PALUBA
March 28, 2024, 11:40:38 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 502875 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1080 on: February 08, 2012, 11:06:14 pm »

Nije bitno, zaboravi da sam pomenuo sliku.

Da li iz knjige, dokumenta... koja je na srpskoj ćirilici može da skenira tekst.
Logged
rotring
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 555


Najkraci put do ludnice!?Jednostavno,samo skrenes!


« Reply #1081 on: February 08, 2012, 11:08:00 pm »

Nije bitno, zaboravi da sam pomenuo sliku.

Da li iz knjige, dokumenta... koja je na srpskoj ćirilici može da skenira tekst.

Iz pdf-a ima konvertor koji uspesno vadi cirilicu i prebacuje u word.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #1082 on: February 08, 2012, 11:18:19 pm »

 
 Izvinite, moram da pitam. Totalno mi je nejasno kakve veze ima ćirilica ili latinica sa skeniranjem? Ako je tekst ćirilični neće se skenirati?
 Ja sam na poklon dobio Bear Paw 1200 Plus ( polovan) Skenira bez problema oba pisma.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 310


« Reply #1083 on: February 08, 2012, 11:28:56 pm »

Скенира све што ставиш. Од новчића и других предмета, преко књига, новина, докумената у било ком писму: ћирилица, латиница, глагољица, кинеска писмена и сл.. Ти си вероватно мислио да ле се скенирани текст може прочитати у неком од програма за обраду текста (Word). Скенер има неки свој ОЦР програм. Пробао сам али било је фелерично поприлично па сам одустао. Текстове на енглеском алфабету "преводи" добро. Нашу латиницу и ћирилицу слабо.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #1084 on: February 08, 2012, 11:29:26 pm »

Za skener to su slike, softver posle te slike "čita" i pretače u slova i reči ako uspe da ih protumači.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #1085 on: February 08, 2012, 11:33:54 pm »

.........................Скенер има неки свој ОЦР програм. Пробао сам али било је фелерично поприлично па сам одустао. Текстове на енглеском алфабету "преводи" добро. Нашу латиницу и ћирилицу слабо.
Пошто имамо исти скенер, да покажем како изгледа сирови "прочитан" наш текст:

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

И сад наступа срећиванје текста.

Љуба


* sken.jpg (139.23 KB, 501x789 - viewed 76 times.)
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #1086 on: February 08, 2012, 11:35:31 pm »


 E tako. Sad mi je jasno! Ja koristim neki Microsoft za preslovljavanje a i PDF kovrerter kad mi nešto treba.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1087 on: February 09, 2012, 12:26:53 am »

Džumba, da li ima mogućnsot skeniranja teksta iz slike u ćiriličnom fontu?
Za ćaleta pitam, njemu treba.
Kao što su ostali napomenuli, sam skener skenira sve što mu se poturi, a prepoznavanje texta radi softver. Najbolji za tu namenu je Abby Finereader. Neke verzije su besplatne, a one bolje (sa podrškom za više jezika) se plaćaju...mada je najmanji problem skinuti odgovarajuču verziju. Grin Pro verzija odlično prepoznaje i našu ćirilicu.

@Džumba
Mislio sam na ovaj HP skener s kojim je Ljuba imao problema. On se napaja preko posebnog adaptera, a USB kabl mu samo obezbeđuje komunikaciju sa kompjuterom. Ima i skenera koji se ujedno i napajaju preko USB-a, tako da za njih ono što sam naveo o napajanju ne važi, pošto ako napon na USB portu nije u propisanim granicama, teško da će i sam kompjuter raditi.  Grin

@Ljuba
Verujem da je bio među skupljima od onih kojih je bilo u ponudi, ali to je klasa skenera za kućnu upotrebu, tako da svakako spadaju u jeftinije. Ozbiljni foto skeneri su nekoliko puta skuplji. A tek oni A3 i većih formata...  Lips Sealed Takvi se retko lageruju, uglavnom se nabavljaju po porudžbini jer nisu naročito tražena roba. Takvi uređaji se servisiraju, jer se isplati i korisniku da plati i servisu da naplati svoj rad. Ovi kućni modeli maltene spadaju u potrošnu robu, baš kao i štampači.
Logged
miron
mornar
*
Offline Offline

Posts: 21


Мирно море!


WWW
« Reply #1088 on: February 09, 2012, 12:47:04 am »

Ako hoćete i da objavite skenirani dokument u pdf formatu to je putem sajta scribd http://www.scribd.com/ Ja sam skoro to koristio , dakle skenirani dokumenat u pdf formatu besplatnoi prezentujete drugima, ako je potrebno.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1089 on: February 09, 2012, 02:05:38 am »

Скенира све што ставиш. Од новчића и других предмета, преко књига, новина, докумената у било ком писму: ћирилица, латиница, глагољица, кинеска писмена и сл.. Ти си вероватно мислио да ле се скенирани текст може прочитати у неком од програма за обраду текста (Word). Скенер има неки свој ОЦР програм. Пробао сам али било је фелерично поприлично па сам одустао. Текстове на енглеском алфабету "преводи" добро. Нашу латиницу и ћирилицу слабо.

U HP Photosmartu 3100 latinicu skeniram bez problema jer u meniju postoji hrvatski pa je tu sve dosta lakše, ali za srpsku ćirilicu ništa.
Od HP podrške sam dobio odgovor da koristim bugarsku ćirilicu.

Za skener to su slike, softver posle te slike "čita" i pretače u slova i reči ako uspe da ih protumači.
Upravo tako, nego nisam hteo da pravim zabunu.
Gotovo svaki skener ima direktno čitanje/skeniranje teksta iz slike i prevođenje recimo u rich text, PDF text, Word, notpad i sl, samo je loša podrška softvera naručito za srpsku ćirilicu.
Logged
Љуба
In memoriam
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 274



WWW
« Reply #1090 on: February 09, 2012, 02:14:17 am »


Gotovo svaki skener ima direktno čitanje/skeniranje teksta iz slike i prevođenje recimo u rich text, PDF text, Word, notpad i sl, samo je loša podrška softvera naručito za srpsku ćirilicu.
Ево шта нуди оригинални софтвер, који иде уз овај скенер. Мени бар сада задовољава потребе.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Е, сад питање. Када имамо скенирану слику, како накнадно да из ње извлачимо текст. Који ту програм да користимо.

Препорука, свакако.

Љуба


* Clip_9.jpg (197.7 KB, 974x875 - viewed 67 times.)
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #1091 on: February 09, 2012, 03:31:44 am »

Možda niste videli, ali naveo sam u prethodnoj poruci - Abby Finereader. Radi odlično sa našom ćirilicom, prepoznaje text i direktno sa skenera i naknadno (čak i sa fotografija uslikanih fotoaparatom), a radi i prepoznavanje sa skrinšota bilo kog texta koji je trenutno na ekranu ili nekom njegovom delu. Po mom mišljenju je najbolji, a stručnjaci se uglavnom slažu da ako nije baš najbolji, a onda je među najboljima. Jednostavan interfejs, a opet pregršt opcija. Probajte, uverićete se i sami. Smiley
Logged
nbns
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 186



« Reply #1092 on: February 09, 2012, 09:00:19 am »

evo malo i ja da se ukljucim u pricu sa jednom predlogom i jednim pitanjem.

prvo predlog.

program pod nazivom ABBYY FineReader ima posebne dodatke za cirilicu i latinicu tako da sa slike ili sa skena moze da preuzme tekst. Sto je bolji kvalitet slike manje gresaka napravi pa cak i ne napravi ni jednu.

a sto se tice pitanja, imam skener HP koji je poceo da pravi problem tako sto pola stranice (po visini) skenira zuckasto a ostatak normalno, ali cini mi se da posle par skeniranja sve bude zickasto. Pod tim zuckastim podrazumevam da se slika vidi ali kao da je ukljucen filter a naravno da nije. Trazio sam nesto po netu i koliko sam video desava se to ali nisam nasao neko kucno resenje, imate li neki predlog Smiley
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1093 on: February 09, 2012, 10:04:48 am »

Skerner:

I ja imam skener, HP 3690, kojemu crklo napajanje. Zamenio sa univerzalnim (MW7H380GTGS), i radi kao što treba.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

ABBYY FineReader
Koristim, odličan je, ali još mu fali, da skenira u čirilici a ispiše u latinici. Wink

Fotoaparat Connon 580

Dali on ne koristi obične AA baterije? JA imam sličnog, sa AA baterijama, koristim akumulatore, ali jih filujem preko punjača akumulatora.

LPB


* 5405_PW02369-40.jpg (18.31 KB, 400x282 - viewed 48 times.)
Logged
cerepovec
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 196


« Reply #1094 on: February 09, 2012, 10:19:30 am »

pa bar to nije problem...sam mozes da napravis makro u wordu i da konvertujes za dvadesetak sekundi "rat i mir"
Logged
Pages:  1 ... 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 [73] 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.036 seconds with 23 queries.