PALUBA
March 28, 2024, 12:44:51 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21   Go Down
  Print  
Author Topic: Diverzantske podmornice klase P-911 "Una"  (Read 124281 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
torpedo011
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 222


« Reply #255 on: June 14, 2018, 05:01:17 pm »

Podmornica je lipi primjer sto smo sve mogli zajedno i sto smo napravili od toga

Tako je.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #256 on: June 14, 2018, 07:43:43 pm »

Očigledno je moj komentar izazvao oprečne polemike.  Cool

Moje lično mišljenje je da P-911 ne treba da bude u Beogradu, na ušću, pokraj Save i Dunava. Ako je Srbija prihvatila da primi ''poklon'' od CG, trebala je postupiti kao država i podmornicu izložiti u Vojnom muzeju na Kalemegdanu, ili u Tehničkom muzeju, preko puta železničke stanice, kao muzejski eksponat od državnog značaja. Očito je da država Sr nije bila spremna da prihvati takvu obavezu, pa je kompletna ''akcija'' bila prepuštena pojedincima, koji su sve to izveli u ''ime države'', a zapravo, da bi sebi napravili spomenik.

Na ušću ima samo jedan muzej: Muzej savremene umetnosti - tamo P-911 ne pripada. 

P-911 jeste dokaz šta smo nekada mogli i koliko smo bili moćni, ali to nije razlog da bude postavljena i ostavljena budućim pokoljenjima, da rđa na ušću Save u Dunav. Podmornice pripadaju moru, ili muzeju, i ne bi trebalo da budu ostavljene na šetalištu pokraj reke.
Postavljanje P-911 na ušću smatram promašenom vizijom pojedinaca, koji time žele sebi da dignu spomenik, i nikako ne mogu uporediti sa izloženim podmornicama u Tivtu ili u vojnom muzeju u Pivki.

Sve što sam do sada izneo jeste moj lični stav, vidim da se razlikuje od viđenja mnogih, pa zato neću da se uključujem u dalju diskusiju. Da ne bi otišli u krivom smeru....  marinero
Logged
Bozo13
Stručni saradnik - KoV
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 16 530



« Reply #257 on: June 14, 2018, 08:32:02 pm »

Obiđite UNU u PVZ Pivka i slušajte šta oko nje pričaju i kako ukomponirali Slo doprinos u izgradnju iste. I neka odgovorni to urade, neka se nešto nauče od njih i neka to dalje šire.

Znam da par članova bilo u PVZ Pivka i u podnornici. I niko nije imao komentar šta če podmornica u PVZ Pivka.
Logged
mali od palube
Prijatelj foruma
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 376



« Reply #258 on: June 15, 2018, 10:59:08 am »

Očigledno je moj komentar izazvao oprečne polemike.  Cool

Moje lično mišljenje je da P-911 ne treba da bude u Beogradu, na ušću, pokraj Save i Dunava. Ako je Srbija prihvatila da primi ''poklon'' od CG, trebala je postupiti kao država i podmornicu izložiti u Vojnom muzeju na Kalemegdanu, ili u Tehničkom muzeju, preko puta železničke stanice, kao muzejski eksponat od državnog značaja. Očito je da država Sr nije bila spremna da prihvati takvu obavezu, pa je kompletna ''akcija'' bila prepuštena pojedincima, koji su sve to izveli u ''ime države'', a zapravo, da bi sebi napravili spomenik.

Na ušću ima samo jedan muzej: Muzej savremene umetnosti - tamo P-911 ne pripada. 

P-911 jeste dokaz šta smo nekada mogli i koliko smo bili moćni, ali to nije razlog da bude postavljena i ostavljena budućim pokoljenjima, da rđa na ušću Save u Dunav. Podmornice pripadaju moru, ili muzeju, i ne bi trebalo da budu ostavljene na šetalištu pokraj reke.
Postavljanje P-911 na ušću smatram promašenom vizijom pojedinaca, koji time žele sebi da dignu spomenik, i nikako ne mogu uporediti sa izloženim podmornicama u Tivtu ili u vojnom muzeju u Pivki.

Sve što sam do sada izneo jeste moj lični stav, vidim da se razlikuje od viđenja mnogih, pa zato neću da se uključujem u dalju diskusiju. Da ne bi otišli u krivom smeru....  marinero

Apsolutno saglasan!!! Lovac, izvinjavam se što sam pogrešno protumačio prethodni post.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #259 on: June 15, 2018, 11:02:17 am »

Možda je Ušće samo iznuđena lokacija?
Logged
vodnik policije
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 496


« Reply #260 on: June 15, 2018, 02:52:16 pm »

Malo je teze proturiti podmornicu do vojnog muzeja.
Dolazak podmornice je predivna vest u svom ovom nasem sivilu.
Malo i Yugoimport da okaje grehe.
« Last Edit: June 15, 2018, 02:57:54 pm by vodnik policije » Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #261 on: June 15, 2018, 06:45:18 pm »

Malo je teze proturiti podmornicu do vojnog muzeja.
Dolazak podmornice je predivna vest u svom ovom nasem sivilu.
Malo i Yugoimport da okaje grehe.

Пре пар година је и Гордана Каровић из МНиТ помињала да се П "паркира" у том музеју. Против Ушћа немам ништа. То није музејски простор, али је близу центра града, лако доступно, ту је јединица РРФ, пуно људи туда пролази, а може се и пиво попити у близини. Сматрам да је најважније П пажљиво уредити, додати недостајућу опрему и припремити за излагање.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #262 on: June 15, 2018, 06:50:10 pm »

Mozda izbor Usca ima veze i sa restauracijom monitora Sava? Mozda se planira i da monitor bude na Uscu, jer gde bi drugo mogao biti postavljen i dostupan javnosti?
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #263 on: June 15, 2018, 07:26:44 pm »

Mozda izbor Usca ima veze i sa restauracijom monitora Sava? Mozda se planira i da monitor bude na Uscu, jer gde bi drugo mogao biti postavljen i dostupan javnosti?

Pod Kalemegdanom?
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #264 on: June 15, 2018, 07:30:40 pm »

Jes al sa one strane je TC Usce, a i BW gleda na tu stranu, a tamo oce da stave onaj jarbol, pa se tamo paradira....
Logged
bojadin
desetar
*
Offline Offline

Posts: 113


« Reply #265 on: June 15, 2018, 07:40:48 pm »

More najbolje da je otišla u Muzej vazduhoplovstva, na novu parcelu.
Logged
MOTORISTA
Moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #266 on: June 15, 2018, 07:52:04 pm »

Jes al sa one strane je TC Usce, a i BW gleda na tu stranu, a tamo oce da stave onaj jarbol, pa se tamo paradira....

Jarbol hoće da ture na ušću, s one strane reke u KuK. A Sava bi trebalo da ide za N.Sad, ukoliko sam ja dobro shvatio.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #267 on: June 15, 2018, 08:21:15 pm »

Samo naglas razmisljao kao mogucnost da je Usce deo nekog plana u kome su podmornica, jarbol, monitor...
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #268 on: June 17, 2018, 11:28:22 am »

Mozda izbor Usca ima veze i sa restauracijom monitora Sava? Mozda se planira i da monitor bude na Uscu, jer gde bi drugo mogao biti postavljen i dostupan javnosti?

Pod Kalemegdanom?

Pod Kalemegdanom, ako sam dobro razumeo Spasketa. To je doduše stara informacija od pre dve godine, tada je planirano da Sava bude rekonstruisana, izvučena na suvo i izložena kao muzejski eksponat. Pretopostavljam da je taj plan i dalje aktuelan(?).

I verovatno će i Tisa ići pod Kalemegdan sa Savom đuture.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #269 on: June 17, 2018, 11:35:02 am »


Obiđite UNU u PVZ Pivka i slušajte šta oko nje pričaju i kako ukomponirali Slo doprinos u izgradnju iste. I neka odgovorni to urade, neka se nešto nauče od njih i neka to dalje šire.

Znam da par članova bilo u PVZ Pivka i u podnornici. I niko nije imao komentar šta če podmornica u PVZ Pivka.

Bilo, nema problem sa lokacijom  Grin


[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* IMG_3897.JPG (2013.62 KB, 3024x4032 - viewed 103 times.)
Logged
Pages:  1 ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 25 queries.