PALUBA
March 29, 2024, 04:49:22 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 49   Go Down
  Print  
Author Topic: Obalne baterije  (Read 368469 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #60 on: June 22, 2010, 07:57:56 pm »

Prilažem sliku kasarne obalske baterije sa rta Oštro na Prevlaci. Zgrada je malo oronula - VJ je napustila Prevlaku 1992. godine, od tada nije farbana.


* Kasarna.JPG (160.15 KB, 600x450 - viewed 323 times.)
« Last Edit: June 23, 2010, 02:28:54 pm by Boro Prodanic » Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 811


« Reply #61 on: June 23, 2010, 07:23:20 am »

Postovi koji su bili off topic uprkos upozorenju Moderatora, obrisani su.

Molim Vas da se ubuduće pridržavate teme.
Logged
RTOP21
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 105



« Reply #62 on: July 13, 2010, 05:59:44 pm »

Evo malo Visa danas (i jučer) pa se nadam da cenzor neće pobrisati jer je zanimljivo, govori i o jednom časnom oficiru (istinitost podataka nije provjerena, VSCG oficiri koji ovo čitaju će znati je li istina ili ne), a ima i nešto originalnih snimaka iz vremena one države:
http://ljeto.net.hr/putovanja/page/2010/07/12/0389006.html
Ako link ne otvori, samo copy-paste gore u vrhu tražilice i otvorit će.
« Last Edit: July 13, 2010, 06:15:47 pm by RTOP21 » Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #63 on: July 13, 2010, 06:07:20 pm »

Zato  u onoj državi nikad nije bilo cimenta. Sedamdesetih godina si ga mora čekati po par dana u Solinu. Sad ga ima za bacanje, ko prašine po putu.
Logged
RTOP21
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 105



« Reply #64 on: July 13, 2010, 06:16:39 pm »

Da...jer skoro i nema vojske pa ima cimenta   Smiley
Logged
ML
kapetan korvete
*
Offline Offline

Posts: 6 798



« Reply #65 on: July 13, 2010, 06:19:31 pm »

Cement se čekao kod nas, ali se za male pare veselo izvozio iz cementara u Italiju, Splitska plovidba je imala na toj liniji dva broda, Pulska cementara je imala svoje brodove, ogromne količine cementa su išle i sa Grčkim cementašima u Italiju. Ukrcaj i iskrcaj je bio brz, vazduhom pod pritiskom- kompresori. Vozilo se za Ankonu, Ravenu , Chiogiu, Molfalcone, Porto Nogaro.. Interesantno je da se posle isti cement uvozio u Sloveniju ali po nekoliko puta večim cijenama. Kod nas ga na tržištu zbilja nije bilo.
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #66 on: July 13, 2010, 06:31:22 pm »

Quote
... govori i o jednom časnom oficiru (istinitost podataka nije provjerena, VSCG oficiri koji ovo čitaju će znati je li istina ili ne)

Govori neistinu.
Logged
RTOP21
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 105



« Reply #67 on: July 14, 2010, 08:33:18 am »

Kolega FF, dajte napišite onda istinu ako znate da je ono što se govori gore u linku neistina.

Istina ali bez emocija, gole činjenice, to je ono što je uvijek dragocjeno i oslobađa kako pojedinca tako i kolektivno.
Istina, takva, treba se čuti sa svih strana, pa čak i kada je NEUGODNA nekome, a za što sam ja počesto na žalost
cenzuriran skidanjem postova. Gušenje istine međutim ne zaustavlja istinu i gušena istina će se čuti samo sve jače i jače
a iz povijesti vidimo da šapat ima moć i snagu mnogo jaču ikakva bolna istina.

Zato naprijed kolega FF, da čujemo.
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #68 on: July 14, 2010, 08:46:30 am »

S "istinama" su sva sranja u nas i započela, i nikad - uza sve veolje i nevolje - neće ni završiti. Jer ono što je jednima istina, drugima nije, i obrnuto. No, kad o tome budemo popričali trezvenije, uvažavajući podjednako i tuđe ali i svoje gledište i spoznaje, svima će biti lakše.

Svoje "istine" u pravilu temeljim na osobnim (proživljenim) spoznajama, svakako ne temeljenim na onoj: ženo, vjeruješ li više meni ili svojim očima ...

Također, zazivanje istina iz prošlosti može upropastiti budućnost. Ali - ako imamo malo vjere - može tu istu budućnost učiniti boljom.
Logged
RTOP21
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 105



« Reply #69 on: July 14, 2010, 09:24:49 am »

Tako je kolega Patriot.

Zato treba čuti činjenicu, a činjenica bez emocija je istina.

Konkretno, zanimljivo bi bilo čuti je li spominjani oficir iz linka:

a/ uopće postojao ili je izmišljeni lik u turističke svrhe
b/ postojao je, danas sretno živi u miru sa svojom obitelji i smije se slušajući onog lika koji vodi turiste kroz tunele
c/ postojao je ali je poginuo u borbi
d/ postojao ali se ubio sam (neki bi rekli časno)
e/ postojao ali je ubijen na temelju neke presude
f/ postojao ali se ubio "rafalom u leđa, lijes zavaren i predan zavaren obitelji" (što je također opcija)

Jednostavno.
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #70 on: July 14, 2010, 10:28:35 am »

Pogledao sam ovaj video o otoku Visu.  Jedan Radović je počinio samoubojstvo na Visu i to davne 1944. godine. Bio je to Petar Radović, po činu kapetan na dužnosti komesara Mornarice NOVJ-e. U mornarici omiljen po pričanju starijih oficira. Naslijedio ga je Dragiša Ivanović, kojega su se svi klonili zbog njegove naravi. Znači to nije Radović iz 1992. godine.
Druga osoba iz mornarice, točnije iz JRM koja je počinila samoubojstvo bio je ka Vladimir Barović. O tome su novine naveliko pisale. Bilo je to 1991.  godine.
Bio je jedan intervju iz 1991. godine s kbb Milanom Radovićem u Slobodnoj Dalmaciji. Je li to taj čovjek o kojem govori turistički vodič? Što je s njim bilo kasnije mogu reći samo oni koji su bili s njime
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #71 on: July 14, 2010, 10:38:18 am »

Jedan Radović je počinio samoubojstvo na Visu i to davne 1944. godine. Bio je to Petar Radović, po činu kapetan na dužnosti komesara Mornarice NOVJ-e. U mornarici omiljen po pričanju starijih oficira. Naslijedio ga je Dragiša Ivanović, kojega su se svi klonili zbog njegove naravi.
Onda teško da se sam ubio, u ratna i bliska poratna vremena samoubojstva obično bivaju ubojstvima ...
Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #72 on: July 14, 2010, 11:38:10 am »

S "istinama" su sva sranja u nas i započela, i nikad - uza sve veolje i nevolje - neće ni završiti. Jer ono što je jednima istina, drugima nije, i obrnuto. No, kad o tome budemo popričali trezvenije, uvažavajući podjednako i tuđe ali i svoje gledište i spoznaje, svima će biti lakše.

Svoje "istine" u pravilu temeljim na osobnim (proživljenim) spoznajama, svakako ne temeljenim na onoj: ženo, vjeruješ li više meni ili svojim očima ...

Također, zazivanje istina iz prošlosti može upropastiti budućnost. Ali - ako imamo malo vjere - može tu istu budućnost učiniti boljom.

Fenomenalno Patriot, u cjelosti se slazem sa stavom.

Nase "istine" su put bez kraja i cilja, a pomogle su nam i pomazu nam da brodimo ka dnu.

Istine su samo za fameju (cesto i tu ne u cjelosti za svakoga), a nase je vidjeti kako cemo nesto stvoriti bolje sa sto manje troskova, da ne budemo slijepi pored svojih ociju i da svoje vrline ne pretvaramo u svoje mane.
Logged
Patriot
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 590


WWW
« Reply #73 on: July 14, 2010, 12:05:47 pm »

Dodao bi i ovo. Na jednom IZMu (IKMu) '92 - daleko od mojeg burovitog Kvarenera - glasno sam izjavio u jednoj raspravi okružen cjelokupnim zapovjedništvom jedne brigade da ja u potpunosti uvažavam i razumijem vjerovanja naših ondašnjih neprijatelja (ma koliko ona nama onda bila - nažalost - smiješna i nerazumna). Naravno, time sam "podigao" sve dotad neopodignute antene slušateljstva, a idućim komentarom nadovezujućim komentarom da "Srbi nama (vojno) više nisu problem (jer "problem" je uočen, definiran, i radi se kako se zna i umije na njegovom rješenju), koliko su nam problem mangupi u vlastitim redovima.

Slušateljstvo - kojeg su "mangupi" i "mangupčići" činili većinu - to mi nije oprostilo i otad sam lagano, pa sve zamalo do pred kraj rata, otišao u neku vrstu sumnjive nemilosti, a što je za mene - vrijedi spomenuti - bio najveći kompliment. Zadovoljštinu sam - neočekivano (i možda nezasluženo, jer ja sve skupa nisam držao vrijednim takvog čina) doživio malo iza okončanja rata kad su mi dva danas bivša hrvatska generala (od kojih je jedan u to vrijeme bio vjerojatno najrespektabilniji, najučinkovitiji i najpopularniji general, a drugi je bivši premjer posljednje u nizu priznate države nastale iz bivše SFRJ) upriličila prijem i službeno se ispričala za meni još uvijek nejasno nedjelo nekih iz kategorije mangupa ... (isprika za OT, uz zamolbu da ga se ne pobriše odmah)  

Također, na jednom drugom forumu sam više puta naglašavao - iako nije bilo od pomoći - da mi je bilo i razumljiva zbunjenost, kosternacija, nesnalaženje i panika (unutarnja) svih onih koji su preko noći bili primorani kao najizgledniju opciju odabrat ukrcaj na flotu koja je s kartom u jednom smjeru napuštala dotad kućne adrese i brodovlja i većine posada. To su bila vremena kad niej lako bilo ostati zdrav i normalan, i zato ja ne osuđujem nikoga koji je u tim turbulentnim vremenima bio u takvim iskušenjima.

Slobodan sam i prisjetiti se komentara uvaženog Istria 052 glede kategorizacije promišljanja ondašnjeg kf Vukmirovića: "Ostrašćenost kojoj se u određenim momentima priklonio mogla se opravdati euforijom, ali viteštvo nikada nije gubio. Nije više bio Titov vojnik, transformirao se u tolerantnog zagovornika „svoji na svome“.
« Last Edit: July 14, 2010, 12:14:12 pm by Patriot » Logged
Istria 052
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 174


« Reply #74 on: July 14, 2010, 12:51:36 pm »

Pogledao sam ovaj video o otoku Visu.  Jedan Radović je počinio samoubojstvo na Visu i to davne 1944. godine. Bio je to Petar Radović, po činu kapetan na dužnosti komesara Mornarice NOVJ-e. U mornarici omiljen po pričanju starijih oficira. Naslijedio ga je Dragiša Ivanović, kojega su se svi klonili zbog njegove naravi. Znači to nije Radović iz 1992. godine.
Druga osoba iz mornarice, točnije iz JRM koja je počinila samoubojstvo bio je ka Vladimir Barović. O tome su novine naveliko pisale. Bilo je to 1991.  godine.
Bio je jedan intervju iz 1991. godine s kbb Milanom Radovićem u Slobodnoj Dalmaciji. Je li to taj čovjek o kojem govori turistički vodič? Što je s njim bilo kasnije mogu reći samo oni koji su bili s njime

Milan Radovic, cini mi se u to vrijeme zadnji Komndant VPU Vis. Ziv je i zdav otisao sa Visa..
Logged
Pages:  1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... 49   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.