PALUBA
April 27, 2024, 03:57:48 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 507420 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1050 on: February 06, 2012, 08:05:41 pm »

A sta smo rekli za reparaciju?
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1051 on: February 06, 2012, 08:10:13 pm »

Ni to nije loše ako se fino uspije rastaviti baterija, faktički dobiješ nove ćelije 
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #1052 on: February 06, 2012, 08:11:17 pm »

Ovi iz Nisa daju garanciju 6 meseci i na nove i na reparirane baterije. Zato sam i pitao. Nista onda kontaktiracu ih zbog cene pa cu onda videti sta mije bolje.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1053 on: February 06, 2012, 10:14:06 pm »

Da mi je ovako nešto Smiley

<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/voERlEXZ4ME?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1054 on: February 08, 2012, 01:07:19 pm »

Vaše mišljenje, odnos cena - kvalitet ove konfiguracije, i da li se može naći ovako nešto jeftinije.

Na šest rata bez kamate.
Sklopljena konfiguracija. Dve godine garancije na sve komponente.

WBS i5-2500KjP67 j8GBjGTX560jlTB Intel Care i5-2500K, do 3,3 GHz, quad care
Asus Intel P67 chipset, Gigabit Etherent, HD Audio, RAlO, multi GPU 8GB DDR3
1600MHz GeForce GTX 560 lGB DDR5 DVljHDMljVGA lTB HDD SATAlI
DVD±RjRW 22x DualLayer SATAli Bluberry MidiTower 560W

65.000,00 din sa PDV-om (znači negde oko 600 €)


Grafička je mislim Asusova, DVD čitač ne znam čiji je (ne zna ni prodavac, verovatno Samsung čim je 2 godine garancija).
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #1055 on: February 08, 2012, 01:53:48 pm »

Vaše mišljenje, odnos cena - kvalitet ove konfiguracije, i da li se može naći ovako nešto jeftinije.

Na šest rata bez kamate.
Sklopljena konfiguracija. Dve godine garancije na sve komponente.

.........................65.000,00 din sa PDV-om (znači negde oko 600 €)


Мени се чини солидном конфигурацијо, са солидним условима.
Мада, ко има да да, за рату 11.000 дин, ваљда има и могућност да је узме у готову.

Љуба
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1056 on: February 08, 2012, 02:25:24 pm »

Čini mi se da je malko precenjena, da može isto to ili slično da se uzme za nešto malo manje para.
Ali da vidimo šta i kažu drugi poznavaoci prilika.
« Last Edit: February 08, 2012, 03:30:03 pm by Broker » Logged
cerepovec
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 196


« Reply #1057 on: February 08, 2012, 03:22:11 pm »

da je mozda malo vise RAM-a...opet mi se cini da je malo skupo...
to ne bi smelo da predje 50.000. jedva cekam da dodje nas strucnjak i savetnik.
Logged
pvanja
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 280



« Reply #1058 on: February 08, 2012, 05:04:34 pm »

To je ta cena.
Mozes mozda dobiti oko 5-10% popusta kod nekog ali za kes placanje.

Procesor i graficka su skupi po oko 200 eur. Pristojna ploca je oko 100 eur, RAM 2x4 GB oko 50 eur.
HDD su u zadnjih par meseci znacajno poskupeli.1 Tb je oko 100 eura.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1059 on: February 08, 2012, 06:12:13 pm »

Cijene bi mogle ići još gore kako čitam očekuje se poskupljenje od 10% do kraja marta matičnih ploča, navodno razlog tome je poskupljenje bakra na svjetskom tržištu i rast cijene rada u Kini...
Logged
madmitch
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 159


« Reply #1060 on: February 08, 2012, 06:23:38 pm »

A to, da je još jedan proizvođač MB zatvorio vrata i ostalima dao pogon za poskupljenje, jer če kao biti manje robe nego kupaca? Opet se vuku na maglu.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1061 on: February 08, 2012, 06:42:27 pm »

Western Digital je najavio da očekuje da će pogoni za proizvodnju HDD-ova biti funkcionalni 100/100 do polovine Juna 2012... to bi trebalo da dosta obori cijenu samih HDD-ova
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1062 on: February 08, 2012, 08:02:45 pm »

Brok druže, ovo baš i nisu naročito precizne specifikacije.  Undecided Asus nema jedan model sa P67 čipsetom, nego malo više. A razlika makar i u jednom slovu ili cifri ponekad označava dva veoma različita modela. Konkretno, više bi mi značilo u tumačenju da je prodavac naveo da li je to P67 čipset B3 revizije, nego konkretna marka ploče. Molim te zapamti ovo B3 u nazivu bilo koje ploče sa P67 čipsetom, jer je od izuzetne važnosti. Naime, prvi modeli P67 ploča, tj. oni koji su posedovali prve revizije tog čipseta su imali fabričku grešku. Ne dešava se često Intelu da napravi toliki propust (nije od Pentium PRO procesora), ali se eto dešava. Ti čipsetovi imaju takav propust u svom dizajnu, da u najvećem broju slučajeva prave ozbiljne probleme ako se koriste uređaji sa SATA interfejsom (prvenstveno hardovi/SSD-i). Problem se ne manifestuje sasvim otvoreno i na isti način, ali greške u komunikaciji sa uređajem dovode do nestabilnosti operativnog sistema i do oštećenja MBR-a na hardu, a samim time i do gubitka podataka i nemogućnosti podizanja sistema (ma koji oni bio). Reinstalacija rešava problem, ali samo privremeno, jer je taj nedostatak nemoguće otkloniti. Intel (kao i proizvođači matičnih ploča) je ovo rešio tako što je popravio tu grešku u novoj reviziji čipseta, a koja se označava upravo ovim B3 u nazivu svake ploče. Sve ne-B3 ploče su proizvođači besplatno menjali korisnicima za iste takve sa novom revizijom čipseta. Čak je i kod nas ta zamena prolazila bez problema. Ipak, neki naši trgovci su te ploče zadržali (jer proizvođačima ništa nije značilo da se šalju nazad u fabriku, pošto je popravka nemoguća) i vratili ih u promet kada se čitava halabuka malo smirila. Tako danas (nažalost) i dalje možemo da sretnemo takve ploče u prodaji i to po punoj ceni. Zato je izuzetno važno pre kupovine proveriti da li na samoj ploči u okviru njene oznake na kraju stoji i B3.
To je najvažnije. A pored toga, potrebna mi je i tačna oznaka ploče da bih ti konkretnije odgovorio vredi li tih para. Pošto si se odlučio za 2500K, onda i ploča mora da bude adekvatna da bi se on fino overklokovao.
Dalje, za grafičku karticu ne piše da je GTX560Ti, već da je običan 560. Daleko je to od loše kartice, ali je bi zato cena trebalo da bude niža.
RAM takođe nije naveden. A na takvu mašinu ništa ispod Kingston Value RAM-a nema smisla stavljati. Mada me upravo izostavljanje tačne oznake navodi na zaključak da će ti uvaliti neki Transcdent ili TakeMS ili tako neki krš. Memorija je toliko jeftina, da čak i kupovina nekih overklokerskih modela poput Kingstonovog HyperX-a nije nikakav luksuz, ali prodavci uvek imaju svoju računicu.
I na kraju napajanje. Blueberry je domaći brend (koji se naravno proizvodi u Kini  Grin ), ali napajanja im nisu ništa bolja od prosečnih "kung fu" modela "renomiranih" kineskih proizvođača poput KME ili JNC. Dakle, to napajanje mora da leti ako će ta mašina makar malo da se overklokuje, a naročito ako će služiti kao server koji će uvek biti uključen. Čak i da neće biti ništa od navedenog, moj najtopliji savet ti je da uzmeš makar neki Seasonic ili Corsair od 450W-550W. Ili bilo šta drugo, a da je iole kvalitetno, poput Thermaltake-a ili Chieftec-a. LC power za takvu mašinu ne preporučujem. Jedino model od 800W koji je zaista kvalitetan.
DVD je ionako svaki isti, a kućište je stvar izbora, tako da tu nemam šta da prigovaram. Imaj samo u vidu da će ti trebati bolji kuler za overklok procesora od BOX-a koji ćeš dobiti. Najjeftinije, a što će poslužiti svrsi je Cooler Master-ov Hyper 212+.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 19 025


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1063 on: February 08, 2012, 08:18:16 pm »

Quote
dovode do nestabilnosti operativnog sistema i do oštećenja MBR-a na hardu

Vidiš ovo je meni i važnije i više nego što ti misliš, zato što uvek imam najmanje dual boot, na ovoj mašini triple boot, tako da bi nestabilsnost MBR-a bio veliki problem.
Ostaje mi da tražim punu specifikaciju.
Ovo mi je printao pa se nadam da će biti u stanju da mi da punu specifikaciju komponenata.

Veliko hvala Rocker na više nego iscrpnom odgovoru.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1064 on: February 08, 2012, 08:44:17 pm »

Nema na čemu, tu sam da pomognem. Smiley Mislim da bi mogao i bolje da prođeš ako bi mašinu naručio preko neta. Sve firme sad (besplatno) sklapaju konfiguracije od kupljenih komponenti, a i šalju ih kurirskim službama. Izvodljivo je i plaćanje na rate, tako da znaš da nisi ograničen ponudom i uslugama lokalnih dilera.
Logged
Pages:  1 ... 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 [71] 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.