PALUBA
March 19, 2024, 12:20:54 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Telegram kanal Paluba.Info
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10   Go Down
  Print  
Author Topic: Nepoznati brodovi?  (Read 91743 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #30 on: April 19, 2011, 07:30:19 pm »

@Gazda. Da, ovo je odmah blizu skladišta goriva. Ovo je područje koje je dano nekom privatnom securytiju da čuva ribarske brodove. Tu su privezani svi ribarski brodovi i ovaj "Gusar".
Vojska je na drugu stranu (lijevo od mene), a na desnu stranu kao što i vidiš je cementara.
Na ovom području kao i na području neznam sad točno koliko dalje ali oko 1km je stari YUGOVINIL i na njemu i ovdje će se raditi nekakvi centri, a možda i stambeno, to im je u planu... .
Znači vojska će se izgleda trebati micati ća... :/
U vojno područje nemožeš ulaziti, možeš doći na blizinu i vjerojatno ima stražara, jer sam vidio dva auta od tog jedan vojni džip. Malo su ga i sredili, barem ogradu vanka i nova bodljikava žica, ovo unutra je u teškom rasulu (mislim u aktivnom rasulu Smiley , zanemareno ali aktivno...)

Neznam kako bi nazvao ovu temu i ovaj post, al tu su moderatori da stave neku svoju ideju, al stvarno neznam :?

O području sam napisao u temi; "Što je ostalo od JNA", i evo još ću postaviti dvije slike=>tamo. Označit ću i na google Earthu...
Logged
Gazda
zastavnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 481



« Reply #31 on: April 19, 2011, 07:39:52 pm »

@Gazda. Da, ovo je odmah blizu skladišta goriva. Ovo je područje koje je dano nekom privatnom securytiju da čuva ribarske brodove. Tu su privezani svi ribarski brodovi i ovaj "Gusar".
Vojska je na drugu stranu (lijevo od mene), a na desnu stranu kao što i vidiš je cementara.
Na ovom području kao i na području neznam sad točno koliko dalje ali oko 1km je stari YUGOVINIL i na njemu i ovdje će se raditi nekakvi centri, a možda i stambeno, to im je u planu... .
Znači vojska će se izgleda trebati micati ća... :/
U vojno područje nemožeš ulaziti, možeš doći na blizinu i vjerojatno ima stražara, jer sam vidio dva auta od tog jedan vojni džip. Malo su ga i sredili, barem ogradu vanka i nova bodljikava žica, ovo unutra je u teškom rasulu (mislim u aktivnom rasulu Smiley , zanemareno ali aktivno...)

Neznam kako bi nazvao ovu temu i ovaj post, al tu su moderatori da stave neku svoju ideju, al stvarno neznam :?

O području sam napisao u temi; "Što je ostalo od JNA", i evo još ću postaviti dvije slike=>tamo. Označit ću i na google Earthu...
viđao sam tamo dosta koća,mislio sam da dolaze s morske strane a da se s kopna ne može prići,znam da je prije bilo ograđeno.povirit ću svakako
Logged
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #32 on: April 19, 2011, 07:42:23 pm »

Ograđeno je tek ima jedno 3-4 godine, prije uopće nije bilo ograđeno!
Sada je uredno sve asfaltirano i ljudi koji rade na brodovima dođu sa autom točno ispred broda.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #33 on: April 19, 2011, 11:02:59 pm »

Imaš li još koju fotku, recimo pramca?
Logged
Plavnik
In memoriam
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 635


« Reply #34 on: April 20, 2011, 09:27:39 am »

Brod koji si slikao nalazi se na gatu bivšeg rezališta brodova i nije u području pod nadzorom vojske. Danas je to ribarska luka i u nadležnosti je Lučke uprave Split. Područje luke je ograđeno a ulaz u luku je pod nadzorom zaštitarske službe. Iako je to ribarska luka još uvijek se na istočnoj strani gata vezuju brodovi kao što je ovaj sa slike. Do luke se bez problema može doći s kopnene strane cestom kao za cementaru Sveti Kajo a onda se ispred ulaza u cementaru skrene desno i uz bivši vojni otpad dođe do luke. Odmah pored ulaza u ribarsku luku je i ulaz u područje luke Brižine (skladište goriva).
Logged
Jure Stefanovski
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 474



« Reply #35 on: April 20, 2011, 10:30:53 am »

@Plavnik. Da, ti si to malo detaljno objasnio, al da... Wink
@MOTORISTA. Nemam, ovo mi bilo usput... :/
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #36 on: April 20, 2011, 07:28:18 pm »

"GUSAR" Split se bas nigdje ne spominje; trazio sam na razne nacine...
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #37 on: April 20, 2011, 07:38:08 pm »

Taj brod je nekoliko puta bio na rubu propasti do sada.
Logged
jadran2
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 13 147



« Reply #38 on: April 20, 2011, 07:41:57 pm »

To ne bi mogla biti kocarica "Neretvanski gusar" slicne sudbine i mjesta dogadjaja?
Logged
brodarski
Stručni saradnik - istorija RM
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 12 254



« Reply #39 on: April 20, 2011, 07:56:49 pm »

Nije. Mislim da je to nekadašnji Borovnik. To ovako iz glave po sjećanju. Čuo sam priču o suvlasništvu i ovo je izgleda kraj partnerstva u lošoj vjeri.
Logged
croships
desetar
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 145



« Reply #40 on: April 27, 2011, 10:56:37 pm »

Evo informacije: sadašnje ime Gusar I ex Borovnik.
Vl. Parunov Jadran
Call Sign:9A2457
Luka upisa: Split
Klasa istekla: 26.04.2006.
Inače ovi brod je već dosta vrimena doli, a prije par miseci su skinuti jarboli.
« Last Edit: April 27, 2011, 11:13:12 pm by croships » Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #41 on: August 17, 2011, 07:54:18 pm »

Čitam danas knjigu i naiđem na članak o suradnji ex-YU i Iraka 70.-tih i 80.-tih godina.Zanima me koji su to patrolni brodovi i minolovci koji se spominju u članku.Dali je možda ovo patrolni brod koji se spominje u članku? [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ] [ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_0003 (597 x 407).jpg (109.97 KB, 597x407 - viewed 188 times.)

* IMG (655 x 776).jpg (118.19 KB, 655x776 - viewed 194 times.)

* IMG_0002 (743 x 489).jpg (96.3 KB, 743x489 - viewed 208 times.)

* IMG_0001 (884 x 476).jpg (115.77 KB, 884x476 - viewed 187 times.)
Logged
ORIĆAREB
In memoriam
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 364



« Reply #42 on: August 17, 2011, 08:19:14 pm »

Da ovo bi bio taj brod koji je izgrađen u Splitskom brodogradilištu i isporučen Iraku. Deklarisan je kao Školski brod.
Poznam ga jer je na njemu ugrađen Švedski radar 9LV-209, koga je ugradilo ljudstvo MEZ-a. Imao sam rijetku čast
i to zahvaljujući jednom kolegi da ga obiđem sa njim prije nego je odvežen za Irak. Zapanjio sam se. To je brod "San -Snova".
U njemu je tad ugrađena sva moguća tehnika koja je bila dostupna na svjetskom tržištu. Imao je čak i svoju vlastitu stanicu za
deselinizaciju morske vode. Ma da ne nabrajam...,Navigasijskih srestava za koje do tada ni čuo nisam. Fenomenalan brod.
Neke moje kolege iz Tivta su kasnijih godina pre invazije na Irak išle da remontuju elektroniku na tom brodu. I ja sam pitan,
ali nije mi se išlo, pa me i zaobišlo. Grin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pramčani top je isti, Boforsov, kao i na RTOP brovima tipa 401.


* Školski brod.jpg (197.56 KB, 884x476 - viewed 173 times.)
« Last Edit: August 17, 2011, 08:26:04 pm by ORIĆAREB, Reason: dopuna » Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #43 on: August 17, 2011, 08:48:03 pm »

Pričao mi je moj otac da su bile mješovite posade ,iračko -YU, dok su brodovi plovili za Irak nakon primopredaje.Pitam zašto,nije mi jasno.Irak nije smio kroz Sueski kanal ploviti ratnim brodom(embargo zbog rata 1980.-1988.god),kad bi došli pred Suez,iračku posadu bi strpali pod palubu,spustili iračku,a izvisili YU-zastavu.Kad bi  izašli iz Sueza i uplovili u Crveno more brodovi bi opet bili pod iračkom zastavom.
Logged
kanader41
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 065


" Use, nase,podase"


« Reply #44 on: August 17, 2011, 08:57:48 pm »

Da ovo bi bio taj brod koji je izgrađen u Splitskom brodogradilištu i isporučen Iraku. Deklarisan je kao Školski brod.
Poznam ga jer je na njemu ugrađen Švedski radar 9LV-209, koga je ugradilo ljudstvo MEZ-a. Imao sam rijetku čast
i to zahvaljujući jednom kolegi da ga obiđem sa njim prije nego je odvežen za Irak. Zapanjio sam se. To je brod "San -Snova".
U njemu je tad ugrađena sva moguća tehnika koja je bila dostupna na svjetskom tržištu. Imao je čak i svoju vlastitu stanicu za
deselinizaciju morske vode. Ma da ne nabrajam...,Navigasijskih srestava za koje do tada ni čuo nisam. Fenomenalan brod.
Neke moje kolege iz Tivta su kasnijih godina pre invazije na Irak išle da remontuju elektroniku na tom brodu. I ja sam pitan,
ali nije mi se išlo, pa me i zaobišlo. Grin

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Pramčani top je isti, Boforsov, kao i na RTOP brovima tipa 401.
Zašto nije bilo ovakvih brodova u JRM,ne kao školski već patrolni brod,kad je bio dobar?Ili nije bilo potrebe za njima kad su tu bili VPBR.
Logged
Pages:  1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.029 seconds with 22 queries.