PALUBA
March 28, 2024, 07:19:58 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Na forumu PalubaInfo novoregistrovane članove odobravamo ručno, to može potrajati 24 h, ali je neophodno da novoregistrovani korisnik aktivira svoj nalog koji će dobiti putem e-pošte u navedenom vremenu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 111   Go Down
  Print  
Author Topic: Sećanje na agresiju NATO pakta 1999. godine  (Read 517974 times)
 
0 Members and 3 Guests are viewing this topic.
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #1200 on: May 13, 2018, 12:46:09 am »

Има ли каквих података за 31. март 1999. и догађај на Тари а у вези CH-53 хеликоптера? Био је снимак из Солуна приликом преношења тела, једни извори наводе 18 а други 25.


Imaš li ti neke podatke, mene to baš interesuje?

Немам ништа сем својих сећања. Видео сам извештај Си-Ен-Ен-а о том догађају, где су они навели да је 18 људи погинуло и да су тела у Солуну пребачена на брод, да би у следећем емитовању најважнијих вести то било изостављено. Из разговора са једним нашим пилотом сам сазнао да то није једини пут да су американци, како он рече, нај***и у покушају да нешто ураде на нашој територији.

Због тога управо и питам, јер неко је морао да их покупи, стави у те црне џакове а затим и да их транспортује до места примопредаје.
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #1201 on: May 13, 2018, 07:07:22 am »

Treba li nekome?
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* naslovna.png (92.61 KB, 630x883 - viewed 195 times.)
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1202 on: May 13, 2018, 07:31:57 am »

Treba. Smiley
Logged
Rade
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 056


« Reply #1203 on: May 13, 2018, 08:04:46 am »

Izvolite:
https://cloud.mail.ru/public/Bgsq/JMyU2R6i5
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1204 on: May 13, 2018, 08:08:27 am »

Blagodarim! Smiley
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #1205 on: May 13, 2018, 01:24:28 pm »

Хвала Раде.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #1206 on: May 13, 2018, 02:34:47 pm »

Вучић: Осиромашени уранијум - злочин без преседана

недеља, 13.05.2018. у 11:21

Председник Србије Александар Вучић најавио је данас да ће Србија озбиљно да истражи последице НАТО бомбардовања осиромашеним уранијумом, оценивши да се ради о злочину без преседана.

http://www.politika.rs/scc/clanak/403644/Vucic-Osiromaseni-uranijum-zlocin-bez-presedana



Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 829



« Reply #1207 on: May 13, 2018, 06:01:25 pm »

Има ли каквих података за 31. март 1999. и догађај на Тари а у вези CH-53 хеликоптера? Био је снимак из Солуна приликом преношења тела, једни извори наводе 18 а други 25.

Imaš li ti neke podatke, mene to baš interesuje?

Немам ништа сем својих сећања. Видео сам извештај Си-Ен-Ен-а о том догађају, где су они навели да је 18 људи погинуло и да су тела у Солуну пребачена на брод, да би у следећем емитовању најважнијих вести то било изостављено. Из разговора са једним нашим пилотом сам сазнао да то није једини пут да су американци, како он рече, нај***и у покушају да нешто ураде на нашој територији.

Због тога управо и питам, јер неко је морао да их покупи, стави у те црне џакове а затим и да их транспортује до места примопредаје.

 @MilosPantovic
... a ti što su "pokupili tela, stavili ih u crne džakove i transportovali do mesta primopredaje" kako ti kažeš, sigurno su se zakleli da o tome ćute TADA a i DOVEKA jer je tada (a i sada) to bilu u interesu našeg naroda i naše države, tada SRJ, danas Srbije?!?!? Ja takav zaključak izvodim.

Pa šta pišeš čoveče, kakva crna tela s' Tare ili odakle već? Koji crni pilot ti je pričao da su najb**** ameri više puta u pokušaju čega?!?! Kopnene invazije na Taru, spašavanje oborenog pilot u rejonu Tare ali kog aviona ... ti onda sigurno još uvek veruješ i u akcije napada naše LBA na aerodorome u Tuzli i Tirani.

Kakav snimak CNN u vreme totalne blokade svih medija od NATO-a kao i njihovog dirigovanog i pristrasnog izveštavanje bez imalo stida i srama ... u sred toga oni "pokažu" prenos tela poginulih Amerikanaca?! Mislim je l' to tebi stvarno izgleda moguće i ti se baš sećaš tog snimka? Etp ja se npr. sećam kada na vestima nek televizije baš 4.maja 1999. kažu "uskoro emitujemo snimak obaranja NATO aviona iznad Valjeva" i ja onda (a na radnom mestu sam) sedim sa jednim kolegom pred TV-om jedno 3-4 sata čekajući taj snimak i kao vreme prolazi ja onako bojažljivo, u sebi molim Boga da to nije možda snimak našeg aviona kako pada jer bi ovi što su najavili to već emitovali x puta da je NATO avion (naravno radilo se o pogibiji i padu aviona puk.Milenka Pavlovića). A sećam se i ja stotine oborenih aviona i desetine helikoptera u vestima i onako u poverenju rekla-kazala u koje sam verovao jer sam to silno ŽELEO da je istina ali posle par meseci, godinu, dve ... deset većinom se sve sazna i većinom ništa nije bilo istina.

Moja preporuka, predlog ti je da iščitaš ovu (a i druge) teme gde su upuštaš u pisanije pa da vidiš, mnogo toga je već da kažem "prežvakano" mnogo toga već rečeno i "dokazano ili opovrgnutu" i da ne zvučim sad prepotetno ali ozbiljan je ovaj forum za "detinjasta pisanija". Buduće generacije treba odgajati i učiti na istini ma kakva ona bila pa što je bilo herojski i junački u toj agresiji to isticati i na tome potencirati a što je bilo loše i to opet isticati i lepo objasniti da se mladi ljudi uče kao što rekoh na istini a ne na mitovima (... o silnim izginulim Amerikancima, o silnim oborenim avionima, teorija zavare i sl.)

Da sutra opet ne dođe neki general pa pita pilote i raketaše "a što se malo leti, što ništa ne oboriste, a što ne pucate i ne zračite radarom kako treba" pa na kraju i do najcrnjeg "a što se malo gine".  

Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #1208 on: May 13, 2018, 07:10:55 pm »

Има ли каквих података за 31. март 1999. и догађај на Тари а у вези CH-53 хеликоптера? Био је снимак из Солуна приликом преношења тела, једни извори наводе 18 а други 25.


Imaš li ti neke podatke, mene to baš interesuje?

Немам ништа сем својих сећања. Видео сам извештај Си-Ен-Ен-а о том догађају, где су они навели да је 18 људи погинуло и да су тела у Солуну пребачена на брод, да би у следећем емитовању најважнијих вести то било изостављено. Из разговора са једним нашим пилотом сам сазнао да то није једини пут да су американци, како он рече, нај***и у покушају да нешто ураде на нашој територији.

Због тога управо и питам, јер неко је морао да их покупи, стави у те црне џакове а затим и да их транспортује до места примопредаје.


Hvala Miloše. Bilo je takvih vesti, danas je teže proveriti verodostojnost nego tada, a i tada nisu bile sigurne.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #1209 on: May 13, 2018, 08:55:23 pm »

боро и заслон

пантовић не лупа глупости. таква вест јесте била на некој од страних тв станица. сећам је се и ја. е сад, не сећам се да ли је речено где су они страдали, иапк је много прошло. да ли је то било код нас, или негде другде, ја сад не могу да гледам у пасуљ. у сваком случају, не верујем да би признали и да јесу код нас страдали.
Logged
MilosPantovic
vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 653



« Reply #1210 on: May 13, 2018, 09:50:32 pm »

Извод из анализе. Потпуно сам заборавио на тај грчки лист, а имали су чланак у вези тог догађаја. То је сад немогуће пронаћи на интернету, једино у некој архиви у Грчкој.






* Screenshot from 2018-05-13 22-46-37.png (151.74 KB, 1637x1036 - viewed 121 times.)
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #1211 on: May 13, 2018, 11:06:24 pm »

Најголем пријател на србите според нато анализите за време на војната од 1999 година е  времето цели 45 дена биле спречени нато авионите да извршат нападни врз цели во србија .

Можи во музјето на никола тесла се крије некоја машина за предизвикување на облаци ? кој знај ?

Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 542



« Reply #1212 on: May 14, 2018, 07:34:35 am »

Mislis na ovo Pantovicu?

http://home.snafu.de/veith/Texte/athinaiki.htm

 i ovu fotografiju (nema vece)

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Jeste tu se pominje 19 kovcega, ali se nigde ne pominje Tara. Uostalom zar ne bi bilo logicnije da ih iz Tuzle prebace avionom?

I jos nesto. Prikazano je na nasim medijima sve sto je palo - F-117, F-16, razne BPL... ne znam zasto en bi bio prikazan i oboren helikopter ako je vec oboren i pao na nasu teritoriju?  Sve to za sta nema materijalnih dokaza je u domenu rekla-kazala. Ima ovde na forumu, mozda cak i na ovoj temi diskusija o tome sta je stvarno oboreno i za sta postoje dokazi, mislim da ima i u gugl-kesu (ili kako se to vec zove kada je vest promenjena ali je moguce da se iskopa i originalna) nekih vesti sa saopstenjima nadleznih u NATO-u gde se pominju neki gubici da bi takve vesti bile naknadno uklonjene. Hocu da kazem da sigurno postoje neki gubici za koje je moguce samo nagadjati jer materijalnih dokaza nema. Osim toga koliko me secanje sluzi taman da je i 50 aviona oboreno i palo van nase teritorije oni bi to zaveli kao neborbeni gubitak jer ako ne gresim postoji neka praksa da borbenim gubitkom ne smatraju letelice koje su pale po izlasku iz ratne zone. Prakticno ako je avion pao u Jadransko more ( E-6A cini mi se) on nije borbeni gubitak bez obzira sto je uzrok pada ostecenje nastalo dejstvom PVO. To znaci da je tokom tih 78 dana i noci bilo najbezbedije leteti iznad Jugoslavije jer je u odnosu na broj poletanja bilo najmanje padova. Na isti broj poletanja mnogo vise padne civilnih aviona. Da ne trazim sad tacne podatke   ali se secam da je to neko od strucnjaka tako prokomentarisao.

Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #1213 on: May 14, 2018, 09:56:48 am »

U USAF je pravilo da se kao borbeni gubitak priznaje samo ono što je palo na neprijateljskoj teritoriji, to jest samo ono za šta neprijatelj može da obezbedi siguran dokaz. Sve ostalo se svodi pod neborbeni gubitak bez obzira što je sam gubitak nastao kao posledica dejstva jedinica PVO. Ko se seća u Sarajevo je sleteo F-15 sa razvaljenim, čini mi se, desnim motorom a u pres službi NATO je to objašnjeno kao tehnički kvar, odnosno tehnička poteškoća ( inače su motori PW F-100 poznati da hoće da eksplodiraju zbog tehničkih poteškoća). Da su njihovi specijalci stvarno nagrabusili na Tari to bi se znalo, jer bi postojali materijani dokazi koje bi prikupila VJ, i to bi se udarilo na sva zvona. Sve ostale se priče svode na: Reče mi jedan čoek.
Logged
gocemk
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 636


« Reply #1214 on: May 14, 2018, 10:01:06 am »

Во македонија во тој период имаја споменато случка за паднат авион при тоа телата на загинатите  пилоти беа најдени изгорени .Во тој период во весниците во мк цело време се пишеше за паднати ракети на мк територија на авиони како што бил и еден а-10 кај границата со танушеци  .Исто така се спомна и за тоа како аеродромот петровец постојано се користел за слетување на оштетни нато авиони
Logged
Pages:  1 ... 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 [81] 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 ... 111   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 23 queries.