Pripadnici vojske Kraljevine Jugoslavije u zarobljenistvu 1941.-45.godine
<< < (64/90) > >>
Dreadnought:
.

Pozadi piše samo: " iz ropstva u Nemačkoj". Očigledno je neka proslava u pitanju, slava, Božić ...


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
VJ JV:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
LXV:
Zanimljiva fotografija - Jel bilo kakve tragove na drugoj strani, o tome gde je snimljena?
VJ JV:
Ево извора..
http://www.ebay.com/itm/GERMAN-WWII-LARGE-YUGOSLAVIA-SERBIA-HIGH-OFFICERS-POW-PHOTO-/122720343415?hash=item1c92b3d577:g:4EUAAOSw~gxZtbI3
tectonic:
Poštovani,

svaka Vam čast na ovolikom trudu i ovoliko informacija. Moj pradeda je bio pripadnik vojske Kraljevine Jugoslavije u zarobljeništvu u periodu od 1941-1945.godine. Želeo bih da saznam malo više informacija o svemu tome. Nažalost, on je preminuo 1991. godine, a ja sam bio dete tada (5 godina sam imao u tom trenutku), te nisam mogao da ga pitam detalje u vezi njegovog boravka u zarobljeništvu, koji me sada jako interesuju. Jedino šta imam je papir sa imenom logora u kojem je bio - Stalag 13A/D sa datumom zarobljavanja i datumom oslobadjanja. Moj otac pamti samo ime Nemca kod koga je pradeda služio. DRugih informacija nemamo.
Mene jako interesuje ova tema. Ukoliko neko može da mi pomogne u saznavanju nekih detalja, ukoliko ih uopste ima, bio bih mu jako zahvalan. Imali smo jednu njegovu fotografiju iz zarobljeništva, koja je nažalost izgubljena u bočnoj grani naše porodice. Ukoliko je ikad nađem, postaviću je ovde. Možda bude nekom od koristi.

Uputite me, molim Vas, i na literaturu kojom ste se rukovodili pišući ovde. Znam da, naravno, ne mogu da nađem pradedino ime u njoj, ali bilo kakve informacije o tom stalagu me interesuju.
Unapred hvala

Navigation
Message Index
Next page
Previous page