PALUBA
March 28, 2024, 11:27:35 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 502873 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #1335 on: February 28, 2013, 08:31:08 pm »

Od kada sam pre 3 dana poceo sa novim paketom i novom brzinom interneta ja sam sve vise off-line. Naime kada se konektujem vec posle par sekundi nema pristupa mrezi (pojavi se zuti trougao pored simbola za uspostavljenu vezu). Dakle WiFi veza izmedju rutera i laptopa postoji medjutim nema internet signala na mrezi. Pokusaj konekcije putem android mobilnog telefona takodje nije moguc u tim trenucima. Da li mozda nesto treba menjati u podesavanjima (do sada bese 1,5 Mb a sada je 10 Mb) ili je to jednostavno do provajdera pa da se njima zalim?
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1336 on: February 28, 2013, 08:38:36 pm »

Nema potrebe za bilo kakvim podešavanjem, upali i ugasi ruter pošto ti se najvjerovatnije zaglup...
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #1337 on: February 28, 2013, 08:41:20 pm »

Ma palio sam i gasio 300 puta. Na kratko proradi pa opet pocne da trokira.

P.S
Od mog prethodnog posta nije ni jednom prekinuo, Trenutno radi perfektno.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1338 on: February 28, 2013, 08:41:36 pm »

Kuzma, u momentima, kada je problem sa internetom, dali si probao i preko LAN kabla da se spojiš na internet?

Dali imaš to movi Wi-Fi router ili onaj koga si več koristio?
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #1339 on: February 28, 2013, 08:44:08 pm »

Nisam probao preko kabla. Da ne objasnjavam zasto je to nemoguce uraditi (u pitanju je i ljudski i tehnicki faktor).

Ruter je onaj koji sam vec koristio. Da li bih mozda trebao promeniti ruter? Neki koji podrzava vecu brzinu u WiFi vezi (ima li tako nesto)?
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1340 on: February 28, 2013, 08:47:30 pm »

Probaj prvo sa tim, što sam več u drugoj temi napisao.

Za sve, koji koriste Wi-fi, a ponekad imaju probleme sa njim, ovo je simpatičan program (online) koji ispisuje koje Wi-fi primamo i po kojim kanalima, tako da možemo kasnije podesiti svoj Wi-fi na prazan kanal. Generalno imaju svi ruteri po Defaultu isti kanal, pa se onda desi da su kanali (11 za Cisco-Linksys) prenatrpani.

Link do aplikacije

http://tools.meraki.com/stumbler#q=

Meni radi samo u IE, zato postavio celi link da se može copy/paste.

LPB

Inače kabl bi bio koristan, da se vidi dali ti pada wi-fi deo mreže ili dostup do interneta. To što ti piše no connection to internet ponekad znači i štošta drugo.

Dali imaš na ruteru podešeno automatska brzina ili si je gde limitirao?

Imaš i IP televiziji preko tog modema ili?
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #1341 on: February 28, 2013, 08:50:59 pm »

Ma to mi je podesavao Trifko preko onog Temaviewera. Valjda je podeseno na automatski.
IPTV ne ide posto to jos nisam uveo.


P.S.
Evo sad i dalje radi bez prekida.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #1342 on: February 28, 2013, 09:12:02 pm »

Kuzma da li imaš još koji uređaj zakačen na ruter osim svog laptopa u trenutku pada interneta, ap da ne dođe do sukoba IP adresa, a druga stvar koja možda i nije do tebe je da možda imaš neki prekid od modem pa do centrale, a to ne možeš riješiti bez kabla....
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #1343 on: February 28, 2013, 10:05:38 pm »

Ma da nije nesto potpuno neverovatno - istovremeno dok mi je net lose radio bilo je problema sa gorionikom na pelet koji koristim za zagrevanje kuce, on naime ima sobni termostat koji je sa prijemnom jedinicom povezan takodje WiFi vezom? Da se nisu ta dva WiFi signala negde sudarila pa pravila problem?
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #1344 on: February 28, 2013, 10:15:36 pm »

Proveri koje wi-fi kanale imas u okolini.
Moguce je da rade na istom kanalu.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #1345 on: February 28, 2013, 10:18:19 pm »

Povremeno mi se pojavljuje jedan kanal, meni nepoznat, ali se brzo izgubi. Pored tog hvtama jos jedan WiFi kanal od komsije koji je obezbedjen lozinkom. Ostali su van dometa. Taj kanal koji se pojavljuje i gubi bi mogao biti ovaj. Bas cu potraziti uputstvo pa da pogledam sta pise u tehnickim podacima.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #1346 on: February 28, 2013, 11:08:48 pm »

Možda on povremeno pali i gasi komunikaciju pa u nekom trenutku se poklopi sa ruterom i napravi zbrku. 
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #1347 on: March 01, 2013, 12:38:18 pm »

Ruter je onaj koji sam vec koristio. Da li bih mozda trebao promeniti ruter? Neki koji podrzava vecu brzinu u WiFi vezi (ima li tako nesto)?

Koji ruter sada beše koristiš?
U Telekomu imaju četiri vrste rutera koji daju.
Bazični ruter koji daju je Huawei HG530 i on ima najlošiji WiFi signal (jedini od rutera u ponudi nema antenu).

Pored njega daju Huawei HG520s koji je daleko bolji od ovog predhodnog.
Dalje daju INTRACOM JetSped IAD-Wp2, i on je dosta dobar, i najbolji ruter u ponudi je Pirelli DRG A226G (ima dve antene).
Ja sam uzeo JetSpeed IAD-Wp2 iz razloga što Pirelli zna da zeza kada je u pitanju Linuks, ali za Windows nema boljeg.

Ako nisi rešio problem, idi u poslovnicu Telekoma gde si zadužio opremu pa im kaži za probleme.
Ako nemaju odmah (mada ti napomeni da bi uzeo i polovan ispravan Pirelli koji je neko vratio) čim ga nabave pozvaće te da vratiš taj i uzmeš drugi ruter.

Još nešto. Jesu li izlazili tehničari iz Telekoma da mere signal kod tebe kući kada si zakupljivao ovaj net10 paket koji koristiš.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #1348 on: March 01, 2013, 12:54:00 pm »

Od kada sam pre 3 dana poceo sa novim paketom i novom brzinom interneta ja sam sve vise off-line. Naime kada se konektujem vec posle par sekundi nema pristupa mrezi (pojavi se zuti trougao pored simbola za uspostavljenu vezu). Dakle WiFi veza izmedju rutera i laptopa postoji medjutim nema internet signala na mrezi. Pokusaj konekcije putem android mobilnog telefona takodje nije moguc u tim trenucima. Da li mozda nesto treba menjati u podesavanjima (do sada bese 1,5 Mb a sada je 10 Mb) ili je to jednostavno do provajdera pa da se njima zalim?
Имам сличан проблем од скоро.
Нашао сам да је проблем у старом телефонском каблу који је развучен од утичнице преко зидова и испод тепиха до рутера (кабл је исти још од првих модема...).
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #1349 on: March 01, 2013, 04:12:42 pm »

Nista od svega toga evo od sinoc radi potpuno normalno. Verovatno je bio ili problem u mrezi ili su se mozda poklopili signali sa rutera i sa gorionika. Mozda se ruter malo zablesavio kada je dobio nalog za vecu brzinu, pa mu je trebalo vremena da se stabilizuje. Nista ne diram kad je sada ok.
Logged
Pages:  1 ... 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 [90] 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.