PALUBA
March 29, 2024, 02:41:10 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 23   Go Down
  Print  
Author Topic: Galerija tenka T-55  (Read 158272 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #105 on: April 13, 2010, 09:30:41 pm »

... deset godina sam radio na T-55, uzivotu ovako sredjen tenk nisam video ... verovatno da sam radio i 110 ne bih ga video ... ov je sveze ofarbano i namontirano za slikanje , tockovi, oklop, kupola, kao i unutrasnjost - tacno se vidi da je svaki deo pojedinacno skidan i farban ... a da je razlicito, vidi se iz aviona ... od municijskih kutija, preko PAM-a , pa sve do ekstenzije kupole ... zna li se sta je pozadi? a da izgleda svemirski, izgleda... na ovako necemu bih radio do penzije ... 
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #106 on: April 14, 2010, 08:15:48 am »

Kažeš T55,
na kupoli BDK, prijemnik laserske ozračenosti, top otprilike 105 mm, automat punjenja što znači da komandir sjedi desno, a nema poslužioca. Kad sam vidio kardan pogona kupolice komandira kao na T72 (t55 agm_ unutrasnjost tenka (6).JPG ) onda mi je bilo jasno da i komandir ima mogućnost upravljanja kupolom i topom, lijevom rukom (zelena komanda na t55 agm_ unutrasnjost tenka (12).JPG), a desnom upravlja sa PA mitraljezom (bijela komanda na t55 agm_ unutrasnjost tenka (5).JPG). Ako ima automat punjenja za top 105 mm, onda postoji posebna municija za ovaj automat punjenja. Komandir ima ispred sebe sliku nišandžijine sprave  na monitoru, motor kao na T80UD.

Ovo mi liči na nešto jako dobro.
Logged
tpku_2b
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 429


ЗА КРСТ ЧАСНИ И СЛОБОДУ ЗЛАТНУ!!!


WWW
« Reply #107 on: April 14, 2010, 08:34:04 am »

@vladimir_16
... nisi mi odgovorio ...

... bravo Vlado care, slike su vrh ... narocito prva ... interesuje me sta je bela pljosnata kutija na trecoj slici odozgo, izmedju nisanske sprave i KBN-a, toga nije bilo na nasim tenkovima ...

... a za ovaj prethodni post jos uvek razmisljam o ovome sto si napisao ... sve sam to i ja primetio, ali nisam bio siguran ... jel'to sve stavrno moguce da se nabudzi na T-55? ... ovi nasi su od 2000.-te pokusavali da budze T-55 sa delovima sa T-72 i M-84 ... sve to bi trajalo do pauze, a onda bi izvestili sefa da fali neki deo , i naravno - kombi i nazad ... po delove  Wink ... bila su 3 ili 4 tenka koji su bili "u tranziciji" poslednjih 5-6 godina zivota, i nikada nisu ni izasli iz nje ... docekali su noz, i na kraju nista od svega toga ...  ali, evo im domaceg, ako gledaju ovo 
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #108 on: April 14, 2010, 08:46:29 am »

Ono je češka modifikacija. Možda znaju Česi šta je ono. Nekad su fabrike Pal-Magneton iz Kromežiža  i ZTS Dubnica u Češkoj pravili sistem stabilizacije tenka T72. Možda prave i ovo.

Ne znam šta je bjela mala kutijica.

Vlado.

Na godišnjem još 6 dana
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #109 on: April 14, 2010, 08:53:43 am »

Napravili su tenk ravan tenkovima treće generacije. Ne mogu da kažem da je ravan M-84, ali premda nema obrtni transporter nego municiju uzima iz spremnika sa zadnje strane kupole, Boga mi ... tu je on jako blizu četvorci.
Ima na prvoj stranici ove teme u kratkim crtama šta su sve radili.

A mi po Balkanu sečemo petice. Ne mogu to da prežalim nikako.

Ja mislim (proveriću) da on ima top u kalibru 120 mm po NATO standardu.
Jel mu ono u hvataču danceta dance ili je tako po "difoltu"?

Ovo sve pišem i pitam za T-55AGM.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #110 on: April 14, 2010, 09:10:01 am »

Gdje ima još ovih Anderejevih slika. Interesuje me šta je iza topa. Mehanizam podizanja kasete ili mehanizam guranja zrna.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #111 on: April 14, 2010, 09:14:00 am »

Ово је украјинска модификација тенка, урађена у бироу Морозов.
Може да се ради на Т-54, Т-55, Т-62 и кинеском Т-59.

Топ је по избору 120 или 125. Могуће да је топ на сликама украјински 120мм.

Више података са сајта произвођача.
http://morozov.com.ua/eng/body/t55agm.php?menu=def2.php

Мени није јасна сврха овакве модернизације, а изгледа ни потенцијалним купцима јер још нико ово није купио.
На тенку је практично све промењено, осим оклопа - композитног челичног. Могли су да узму Т-72 и да ураде исто ово, за пар процената разлике у цени.

-----

А има и још бесмисленијих модернизација...


* 5910274352773t5520mv6.jpg (54.11 KB, 920x620 - viewed 173 times.)
« Last Edit: April 14, 2010, 12:40:46 pm by Broker, Reason: ubačena slika u atačment » Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 883


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #112 on: April 14, 2010, 09:31:46 am »

Evo Vlado celog albuma sa Picase, mada sam već pokupio sve slike od T-55 AGM. Smiley
http://picasaweb.google.com.ua/malakhov.v.a


Vathra, povedi malo računa kod obraćanja drugim članovima. Ok ti imaš svoje mišljenje i to stoji, ali mogu se malo birati reči, jel ako nas nekoliko hvalimo ovu modernizaciju ne ide da ti kažeš da je ona besmislena. Ima puno drugih reči koje si mogao da upotrebiš.

Usput, slike sam ti pojašnjavao kako da postavljaš.
Isparti link za postavljanje slika:
https://www.paluba.info/smf/o-forumu/uputstvo-za-postovanje-slika-sema-skica-na-forum/
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #113 on: April 14, 2010, 09:34:03 am »

Na sajtu
http://picasaweb.google.com.ua/malakhov.v.a/T55AGM?feat=embedwebsite#

vidio sam ovaj tenk. Na onom produžetku kupole sa zadnje strane ima rupa, najvjerovatnije za popunu ovog magacina municije. Pošto nije na podu obrtni transporter, on je na ovom produžetku, kao na Abramsu. Što znači da se ovdje izbacila loša strana tenka T72, a ubacila dobra strana Abramsa.

A stvarno su ga nabudžili.

Vlado
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #114 on: April 14, 2010, 09:48:01 am »

Izgleda nevjerovatno! Imam jedno laičko pitanje, isplati li se dovođenje starih T-55 na ovaj standard? Ovo su ipak radikalni zahvati, dobijaš, maltene, novi tenk... i to kakav. Da li je ovo finansijski podnošljivo za zemlje korisnice T-55 (a te zemlje nisu baš pri parama).
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #115 on: April 14, 2010, 09:50:32 am »

Ovdje bi se postavio na stran Vathre u pitanju, zašto iz ovog tenka uraditi takvu radikalnu modernizaciju. Broker, slažem se sa tobom, da je tehnički ova ukrajinska modernizacija super. Iz tenka T55 su uradili tenk, koji se može meriti čak tenkom T90 i možda je čak i bolji u nekim parametrima. Inače to je u stvari nov tenk, od tenka T55 je ostao jedino kostur, i taj je radikalno promjenjen.

Problem koga vidim je u tome, kome bi prodali ovakvo moderniziran tenk. Ukrajina ga ne trema, imaju oni još dovoljno tenkova T80 i T84 ter T64, koji su več u toj klasi - više njima treba novac za održavanje postoječe tehnike. Indija i neke arapske zemlje, koje imaju para, radije če kupiti neki novi tenka kao što je T90 ili kineski type 99. Za zemlje, koje namaju para, imače u naoružanju osnovne tenkova T55 ili T72. Njima je 2-3 milijuna $, koja košta ova modernizacija, suviše para.

« Last Edit: April 14, 2010, 09:58:01 am by janezek67 » Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #116 on: April 14, 2010, 09:56:35 am »

Vathra, povedi malo računa kod obraćanja drugim članovima. Ok ti imaš svoje mišljenje i to stoji, ali mogu se malo birati reči, jel ako nas nekoliko hvalimo ovu modernizaciju ne ide da ti kažeš da je ona besmislena. Ima puno drugih reči koje si mogao da upotrebiš.
Брокеру,
Ја друге чланове нисам никако прозивао.
А ову примедбу не разумем "jel ako nas nekoliko hvalimo ovu modernizaciju ne ide da ti kažeš da je ona besmislena". Је ли ово уредничка политика да сви морамо да исто мислимо?

Бесмисао ове модернизације није у томе што је лоша (напротив, добра је, и ту се сви слажемо), него што нема смисла радити тако нешто на шасији Т-55.

А конкретна реч је употребљена за друго возило, на које нико није обратио пажњу.
Logged
janezek67
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 719


« Reply #117 on: April 14, 2010, 09:56:57 am »

Izgleda nevjerovatno! Imam jedno laičko pitanje, isplati li se dovođenje starih T-55 na ovaj standard? Ovo su ipak radikalni zahvati, dobijaš, maltene, novi tenk... i to kakav. Da li je ovo finansijski podnošljivo za zemlje korisnice T-55 (a te zemlje nisu baš pri parama).

Rasho - po mome se ne isplati, međuvremeno sam ti to i napisao. Oni, koji može nabaviti tenk, uzeče radije T90, koji je po mogučnostima tu nekdje, zemlje NATO pakta če uzeti radije polovni Leopard 2 ili Abrams-a. Bogatije zemlje koje same prave nove tenkove su sada jedino Izrael, Južna Koreja, Japan, Kina te možda još Turska. Možda če u bodučnosti to biti i Rusija (T95) te još Njemačka i Švedska (ako u tu kategoriju stavimo Pumu te CV90). SAD če još nekoliko vremena raditi na modernizaciji Abramsa te Bradleja.
Logged
Trifko
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 814


Од свих ратника најјача су два: време и стрпљење.


« Reply #118 on: April 14, 2010, 12:44:12 pm »

Evo šta sam uspio nać o topu na netu.
Montiraju se 2 različita topa:
-top KBM2, kalibra 120 mm i
-top BKM1 kalibra 125 mm

Koliko sam skontao top KBM2 ima glatku cijev, a BKM1 ima olučenu cijev.
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
Top KBM2


* t55_kbm2_2.jpg (28.29 KB, 600x394 - viewed 201 times.)
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #119 on: April 14, 2010, 12:56:20 pm »

Koliko znam i KBM1 i KBM2 imaju glatku cev.
Jedino pravo pitanje mi je, kakvu municiju koristi KBM2, jednodelnu ili dvodelnu? Piše da koristi standardnu 120 mm NATO municiju, a i imaju mogučnost lansiranja raketa. Kako je sa max radnim pritiskom u topu, koji proizvodi municija 120 mm? Čitao sam, da njemački topovi podnose viši max radni pritisak u cevi nego ruski 125 mm. Ali koliko su napredovali u tome od tada?

U sečanju imam da je kod prvih testova ukrainca sa topom 120 mm (mislim da na tenko T84), Švajcarci su jim dali top 120 mm, a i municija je bila dvodelna (tu nisam siguran dali su je napravili Švajcarci ili Francuzi, samo se sečam da je bila papreno skupa), isto kao kod 125mm, jer samo dvodelna municija staje u automatske punjače na tenkovima T64/T72/T80/T84/T90.

LPB
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 23   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.046 seconds with 23 queries.