PALUBA
March 28, 2024, 09:44:40 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3   Go Down
  Print  
Author Topic: KRI Ki Hajar Dewantara  (Read 21062 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #15 on: January 24, 2010, 11:31:51 pm »

Zastavniče, pitaj u PP Lovca da ti ispriča o tome. U jednom od prvih postova posle povratka rekao je nešto kao "hvala bogu, kako oni održavaju svoje broove, moćiću tamo da radim zauvek". Ne bi verovao da to vidiš, katastrofa.
Logged
FF
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 929


« Reply #16 on: January 25, 2010, 07:00:24 am »

Quote
Uspeli su da je vrate u život (mašinski kompleks), naravno ne one sofisticiranije funkcije i uređaje (elektroniku), ali ne verujem da su Iračani to koristili duže od par meseci. Na primer, niko na fregati nije znao da u motorima ulje treba da se menja nakon određenog broja sati rada ili vremenskog perioda. Pitali su zašto - kad ima ulja u karteru.

Ooooo Gospode...  Roll Eyes

Quote
Uputstva koja su dobili uz brod su ili pogubili ili bacili, a da ih pročitaju nije im palo na pamet. Naši su to pretpostavili pa su poneli deo dokumentacije koji su imali.

Ovo je zanimljivo. Logično je za pretpostaviti da je dokumentacija bila u Splitu ili Zagrebu (Brodotehnika ili BI). Zčaki, RMTZ "Sava Kovačević" je imao dukumentaciju za te brodove nakon raspada države?

Quote
Lovac bi mogao da ispriča dosta sličnih priča o održavanju egipatskih brodova, možda jednom i hoće.

To bi bilo veoma zanimljivo!
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #17 on: January 25, 2010, 08:10:21 am »


Quote
Uputstva koja su dobili uz brod su ili pogubili ili bacili, a da ih pročitaju nije im palo na pamet. Naši su to pretpostavili pa su poneli deo dokumentacije koji su imali.

Ovo je zanimljivo. Logično je za pretpostaviti da je dokumentacija bila u Splitu ili Zagrebu (Brodotehnika ili BI). Zčaki, RMTZ "Sava Kovačević" je imao dukumentaciju za te brodove nakon raspada države?


Ne svu, naravno. Nešto su imali u papiru, nešto u glavi...
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #18 on: January 28, 2010, 09:31:04 pm »

Ono što zastavnik priča za Egipćane - mislim da nikako ne stoji! Na prvi pogled možda deluju onako kako je zastavnik rekao, ali to je privid. Imam dosta iskustva sa njima: nemaju blage veze sa tehnikom, nemaju uopšte osećaja za tehničke probleme. Osim toga strašno su zaluđeni islamom. Allah im je iznad svega - i od toga ne odustaje 99% njihovih najobrazovanijih ljudi. Što su na više položaju to su više zaluđeni verom!
Opšte obrazovanje im je ravno nuli, a zapravo ne interesuje ih ništa osim para. U trgovini su maheri.

Često odlazim kod njih sa stučnim timom na defektacije i otklanjanje prijavljenih kvarova na sistemima. I šta se najčešće događa:
1. desi se kvar na nekom uređaju
2. rukovalac to prikriva sve dok ima teoretske šanse, da ga slučajno ne bi okrivili da je on pokvario nešto
3. kada više ne može da prikrije kvar - pokuša da popravi
4. prilikom pokušaja popravke obavezno nešto polomi, izgubi - i još više pokvari uređaj, a delove koje nije uspeo vratiti na svoje mesto posakriva ili pobaca

Možete misliti sa kakvim problemima se suočavamo na terenu posle ovakvih reakcija posada. Sve je pokriveno strogom konspiracijom, da ne bi slučajno predpostavljeni nešto saznali!

Dobro, ovo je bilo malo off!

Hteo sam postaviti jedno pitanje vezano ovaj brod o kojem diskutujemo.
Očigledno je građen u Splitu, ali me interesuje ko je u njega ugradio oružne sisteme. Vidim ima dosta raznovrsnih stvarčica na brodu. Dali su to odradili splićani ili su pozivani stručnjaci iz Francuske, Švedske i sl.
 
Logged
ZastavnikDjemo
poručnik korvete
*
Offline Offline

Posts: 3 509



« Reply #19 on: January 28, 2010, 10:55:07 pm »

Moguće da me je prvi utisak prevario, nisam sa njim ulazio u razgovor o tehničkim stvarima, jer nije hteo o tome da razgovara. Radosti diktature. Grin
Naoružanje i elektronska oprema su ugrađeni u Holandiji, od strane THALES Nederland.
Link (google translate sa holandskog): http://www.vdamok.nl/Teksten/Tijdschrift/2004-1.html#ankerart2
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #20 on: February 18, 2010, 10:59:31 am »

I Irački i Indonežanski brod sagrađeni su u Splitu krajem 70-ih, početkom 80-ih. Iako se u citiranim engleskim tekstovima navodi da je reč o "private venture" brodogradilišta, to nije tačno. Brodove je naravno projektovao Brodarski institut u Zagrebu kao višenamenske fregate / školske / komandne brodove, a pregovore, ugovaranje i isporuku vodio je SDPR.
Ceo projekat, naročito forma trupa i nadgrađa, unutrašnji raspored odseka, opreme i mehanizama iskorišćeni su kao prototip za projekat VPBR 33 i 34 i to je očigledno. Najveća je razlika u broju osovina i većem skoku palube na pramcu kod naših VPBR.
Opremanje naoružanjem i elektronikom je za oba broda obavljano u Holandiji jer su valjda takvi bili uslovi ugovora.
Svuda se provlači u literaturi i na engleskom i na ruskom da su VPBR 33 i 34 "modifikovani ruski projekat 1159 ("Koni")". Pogledom na Irački i Indonežanski brod vidi se da to nije tačno. Naravno da naši 31-32 i 33-34 liče - jer im je ista namena i slični tehnički parametri. Projekti su im zapravo vrlo različiti, a 33 i 34 su izvedeni iz ova dva broda za izvoz. Mislim da to može biti samo pohvala, a nikako mana.
Imamo li topic na sajtu za naše VPBR, da se ne raspišem ovde off-topic?!
Logged
leut
Počasni član foruma
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 721



« Reply #21 on: February 18, 2010, 03:42:18 pm »

Kumbor, naravno da imamo:

Klasa "Koni" (31,32)

Klasa "Kotor" (33,34)
« Last Edit: December 05, 2014, 03:48:56 pm by leut » Logged
galeb
zastavnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 1 695



« Reply #22 on: September 18, 2010, 08:46:01 pm »

364 u Brodosplitu:


* 364-Brodosplit.JPG (429.08 KB, 1638x1229 - viewed 261 times.)

* 364-porinuce.JPG (451.67 KB, 1229x1638 - viewed 294 times.)
Logged
momo PT61
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 053


ПЕНЗИОНЕР


« Reply #23 on: September 23, 2010, 11:38:47 pm »

Pre dvadesetak(mozda i vise) godina,procitao sam vic o libijcima:
"U libijskom parlamentu poslanici poceli da se zale na strane radnike,kako rade,kako zive,koliko zaradjuju,pa te-ovo-te ono,dize se velika galama-napolje sa njima!
Vodja libijske revolucije mirno sedi i slusa sve to-hladan ko ledeni caj.Kada su se izredali svi diskutanti,onda ON
uzme rec.Stade na govornicu-u sali muk-svi ocekuju konacnu rec od vodje.Ali umesto da govori,on dohvati mikrofon sa govornice pa njime-tras-na pod.Mikrofon se raspadne na paramparcad!Muk u sali.Potom dohvati sa poda polomljeni mikrofon, dize ga u vis i pita:
-Zna li neko da popravi ovo?-Niko se nejavlja!
-Zna li neko od vas nekog libijca koji zna ovo da popravi?-opet tisina!
-E,kad je tako, kad neko od vas donese naseg coveka koji zna da popravi ovo,ja cu proterati sve strane radnike odmah!-pade presuda!
 Ovo se pricalo kao vic-neki su govorili da nije vic vec cista vistina.Tako ponekad nastane legenda.
Logged
Dreadnought
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 69 456



« Reply #24 on: October 15, 2010, 04:32:52 pm »


U JFS 1989/90 stoji i to da je 1983. godine Indonezija naručila još jednu fregatu ali su kasnije otkazali narudžbinu.

I tamo stoji da je izgrađena u Split SY.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* kri hajar dewantara.jpg (75.02 KB, 926x258 - viewed 304 times.)
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #25 on: December 05, 2014, 03:37:26 pm »

Prema Dugoročnom planu razvoja OSRH stoji projekt gradnje vanobalnog ophodnog broda, koji bi se također u budućnosti mogao graditi u Hrvatskoj. Koliko je realno da se ovaj davno napravljeni projekt osuvremeni i na bazi njega napravi novi brod/klasa u režiji Brodosplita/BSO ?
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #26 on: December 05, 2014, 05:37:08 pm »

Teško, ovo je ipak stometraš, ako bi bilo nešto ovako, bilo bi dobro.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
poz.


* Boats-4.jpg (45.69 KB, 510x436 - viewed 192 times.)
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #27 on: December 05, 2014, 07:34:19 pm »


Mislim da je promašaj na poveliki brod tako elegantnih linija staviti 30mm top. Bolje bi bilo staviti čak i prilagođeni lafet sa 105mm haubicom, nego to. Ili bar 40mm/70 sa neke Mirne. OPV mora biti sposoban da odagna svaki pokušaj neovlašćenog ulaska u teritorijalno more, a  30mm je za to potpuno neadekvatan. Ne govorim o mogućnosti da se uljez stvarno ošteti/potopi, daleko od toga. Sam znam kako izgleda skrenuti pažnju "trgovcu" 20mm metkom - to je potpuna glupost, jer se stup vode takvog zrna ne vidi uopšte. Za OPV sam ubeđen da ne važe nikakva "pravila" o ograničenju kalibra na ne znam kakih tamo 30mm ili slično. Najveći broj takvih ophodnih brodova nosi OTO 76mm, 57mm Bofors, ili čak prilagođeno oruđe KOV. Ako ništa, onda 40mm Bofors, bilo kakav, može i onaj prastari L60, spregnut sa bilo kakvom optikom. Ako postoji neko ograničenje po nekom sporazumu, navedite ga, dajte link, ili što god.
Logged
Solaris
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 12 357


#vragu i rat#


« Reply #28 on: February 01, 2015, 12:09:13 pm »

Cini mi se da ova nije bila.

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
poz.


* 364-kri-ki.jpg (120.96 KB, 800x453 - viewed 201 times.)
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #29 on: February 01, 2015, 12:14:56 pm »


Mislim da je promašaj na poveliki brod tako elegantnih linija staviti 30mm top. Bolje bi bilo staviti čak i prilagođeni lafet sa 105mm haubicom, nego to. Ili bar 40mm/70 sa neke Mirne. OPV mora biti sposoban da odagna svaki pokušaj neovlašćenog ulaska u teritorijalno more, a  30mm je za to potpuno neadekvatan. Ne govorim o mogućnosti da se uljez stvarno ošteti/potopi, daleko od toga. Sam znam kako izgleda skrenuti pažnju "trgovcu" 20mm metkom - to je potpuna glupost, jer se stup vode takvog zrna ne vidi uopšte. Za OPV sam ubeđen da ne važe nikakva "pravila" o ograničenju kalibra na ne znam kakih tamo 30mm ili slično. Najveći broj takvih ophodnih brodova nosi OTO 76mm, 57mm Bofors, ili čak prilagođeno oruđe KOV. Ako ništa, onda 40mm Bofors, bilo kakav, može i onaj prastari L60, spregnut sa bilo kakvom optikom. Ako postoji neko ograničenje po nekom sporazumu, navedite ga, dajte link, ili što god.

Ne puca se ispred pramca da bi posda trgovca videla stub vode. Pre toga postoje mere, a i nakon toga. Postupke na granici je propisao neko pametniji od nas.
Logged
Pages:  1 [2] 3   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 23 queries.