PALUBA
March 28, 2024, 11:28:01 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik foruma PALUBAinfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 502874 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
80sBoy
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 321



« Reply #150 on: September 08, 2010, 10:33:18 am »

Bas zbog problema sa drajverima,instalacijom nekih 32bitni programa i dalje sam vezan za XP32 koji je primetno sporiji u odnosu na W7 64bitni.Nadam se da ce ovo ispraviti neki od SP-ova.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #151 on: September 09, 2010, 12:47:43 am »

@Broker

Ti razni SP156xyz Grin i slični su zapravo razne budževine raznih ljudi. Ima bezbroj takvih verzija svih Windowsa, nekih prilagođenim igricama (pogašen najveći broj servisa), nekih našminkanih da liče na druge OS-eve itd. Uglavnom, 1 u milion vredi nečemu. Ko hoće da se petlja sa tim, ima programa preko kojih sami mogu da naprave svoju verziju Win-a, pogase šta im ne treba, dodaju šta treba i onda je to sasvim personalizovan OS, prilagođen specifičnim potrebama i konkretnom hardveru. Igrao sam se ja malo time, ali dobici nisu nešto značajni da bi se gubilo poprilično vremena na to.

Što se kompatibilnosti tiče, 7 je mnogo bolji po tom pitanju od Viste. Sećam se da mi Vista nije prepoznavala uređaje stare svega par meseci, dok ih je 7 bez problema prepoznao, iako je mnogo mlađi OS. Ne verujem da će se po tom pitanju situacija naročito poboljšati, sem ako neki entuzijasta samoinicijativno ne napiše po koji drajver, jer je podrška i ovako solidna, a zaista nema smisla pisati drajvere za uređaje nastale u doba Win98. Kada je softver u pitanju, emulacija radi prilično dobro, ali ipak nije potpuna. Svi 16-bitni programi ne rade na x64 verziji, dok je na x86 i tu moguća emulacija. Ali i tu postoji rešenje: kome je do igranja starih igara iz vremena Win98 i ranije, može da ih igra preko third party emulatora koji sasvim dobro rade. Današnji hardver je više nego dovoljan da potera potrebne emulatore.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #152 on: September 09, 2010, 01:31:44 am »

KOliko znam, za Win7, proizvođači šalju drivere Microsoftu, da jih taj testira i stavlja u svoja database.

Zato je i toliko manje problema sa Win7 driverima.

LPB
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #153 on: September 09, 2010, 06:35:01 am »

Hvala za info u vezi 64-bitnog W7.

Za te zakpe SP- G6 verzije znam. To mi je sve poznao, ne razumem samo tog tipa koji izmeni par tema i pogasi par servisa može da to nazove service pack-om. Još i ubeđuje da izlazi on za mesec dva i zvanično od Microsofta. Cheesy
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #154 on: September 09, 2010, 01:36:35 pm »

Ma to se uglavnom klinci igraju i "moduju" Windows, pa oduševljeni svojim delom pokušavaju da uz malo marketinga to predstave kao nešto super-dobro. Jednom sam koristio takvu verziju XP-a, koga je neki Rus toliko osakatio da je zauzimao svega 30-40 MB RAM-a kad se podigne! Sa instaliranim drajverima, nije prelazio 100MB! To je zaista bilo odlično za igrice npr., ili za neke zahtevne programe koji crpe svaki atom snage iz mašine, ali taj Win nije mogao da se zakači na net, nije prepoznavao USB uređaje, nije imao Hibernaciju i Stand by modove...ukratko, vrlo, vrlo ograničen po pitanju upotrebljivosti, ali jako brz. Kod Sedmice ovakve stvari zaista postaju suvišne, jer se OS dobro snalazi i sam gasi većinu nepotrebnih servisa da bi oslobodio resurse aplikacijama kojima su oni potrebni. Ja sam malo experimentisao i razlika između normalne i osakaćene instalacije se ne primećuje u radu. Verovatno bi neki program za benchmark prikazao koji poenčić više, ali to je sintetika i razlika se meri u promilima.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #155 on: September 09, 2010, 02:37:18 pm »

To su takozvani ogoljeni Windowsi za slabije mašine. Sve se to jako lako uradi u programu nLite.
Evo linka pa ko hoće da se igra i ima "sopstveni" Windows može to jako lako da uradi.
http://www.nliteos.com/download.html

Inače ne bih se ja složio da to uvek nije nizašta. Ja upravo koristim najviše jedan takav Windows koji je provučen kroz nLite i corporate Windows ne može da mu priđe ni u jednom segmentu, brzini, stabilnosti, sigurnosti ... ali ne one budževine od po 2-3 i više GB kada natrpaju sve i svašta. Pravilo je da se u njima uvek nađe po neki maliciozan progam u 99.9% slučajeva.
Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #156 on: September 09, 2010, 02:39:52 pm »

U redu za XP, zna da pomogne, ali kod Sedmice je zaista izlišno, bar na mojoj mašini.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #157 on: September 09, 2010, 02:46:17 pm »

Da, da za XP. W7 je corporate.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #158 on: September 09, 2010, 03:16:24 pm »

ČItam vrlo pažljivo šta pišete o Sedmici .Imam i jednu i drugu verziju (32 i 64) Da li mi preporučujete da instaliram jednu od njih na TOSHIBA Satelit L 300 ???Sada je na njemu Vista ali nisam zadovoljan.
Hvala!
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #159 on: September 10, 2010, 06:14:47 am »

Kilezr, okači najbolje celu specifikaciju hardwera pa će se naći neko da ti preporuči šta ti je najbolje raditi.

Ako ne koristiš ni jedan program za očitavanje hardvera, imaš programče Everest, ali nemoj skidati free verziju već komercijalanu, radi on na trial 30 dana, a tebi treba samo jednom za izvučeš report.
http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/EVEREST-Ultimate-Edition.shtml
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #160 on: September 10, 2010, 07:18:37 am »

ČItam vrlo pažljivo šta pišete o Sedmici .Imam i jednu i drugu verziju (32 i 64) Da li mi preporučujete da instaliram jednu od njih na TOSHIBA Satelit L 300 ???Sada je na njemu Vista ali nisam zadovoljan.
Hvala!

Ako ti radi Vista, još bolje če ti radit Windows 7. Ako imaš barem 2gb ram, a procesor ti je barem sa 2 jedra, tu nemaš šta da razmišljaš. Vjerovatno če ti biti dovoljna 32 bitna verzija.
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #161 on: September 10, 2010, 08:16:12 am »

  Hvala na odgovorima.Vista mi radi ,ali nisam je tako zamišljao kada sam čitao o njoj.Probaću  W7 .Ne mogu ništa da pokvarim mogu samo da dobijem.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #162 on: September 10, 2010, 12:23:11 pm »

@Kilezr

Vista ti radi?

Prvi si, koji je to rekao. Šalu na stranu, samo ti idi na Win 7, teško češ zažaliti.

LPB
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #163 on: September 10, 2010, 05:35:46 pm »

@Kilezr

Vista ti radi?

Prvi si, koji je to rekao. Šalu na stranu, samo ti idi na Win 7, teško češ zažaliti.

LPB
Pa slušaj,koliko meni treba radi!!!Prezentacije ženi za školu,meni na Net i kucanje raznih dokumenata.Nije da je baš opterećena ! Mi ne igramo igrice i ostalo .
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #164 on: September 10, 2010, 08:43:07 pm »

Ne igram ni ja igrice, ali koliko sam testirao za ozbiljan rad na poslu nise se baš iskazala, bar za moej potrebe.

LPB
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.