Pripadnici vojske Kraljevine Jugoslavije u zarobljenistvu 1941.-45.godine
<< < (46/90) > >>
zpetrov9:
Jedna fotografija Oficira Jugoslavenske kraljevske Vojske u ratnom zarobljeništvu u nekom od Oflagera. Snimljena je početkom 1944.
godine, treća godina u zarobljeništvu što se i primjećuje na licima snimljenih. Možda netko i prepozna nekog od svojih predaka.
LXV:
Oslobodjenje Oflag XIII-B Hammelburg:


dzumba:
Занимљив и интересантан снимак. Иако у наслову снимка пише да има и других заробљеника приметно је да су југословенски преовлађујући.

Да поставим једну слику коју сам нашао преврћући очеву оставштину.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Мој отац је изгледа једини подофицир и једини је у ваздухопловној униформи. Зато су га вероватно и поставили у центар скупа. На полеђини пише: "Успомена мојој драгој мајци и брату" 10.8.1941. г. Офенбург i/B (скраћеница је написана латиницом). Такође, по средини полеђине фотографије је и печат логора Oflag V D.

Мој отац је касније додао запис који гласи: "Овде су само ужичани". Дакле, на фотографији су официри родом из ужичког краја или самог Ужица. Ја наравно не познајем никога а оца нема да неке идентификује.
dzumba:
Да се вратимо старим фотографијама. Ево фотографије друга мог оца из заробљеничких дана. На полеђини пише да се звао Недељко Поповић, пешадијски наредник.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
zpetrov9:
Quote from: dzumba on March 16, 2015, 10:15:09 pm

Да се вратимо старим фотографијама. Ево фотографије друга мог оца из заробљеничких дана. На полеђини пише да се звао Недељко Поповић, пешадијски наредник.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]



Na fotografiji je izgledao vrlo mlad čovjek, a već sa činom narednika. Ne znam kako se je u vojsci Kraljevine Jugoslavije brzo dobivalo i
napredovalo u podoficirskim činovima. Čini mi se da bi ondašnji čin narednika odgovarao približno činu starijeg vodnika ili starijeg vodnika
I klase u JNA. Zato mi dijeluje mlad za čin koji je nosio.
Navigation
Message Index
Next page
Previous page