Jadrolinija

<< < (61/615) > >>

Dreadnought:
Drugi koji me interesuje je p/b "Jugoslaven prvi" ... O njemu nemam gotovo nikakve informacije, osim što pretpostavljam da je u pitanju brod trgovačke mornarice, na međunarodnim prugama ...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

brodarski:
Jugoslaven prvi krca drvo na Steinbessovoj obali.

brodarski:
Parobrod na vijak, čelični. Dug 51. širok 7 metara, 587 BRT, 850 KS- Porinut u Lübecku 1926. godine. Vlasnik Brodarsko a.d. '' Boka ''. Putničko-teretni  na redovitoj pruzi. To je Prestolonaslednik Petar.
Boka je naručilo brod kao novogradnju. Zbog krive prosudbe u nabavi a nije ni odgovarao pruzi za koju je namijenjen, brod je 1928. prodan u inozemstvo. Gubitak Boke na ovom brodu bio je preko 3.000 000,00 dinara.
Vjerovatno je ovo i jedna od najrjeđih slika koje postoje o brodovima trg. mornarice između dva rata.
Toliko od mene.

brodarski:
Ovo sam pronašao za Jugoslavena prvog
:IDNo: 1099075 Year: 1892
Name: BRANKSOME TOWER Launch Date: 14.3.92
Type: Cargo ship Date of completion: 17.5.92
Flag: GBR Keel: 

Tons: 3209 Link: 1498
 Yard No: 59
 
LPP: 100.9 Country of build: GBR
Beam: 12.3 Builder: Edwards' SB
  Location of yard: Howden
Number of
screws/Mchy/
Speed(kn): 1T-10 

End: 1927

brodarski:
Quote from: brodarski on December 21, 2009, 08:53:08 pm

Parobrod na vijak, čelični. Dug 51. širok 7 metara, 587 BRT, 850 KS- Porinut u Lübecku 1926. godine. Vlasnik Brodarsko a.d. '' Boka ''. Putničko-teretni  na redovitoj pruzi. To je Prestolonaslednik Petar.
Boka je naručilo brod kao novogradnju. Zbog krive prosudbe u nabavi a nije ni odgovarao pruzi za koju je namijenjen, brod je 1928. prodan u inozemstvo. Gubitak Boke na ovom brodu bio je preko 3.000 000,00 dinara.
Vjerovatno je ovo i jedna od najrjeđih slika koje postoje o brodovima trg. mornarice između dva rata.
Toliko od mene.

Kasnije Calitea. Potopljen kao Fiume kod Rodosa 1942.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

[*] Previous page