PALUBA
April 23, 2024, 05:01:26 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3   Go Down
  Print  
Author Topic: RAP - Rezervni alat i pribor  (Read 22244 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #15 on: January 04, 2010, 05:24:14 pm »

Jeste Trpe, izgleda da nisam pažljivo čitao Džumbin post.
Baš je napravljena da se izgubi.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #16 on: January 04, 2010, 08:33:49 pm »

Не чита, не чита. Две прекоредне у WC-у. Ха,ха,ха.

Зове се чивија успорача.  Не служи, бар у пракси, ничему. Ваљда се до сада неко сетио и то избацио из прибора или су их све погубили па их нема више.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #17 on: January 05, 2010, 06:02:28 pm »

Nema na Palubi prekoredno u WC-u već ribanje Palube. Kažu moranari da je Biljana prašak za to najbolja. Smiley

Nema aktivnih da potvrde ili demantuju priču o čivijici, imali je po pravilu još u RAP-u ili je generalno razdužena.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #18 on: January 06, 2010, 10:26:02 pm »

Можда и има, него не знају, па не смеју да се јаве. Можда их питамо неко незгодно питањце.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #19 on: January 07, 2010, 06:36:21 pm »

Ovako profesionalac drzi pusku   



* 58111_89946440_mimoza.jpg (237.59 KB, 1024x711 - viewed 151 times.)
Logged
Nenad
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 056


« Reply #20 on: January 07, 2010, 08:59:44 pm »

Hahahah...katastrofa! Smiley
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #21 on: January 07, 2010, 09:06:44 pm »

50 % uspešni.... nije loše... ali bar dobro izgleda... Wink
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 975


« Reply #22 on: January 07, 2010, 09:16:19 pm »

Ma Božo, i ne izgleda nešto posebno - onu trojicu u drugom planu može da onesposobi i jedan jedini metak, kao ona dva jelena u Smehoteci, mislim da su preblizu...
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #23 on: January 07, 2010, 09:24:56 pm »

Znam, samo ve vidim dali spada u Bollywood ili Hollywood pruduction pictures (odvisno dali pevaju i plešu) Wink

Inače jedan od dobrih drugova, govorio je kako se slikao za novine... pola sata su ga postavljali i nameštali da bi dobro ispao za novine, mada on kao profesionalac nije razumeo zašto tako, pošto je posvađano sa svakom logikom...

LPB
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 975


« Reply #24 on: January 07, 2010, 09:33:11 pm »

Sedma sila ima neku svoju logiku - pisao sam u onom dnevniku sa krstarenja Jadranom za Englesku kako su mene i Vanju intervjuisali po moru 6-7, ogromni talasi, ja dušu povratio, ali oni neumoljivo ponavljali scenu 10 puta, sve dok nas sve skupa nije more okupalo pa ja pobegao u mašinu. Te ne valja svetlo, te ugao kamere, te ne znam ni ja šta...

Doduše, i prosečan gledalac ne bi video ništa loše na toj slici, sa tog aspekta lepo izgleda, struka je tu manje bitna.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #25 on: January 08, 2010, 01:09:34 am »

Ma ona slika je običan EPP. Postavio ih novinar kako bi ispali bolje.

Malo je vam teme ovo oko držanja okvira ali ne vidim tu veliki problem . Ne misilim da je pametno, a posebno ne praktično držati za donji deo okvira, ali za deo gde okvir uleže u pušku ne vidim nikakav ni tehnički ni taktički problem. Okvir je vrlo dobro, čvrsto fiksiran i teško će da ispadne ako ga vučeš ili guraš. Velika sila treba da ga deformišeš rukom. Utvrđivač okvira ja bliže braniku obarače, tako da je nemoguće otkačiti okvir, čak ni slučajno. Pri gađanju iz ležećeg (pa i svakog drugog) položaja sa naslona to je čak jako zgodno. Nikad nisam video ni doživeo zastoj zbog takvog načina gađanja (držanja okvira).

Postoje mnogi "fazoni" kako bi trebalo držati puški, posebno kod "specijalaca". Gledao sam za vreme "Sablje" pripadnike žandarmerije kako celi dan stoje sa puškom u rukama i prstom na obaraču ispred zgrade Vlade Srbije. Oni i sada ne nose remnik. Valjda da se borac "srodi" sa puškom. To možda valja na obuci, na zadatkui i kretanju, u ratu i borbi, je bez veze. Predpostavljam da se nigde ne penju niti išta drugo nose u rukama ili, kad to rade, verovatno pušku drže u zubima ili je zadenu za pojas (ha,ha). Drugo, držanje prsta satima na obaraču je neprirodan pložaj i dovodi do ukrućivanja šake. Odnosno, pre će opaliti onaj koji drž prste prirodno opružene (savijene, bez jakog stiska) na rukohvatu, nego onaj koji tako drži prste.   
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #26 on: January 08, 2010, 03:02:25 pm »

Inace negde `90-ih godina u Lazarevcu policajcu na strazi ispred PS tip sa ramena otme AP  , odmah posle toga nijedna puska nije imala remnik. Mozda je ta naredba pravilo jos na snazi u policiji bar za one koji su na strazi kako bi oruzje drzali u rukama.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 19 005


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #27 on: January 08, 2010, 03:31:10 pm »

Quote from: Džumba
Okvir je vrlo dobro, čvrsto fiksiran i teško će da ispadne ako ga vučeš ili guraš.

Neće da ispadne okvir sasvim sigurno ali može da prouzrokuje da dođe do već opisanog zastoja.

Ima kalašnjikova koji imaju ručicu upravo da bi se izbegla ova ružna navika. Mada kod varijante sa ručicom AP-om se obično "kaubojski" gađa, "šenluči" se (puca bez nišanjenja iz straha), ili može da posluži kada su neprijateljske linije blizu da se ispaljuje "kaubojski" veliki broj manevaraca, kako druga strana ne bi imala mira ni noću da se odmori.
Ali i sa ručicom se može regularno nišaniti i dejstvovati. Evo jednog primera koji sam svojevremeno postavio u Smehoteku, mada kada se sve uzme u obzir ovo baš i nije smešno:
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

PS
Ala odosmo u Off, tačno će Trpe sve ovo van teme da nam pobriše. Roll Eyes


* smehoteka.jpg (29.31 KB, 597x401 - viewed 179 times.)
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 975


« Reply #28 on: January 08, 2010, 03:42:46 pm »

A čovek repetira i verovatno se čudi šta je sad!?
Logged
trpe grozni
Stručni saradnik - KoV
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 208



« Reply #29 on: January 08, 2010, 04:02:59 pm »

Ajde da se vratimo na temu.
Ovo sam dobio od clana MCM foruma @Frenky696 na mje pitanje o onoj cudnoj alatci.

Quote
@Trpe

Ta alatka dolazi sa Ruskim priborom za čišćenje AK-47 i AK-74.Glavna odlika u odnosu na prethodne je što je ona "polugica-čačkalica" izbačena iz pribora i ugrađena direktno na nju te je pomična 180° lijevo-desno.

Vrh služi za-odvidavanje vida,onaj donji cilindrični dio sa prorezom-za podešavanje prednjeg ciljnika po visini,a onaj prorez sa ljeve bočne strane-za pritezanje one navojaste alatke(na koju se montira krpica)na šipku za čišćenje

Evo ti taj pribor,samo ovaj je malo noviji,a na slici ispod su ti ilustrirani neki od načina upotrebe:

On je postavio i dve fotke na kojima se vidi kako se upotrebljava i objasnjavaju se i one dve rupe za koje nisam znao za sta sluze.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Hvala @Frenky-ju jos jednom


* 1.jpg (96.35 KB, 682x391 - viewed 114 times.)

* 2.jpg (38.4 KB, 770x453 - viewed 124 times.)
Logged
Pages:  1 [2] 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 22 queries.