PALUBA
April 23, 2024, 10:18:40 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Go Down
  Print  
Author Topic: Novi projekti PVO sistem SDPR  (Read 140303 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
bajone2000
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 93


« Reply #105 on: January 06, 2013, 11:07:00 pm »

Kumbor@
Tako pise na wikipediji,postoji tabela,e sad postoji citava tema na my citi forumu,prelistacu kad me ne bude mrzelo,tamo pise forumas pod pseudonimom VRABAC,covek stvarno ima znanje svaka cast.
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #106 on: January 06, 2013, 11:20:05 pm »

Koliko mi je poznato S-300V nije nikada bio za izvoz. Samo verzije PMU 1 i 2 kao i Antey 2000 koji za sada nije imao nekog komercijalnog uspeha koliko mi je poznato (mislmi da je Venecuela nešto pominjana oko ovog poslednjeg, ali nisam siguran da li je realizovano).
Videćemo da otvorimo temu oko ovog sistema i na Palubi, samo za to mi treba malo više vremena oko prevoda nekih tekstova, a i stručne pomoći saradnika sa Palube koji imaju daleko više znanja iz ove oblasti pa ćemo valjda nešto sklepati zajedničkim snagama Smiley

Inače mogli bi i da se vratimo originalnoj temi odnosno PVO projektima SDPR, ako ih ima, a kakvi god da su, sigurno su još uvek daleko od S-300 Smiley
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #107 on: January 06, 2013, 11:28:13 pm »

Bajone, na ovom Forumu nema naši i njihovi, već oni koji nešto znaju ili umeju ili žele ili sve to zajedno. Ovo je pre svega forum koji bi da se bavi strukom i nije omeđen državnim granicama. Eto, ja mislim da sam za nešto stručan. Na primer za strategiju. A da li jesam prepuštam drugima da sude, uključujući i tebe.
Logged
bajone2000
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 93


« Reply #108 on: January 06, 2013, 11:57:51 pm »

Da pominjano je za Venecuelu,prodata im je stara verzija,obzirom da sistem dugo nije razvijan-obzirom da se radilo na nasledniku S-500,medjutim nesto je zapelo oko realizacije,pa je Venecueli prodata stara verzija,S300V,medjutim novac je ulozen u modernizaciju,pa im je kasnije prodata i modernizovana verzuja S300VM.Vidim na wikipediji da je i Turska trazila S300VM,licno mislim da od toga nema nista.
Sto se tice SDPR-ovih projekata,ja licno podrzavam njihova nastojanja da se nesto pokrene.RL-2 na Lazaru,je OK,Ne znam je li EDEPRO,nesto radio na raketama STRELA-10,pominju se kao reference na sajtu vti-ja,i taj hibrid bi bio dobar ukolpko se domet raketama poveca sa novim gorivom jos bolje.
Nisam bas siguran je li kako neko rece SKALAMERIJA sa Nevama na Lazaru samo foto sop...Mislim da Neve svakako moraju dobiti mobilnu platformu,...bojim se da je potrebno nesto stabilnije.Ima li predloga za nadogtadnju na nekom tenku?
Logged
bajone2000
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 93


« Reply #109 on: January 07, 2013, 12:09:25 am »

Dzomba@
Sve je u redu mozda sam malo preterao,u svakom slucaju ja sam rekao da ja to ne bih radio.Onog za sta sam ja do nekle strucan nema na ovom forumu tako da se moj izostanak na nekoj temi nece previse osetiti.Pokusavam da ptosirim svoja znanja i inyeresuju me stvari prvenstveno vezani za nasu zemlju.Objektivno vi jeste vise u materiji -pre svega tehnicki,pa mozete to razmenjivati sa vise ljudi.Sto se tice Strategije.....tu izgleda svako o sebi misli sve najbolje.Nemam nista protiv bilo koga ali kazem zanima me nasa vojska.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #110 on: January 07, 2013, 12:18:55 am »

bajone2000, problem je jedino u tome sto si napisao Джумба. Ja ne bi voleo da mi neko nazove Њермез  Smiley

Kubanci su svoje Neve postavili na tenak. Venecuelzani su relativno skoro kupili od Rusa Neve na sasiji nekog ruznog kamiona.
Logged
bajone2000
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 93


« Reply #111 on: January 07, 2013, 01:30:37 pm »

WERMEZ@
ja sam vec napisao da ne bih voleo da mi se neko vise obraca u vezi gresaka u kucanju,jer ne pisem seminarske radove.Ako teramo mak na konac Vi ste u ovih recenicu-dve napravili gomilu pravopisnih gresaka,pa sta.Ja sam sinoc kucao u mraku vec umoran i na kompjuteru zrelom za obaranje sistema.Mene interesuje sustina teksta a ne pravopis,i oko toga smo zavrsili...uostalom nemate nikakvu obavezu da mi se obracate jednostavno mozete ignorisati.Moje pitanje se odnosilo na Neve u sastavu vojske Srbije.Sto se tice kamiona kao pokretne platforme koje ste pomenuli,mislim da je naj manje vazno jesu li ruzni.Ukoliko raspolazete sa  da kazemo tt-podacima,to je vec nesto sto bi bila vredna informacija.To se nekako i podrazumevalo obzirom da je tema SDPR i njihove ideje.Znaci moglo bi se eventualno prosiriti na stanje u kome se nalaze nasi rashodovani tenkovi,moze li se od toga sta iskoristiti,je li finansijski prihvatljivije od kamiona,tegljaca,sta vec.Ina kraju sta ko misli o plusevima i minusevima GUSENICE ili TOCKOVI.Bez uvrede ali ja sam isuvise ozbiljan da bih vodio polemike takve vrste,....mislim da se razumemo.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #112 on: January 07, 2013, 02:43:28 pm »

Izvinjavam se zbog mojih pravopisnih greski, ali molim da se uzme u obzir to da nisam zavrsio osnovnu skolu. Potegne baba pa se udavi...  :'(
A sto se tice kamiona, po mom misljenju, izgled kamiona, aviona i opreme uopste je presudna stvar u ratovima. Setimo se samo kakve su nakaze od tenakova Francuzi i Englezi terali u bitku za Francusku 1940....i sta se desi? Pobeda Nemaca. 1967. godina. Arapi jasu Mig 21. Izraelci-Mirage. Pobeda Izraelaca. Uvek, u svakom ratu, pobedi vojska sa lepsom opremom.  Smiley

PS. Ruzni kamion je MZKT-8021


* kuba.jpg (25.41 KB, 448x252 - viewed 750 times.)

* pechora 2m.jpg (25.68 KB, 448x298 - viewed 780 times.)
Logged
bajone2000
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 93


« Reply #113 on: January 08, 2013, 12:30:02 pm »

Vermez@
Mislim da je mnogo vaznije od izgleda,nosivost,stabilnost,prohodnost,...brzina kretanja i sl.Sto se tice Engleskih tenkova ili MIg- 21,u odnosu na Miraze,verovatno nije bilo sve samo u izgledu, vec i u kvalitetu opreme,koja se ugradjuje.Vidimo da se nasi Tenkovi M84,danas modernizuju na standard Vihor-tenk koji smo proizveli pred raspad Jugoslavije,sto je sprecilo serijsku proizvodnju.navodim samo primer.Ovde je ustvari poenta,Neva na sasiji tenka(i kog),ili na nekom od fapova.Pitanje je za one koji su malo vise u toj materiji.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #114 on: January 08, 2013, 12:37:58 pm »

Nazalost, nasi tenkovi se ne modernizuju. I ako bi se modernizovali, to sigurno ne bi bilo na standard Vihora, zato sto je Vihor novi model tenka koji je projektovan u Jugoslaviji, i koji nije stigao do serijske proizvodnje.
Logged
bajone2000
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 93


« Reply #115 on: January 08, 2013, 07:05:16 pm »

Standard M2001-jeste standard VIHOR,motor je taj,oprema ja savremena,imajmo u vidu da je VIHOR uradjen 1985,...tehnika je napredovala.Jedino ne znam je li taj 1-modernizovani samo prototip za ispitivanja,a naknadno bice modernizovani i ostali.Naravno nove tenkove ne proizvodimo,...M2001 je vrhunski standard,Mogli bi verovatno i T-72 SREDITI  ISTO TAKO.
Logged
Vladimir Ivanović
Stručni saradnik - OMJ
poručnik fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 4 896


Da sam nomalan, poludio bih.


« Reply #116 on: January 08, 2013, 10:38:22 pm »

Što će vam Vihor, kad vam treba samo šasija tenka. Francuzi kupuju šasije T72 pa na njih stavljaju svoju kupolu. Jeftinije im je.
Logged
bajone2000
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 93


« Reply #117 on: January 09, 2013, 09:19:20 am »

Vladimir@
To sam i ja kazao sto bi reko Sojic,nama je opcija nabavka odredjene kolicine polovnih tenkova ili ne znam sto vi rekoste sasije,,,i odraditi modernizacioni paket M2001,a to podrazumeva oklopljenost,jaci motor koji jeste bio razvijen za vihor 1200ks,cev sa auto punjacem senzore ...i ostslo sto je YTI ,sve razvio.Uostalom sam paket se nudi i drugim kupcima,pa ne vidim da nece nasoj vojsci.Opet motorima sa T-72 ,modernizuju se T-55,tako da se nista ne baca...
Logged
Bojnik
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 359



« Reply #118 on: January 09, 2013, 11:26:19 pm »

Evo jedno pitanje, prilikom otvorenja nove fabrike u Velikoj Plani na slici ima jedan zaokruzeni dio nepoznatog sistema koji lici na PZO sustav ili eventualno MLRS

Zna li netko sto bi od tog dvoje tocno ovo moglo da bude Huh? lansirne mi cijevi izgledaju preglomazne za STRELU, jel to mozda nekakav novi lanserni kontenjer za KUB ili platofrma MLRSa za onu balisticku raketu R400 o kojoj se nesto pricalo ?? mislim cim se sustav nalazi u velikoj plani koja je novoizgradena ocito da je u gotovoj fazi razvoja, no nigdje na forumima koliko znam nema nista o ovome sa slike Huh?



* Tan2012_12_29_10412656_0.jpg (94.18 KB, 640x385 - viewed 194 times.)
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #119 on: January 09, 2013, 11:49:58 pm »

Nije PVO sistem sigurno. Pre ce biti da se radi o ALASU ili o LORANI.
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 23 queries.