PALUBA
April 24, 2024, 01:41:30 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 506854 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 006


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1035 on: January 27, 2012, 10:20:14 pm »

Možda ima softversko.
Logged
arhiv
mornar
*
Offline Offline

Posts: 31


« Reply #1036 on: January 27, 2012, 11:44:24 pm »

Dexy je u pravo, nije moguce kod Intelovih procesora otkljucati dodatno jezgro posto ga i nema, kod nekih vrsta AMD procesora moguce je otkljucavanje jezgra, a kod nekih L3 cache (uz posjedovanje odgovarajuce maticne ploce, odgovarajuceg primjerka procesora i dosta srece) bez neke posebne koristi.
Prodavac se vjerovatno zbunio ili mislio na neki AMD.

Pozdrav
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1037 on: January 28, 2012, 01:33:40 am »

Možda ima softversko.
Nema ni softversko ni hardversko. Smiley Virtuelna jezgra kod Intela su poznata pod Hyper Threading-om, tj. internom softverskom virtuelizacijom i emulacijom dodatnog jezgra. U nekim aplikacijama koje su posebno optimizovane ima vidnih poboljšanja, dok u ostalim nema ili čak ima i negativnog učinka u performansama.
Treće jezgro ne može da se otključa ni kod jednog procesora. Razlog je prost - trojzegarni procesor hardverski ne postoji. Postoje četvorojezgarni kojima je jedno jezgro iz nekog razloga isključeno (namerno ili je fizički neispravno), pa su tako dobijeni AMD-ovi X3 procesori koji u nekim slučajevima mogu da se otključaju na X4 modele, tj. da im i četvrto jezgro postane funkcionalno.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 006


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1038 on: January 28, 2012, 12:45:01 pm »

Onda je trgovac lažov ili neznalica ili oboje.
Ne bih tek tako pitao, jedna cura je kupila u istom momentu mašinu kakvu imam i ja sada, i ona je pristala da joj otključa treće jezgro (ma i ja bih pristao da joj otklučam sve i da ga nema, izgleda samo tako Grin).
Nisam stigao da vidim, ali mislim da je ulazio u BIOS. Šta je radio, otključavao treće, nepostojeće jezgro, ili uzimao broj telefona ne znam. Smiley

Nego ne reče Rocker za ovaj šetokorni Fenom, on baš nije u klasi nikako. Aj' za Buldožer mi je jasno ali ovo je ipak Fenom tehnologija?


PS
Usput, Rocker, nisi više požarni sada si savetnik za hardver.
Možemo dodati i Palubin.
Ako ti se ne sviđa, zameni kako ti odgovara.
« Last Edit: January 28, 2012, 12:50:21 pm by Broker » Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1039 on: January 28, 2012, 10:08:35 pm »

Hvala na tituli! Smiley

Lm, sve je to u redu, tako se otključava jezgro, ali ne treće nego četvrto. I ovaj zahvat ne može da se izvede na svim pločama, niti je sigurno da će tako otključan procesor raditi kako treba. Bila je jedna serija X3 procesora kod koje je procenat uspešno otključanih bio gotovo 100%, ali to je bila mala serija i služila je u marketinške svrhe, kako bi se ljudi pomamili i kupovali X3 procesore u nadi da će dobiti četvorojezgarne.

Što se Phenoma tiče, na njega sam i mislio kada sam rekao da nije ništa posebno. Nije se ni Buldožer proslavio, ali tu ima mesta za optimizaciju čipseta i samih aplikacija koje još uvek ne koriste sve prednosti njegove arhitekture. Phenom X6 nije na nivou i5, a i7 tek ne može da se približi. U svakom slučaju, za ozbiljan rad AMD još uvek nema odgovor na Intelove modele. Serverske procesore ne računam, ovo je sve u domenu PC-a. Smiley
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 006


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1040 on: January 29, 2012, 06:33:32 pm »

Nema na čemu, zaslužio si je svojim znanjem koje nesebično deliš sa nama.
Dodao sam i Palubin, Palubin savetnih za hardver. Smiley

Kada budemo menjali serversku mašinu spremi se da nas posavetuješ. Smiley

Ok, znači fenom ništa, onda ću ići na neki slabiji i7 ili jači i5.

Mogao bi u jednoj posebnoj tebi da opišeš malo klokovanje procesora i grafičke.
Ja se uglavnom snalazim u tim stvarima, mada i nisam baš pristalica kloka ali... mada verujem da ima zainteresovanih.
Nešto kao školica za HW. Smiley
Nalik na ovu temu. Ovaj How To je pisao tvoj kolega a moj dobar drugar Simke.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #1041 on: January 29, 2012, 06:55:29 pm »

Pitao bih savetnika jedno pitanje ako zna da mi objasni razliku između Pentium Dual-Core G i jeftinijih i3 procesora nisam siguran da sam skapirao koja je razlika, osim naravno u ceni, a po performansama su dosta slični čini mi se, barem sudeći po ovome, 10-ak procenata su niže kod G procesora.
Ono što me naročito zanima da li vredi dati više novca za i3 procesor u odnosu na G? Da li je to opravdano boljim performansama u realnom radu, ili ne?
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1042 on: January 29, 2012, 07:26:20 pm »

Naravno, kad bude takva akcija u planu, tu sam da pomognem. Smiley

Što se vodiča za OC tiče, ne bih se baš usudio da ga pišem. Vrlo je lako nešto prevideti, a i nema te konfiguracije koja će se u potpunosti isto klokovati kao druga, identična njoj. Pored toga, na Netu već ima gomila takvih uputstava, čak i na srpskom i to dosta kvalitetnih. U svakom slučaju, ko god da je zainteresovan, s moje strane će dobiti punu podršku. Smiley Pošto sam "Intelovac", tu baratam i onim najsitnijim detaljima, ali se snalazim i sa AMD mašinama. Ono što je mnogo bitnije od samog procesa je prethodni odabir komponenata. Ne moraju to uvek da budu najbolje i najskuplje, ali bi trebalo da budu komponente koje se među sobom dobro "slažu". Namerno nisam napisao kompatibilne, jer se kompatibilnost na fabričkim vrednostima svih komponenata podrazumeva, ali kada je overklok u pitanju, neke ploče i memorije se "bolje slažu" u odnosu na druge marke i modele. Dakle, prvo je potrebno dobro raspitivanje pre kupovine, a ostalo je već "fine tuning". Smiley

@Dexy
Pentium je nekada bio Intelova perjanica. Sa pojavom Core 2 modela, Pentium kao brend je trebalo da bude ukinut. Ipak, da li zbog nostalgije (i proizvođača i korisnika) ili marketinških razloga, to se nije desilo. Danas Pentiumi spadaju u low-end segment procesora. Što se poređenja sa i3 tiče, važi muzičko pravilo (koliko para...). Tako su pozicionirani da je razlika u ceni ekvivalentna razlici u ceni, tj. svaki vredi onoliko koliko košta. U igrama se to manje oseća, ali u drugim aplikacijama je i3 ipak brži. I jedan i drugi nude solidne performanse za svoju cenu, tako da je samo pitanje potreba i finansijskih mogućnosti korisnika.
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #1043 on: February 03, 2012, 04:32:49 pm »

Kao što piše ovdje:
http://gizmodo.com/5881755/how-to-get-45-gb-of-dropbox-storage-for-free

Preuzmite beta verziju DropBoxa. klik

Na usb ključ stavite više od  4GB fotografija/filmova i izvadite iz kompjutera
Sada ga ponovo vratite u kompjuter i dok se pojavi "auto play" odaberite DropBox i sačekajte, da sve prebaci (može trajat dosta dugo) u Dropbox/Camera Uploads.

Kada završi, trebali bi imati više od 4,5GB prostora na Dropboxu, Ja sam uspio doči do 7,5.
Normalno, fotografije možete kasnije izbrisati a prostor ostaje.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 006


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1044 on: February 03, 2012, 04:47:52 pm »

Dobra si, imam nekih 5 ili 6 gb.

Edit
Imam ipak 6 gb
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Zanimljivo je da je Dropbox podržan za sve korišćenije sistemske platforme.
Ali, i to ne malo ali, ne treba se zanositi i stavljati u cloud dropbox baš sve i svšta.


* prikaz14.jpeg (37.35 KB, 891x381 - viewed 105 times.)
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #1045 on: February 03, 2012, 05:12:05 pm »

Istom metodom?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 006


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1046 on: February 03, 2012, 05:14:57 pm »

Ne, ja sam na "pošteno". Smiley
Razdelio linkove drugarima, Radetu, Dexyu, Boru, Boži i ostalima pa se svako registrovao na moj link i tako sam dogurao na 6 gb od mogućih (mislim) 8 gb.
Probaću kada budem imao vremena i "tvoju metodu". Wink

Slaba je meni up brzina, mislim pola megabita u skenudni, što kod tebe sigurno nije slučaj. Smiley
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #1047 on: February 03, 2012, 05:17:09 pm »

Neka, kad dadu, uzmi. Nije da krademo.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1048 on: February 06, 2012, 07:48:05 pm »

Narode, mene interesuje koliko je dobro i uspesno vrsiti reparaciju baterija za laptop (http://telit.co.rs/index.php?main_page=contact_us) i da li ima da se nabavi baterija za moj laptop da bude ispod 80-ak evra (sve sto sam do sada pronasao je 85 do 100 evra). U pitanju je baterija PA3534U-1BRS za Toshiba satellite L300-2CF.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1049 on: February 06, 2012, 08:00:00 pm »

Narode, mene interesuje koliko je dobro i uspesno vrsiti reparaciju baterija za laptop (http://telit.co.rs/index.php?main_page=contact_us) i da li ima da se nabavi baterija za moj laptop da bude ispod 80-ak evra (sve sto sam do sada pronasao je 85 do 100 evra). U pitanju je baterija PA3534U-1BRS za Toshiba satellite L300-2CF.

Ako je kupuješ u Srbiji najjeftinije ćeš proći ako je kupiš preko ComTrade Servisa, a druga opcija možda jeftinija, a možda i ne je da je naručiš preko EBAY-e http://www.ebay.com/itm/PA3534U-1BRS-Original-Battery-Fr-TOSHIBA-Satellite-L202-L203-L205-L300-L305-L450-/260932354317?pt=Laptop_Batteries&hash=item3cc0c7c10d#ht_4102wt_952

http://www.ebay.com/itm/Battery-Toshiba-Satellite-A350-A305D-A355-A500-A505D-L200-L300-L201-L202-/280761343555?pt=AU_Laptop_Accessories&hash=item415eae1e43#ht_3695wt_1185
Logged
Pages:  1 ... 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 [70] 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.034 seconds with 23 queries.