu i kako?

P.S.
Na samoj kameri npr. pise USB streaming , da li je to ono sto ja mislim da jeste (prebacivanje i putem USB konekcije)?

Inace kada prikopcma taj usb kabal komp prepoznajenovi uredjaj i trazi neku instalaciju koja se obicno zavrsi neuspesno. Da li nedostaje mozda neki drajver koj ce prepoznati kameru?


P.S.S.
Na MyCity pominju neke varijante i medju njima da je dovoljno imati graficku karticu sa nekim Firewire, pitanje je kako da znam da li ja imam to ili ne? Ok, znam da ima graficku ali ne i da li imam taj Firewire.



I jos nesto na CD-u je program Ulead video studio 8.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #731 on: July 15, 2011, 09:07:34 pm »

Ovako ti izgleda Firewire port i on ne bude na grafičkoj već, posebno.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Firewire Port.jpg (92.95 KB, 800x600 - viewed 83 times.)
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #732 on: July 15, 2011, 09:12:20 pm »

Uuuu, pa nema kod mene takvih rupa na kompu. Sta sad?
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #733 on: July 15, 2011, 09:22:57 pm »

Kuzma ne valja ti ova oznaka, Sony DCR-TRV 2458 konkretno broj inače kod ove serije Soniy-jevih kamkordera šifra modela se završava sa slovom E npr DCR-TRV 22E ili Sony DCR-TRV 258E

Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #734 on: July 15, 2011, 09:27:59 pm »

Moze biti, nalepnica je ostecena pa je moguce da sam pogresno protumacio.

Nego vidis ova kamera je bez problema radila na drugom kompu bez tog Firewire porta ( e sad ja sam ovu kameru uzeo preko posrednika posto sa vlasnikom nisam u najboljim odnosima pa nije zgodno da ga pitam sta i kako treba). A siguran sam da taj port nema kao ni TV karticu koju na MC pominju kao drugu opciju.
Logged
Pages:  1 ... 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 [49] 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.