PALUBA
March 28, 2024, 08:17:13 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 154   Go Down
  Print  
Author Topic: Problemi sa računarom, diskusija o hardveru i softveru...  (Read 502943 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #165 on: September 10, 2010, 10:43:01 pm »

  I ja se malo igram u Auto Cadu ali je za sada sve OK.Ipak ću probati W 7 ! Mada su mi rekli da su neki drajveri problematični.Pošto je Lap Top u pitanju mislim da neće biti problema,ipak mu nema ni godina dana .
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #166 on: September 10, 2010, 11:10:05 pm »

kilezr
Koji je model L300-ST2501 ili L300-ST3502?
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #167 on: September 11, 2010, 10:56:22 pm »

kilezr
Koji je model L300-ST2501 ili L300-ST3502?
Piše samo L-300-2CE SISTEM UNIT
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #168 on: September 13, 2010, 07:59:08 pm »

Ekipo, koji je nacin da prebacim jedna dokument iz .pdf u word dokument ??
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #169 on: September 13, 2010, 08:00:58 pm »

najlakše print scr.. Wink

Dali je PDF kao tekst ili je kao slika?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #170 on: September 13, 2010, 08:10:49 pm »

Zavisi da li je i sam PDF u slici ili je u tekstu.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #171 on: September 13, 2010, 08:14:28 pm »

Solid converter pdf  Wink dok rece: sta bi? gotovo

Logged
Rocker
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 059


Palubin savetnik za hardver


« Reply #172 on: September 14, 2010, 12:31:30 am »

Ima gomila besplatnih programa po netu... "free pdf converter" u gugletu i biraj, ako ti se ne svidi ovaj iznad, mada su svi manje-više isti.
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #173 on: September 14, 2010, 06:32:48 am »

Pa ima i tekst i slike. Cheesy
Hvala drustvo.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #174 on: September 15, 2010, 10:21:30 pm »

Pitanje za poznavaoce prilika, koji provajder za 3G mrežu pruža bolje uslove, MTS ili Telenor?
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #175 on: September 16, 2010, 07:22:33 am »

Pošto ne poznajem ponudu nijednog operatera, imam neke generalne preporuke:

1. Izaberi providera, koji ima bliže baznu stanicu (base station/node-b)
2. Nikada ne veruj brzini koju oglašuju. To je brzina, koja je teoretski moguča, ako je samo jedan koristnik (user) na baznoj stanici. Ako jih je više, onda si dele pasovnu širinu (Bandwidth)
3. Koji operater ima više mogučnost preneti podataka u osnovnom paketu. (kada se pređe to, onda postaje vrlo skupo srfanje)
4. Brzina, koju se dobiva preko 3G mreže nije konstantna. Govor (voice) ima uvek prednost pred podatcima (data).
5. Proveri, dali imaju blokirane koje aplikacije (torenti, emule i slično). Operateri se poslužuju toga, da bi se "ravnopravnije" podelio Bandwidth po userima.


Edit:
ne vozi prebrzo, ako koristiš mobilni internet. Pri brzinama večim od 140 km/h data prenos ne radi. (bar nekada nije radio) Wink

LPB
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #176 on: September 16, 2010, 07:28:29 am »

Znam da ne mogu da se koriste rapidshare, megaupload i slični sajtovi i uvek ti kažu da tvoja IP adresa nešto već skida. Ovo sam proverio i kod MTS-a i kod Telenora. Inače, koliko sam razumeo, i jedan i drugi operater daju praktično istu uslugu, ali pre svega pogledaj cenovnike pa uporedi.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #177 on: September 16, 2010, 01:46:22 pm »

Za bazne stanice moram da pogledam ali tvrdi i jedan i drugi da je grad i okolina dobro pokrivena.
Svakako ću se raspitati u samom gradu, ali meni je bitnija generalna pokrivenost grada i okoline nego samo jede tačke.
Brzina i kod jednog i kod drugog je 3.6 Mbp/s, sa tim baš kako si rekao Božo, to nije konstantno već zavisi od saobraćaja u celokupnoj telefoniji. Prioritete sam mogao da naslutim, a takav red je nakako i logičan, sviđalo se meni to ili ne.

Mene ne znaima pretplata svaki mesec, već pripejd internet. Zakup paketa je isti, 2.990 dinara. Tu ide SIM Data kartica, modem i kod Telenora 3 GB a kod MTS 4. Obračun je opet povoljniji kod MTS-a, kod njih je 1 MB 5.9 a kod Telenora 10 dinara, i paketi za dopunu su opet jeftiniji kod MTS-a. I nešto što je meni dosta bitno, kod Telenora se sve mora potrošiti ili propada za 60 dana a kod MTS-a za 11 meseci.
Mislim da ipak MTS ima bolju ponudu.
Zanime me šta kažu korisnici, jel ima neko na MTS-u, nema veze da li je post ili pripejd.

Za rapidshare i ostale nisam znao.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #178 on: September 16, 2010, 07:24:53 pm »

Ja koristim MTS 3G net ali postpejd. izabrao sam paket od 15 GB i to kosta nekih 2400 dinara mesecno sa PDV-om.

E sad ima jedan problem koji mi se srecom odavno nije ponovio. Ima tamo neki brojac podataka koji sluzi kao okvirni orijentir da znas koliko si potrosio. E taj brojac nije bas 100% tacan ali mi se desavalo (kada sam bio na manjem paketu od 6GB) da mi brojac poslednjeg dana u mesecu prikaze da sam potrosio npr.5,6 GB a da mi na racunu prikazu da sam potrosio i onih 6 koji ulaze u pretplatu i dodatnih 5-6 GB sto naplate papreno. Isao sam da reklamiram ali dzaba posto se sve svodi na trazenje nepravilnosti u listingu. A problem kod listinga je da je to gomila strana na kojoj su ispisane sve konekcije tokom meseca u vidu datum-vreme pocetka-vreme zavrsetka-kolicina prenetih podataka. Ali tu neko ako pronadje nepravilnost svaka mu cast (moji listinzi su imali i do 100 strana).
Sta se desilo u medjuvremenu ne znam ali znam da sam manje-vise isto na internetu a brojac pokazuje da sam potrosio mesecno izmedju 4 i 6 GB. Mozda je to zbog toga sto mi uskoro istice dvogodisnji ugovor  Wink

Sto se tice brzine, ume brzina da bude stvarno dobra ali nekada bude katastrofa(na speedy testu sam imao, koliko se secam, potrebno vreme za download filma izmedju 24 minuta i 15 sati, kako kad). Inace ja sam na selu gde je slabije pokriveno 3G signalom ali sam u globalu zadovoljan posto mi je druga opcija dial-up.

Moj rodjeak je koristio i Telenor pripejd paket ali mi se zalio da mu skinu ocas posla kredit koji uplati, onda je raskinuo pa uzeo MTS pa su mu u julu i  junu stigli racuni od gotovo 20.000 i 25.000 dinara (znam da mnogo manje koristi net od mene, e sad koje sajtove posecuje ne znam) pa je onda raskinuo i to i uveo ADSL koji se kod mene u selu pojavio od pre nekih mesec dana, sada se zali da mu je ADSL sporiji od 3G neta. A cim pocne da grmi izgubi signal.


Eto to je to, ako ti je nesto pomoglo dobro je ako nije onda nista.
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #179 on: September 16, 2010, 07:40:17 pm »

To sa reklamacijama , listingom i traženju nepravilnosti...

Znam da mnogi operateri imaju probleme sa tim listingom, pošto u EU je zabranjeno operaterima da sakupljaju podatke, na kojima IP je koritnik bio i koje podatke je prenosio, tako da se meri količina, vreme i brzina prenosa.
Ovo su uvek najteže reklamacije, i za jednu i za drugu stranu.

Znam par primera, kad je koristnik koji živi na granici, po pogreški (automatsko biranje mreže) se logirao na inostrani signal, i prenosio podatke po roming tarifi. Mesečni račun iznosio 30.000 €... NA sreču je mobilni operater pogledao preko prstiju.

LPB
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... 154   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.