PALUBA
March 29, 2024, 08:17:03 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Ovde možete pogledati te poručiti knjigu "Ešalon" jedan od autora je srpski podoficir i naš global moderator Kubovac
"Istorija razvoja sovjetskih i ruskih radara, komandno-informacionih sistema i sistema automatizacije"
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 503062 times)
 
0 Members and 9 Guests are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1065 on: February 08, 2012, 08:53:10 pm »

Znam za to ali je malo nezgodno što su oni samo kako ti reče dileri.
Recimo WinWin ima svoj (dosat dobar) servis što nije za podcenjivati, zbog garancije.
Dok mi računar bio u garanciji u drugoj godini, poslao sam računar na servis i zamenili su mi 2x2 GB RAM-a i jedan ventilator bez ikakvog pogovora.
Takođe ode mi nešto treba da ih nađem... pa da li uopšte i postoje...

Imaš li neke proverene.
Pazario sam neke sitnice dosta jeftino preko www.eponuda.com
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1066 on: February 08, 2012, 09:20:11 pm »

Alti generalno, kao i svi njegovi "sateliti" su mahom OK. Tu prvenstveno mislim na Win-Win, ali i na Emmi, koji je još povoljniji, a uslovi su isti. Emmi je čak i specijalizovan za online kupovinu, a imaju sve što ima i Alti, jer su njihova ćerka-firma.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1067 on: February 08, 2012, 09:25:19 pm »

Hvala za info Rocker.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #1068 on: February 08, 2012, 09:48:25 pm »

Није ми раније падало напамет, да то овде поставим.
Сад видим да је ту право место.

Имао сам (имам га још) скенер "HP Scanjet 3970 Scanner ".
У подруму је јер не ради свој посао - не скенира.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Наиме од неког струјног удара, црккао је исправљач. Због брзине сам отишао на "бувљак" и пазарио један универзални са напонима до 19 волти, са рекао бих добрим карактеристикама. Није био јефтин, а и продавац је рекао да може да се замени.
Код куће га прикључим на скенер, и ништа.
Е тада сам скенер однео код сервисера. Јест да му на радњи не пише "НР", али види се да је човек сваштар. Добро рекао сам му и за нови исправљач. Заправо понео сам га. Да не дужим. Констатовао је да ми је на исправљачу преклопник "+ / - " био у положају " - / + ", заменио је неки део, наплатио и ја отишао кући. Нисам то одмах испробао него тек сутра дан, и то пошто је он звао да пита, да ли је уреду. Ја то инсталирам, спојим на комп, укључим напајање, скенер изврши тестирање као и увек, до тада, а ја пошаљем поруку, да је све ОК.
Али сутра кад треба да скенирам, када задам команду, уређај изврши припремне радње и онда се заблокира. И тако "преко неколико пута".
Сервисер је дошао и радио на овом скенеру још неколико сати, а потом смо га заједно однели у сервис "ПАКОМ" овде у Нишу.
Све смо објаснили, а након 10 дана сам добио позив да дођем и преузмем свој скенер. Неисправан. Немају део за њега.
Компанија НР -  је приказала овај сервис као овлашћени.
Писани извештај о немогућности ове оправке сам проследио одељењу за рекламацију у представништво у Београд. Никад нисам добио одговор.
Скенер је тада био стар свега 3 године

И купио сам преко "интернета" нови скенер CanonScan - LIDE 100

Пре него одем у подрум да видим оне папире, са одговором, шта му недостаје, питање:
- имали могућност набавке дела.
- исплати ли се оправка

Надам се да ће "Rocker" ово прочитати

Љуба

П.С. онај оригинални исправљач са НР- скенера је оправљен и ради на другом уређају


* hp_scanjet_3970[1].jpg (31.12 KB, 400x292 - viewed 68 times.)
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #1069 on: February 08, 2012, 10:23:25 pm »


 A meni treba servis za foto aparat.Canon Power Shot A 570 IS. KAko god stavim baterije on pokazuje da su prazne. Čak sam kupio i nove baterije i punjač pošto sam mislio da stari komplet nije ok. Ista stvar. Beograd, Novi Sad gde da ga nosim? Treba mi preporuka.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #1070 on: February 08, 2012, 10:31:05 pm »

Љубо, имамо исти скенер (CanoScan Lide 100). Мој ради одлично већ 1,5 годину.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #1071 on: February 08, 2012, 10:36:47 pm »


 A meni treba servis za foto aparat.Canon Power Shot A 570 IS. KAko god stavim baterije on pokazuje da su prazne. Čak sam kupio i nove baterije i punjač pošto sam mislio da stari komplet nije ok. Ista stvar. Beograd, Novi Sad gde da ga nosim? Treba mi preporuka.
А ја имам потпуно исти проблем са "Canon Power Shot A 580"

Кад то решиш, да и мени даш препоруку.

Љуба
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #1072 on: February 08, 2012, 10:39:03 pm »

Љубо, имамо исти скенер (CanoScan Lide 100). Мој ради одлично већ 1,5 годину.
Значи купили смо истовремено
 

Љуба
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1073 on: February 08, 2012, 10:44:34 pm »

Nisam baš expert za skenere, ali rekao bih da je problem nastao ne samo zbog pogrešnog polariteta, već i zbog (možda?) nedovoljne snage tog univerzalnog adaptera. Skener "ume da povuče" solidnu količinu struje, tako da je adapter sa prilično velikim brojem ampera neophodan za njegovo funkcionisanje (velikim kada su komp. uređaji u pitanju). Baš zato što je pre-scan radio normalno mislim da je upravo u neadekvatnom napajanju uzrok problema. Takođe je moguće, a izgleda i izvesno u ovom slučaju da je taj adapter prouzrokovao nov kvar, jer kada radi na granici svojih mogućnosti, onda struja koju isporučuje može da bude "prljava", što podrazumeva nedovoljno filtriran napon (nepravilna jednosmerna struja, sa primesama naizmenične) sa raznim oscilacijama i šumom. Ovo, naravno, može da ošteti elektroniku skenera, baš kao što i nedovoljno jaka kompjuterska napajanja mogu da oštete/unište neku od komponenti u samom kompjuteru.
Što se "leka" tiče, to je kod nas krajnje neizvesno. Ovlašćeni distributeri gotovo nikad ne popravljaju bilo koji uređaj koji je još uvek u garantnom roku, već ga vraćaju proizvođaču. Tako im je lakše i jeftinije. Kada uređaj nije pod garancijom, onda se popravka najčešće ne isplati kada je ova klasa uređaja u pitanju. Rezervni delovi se nikada i ne uvoze za niže klase uređaja, tako da je popravka eventualno moguća tako što će se iskoristiti deo sa nekog identičnog skenera kome je crkao neki drugi deo, a čija se popravka tek ne bi isplatila (sam senzor npr.). Sam servis je prilično jednostavan jer je skener u principu prost uređaj, s tim što se ona gotovo uvek svodi na zamenu dela koji je crkao, a ne na njegovu popravku. Naći servis u kome imaju isti takav skener (ili bar sličan) koji je spreman za "kanibalizaciju" je zapravo najveći problem. Nažalost, ne bih mogao nijedan servis da preporučim koji bi sigurno mogao da otkloni kvar. Možda je kupovina novog ipak najisplativije rešenje. Da je neki bolji model, pa i da vredi truda i maltretiranja, ovako je to ipak gubljenje vremena s neizvesnim ishodom.

Što se fotoaparata tiče, ovaj servis važi za jedan od boljih. Neko kolo u aparatu malo "brljavi", tako da njegova zamena ne bi trebalo da bude naročit problem.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #1074 on: February 08, 2012, 10:47:19 pm »

Зато сам ја купио "Никон" Д-5000 (фото-апарат). Заступништво (не дилер, већ заступник) "Никона" за Балкан је у Београду ("Рефот Б"), имају одличан сервис. Издају и најбољи регионални часопис о фотографији ("РеФото"). Ако се апарат и поквари хоће да дају заменски апарат док не поправе твој. Својевременосмо  за потребе војне полиције куповали њихове апарате и показали су се одличним, а сервис је био више него коректан.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1075 on: February 08, 2012, 10:52:40 pm »

Љубо, имамо исти скенер (CanoScan Lide 100). Мој ради одлично већ 1,5 годину.
Džumba, da li ima mogućnsot skeniranja teksta iz slike u ćiriličnom fontu?
Za ćaleta pitam, njemu treba.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #1076 on: February 08, 2012, 10:53:57 pm »

Рокер, слабо се разумем у "струје", али скенер који сам поменуо има само један кабла - из скенера у рачунар (УСБ 2). И то је све. Тако добија и струју и прима команде и шаље снимљено. Напајање рачунара је солидно, али нисам приметио да ишта ради спорије када ради скенер. Дакле, не бих рекао да се ту ради о неким великим "струјама" и напрезањима.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 318


« Reply #1077 on: February 08, 2012, 10:56:09 pm »

Брок, нисам схватио питање. Скенирање текста из слике у ћириличном фонту? Како то мислиш "из слике"?
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #1078 on: February 08, 2012, 11:00:13 pm »


 Hvala na informaciji u vezi servisa.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #1079 on: February 08, 2012, 11:05:22 pm »

..................................
............................... onda se popravka najčešće ne isplati kada je ova klasa uređaja u pitanju. Rezervni delovi se nikada i ne uvoze za niže klase uređaja, tako da je popravka eventualno moguća tako što će se iskoristiti deo sa nekog identičnog skenera kome je crkao neki drugi deo, .........................

Možda je kupovina novog ipak najisplativije rešenje. Da je neki bolji model, pa i da vredi truda i maltretiranja, ovako je to ipak gubljenje vremena s neizvesnim ishodom.

Što se fotoaparata tiče, ovaj servis važi za jedan od boljih. Neko kolo u aparatu malo "brljavi", tako da njegova zamena ne bi trebalo da bude naročit problem.
Извини, али ти ниси био пажљив у читању.

Прво: купио сам нов скенер. То су ми одма рекли и они сервисери.
Друго: овај "HP Scanjet 3970 Scanner ", није био у опште јефтин. Рекао бих најскупљи из ондашње понуде НР у Нишу.
Кутија за паковање је као за ТВ - 1х1х0,5 м

Хвала за инфо, око апарата, син ће то већ да однесе за тај велики град, који је сада опасан снегом и ледом. Само кад попадају све леденице.

Још једном хвала

Љуба
Logged
Pages:  1 ... 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 [72] 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.037 seconds with 23 queries.