PALUBA
April 19, 2024, 11:50:41 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Čitajte na Palubi roman "Centar" u nastavcima, autora srpskog podoficira i našeg administratora Kuzme
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages: [1]   Go Down
  Print  
Author Topic: KGB naredio spaljivanje Hitlerovih ostataka 1970. godine  (Read 4876 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« on: December 12, 2009, 02:27:21 pm »

KGB naredio spaljivanje Hitlerovih ostataka 1970. godine


12.12.2009.

Posmrtne ostatke Adolfa Hitlera spalili su agenti sovjetske obaveštajne službe KGB 1970. i potom bacili u jednu reku u Nemačkoj po nalogu, izjavio je visoki bezbednosni zvaničnik, prenela je američka TV mreža CNN.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

U intervjuu ruskoj novinskoj agenciji Interfaks, General Vasilij Hristoforov, direktor arhiva ruske Federalne službe bezbednosti (FSB) koja je zamenila KGB, prvi put je obelodanio niz događaja koji su doveli do nestanka Hitlerovog tela.

On je naveo kako poverljivi dokumenti dokazuju da je ondašnji šef KBG Juri Andropov dao nalog, uz pristanak rukovodstva sovjetske Komunističke partije, da budu uništeni posmrtni ostaci nacističkog vođe Hitlera, njegove žene Eve Braun, šefa propagande Jozefa Gebelsa i čitave njegove porodice. Kako je istakao, ta odluka doneta je iz bojazni da bi mesto na kome je Hitler sahranjen moglo da postane mesto svojevrsnog hodočašća za nostalgičare nacizma.

Operaciju pod šifrom "arhivi" izvela je grupa specijalnih agenata KGB u Magdeburgu u Istočnoj Nemačkoj, gde su tela tajno pokopana 21. februara 1946. u krugu kasarne pod kontrolom sovjetske armije, kazao je Hristoforov. General navodi da u dokumentima piše: "Ostaci su spaljeni na lomači nedaleko od Šenebeka, 11 kilometara od Magdeburga i njihov pepeo potom bačen u reku Bideric".

U septembru ove godine, američki istraživači saopštili su nakon ekspertize da je deo lobanje za koju se predpostavljalo da je Hitlerova ustvari pripadao lobanji neidentifikovane 40-godišnje žene. Ovo otkriće ponovo je dovelo u pitanje jednu od niza verzija o poslednjim trenucima života nacističkog vođe po kojoj je 30. aprila 1945. počinio samoubistvo zajedno sa Evom Braun tako što je progutao pilulu cijanida i zatim sebi ispalio metak u glavu.

Hristoforov je dodao da sve što je ostalo od Hitlerovog tela jesu delovi vilice i lobanje koji se danas čuvaju u Rusiji. General je kazao da se vilica nalazi u arhivu FSB, a fragmenti lobanje u Državnom arhivu.
On je takođe podvukao da ne postoje drugi delovi Hitlerovog tela osim onih koji zaplenjeni u maju 1945. godine.

"Sve što je ostalo od Hitlera, spaljeno je 1970. godine", istakao je general.


Autor: Tanjug / Foto: AP


* hitlerova-lobanja-AP-x.jpg (24.56 KB, 470x282 - viewed 270 times.)
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #1 on: December 12, 2012, 03:00:08 pm »

Veliko Hitlerovo bekstvo

Ne postoje forenzički dokazi o Hitlerovoj smrti u bunkeru u Berlinu.
Lobanja za koju su Rusi tvrdili da je Hitlerova pripadala je mladoj ženi, tvrdi novinar Džerard Vilijams

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Hitler je preživeo Drugi svetski rat. Sa Evom Braun iz berlinskog bunkera pobegao je kroz sistem tunela podzemne železnice do velikog bulevara na kojem ih je čekao avion i prevezao do Danske. Drugim avionom stigli su do Kanarskih ostrva, odakle su se do Argentine prevezli podmornicom. Hitler je zatim u Argentini živeo do 1962. godine. Činjenice o ovom velikom bekstvu su u knjizi „Sivi vuk, bekstvo Adolfa Hitlera”, izložili britanski istoričar Sajmon Dansten i poznati novinar Džerard Vilijams. Ovu knjigu kod nas je objavila izdavačka kuća „Admiral buks”, u prevodu Gorana Skrobonje, i ona će u prisustvu Džerarda Vilijamsa biti predstavljena večeras, u beogradskoj knjižari „Akademija”, od 17 do 20 časova, a sutra u novosadskim knjižarama „Evro-Đunti”, od 17 do 19 časova, i „Serendipiti”, u Spensu, od 19 do 21 čas.

Džerard Vilijams radio je za Bi-Bi-Si, Skajnjuz, Rojters, Asošijeted pres, bio je u Argentini i pravio dokumentarce o veteranima u Foklandskom ratu, zatim o argentinskom Prljavom ratu, u kojem je sedamdesetih godina 20. veka ubijeno trideset hiljada ljudi, bio je dva puta u Iraku, u Beogradu je boravio dve i po godine, od 1991. do 1993. godine, pratio je oba rata u Persijskom zalivu, krvavi rat u Ruandi...

– Prijatelji su me uveravali da ću knjigom o Hitleru, na kojoj sam radio pet godina, uništiti tridesetogodišnju ozbiljnu internacionalnu karijeru, ali ova priča me je razljutila i morao sam da je objavim. Možda nemamo sve detalje, ali priča je tačnija od istorije koja nam je servirana. Do priče o Hitlerovom bekstvu došao sam u Argentini, i prvi put u svom internacionalnom novinarskom životu sinula mi je ideju o dokumentarnom filmu u stilu teorije zavere. Radio sam mnogo ozbiljnih stvari i poželeo sam da uradim nešto manje ozbiljno. Počeo sam da istražujem i shvatio da neće ići onako kako sam prvobitno zamislio – kaže u razgovoru za „Politiku” Džerard Vilijams.

Njegovi glavni dokazi zasnivaju se na činjenici da zvaničnih dokaza zapravo nema. Naime, ne postoje forenzički dokazi o Hitlerovoj smrti u bunkeru u Berlinu. Lobanja za koju su Rusi tvrdili da je Hitlerova pripadala je mladoj ženi, očigledno starijoj od Eve Braun.

– Razgovarao sam sa svojim prijateljem Sajmonom Danstenom, vojnim istoričarem. Rekao je: „Neću da pišem o Hitleru, smejaće nam se!” Ali kada je video kakve sve podatke imam, shvatio je da su zvanične priče u koje smo verovali laži.

Staljin je na kraju rata govorio da je Hitler pobegao u Argentinu; Ajzenhauer je 1945. izjavio da nema dokaza o Hitlerovoj smrti; Džon Edgar Huver poslao je agente u Južnu Ameriku da ga traže, imao je izveštaje o tome gde je sve Hitler viđen do šezdesetih godina 20. veka – objašnjava Vilijams.

Koliko je zla mogao Hitler dalje počiniti ostajući živ, pitamo našeg gosta.

– Hitler je već u kasnijim fazama rata bio narušenog zdravlja i zbog toga na fotografijama iz tog vremena vidimo nekoliko njegovih dvojnika, (kažu da ih je bilo trojica), a verujemo da ako je uopšte nađeno neko telo u bunkeru, to je bilo telo dvojnika Gustava Vebera, koji je viđen upravo na poslednjoj slici u martu 1945. Martin Borman, lični sekretar Adolfa Hitlera, stigao je u Argentinu 1948. godine i postao planer dalje budućnosti Nemačke. Smatramo da su se Hitler i Borman ozbiljno posvađali ranih pedesetih. Hitler je hteo povratak nacističke partije, sa uniformama, čizmama i svastikom, ali tada je svet već imao saznanja o Aušvicu, Treblinki, Buhenvaldu i Jasenovcu, tako da nije bilo načina da se nacistička partija ponovo vrati u tom obliku. Tako da je Martin Borman bio taj koji je ostvarivao političku i industrijsku kontrolu u posleratnoj zapadnoj Nemačkoj, mišljenja je Vilijams.

On navodi podatke o pilotu Peteru Baumgartu koji je prevezao Hitlera i Evu Braun iz Berlina, i koji je iz poljskog zatvora bio pušten 1951. godine, da bi bio prebačen u Ameriku, gde mu se gubi svaki trag.

– Mnogi očevici su svedočili o Hitlerovom prisustvu u Argentini posle rata, kao i o njegovoj ženi i dve kćerke. Prva kćerka rođena je 1938. u Nemačkoj, druga u Argentini krajem 1945, budući da je pri kraju rata Eva Braun bila noseća. Ništa od ovoga zvanična istorija ne prenosi, ipak iz intervjua, koji je Evina majka dala za Asošijeted pres posle rata, znamo da je Eva Braun sa Hitlerom imala još jedno mrtvorođeno dete. Ima još mnogo priča o deci koju je Hitler imao sa drugim ženama, jedne izgledaju istinito, druge ne – dodaje Vilijams.

On smatra da ne postoje dokazi o smrti Martina Bormana i Hajnriha (Gestapo) Milera u Berlinu, ali da postoje dokazi pouzdanih očevidaca o njihovom preživljavanju.

– Ono što me najviše ljuti jeste način na koji su ujedinjene američke obaveštajne službe, banke i industrijalci dozvolili Hitlerov beg, još pre rata podržavajući naciste. Sve u zamenu za tehnologiju „koja će čoveka odvesti na Mesec – ističe Vilijams.

Sledeći trag novca, autori navode dokaze o tome da su Nemci, kada su shvatili da će izgubiti rat, pripremili devetsto kompanija na neutralnim teritorijama, u Siriji, Švajcarskoj, Turskoj, Argentini, Paragvaju, Čileu, a da su sredstva prebacili putem međunarodnog novčanog transfera.

– Nemačke kompanije koje postoje i danas, među kojima je i „Simens”, povratile su taj novac kasnih četrdesetih kako bi kreirale zapadno-nemačko ekonomsko čudo. Međutim, pre rata, „Simens” je Britanska obaveštajna služba ocenila kao međunarodno pokriće za naciste. Ne kažem da je današnja Nemačka nacistička tvorevina, ali jeste zasnovana na onome što smo videli u Drugom svetskom ratu. Sada radim na knjizi koja govori o nacističkoj „Gelen” organizaciji, koja je suprotstavila Ameriku i Rusiju, da se ne bi bavile onim što se dešava u posleratnoj Nemačkoj – kaže Vilijams, zaključivši da oni koji ispisuju istoriju našeg sveta treba da budu manje lenji i da upoznaju mnogo više izvora.

Marina Vulićević
objavljeno: 12.12.2012.

http://www.politika.rs/


* mv.jpg (39.21 KB, 468x260 - viewed 220 times.)
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #2 on: December 12, 2012, 03:42:44 pm »

Čini se da svako novo proturanje novih istina po ovom i sličnim pitanjima sve više udaljava zainteresovane od konačnog rešenja i maskira trag pravoj istini. I mi na lokalu ovde imamo neke takve nerešene slučajeve da ih ne pominjemo otići će u T11.

Te videli ih ovde,te sreli ih onde, te "rekao mi jedan čoek na jednome mestu", te "očiju mi, moj deda ga je lično video", te sve u poverenju i u 4 oka i sve to, samo ne prava istina, nego "teorija zavere".

Lično ne verujem da je neko toliko "popularan" mogao da živi bilo gde na kugli zemaljskoj a da pre ili kasnije ne pokaže trag.
Niti poznajući malo psihologije da ne kažem psihijatrije, Hitlera vidim kao nekog ko bi bio u stanju da provede sopstveni život u potpunoj anonimnosti i mraku.

On je bio klasični egocentrični, narcisoidni psihopata sa šizofrenim crtama ličnosti i manijom proganjanja, koji prosto vapi za teatrom,publikom i reflektorima, publiku prezire jer voli samo sebe ali mu je reakcija publike potrebna da hrani ego sopstvene veličine.A takvi kad ne uspeju u svojim bolesnim ambicijama (životnim misijama) obično na kraju u očajanju dignu ruku na sebe baš kao i Narcis u svom mitu.

Za sve gore rečeno unapred se iskreno izvinjavam poštovaocima lika i dela istog.
Ali kao što neki sebi uzimju za pravo da ga vole ja zadržavam pravo za sebe da ga ne volim.

To je samo moje lično i nestručno mišljenje.


Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 255



« Reply #3 on: December 12, 2012, 04:33:50 pm »

Lupa gluposti Vilijams. Da nije bilo interesa američkog krupnog kapitala ne bi Njemačka bila što je. I onda i danas. Šlus.
Logged
vizant
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 71



« Reply #4 on: December 12, 2012, 06:15:11 pm »

Lupa gluposti Vilijams. Da nije bilo interesa američkog krupnog kapitala ne bi Njemačka bila što je. I onda i danas. Šlus.

Nacisti su direktno finasirani iz Londona od poznate porodice...Sto uostalom mozes da saznas i u dokumentarcu "Banking with Hitler" iliti u istoimenoj knjizi. Od tih para (btw izmisljenih para) je napravio vojnu masineriju zaposlio
6 miliona ljudi u vojnoj industriji(danas USA ima 30 miliona)
 Hitler je stvoren da se unisti Rusija vojno zgazi...sve ostalo je za sitnu raju..kada se videlo da od toga nema nista napadnut je i sa zapada sve do tad je bilo da se vlasi ne dosete.. Uostalom apsolutno identicno kao i Napoleon. I apsolutno identicni centri finansiranja.
Postoje fotokopije argentinskog pasosa....sa njegovim likom samo bez brkova.
Da se razumemo skinuli bi DNK sa te vilice iz KGB arhiva i zapusili bi usta svima samo je problem sto je to nemoguce... Kao sto je i dokazano da je sve
"kamenje sa meseca zemaljskog porekla" samo se ne prica o tome.
Da li je Tito sahranjen u kuci cveca A milosevic ispod tresnje a nas ministar skocio i kremiran posle 2 dana.

Mislim ljudi ozbiljno? Zar nemate utisak da nas neko zaje*ava?!?
Logged
airbag
mladji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 267


« Reply #5 on: December 12, 2012, 06:47:22 pm »

@ vizant 
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #6 on: December 12, 2012, 09:01:53 pm »

Neko nas posmatra - i neko moćan upravlja ovim svetom!
Mi, svi ostali smo sitna raja.

Da li je stvarno tako?!

Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #7 on: December 12, 2012, 09:13:44 pm »

камење са месеца може бити са месеца, биле су сонде које су могле да га покупе. али она америчка застава много нешто вијори на месецу који нема атмосферу а има гравитацију Roll Eyes где су сахрањени и тиле и слоба није битно. није битно ни где је хића сахрањен. а кад је умро, то је друго питање. могуће је да и руси знају за све и зато се праве луди и тако говоре.
Logged
Kolekcionar 08
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 313



« Reply #8 on: December 12, 2012, 10:06:20 pm »

tesko je danas biti pametan...
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #9 on: December 12, 2012, 10:30:49 pm »


 Ajte molim vas!? Iluminati danas vladaju svetom?! Par porodica je u vrhu svega. Postavljaju i smenjuju režime, predsednike, vlade???  " Koji fleš???"
Logged
kukador
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 809



« Reply #10 on: December 12, 2012, 10:36:30 pm »


 Ajte molim vas!? Iluminati danas vladaju svetom?! Par porodica je u vrhu svega. Postavljaju i smenjuju režime, predsednike, vlade???  " Koji fleš???"

ja sam pristaš te teorije. na svim družbenim razinama postoji borba za vladanje i više se penješ (.....krajevna zajednica, opština, regija, republika, država, zajednica država,...), žešča je ta borba. na vrhu je ceo svet i kako očekivati, da je svetska sudbina prepuštena sama sebi i da se niko ne nadzire svetska događanja?
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #11 on: December 12, 2012, 10:47:26 pm »

Овој теми недостаје само мишљење елоквентног теоретичара
<iframe width="720" height="420" src="//www.youtube.com/embed/G6dkMsogZ30?fs=1&start=" frameborder="0" allowfullscreen="true"></iframe>
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #12 on: December 12, 2012, 11:02:57 pm »


 Hvala vathra! Pa kud baš po mom zemljaku?! Inače , lokalni " Lero" Drugo snimljeno na mostu koji je izgrašđen na mestu čuvene ĆUPRIJE ČETR KONJA DEBELA
Logged
Pages: [1]   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 22 queries.