PALUBA
April 26, 2024, 02:36:49 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Go Down
  Print  
Author Topic: Sovjetska torpeda u naoružanju JRM  (Read 89805 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 062


« Reply #45 on: April 12, 2011, 10:50:37 pm »

Odgovor poslat na pp.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #46 on: April 13, 2011, 09:41:03 am »

U sve su to umjesano crnogorsko ministarstvo ekonomije i srpsko ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja, te firma COFIS d.o.o.
Orćareb, ono što ti govoriš o raktenim čamcima, odnosno o kvalitetu izvršenog remonta na tim brodovima delimično je istinito. Činjenica je da je MTRZ SA -KO ''uleteo'' u taj posao bez ikakve dokumentacije i iskustva (radilo se o modernizaciji i remontu brodova), pa je bilo velikih poteškoća. Međutim, posao je završen, brodovi su predati korisniku i on ih koristi prema svom planu. Od predaje pa do danas nije bilo ozbiljnijih intervencija na njima.
Sa druge strane, ako pogledaš remont i predaju rubeža, moraćeš priznati da je taj posao obaljen veoma uspešno i na zadovoljstvo prodavca i korisnika.
Ma na takvo nešto sam i mislio. Samo zalaganje ljudi bilo je i iznad normale. Ali zavod je bio pred zatvaranjem-rasturanjem, a i manjkalo je rezervnih djelova, pogotovu što se tiče elektronike. A rezultat svega je bilo i ovo što ste i sami naveli i sa tim se slažem. Možda o svemu i nisam trebao ovim načinom, ali koja mi je bila alternativa da bi se znala istina koja će mi mozda jednog dana doći i ove moje staračke glave.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #47 on: April 13, 2011, 10:06:41 am »

U sve su to umjesano crnogorsko ministarstvo ekonomije i srpsko ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja, te firma COFIS d.o.o.
Činjenica je da je došlo do određenog diskontinuitea zbog objektivnih okolnosti, ali sada posao treba da krene dalje.
Činjenica je i to, da u torpednoj radionici u Kumboru nije vršen remont tropeda već više od 4 godine, ali remontni kapaciteti su netaknuti, ništa od opreme nije uništeno, devastirano, prodato i sl. a cela ekipa koja je nekada vršila remont torpeda je nastanjena u Herceg Novom i bližoj okolini. Ekipa je već na okupu, izvršili su trenaž, oprema za remont je proverena i dovedena u ispravno stanje, samo se čeka da torpeda stignu. Trebala su doći početkom ove godine, ali dešavanja u Egiptu su sprečila njihov dolazak u dogovoreno vreme.
Rade, torpeda dolaze brodom iz Egipta u Bar, a Beogradska firma Cofis je ugovorila taj posao.
Ja sam samo pitao, s čime će se izvršiti taj remont i ko. I dobio sam zadovoljavajući odgovor. Da nisam pitao nebi ni imali odgovora. Sad je sve kristalno jasno. Cijenim to. Unapred čestitam ekipi i napred u nove pobjede....
Logged
barba
Prijatelj foruma
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 819



« Reply #48 on: April 14, 2011, 04:01:12 pm »

U sve su to umjesano crnogorsko ministarstvo ekonomije i srpsko ministarstvo ekonomije i regionalnog razvoja, te firma COFIS d.o.o.

Barba - jesu ''umešani'' svi ovi koje si naveo!

Nema tu ništa za čuđenje. To je sasvim legalan posao, koji je dogovaran između nadležnih u vladi Egipta, Srbije i Crne Gore. Nije prvi put da se u Kumboru remontuju torpeda za Egipatsku RM.
Činjenica je da je došlo do određenog diskontinuitea zbog objektivnih okolnosti, ali sada posao treba da krene dalje.
Činjenica je i to, da u torpednoj radionici u Kumboru nije vršen remont tropeda već više od 4 godine, ali remontni kapaciteti su netaknuti, ništa od opreme nije uništeno, devastirano, prodato i sl. a cela ekipa koja je nekada vršila remont torpeda je nastanjena u Herceg Novom i bližoj okolini. Ekipa je već na okupu, izvršili su trenaž, oprema za remont je proverena i dovedena u ispravno stanje, samo se čeka da torpeda stignu. Trebala su doći početkom ove godine, ali dešavanja u Egiptu su sprečila njihov dolazak u dogovoreno vreme.

Orćareb, ono što ti govoriš o raktenim čamcima, odnosno o kvalitetu izvršenog remonta na tim brodovima delimično je istinito. Činjenica je da je MTRZ SA -KO ''uleteo'' u taj posao bez ikakve dokumentacije i iskustva (radilo se o modernizaciji i remontu brodova), pa je bilo velikih poteškoća. Međutim, posao je završen, brodovi su predati korisniku i on ih koristi prema svom planu. Od predaje pa do danas nije bilo ozbiljnijih intervencija na njima.
Sa druge strane, ako pogledaš remont i predaju rubeža, moraćeš priznati da je taj posao obaljen veoma uspešno i na zadovoljstvo prodavca i korisnika.

Barba, dokumenta koja si postavio aktuelna su i poverljiva i mislim da se ne bi trebao igrati sa tim stvarima. Paluba je ozbiljan forum, a ne špijunska organizacija!

Rade, torpeda dolaze brodom iz Egipta u Bar, a Beogradska firma Cofis je ugovorila taj posao.

Nemoj Lovac o tajnama i sa usklicnicima. Da je neka tajna ja to ne bih znao. A znam jos puno vise i ne samo ja, nego mnogi drugi.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #49 on: April 14, 2011, 04:43:04 pm »

Nije neka tajna da Egipatska torpeda treba da stignu na remont, to zna puno ljudi, svi koji su učesnici tog posla, ali je dokumenat koji si objavio aktuelan i poverljiv, što znači da nije za javno objavljivanje!
Jasno se vidi pečat na njemu!
Mi kao vojni forum nismo nadležni da raspravljamo o njemu - da li je ko i u kolikoj meri i zašto  umešan ili nije umešan u navedenu aktivnost!

Smatram da takve stvari ne treba da budu objavljeni na Palubi. Nismo mi ni novinari, niti javna glasila koji mogu da objavljuju mnogo toga ''važno'' i ''značajno'' a bez ikakvih posledica po njima ako se pokaže da su obmanuli narod ...

A to što znaš još puno više ... napiši, objavi, pa ćemo da diskutujemo o tome, ako je vredno toga!
Ako sumnjaš da je posao oko remonta Egipatskih torpeda nelegalan, obrati se nadležnima, argumentuj svoje pretpostavke, pa neka oni ispitaju stvar, a ne da mi ovde na Palubi raspredamo o ''tajnama''.

Ja opet naglašavam - mi kao vojni forum ne bi trebalo da se petljamo u stvari koje nas se ne tiču. Dalje, ako nešto iznosimo to treba da bude potpuno tačno i argumentovano, a ne rekla - kazala.
Treće, ukoliko sumnjamo u ispravnost rada nadležnih instirucija, a vezano za vojne poslove - prijavimo to tamo gde treba, a ne da se o tome raspreda na Palubi!

Barba, izvini, nije ovo lično protiv tebe upereno, ali mislim da smo svi mi na Palubi dovoljno zreli, da ovo što sam sada napisao prihvatimo kao opšte načelo!

Na kraju krajeva, šta je tu neobično ako preko firme Cofis Montenegro u CG dolazi 10 torpeda Egipatske RM na remont? Treba da smo ponosni na to svi mi u CG, da nam je moćna zemlja kao što je Egipat poverila svoje oružje na remont. To je znak da još uvek u nekim sferama uživamo međunarodno poverenje!

 
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #50 on: June 13, 2011, 08:40:06 pm »

Obzirom da je već bilo reči o remontu torpeda 53-VA po narudžbi RM Egipta u torpednoj stanici, u Kumboru, obaveštavam sve zainteresovane palubarce da su torpeda i prateća oprema nakon dosta peripetija, napokon stigla u Kumbor.

Remontne aktivnosti počinju ovih dana, i trajaće, prema planu, najmanje 4 meseca (ukoliko sve bude u redu).
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #51 on: June 13, 2011, 09:19:00 pm »

Obzirom da je već bilo reči o remontu torpeda 53-VA po narudžbi RM Egipta u torpednoj stanici, u Kumboru, obaveštavam sve zainteresovane palubarce da su torpeda i prateća oprema nakon dosta peripetija, napokon stigla u Kumbor.

Remontne aktivnosti počinju ovih dana, i trajaće, prema planu, najmanje 4 meseca (ukoliko sve bude u redu).

Moraćemo oformiti nadzornu komisiju od eminentni članova PALUBE da vam po koji put dođe u kontrolu da nebi nešto zabušavali.
Predlažem 4 grupe po 30-tak članova svaki mjesec po jedna i to u kontroli najmanje po 10 dana, da se ljudi malo i okupaju. Grin Wink
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #52 on: June 13, 2011, 09:51:21 pm »

Nemam ništa protiv, samo se najavite nekoliko dana ranije i ponestite marendu i piće ....
Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #53 on: June 15, 2011, 10:49:02 pm »

Neuspešni napadi torpedima 53-VA na VPBR su praktična potvrda mojoj tezi, da je oružje dobro onoliko, koliko je uvežbana posada koja sa njom barata.

Lepo je Njegoš rekao: u ruci Mandušića Vuka, svaka puška biće ubojita .......

Ovome ništa drugo ne treba dodati!!!!

Lovac, slažem se sa time, što je rekao Njegoš.
No, pročitaj ono što sam napisao o pokušaju potapanja VPBR u splitskim vratima. Ponavljam i tvrdim, da su pustili posadu, da sama odredi sve parametre  napada i lansiranja, VPBR bio bi pogođen. Ali, što je bilo, bilo je. Slažem se i sa ujvežbavanjem posada, od svakog člana ovisi, uspješno obavljanje zadatka.
Duje

O cemu pricate, kakvom pokusaju potapanja? Naime, ja sam tih godina jos bio u osnovnoj skoli, ali me zanima taj topic, volim oruzje, a malo znanja nije na odmet...
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 488


« Reply #54 on: June 15, 2011, 10:58:32 pm »

Br Rista, pogledaj topic od početka. I ne samo ovaj, već i o VPBR. Ako pišeš, obrati pažnju na ograničenja po čl.11 Pravilnika Foruma.
Logged
BrRista
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 317



WWW
« Reply #55 on: June 15, 2011, 11:05:59 pm »

Hvala na obavestenju.
Danima vec citam teme, redom, ali nisam nasao nista konkrteno.
Procitao sam clan 11, ali neko drugi je pre mene vec pominjao tu temu, nadam se da nisam napravio neki prekrsaj..

Ja i ne mogu da pisem o dogadjajima iz tog perioda, sve i da hocu, tako da sigurno nikoga necu uvrediti ili nesto slicno   pravilo

Laku noc drustvo, uzivajte.


Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 881



« Reply #56 on: June 16, 2011, 03:43:30 pm »

Obzirom da je već bilo reči o remontu torpeda 53-VA po narudžbi RM Egipta u torpednoj stanici, u Kumboru, obaveštavam sve zainteresovane palubarce da su torpeda i prateća oprema nakon dosta peripetija, napokon stigla u Kumbor.

Remontne aktivnosti počinju ovih dana, i trajaće, prema planu, najmanje 4 meseca (ukoliko sve bude u redu).

Ovo je odlična vijest za naše majstore, da ljudi zarade koji dinar.
Što se Arapa, tj. Egipćana tiče, komentar je jedna riječ- sprdnja. Za sve ove decenije nisu u stanju da osvoje remont običnog torpeda. A onda se čude što ih Zapad ne shvata ozbiljno i što na njih gleda kao na drugorazredne države i narode. Zaslužuju sve što im se dešava kad su takvi. Dok se ne opamete treba im i dalje crpsti naftu i uzimati pare.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #57 on: June 16, 2011, 08:48:50 pm »

Rasho, imao sam prilike obići (delomično) njihovu bazu podvodnog oružja u Alexandriji.

Šta da ti kažem - san snova!

Ima i zapadne i istočne opreme, sve savremeno, čisto, uredno. Naša torpedna stanica u Kumboru je čista sprdnja spram njihove (posebno posle dugo godina neodržavanja). Ali šta ćeš - nauka im nije jača strana, nemaju ljudstva i jednostavno nemaju osećaja za tehniku da bi mogli da održavaju sredstva onako kako je to proizvođač propisao.
Zbog toga su primorani da sredstva šalju nan remont kod nas. Mi još uvek imamo renome - pa makar i na papiru!
Mada, lično mislim da je ovo poslednji poduhvat ovakve vrste kod nas. Ljudstvo se rasipa, sredstva propadaju .....
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 488


« Reply #58 on: July 14, 2011, 07:40:49 am »

Raduje me, što si objavio podatke o torpedu sa kojim sam radio dok sam bio na TČ. Dok sam bi na školovanju, smo sve zapiske o tom torpedu morali predati poslije polaganja ispita. Sada se prisječam nekih stvari. Nekako mi je ostala, posebno bojeva (napadna) dubina, čini mi se 5-7m. Svakako je tu nekako, kako si ti napisao.
Na praksi sam bio (sa dvojicom klasiča, jedaj je poslije školovanja bio tamo i prekomandovan) u Kumboru u torpednoj stanici (pripremali smo prvo torpedo SET 53 za prvo gađanje u YU - 1974) Bili smo i u potkopu (nasuprot) Kumbora, u kojem su bila skladištena bojeva torpeda.
Samo tako naprijed, za mene ponavljanje zaboravljenog, za mlade nešto za naučit.
Duje
1974. još nije bilo potkopa nasuprot Kumbora.
Logged
pedjamne
desetar
*
Offline Offline

Posts: 102


chief


« Reply #59 on: September 19, 2011, 02:22:28 pm »

Završen remont Egipatskih torpeda u Crnoj Gori, u Kumboru!
Logged
Pages:  1 2 3 [4] 5 6 7 8 9   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.