PALUBA
March 28, 2024, 01:18:12 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3   Go Down
  Print  
Author Topic: Raspored brodova JRM 1991  (Read 57786 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #15 on: September 08, 2009, 12:07:56 am »

Na Dugom otoku se nalazi potkopi i podzmna skladišta za prihvat i opskrbu jedinca UPS. Pričam napamet, ali čini mi se da su ti potkopi među zadnjim koji su napravljeni. Potkopi na Dugom otoku su između ostalog poznati po tome što su novostvorenoj Hrvatskoj ratnoj mornarici poslužili za sklanjanje prvih borbenih jedinica koje je Hrvatska preuzela u remontnom zavodu V.Škorpik u jesen 1991 - RTOP, TČ i RČ koje je JRM ostavila tamo.

Kad smo već kod ovoga, zna li se, odnosno može li neko objaviti točan i potpun popis brodova koji su ostali/zarobljeni u Hrvatskoj.
Konkretno u Šibeniku su ostala ukupno 34 plovila - 19 u MTRZ "Velimir Škorpik" i 15 u vojarni Kuline -o kojim se sve plovilima radi (za 1 RTOP, 2 RČ, 2 TČ, 3 PČ, PH, PS znam, a šta je s ostalim jedinicama, broj i po mogućnosti oznake)
Da li je ostalo išta u Lori, Puli, Divuljama, ostalim brodogradilištima u izgradnji ili remontu (osim RTOP, DBM i diverzantske podmornice).
Jednom rječju šta je sve ostalo u Hrvatskoj u ispravnom ili neispravnom stanju?
Unaprijed hvala!
Logged
nyupnik
Prijatelj foruma
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 932


« Reply #16 on: September 08, 2009, 09:13:15 am »

Evo lista potkopa JNA, koji sada spadaju u "vojne podzemne luke" u nadležnosti HRM...

1. "Zagračina" – Dugi otok
2. "Paprenica" – Dugi Otok
3. "Bukašin" – Dugi otok
4. "Parja" – otok Vis
5. "Maslinova" (uvala Maslinova) – Otok Brač
6. "Smrka" (uvala Smrka) – Otok Brač
7. "Kruščica" (uvala Kruščica) – Otok Brač
8. "Sito" – otok Lastovo
9. "Kremena" – otok Lastovo
10. "Duba" – Ploče
11. "Brijesta" (uvala Brijesta) – Ploče
12. Potkop "Soline" (uvala Soline) – Ploče

Izvor: Narodne Novine
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #17 on: September 08, 2009, 10:25:50 am »

Imaš ovde, nadam se da je to to.

https://www.paluba.info/smf/flotne-liste/hrvatska-ratna-mornarica/
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #18 on: September 08, 2009, 12:12:59 pm »

Barba, mala dopuna za 5. VPS (pulski): ODJČ je imao šest čamaca: DJČ 611, 612, 614, 616, 617 i 618. Dana 01.07.1991. jedinica 5. MDBR (mešoviti divizion brodova) preformirana je (već uveliko u ratu!) u 5. MDDBR (mešoviti divizion DESANTNIH brodova) na način da je u sastav jedinice ušla 5. četa PS (plovnih sredstava) - barkase, remorkeri lučki i barže, i 5. MIOzPD (mornarićki inženjerijski odred za podvodna dejstva) sa dve ronilačke barkase i lučkim roniocima. Ko se to mudro setio da pretumbava jedinice u vreme kad se rat u Sloveniji završio a u Hrvatskoj rasplamsavao, ne znam... Znam da je jedinica jedva uspela da se "konstituiše", kada je počelo osipanje starešinskog kadra... Na kraju, u Boku je došlo 19 oficira i podoficira od 78 (2 poginula) i oko 50 mornara od oko 300, a brodovi gotovo svi - osim DJČ 612 koji je ostao u Vela Luci (bio je na rekonstrukciji), BRM, mislim 83 ili 84, nisam je pošteno ni primio, koja je ostala u Šibeniku u remontu, DTM -233 i PDS 107 (barža) koji su potonuli 19.11.1991. kod Tajerske sestrice (Dugi otok), odnoseći sa sobom tri žrtve - zastavnika Ilić Antu, vIk Čurić Vujicu i mornara Stojkov Aleksandra... Na žalost sve ovo znam iz prve ruke, bio sam tada referent MTiTSl u jedinici...

Inače drugi podaci za pulski sektor su O.K.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #19 on: September 08, 2009, 12:27:22 pm »

Zaboravio sam, u sastav 5. MDDBR ušao je negde u leto 1991. i ČM 34, iz novogradnje, divan čamac, namenjen za potrebe komandanta sektora, i on je doplovio u Boku i tu prodat kao višak za godinu, dve...
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #20 on: September 23, 2009, 12:18:10 pm »

Leute, možda ti malo pomogne kopija jedne moje izjave o toj temi iz 1994. godine. Pozdrav, i nastavi da istražuješ, jednom, kada se smire strasti, ova tema će istoričarima biti veoma interesantna.


* Izjava.jpg (36.59 KB, 425x584 - viewed 894 times.)
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #21 on: September 23, 2009, 01:05:17 pm »

Hvala Boro, biti će mi od pomoći. Volio bih uz pomoć ostalih forumaša sataviti potpunu listu pa da je objavimo ovdje na forumu.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #22 on: July 09, 2011, 07:12:08 pm »

Koliko je ovo bilo točno ne mogu prosuditi, ali u studenom 91. je bilo jedino dostupno.


* Image (2)raspored.jpg (401.69 KB, 820x700 - viewed 653 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #23 on: July 09, 2011, 07:20:30 pm »

Osim sitnih, verujem slučajnih grešaka, tačno je.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #24 on: July 09, 2011, 07:36:42 pm »

Koliko je ovo bilo točno ne mogu prosuditi, ali u studenom 91. je bilo jedino dostupno.
Jedno je sigurno. Već sredinom Avgusta mjeseca u Lori više nije bio nijedan brod. Svi su uglavnom bili ili u Boki, ili već na poznatoj liniji zaprečavanja prolaza. Ostali su buli uglavnom u luci Vis i na Lastovu. Za pulsko područje je "Boro" već rekao. U Lori je bio samo jedan stari patrolac. Vjerovatno je to onaj koga je kolega "Jantar" piturava i maskira.
« Last Edit: July 09, 2011, 07:50:36 pm by ORIĆAREB » Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #25 on: July 09, 2011, 08:02:23 pm »

Dosta ovih brodova iz Boke koji su bili ispravni je veliki deo jeseni 1991. proveo na moru. Moj otac je bio na PR-39 i kasnije na PR-41 i dobar deo vremena su proveli u disperziji, na Lošinju i Visu i u vožnjama na ruti Lošinj-Vis-Boka (izvlačenje MTS i jedinica iz srednjeg i severnog Jadrana). Ostali su na moru sve sve do evakuacije sa Visa - oko 7-8 meseci bez kontakta sa porodicama i udaljavanje od broda. Bili su među zadnjima koji su napustili Vis u maju 1992.

To je bio pakleno iskustvo i za posade i za brodove (39 i 41). Toliko meseci na moru u takvim uslovima, zamalo se potopiti u novembru kod Tajerske sestrice, prevaliti stotine i stotine milja, održati brod ispravnim i izvršiti sve zadatke, a psihički ostati čitav, kada neznaš ni gde ti je porodica, izgubio si stan, grad, državu i sve se oko tebe ruši i raspada. Čelični brodovi i čelični ljudi. Nažalost, mnogi su flipnuli nakon toga.
Logged
VIDA MORNAR
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 128


« Reply #26 on: July 10, 2011, 02:18:20 am »

Jedan stari patrolac u Lori? Hm...zašto baš patrolac? A posada? Zanima me kako su se snašli ljudi koji su se morali ili nisu? odseliti iz Splita i iz Hr,kako su preselili obitelji,itd...psihički teško, vjerujem....
Logged
duje
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 876



« Reply #27 on: July 10, 2011, 06:01:22 am »

Jedan stari patrolac u Lori? Hm...zašto baš patrolac? A posada? Zanima me kako su se snašli ljudi koji su se morali ili nisu? odseliti iz Splita i iz Hr,kako su preselili obitelji,itd...psihički teško, vjerujem....

Mislim, da bi otvaranjem ovog pitanja kršili točku 11 Pravilnika rada Foruma. Opčenito rečeno, svako preseljenje (dobrovoljno i li prisilno) povlači za sobom određene posljedice. Ljudi se nisu selili samo iz Splita, Hrvatske kako pišeš, selili su se po čitavoj bivšoj državi. Kada stavimo preseljenja u ono vrijeme (1990-i kasnije)  sve je jasno.
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #28 on: July 10, 2011, 07:00:39 am »

Jedan stari patrolac u Lori? Hm...zašto baš patrolac? A posada? Zanima me kako su se snašli ljudi koji su se morali ili nisu? odseliti iz Splita i iz Hr,kako su preselili obitelji,itd...psihički teško, vjerujem....
Nemojmo ljudi više o tome, kad dođu bolja vremema, molim Vas.
Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #29 on: July 10, 2011, 10:02:00 am »

Možda se dio odgovora o rasporedu brodova JRM 1991.god krije u ovim slikama,snimljene su u ex-objektu OC VPO Split u Žrnovnici (objekat 182).Slike je snimio kolega sa foruma,a iste se nalaze na topicu o OC VPO Split. [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* OC 1.jpg (53.95 KB, 608x456 - viewed 756 times.)

* OC 2.jpg (48.85 KB, 608x456 - viewed 648 times.)

* OC 3.jpg (47.24 KB, 608x456 - viewed 563 times.)
Logged
Pages:  1 [2] 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.