PALUBA
March 28, 2024, 10:06:03 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 502853 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #750 on: August 09, 2011, 08:22:12 pm »

Moze biti.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #751 on: August 09, 2011, 08:23:14 pm »

Nije kokosinjac ali se nakupilo prasine od kupovine do ciscenja (1,5 godinu). Nisam znao za taj jadac.
Ma šalim se. Naravno to je na svim računarima. S vremenom se nakupi prašine na dijelovima gde protiče vazduh.
I jedino rešenje je nekako to pročistiti. Ali mora se pažljivo. Inače postoji bojazan da se šta i pokvari. Ako si nepažljiv za čas
ti se mogu pokidati kuleri ili slično. One lopatice su od plastike pa ih čak i usisivač može otkinuti.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #752 on: August 09, 2011, 11:00:36 pm »

Ti Kuzma kao da si rešo imao, izgleda ti je iskljčena opcija u biosu protiv pregrijavanja,  tj. kada pređe 85C da se automatski ugasi,.
To podešavanje u BIOS-u i nije preterano bitno. Svaki procesor ima ugrađenu funkciju automatskog isključivanja kad pređe kritičnu temperaturu. Ta granica(tzv. Tjunction) je različita kod različitih procesora. Kod nekih je 85°C, kod nekih 100°C, a ima i onih koji ne trpe ni znatno niže temperature (npr. Atom, popularan procesor u mini laptopovima-tzv. netbook se isključuje na svega 55°C). U svakom slučaju, ta opcija ne može da se onemogući na bilo koji način, tj. nema bojazni da procesor može da crkne usled pregrevanja, ma šta korisnik prčkao po BIOS-u. Jedino što nije "zdravo" za radni vek procesora da konstantno radi na temperaturama koje su blizu njegove granice izdržljivosti, a što temperature preko 70°C svakako jesu.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #753 on: August 09, 2011, 11:25:07 pm »

Pre par dana mi komšinica donela lap top star skoro dve godine da joj instaliram neki antivirus. Dok je bio kod mene nekoliko puta se gasio zbog visoke temperature. Toliko se zagreje da ga je skoro nemoguće uzeti u ruke. Preporučio sam kompresor, ili još bolje servis da provere da li cooler uopšte radi još uvek.
Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #754 on: August 10, 2011, 04:08:07 pm »

Pozdrav Drugari imam pitanje,kako vam se cini ova masina,jel valja?

http://www.gigatronshop.com/laptop_racunari/toshiba_satellite_c660-1c1-10351
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #755 on: August 10, 2011, 04:17:50 pm »

Kuzma kada smo gledali pre bile su temperature visoke, pa jesi li bese posle toga izduvavao laptop.
Ako se dobro secam da jesi.

Idi na start, pa run pa upisi cmd posto ti se otvori konzola upisi msconfig pa okaci ovde screenshots-ove da vidimo sta moze da se skloni od procesa.
I to uslikaj tabove pod Services (ali pre nego uslikas cekiraj Hide All Microsoft Services) kao i tab Startup.

Pitanje za poznavaoce.
U kucnoj mrezi povezanoj sa internetom koliko lokalnih IP adresa moze da podrzi/obradi jedan DNS u spoljnoj internet komunikaciji? Trebalo bi 255 ako se ne varam uz evnetualno jos jedan rezervni DNS koji i ne mora da se zadaje.
Pitam ovo jel mi se desavaju jako cudne stvari.

Zavisi za sta ti treba Zelljko.
Procesor nije nista narucito ali ako je za surf, pisanje, citanje, slusanje muzike i gldeanje filmova, sasvim je Ok.

Edit
Uh, prebacilo me na ne nesto drugo.
Dobar laptop, ako je to TOSHIBA Satellite C660-1C1 od 34.990,00 din. Nije ni skup.
Usko grlo mu je graficka karta.
« Last Edit: August 10, 2011, 04:24:06 pm by Broker » Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #756 on: August 10, 2011, 04:26:57 pm »

@zeljko011

Vredi tih 350€ koliko košta. Ako je dovoljan za tvoje potrebe, onda se kupovina isplati. Najveća mana mu je integrisana grafička, tako da na igrice možeš da zaboraviš, a i procesor nije baš najbrži, ali će moći da istera HD filmove.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #757 on: August 10, 2011, 04:40:39 pm »

Jes more, tad sam izduvao i sad radi kao sat sto se tice temperature, a ovo msconfig nece pa to ti je. Nemam pojma zasto. A i sto bi dirali kad lepo radi?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #758 on: August 10, 2011, 04:42:51 pm »

E pa ako lepo radi Kuzma, onda ga ne diraj.

Ne zezaj Rocker, sta fali procesoru, Intel Dual Core na 2.13 GHz, FSB 1066MHz, kes na 3 MB.
Do juce smo radili na Celeronima a sada nam ne valja Dual Core CPU.
Dobar je to procesor nista mu ne fali.

Znam Rocker kakvu ti masinu imas pa ti ovo dodje ko igracka. Wink

Za graficku se slazem, to je usko grlo. Zahtevne igrice nece moci da idu.
Cena je isto sasvim Ok. Moze da se ubroji u dobru kupovinu, kako se to kaze.

Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #759 on: August 10, 2011, 04:47:59 pm »

Ma meni to treba za autodijagnostiku ne za igrice,cak ni na net nesmem da ga kacim zbog softvera same dijagnostike,eventualno da pogledam neki film kad odem na put i to je to.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #760 on: August 10, 2011, 05:18:32 pm »

Kao što su ti rekli Brok i ostali, procesor je u suštini za danjašne prilike krš, ali ga vadi dosta velika RAM memorija. Grafika ti je isto dreš, ali ako ćeš ga koristiti za potrebe posla, biće i više nego dovoljan.

Ako bi ga koristio samo i isključivo za te svrhe, imaš i jeftinijih solucija.


Brok, u određenom opsegu može 255 IP adresa da se dodeli, stim što ti je prva adresa (xx.xx.xx.1) rezervisana za gate (po nekom pravilu). DNS ne mora da bude konfigurisan u istom opsegu.

Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #761 on: August 10, 2011, 05:24:24 pm »

Ma meni to treba za autodijagnostiku ne za igrice,cak ni na net nesmem da ga kacim zbog softvera same dijagnostike,eventualno da pogledam neki film kad odem na put i to je to.

Solidan računar za one pare i odličan (govorim po cijenam u BIH), grafička i ako je integrisan nije za podcijeniti Intel® Graphics Media Accelerator 5700MHD moćeš dosta igrica da potjeraš bez problem, jedino što nećeš neke moći da igraš na sa popaljenim svim mogućim efektima i punoj rezoluciji ali koda je to bitno.

Dalje što se tiče diagnostike i korošćenja interneta šta ti je tu problem? Da ti ne bi blokirali software za diagnostiku ili? Ako je to problem samo blokiraš izlazak na internet u FireWall-u za dati software.

@Rocker pa moja mašina sa procesorom Intel Pentum 4 3,00 GHz 1MB keša memorije izađe na krah sa HD sadržajem, a da neće ovaj procesor.
P.S. Šta koristiš za auto diagnostiku.

Grafika Intel 5700HD je u rangi AMD (ATI) HD4200

Po 3dmark-u
INTEL 4500 MHD = 800 points
INTEL 5700 MHD = 1900 points
HD 3200 = 1800 points
HD 4330 = 2600 points
« Last Edit: August 10, 2011, 05:35:49 pm by trifko86 » Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #762 on: August 10, 2011, 06:39:00 pm »

Ne zezaj Rocker, sta fali procesoru, Intel Dual Core na 2.13 GHz, FSB 1066MHz, kes na 3 MB.

Znam Rocker kakvu ti masinu imas pa ti ovo dodje ko igracka. Wink

Ne fali procu ništa posebno, sem što je ipak donja klasa za današnje standarde. Isti takav proc je u laptopu koji koristi moja majka. Njoj je, naravno, više nego dovoljan za Word i Net, ali za neke ozbiljnije poslove ipak nema baš dovoljno snage.
A ni moja mašina baš više nije vrhunska, jeste proc kvad, ali polako posustaje kad mu bacim nešto zahtevno. Doduše, još uvek je dobar za moje potrebe. Smiley

@trifko

A koju grafičku imaš uz taj P4? Wink I pod HD snimcima ne mislim na HD ripove u 1920x1080 rezoluciji i u.mkv formatu, nego na prave, BR HD snimke. S time stara dobra četvorka ipak ne može da izađe na kraj, mada dobra grafička može da mu pomogne.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #763 on: August 10, 2011, 07:29:04 pm »

Ne fali procu ništa posebno, sem što je ipak donja klasa za današnje standarde. Isti takav proc je u laptopu koji koristi moja majka. Njoj je, naravno, više nego dovoljan za Word i Net, ali za neke ozbiljnije poslove ipak nema baš dovoljno snage.
A ni moja mašina baš više nije vrhunska, jeste proc kvad, ali polako posustaje kad mu bacim nešto zahtevno. Doduše, još uvek je dobar za moje potrebe. Smiley

@trifko

A koju grafičku imaš uz taj P4? Wink I pod HD snimcima ne mislim na HD ripove u 1920x1080 rezoluciji i u.mkv formatu, nego na prave, BR HD snimke. S time stara dobra četvorka ipak ne može da izađe na kraj, mada dobra grafička može da mu pomogne.

E sad da ti meni reci kako će on da gleda BR HD kad kao prvo nema BR čitača, u kojem formatu će mu doći...
Što se tiče grafike ništa spektakularno ATI 9600 Pro, nemoj nešto misliti da falim svoju mašinu, mašinaje krš koji je trebalo davno zamjeniti preveziđena je još prije 5 godina.

Šta podrazumjevaš pod ovim " ali za neke ozbiljnije poslove ipak nema baš dovoljno snage.[/b", tj koji su to ozbiljni poslovi?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #764 on: August 10, 2011, 08:22:38 pm »


Brok, u određenom opsegu može 255 IP adresa da se dodeli, stim što ti je prva adresa (xx.xx.xx.1) rezervisana za gate (po nekom pravilu). DNS ne mora da bude konfigurisan u istom opsegu.


Ajde bolje ovako da pitam jednostavnije.
Da li provajder može da zada da jedan DNS obrađuje samo određen broj IP adresa u LAN-u, a ako taj broj pređe limit jednostavno korisnik neće imati spoljnu komunikaciju i mora da se koristi drugi DNS.
Logged
Pages:  1 ... 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 [51] 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.039 seconds with 23 queries.