Pripadnici vojske Kraljevine Jugoslavije u zarobljenistvu 1941.-45.godine
<< < (70/90) > >>
jadran2:
Talijanski izvor navodi da se radi o Grckoj....?
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
robertino:
kao što sam bio rekao dida mi je bio u logoru u njemačkoj, zanima me koji je logor na rijeci, (nešto kao Jasenovac)
ili ima li netko ovaj popis što je stavio vitez koja na google mapu
munze77:
zdravo drustvo,vec duze vreme istrazujem ali skoro bezuspesno za STALAG 17-A Kajzestajbruh,Austrija.Ima malo informacija na netu jer sam misljenja da je monopol Amerike na sam naziv zbog njihovog filma Stalag 17.Deda(otac moje majke) proveo je u tom lageru oko 4 godine,od trojice brace njega je rat docekao u Mostaru kao vojnika,sledece sto znam je da je iz Stalaca vozom prebacen u lager.Kao sto Fazan napisa mi smo bili agrarna zemlja pa stim dane je provodio kod nemca u njegovom domacinstvu,oko stoke ,na njivi jer posedujem preko 20 fotografija koje je on slao kuci svom ocu na kojima se vidi zivot na toj farmi.Fotografije su od svih potomaka kod mene jer sam ja najvise pokazao interesovanje da razjasnim neke od njih,trenutno nisu kod mene ali sledi nastavak pa cu ih i objaviti.Iz secanja jer deda vise nije ziv znam da je pricao da se vlasnik kao i ukucani lepo ophodili prema njemu,po zavsetku rata Nemac  mu je predlagao da ostane kod njega posto je ostao bez sina(poginuo negde na ruskom frontu).Najstariji od njih troice brace poginuo je negde na Zelengori pod komandom Bosidara Boze Ivanovica(oca pisca Ivana Ivanovic koga je rat zateko u Splitu kao kapetana) ,a najmladji je takodje bio u cetnicima i preko italije ,zavrsio u Engleskoj gde je i umro,prvi put posle rata su se videli moj deda i njegov brat 1989 na Surcinskom aerodromu(oko 50 godina ).Ja sam na manje od 400km od 17-ce cak mislim da imam i naziv sela gde je bio,tako da ove godine planiram,kad prikupim slike i jos informacija obidjem to selo,Nastavak sledi...
dzumba:
Знимљиво...чекам наставак твоје приче.
LXV:
"Logorasi" - Mala knjižica u četiri dela tako da se može staviti ovde.

Navigation
Message Index
Next page
Previous page