PALUBA
March 29, 2024, 08:47:16 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News:
Važno
Za sve članove foruma Paluba.Info, apel da uzmete učešće na samo u glasanju već i u temi.
Link do teme je ovde
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 49   Go Down
  Print  
Author Topic: Obalne baterije  (Read 368367 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #75 on: July 14, 2010, 12:56:48 pm »

Sto se tice kbb Milana Radovica mislim da nije istina , nikad do sad nisam cuo da mu je sudjeno i da je ubijen i mislim da je castan oficir . Licno sam ga upoznao u KVPO u  Splitu . Imam njegov intervju u listu Narodna armija od 2.4.1992 god nego nemam skener i nemogu ga postaviti , u njemu govori  se o Visu a on je rekao par recenica. Znam da je bio komadant MNC u Puli 1990 i vidjao sam ga u komadi . Clanak iz Narodne armije cu vec nekako skenirati i prebaciti u racunar. Mada istina  uvek ima dva kraja.
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #76 on: July 14, 2010, 01:02:42 pm »

Kolega FF, dajte napišite onda istinu ako znate da je ono što se govori gore u linku neistina.

Istina ali bez emocija, gole činjenice, to je ono što je uvijek dragocjeno i oslobađa kako pojedinca tako i kolektivno.
Istina, takva, treba se čuti sa svih strana, pa čak i kada je NEUGODNA nekome, a za što sam ja počesto na žalost
cenzuriran skidanjem postova. Gušenje istine međutim ne zaustavlja istinu i gušena istina će se čuti samo sve jače i jače
a iz povijesti vidimo da šapat ima moć i snagu mnogo jaču ikakva bolna istina.

Zato naprijed kolega FF, da čujemo.

Oduzimate mi dragoceno vreme! Gole činjenice, u najkraćim crtama:

- Nikakvog suđenja u Baru, nije bilo - još manje likvidiranja po kratkom postupku. Gospode, šta je vama!? Da je ovo snimak iz ratnih 90-tih, pa da shvatim.

- Visoki oficir JRM, kbb V. Barović je na Visu 1991. izvršio samoubistvo. Nećemo nagađati iz kojih razloga - oni koji su upućeni navode da je teško podneo razvoj događaja i raspad države i sistema kome je pripadao. Pokojniku pokoj duši.

Dublja analiza ovog video-priloga je suvišna. U delu koji se odnosi na nesretne događaje s početka 90-tih godina, ovaj momak iznosi niz neistinitih i provokativnih tvrdnji. Ne krivim njega - njemu su glavu napunili tim glupostima. Žalosno je što se još uvek, 20 godina nakon tih događaja iznose ovakve budalaštine. I još gore - ima onih koji se pale na to.
Logged
RTOP21
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 105



« Reply #77 on: July 14, 2010, 06:06:08 pm »

Sjajna rasprava, hura za demokraciju koja se probija i ovamo!

A što se tiče linka i lika...e to je biznis novih vremena dakle. On je ispričao, ni repa ni glave ali turisti su bili očito zadovoljni, tura po viškim tunelima je uspjela,
ulaznice/karte su naplaćene, plaća je zarađena, novac se vrti i to je to.

Dogodine možda priča bude i "proširena" novim detaljima, tko zna...

"Money talks" rekli bi naši US saveznici.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #78 on: July 14, 2010, 06:14:41 pm »

Sjajna rasprava, hura za demokraciju koja se probija i ovamo!

A što se tiče linka i lika...e to je biznis novih vremena dakle. On je ispričao, ni repa ni glave ali turisti su bili očito zadovoljni, tura po viškim tunelima je uspjela,
ulaznice/karte su naplaćene, plaća je zarađena, novac se vrti i to je to.

Dogodine možda priča bude i "proširena" novim detaljima, tko zna...

"Money talks" rekli bi naši US saveznici.

U pravu si, nije vijest da je pas ujeo covjeka, vec je vijest da je covjek ujeo psa
Logged
barbakan
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 085



« Reply #79 on: July 14, 2010, 06:56:39 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* Vis 1.jpg (240.89 KB, 756x531 - viewed 799 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #80 on: July 17, 2010, 04:43:57 pm »

Istina i nije nešto posebno senzacionalna:

Milan Radović, oficir sa beretkom na slici u članku iz prethodnog posta, penzionisan je kao kontraadmiral, sa dužnosti načelnika štaba Komande RM negde u maju 1999. godine.

Eto.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #81 on: July 17, 2010, 05:22:04 pm »

Došli smo do razjašnjenja. Čovjek je umirovljen. Konačno je utvrđeno da ovaj dio priče turističkog vodiča nije istinit. Zamijenio je on davno pokojnog Petra za živog Milana. Obojica Radovići.
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #82 on: July 17, 2010, 05:53:45 pm »

Došli smo do razjašnjenja. Čovjek je umirovljen. Konačno je utvrđeno da ovaj dio priče turističkog vodiča nije istinit. Zamijenio je on davno pokojnog Petra za živog Milana. Obojica Radovići.

Eto i vodic je isto kao i politicari. Prodaje pricu.. i zivi od toga.
Takodje i pisac Winetua nije bio na divljem zapadu pa je napravio bestseler.

Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #83 on: July 17, 2010, 06:00:08 pm »

Ma daj, a di je Old Šeterhend, Dvorac Rodrigranda i drugo ozbiljno štivo. Rađe sam to čita od Vojnopolitičkog informatora.
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #84 on: July 18, 2010, 09:56:27 am »

Ljudska mašta je čudo, možda je i pomalo zluradosti i želje da bi se odigrali pojedini scenariji.
Mene su vidjeli sa kolonama JNA pri napuštanju Slovenije, štoviše poginuo sam, jako su žalili moju jadnu staru majku što odlazi na grob i oplakuje me.Za sve to vrijeme ja sam plovio na liniji Kanada -Brazil. Prosto mi je bilo žao tih dobrih ljudi što su ostali razočarani.
Logged
brka-65
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 421



« Reply #85 on: July 18, 2010, 12:57:22 pm »



I još nešto, stacionarnih topova je u Crnoj Gori bilo i u potkopu Crni rt, iznad Sutomora. Vrlo interesantan potkop, tri topa 88 mm jedan ispod drugog, a četvrti top u ravni sa najvišim. I ova baterija bila je u sastavu 110. OAbr.

Mislim da je upravo to bio prvi cilj na koga je udario NATO 1999 na teritoriji CG.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #86 on: July 18, 2010, 03:19:39 pm »


I još nešto, stacionarnih topova je u Crnoj Gori bilo i u potkopu Crni rt, iznad Sutomora. Vrlo interesantan potkop, tri topa 88 mm jedan ispod drugog, a četvrti top u ravni sa najvišim. I ova baterija bila je u sastavu 110. OAbr.

Mislim da je upravo to bio prvi cilj na koga je udario NATO 1999 na teritoriji CG.

@Brko65, nisi u pravu. Prva dejstva NATO je u Crnoj Gori ispoljio na radarske položaje na Crnom rtu (oko 200 metara iznad položaja obalske baterije) i Obostniku, prvo veče agresije, tačnije u prvih pet minuta. Srećom, osim dva lakše povređena mornara na Obostniku, nije bilo žrtava. Posada radara na Crnom rtu je napustila položaj možda čak manje od jednog minuta pre udara - imali smo i mi neke informacije o namerama.

NATO 1999. ni jednom nije dejstvovao po objektima 110. Obalske artiljerisjke brigade. 15.02.1999. predao sam dužnost PKPo u 110. oabr kapetanu Radović Jagošu i otišao na istu dužnost u 17. FOPS. Kako Jagoš nije stigao da za mesec i po dana uđe u sve finese logistike u brigadi, u nekoliko navrata sam mu pomagao oko rešavanja raznih logističkih problema, posebno prvih nedelja bombardovanja. Bez svake sumnje bi znao za eventualno dejstvo NATO na objekte i sredstva brigade.
Logged
brka-65
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 421



« Reply #87 on: July 18, 2010, 04:32:55 pm »

Boro,potpuno si u pravu , ja se nisam dobro izrazio,mislio sam na radarski sistem o kome i ti pricas...30.godina sam imao pogled na tu kasarnicu iz bivse kuce u Sutomoru,a bateriju na rtu sam dosta puta gledao s mora . Pozdrav
Logged
brka-65
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 421



« Reply #88 on: July 18, 2010, 07:13:21 pm »

Crni rt

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* crni rt2.jpg (110.91 KB, 1280x800 - viewed 562 times.)

* bombardovanje-crnog-rta.jpg (9.19 KB, 300x160 - viewed 1179 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #89 on: July 18, 2010, 07:20:16 pm »

Super slike Brko, hvala!

Mislim da je prvi snimak sa rta Ratac, a drugi iz luke Bar, tačnije marine.

Ovo nije prvo bombardovanje (bilo je oko 20.05 24.03, znači po mraku) već jedno od kasnijih. Obalska bateriija je nekoliko stotina metara levo od mesta eksplozije, na samom rubu rta i negde na polovini visine rta od nivoa mora.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 49   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 23 queries.