PALUBA
March 28, 2024, 10:14:40 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 111   Go Down
  Print  
Author Topic: Sećanje na agresiju NATO pakta 1999. godine  (Read 517711 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
SKYLARK
desetar
*
Offline Offline

Posts: 125



« Reply #90 on: October 03, 2008, 05:15:29 pm »

OK ja se onda izvinjavam. Spoljne razlike prepoznajem kod verzija ali nisam znao za ovu raketu. Onda su na sajtovima koje sam dao pogresili jer su dali sliku nemackog MiG29A i pritom generalizovali sve vezano za ovaj avion.
Logged
SKYLARK
desetar
*
Offline Offline

Posts: 125



« Reply #91 on: October 03, 2008, 06:18:32 pm »

Pa to bi onda doslo da su rusi sami sebi uskakali u stomak prodavajuci "osiromasene" verzije. Poenta je da se ameri hvale kako je lako oboriti MiG29 jer se nikadnisu susreli sa verzijom koja moze da im odgovori, a tostvara negativnu propagandu i oznacava F-15(na primer) za nepobediv.
Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #92 on: March 23, 2009, 07:02:08 pm »

  23.03.2009.

  Поводом обележавања 24. марта – Дана сећања на погинуле у НАТО бомбардовању, министар одбране Драган Шутановац положиће сутра у 12 часова, венац на Спомен-обележје палим припадницима РВиПВО у одбрани отаџбине 1999. године (Команда ВиПВО, Главна број 1, Земун).

Полагању венца присуствоваће начелник Генералштаба Војске Србије генерал-потпуковник Милоје Милетић и генерал-потпуковник Драган Катанић командант Ваздухопловства и ПВО.

  Извор: Сајт Војске Србије
Logged
DEMON
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 404



« Reply #93 on: March 24, 2009, 04:30:13 pm »

  24.03.2009.

  Поводом обележавања десет година од НАТО бомбардовања наше земље, данас су на Спомен обележје испред Команде Вaздухопловства и ПВО у Земуну у име Владе Србије венац положили министар одбране Драган Шутановац, начелник Генералштаба ВС генерал-потпуковник Милоје Милетић и командант Ваздухопловства и ПВО генерал-потпуковник Драган Катанић. На спомен обележје испред Команде у Земуну венце су положиле породице и родбина погинулих припадника В и ПВО и бројне делегације локалне власти.

После одавања поште погинулим припадницима В и ПВО, министар одбране Драган Шутановац је изјавио да су односи Србије и НАТО последњих десет година отежавани због сећања на агресију започету 24. марта 1999. године.

- Нама никакве сумње да су наши односи ових десет година обележени сећањем на 24. март 1999. године. Сваки пут то је отежавало односе Србије с Натом, а сада имамо још једну отежавајућу околност а то су активности Кфора у мисији коју су они назвали “обучавање и опремање косовских снага безбедности”. Кад кажем да имамо најлошије односе с Натом од свих земаља у Европи треба да будем врло прецизан и да кажем да смо једина земља која, и поред тога што је Србија чланица Партнерства за мир, још није отворила своју канцеларију у Бриселу. Очекујем да то урадимо ове године, рекао је министар Шутановац.

Министар је рекао да у оквиру Партнерства за мир постоје различити капацитети које наша земља и војска могу да црпе и да је то циљ.

- У томе нас не спречава ни одлука о војној неутралности. То је одлука која констатује фактичко стање, али и Аустрија и Шведска су војно неутралне земље, па немају никакав проблем с Натом, нити их неко из Натоа због тога прозива. Војна неутралност је de facto стање, а билатерална и мултилатерална сарадња је нешто друго. Постоје многи облици за сарадњу која је обострано корисна, пре свега мислим на сарадњу на Косову и Метохији која је изражена, без обзира на нову мисију Кфора, рекао је министар.

На питање о разрушеним зградама Минситарства одбране у центру Београда, он је рекао да са тимом у Министарству ради на предлогу измештања државних институиција у Београду.

 - Министарство одбране се налази на 11 локација, што је непотрено јер код ВМА можемо направити зграду у коју бисмо изместили целокупно Министарство одбране и Генералштаб, наравно све зависи од развоја економске кризе.

На спомен обележје страдалим током Нато бомбардовања у Топчидеру венац је положила делегација Војске Србије на челу са замеником начелника Генералштаба ВС генерал-потпуковником Младеном Ћирковићем.

  Дан сећања на погинуле у Нато бомбардовању 1999.године обележен је данас у свим јединицама Копнене војске     полагањем венаца на спомен-обележја и организацијом комеморативних скупова. Командант Копнене војске генерал-  потпуковник Љубиша Диковић положио је венце на спомен-обележје у касарни “Стефан Немања“ у Рашкој.

Припадници Копнене војске из гарнизона Ниш присуствовали су Дану сећања у нишкој касарни “Мија Станимировић, где се присутнима обратио начелник штаба Копнене војске бригадни генерал Војин Јондић.

Представници Копнене војске присуствовали су комеморативним скуповима на државном нивоу у Нишу, Алексинцу, Варварину и Грделичкој клисури. На спомен обележје у центру Ниша венце су положили министар за дијаспору Срђан Срећковић, представници града Ниша, Војске Србије, полиције, Нишавског округа, градских општина и многобројни грађани. Делегација нишког војног аеродрома положила је венце на споменик палим ваздухопловцима.

Десет година од Нато бомбардовања обележено је данас и у 250. ракетној бригади ПВО, јединици која је за ратне заслуге одликована Орденом народног хероја. Командант, бригадни генерал Миодраг Гордић, положио је, са члановима породица погинулих припадника једнице, венце на спомен обележје. Генерал Гордић је говорећи на скупу подсетио окупљене да је за 78 дана бомбардовања 28 припадника 250. ракетне бригаде изгубило живот.
У Новом Саду одржан је комеморативни скуп у касарни “Југовићево” и положени су венци на спомен обележје петорици  припадника некадашњег 240. самоходног ракетног пука ПВО погинулих током агресије 1999. године.

Венце и цвеће на спомен обележје погинулим припадницима ПВО положили су делегација Конене Војске и Прве бригаде Копнене војске на челу са бригадним генералом Ђокицом Петровићем, председник скупштине града Новог Сада Александар Јовановић, делегације 240. самоходног ракетног дивизиона ПВО, резервних војних старешина Војводине и Новог Сада, удружења пензионисаних пилота и падобранаца и присутни грађани.
  Представници Министарства одбране и Војске Србије данас су положили венце и на остала спомен обележја широм  земље подигнута у знак сећања на жртве Нато бомбардовања 1999. године.

  Извор: Сајт Војске Србије
Logged
Asunsion
Guest
« Reply #94 on: March 25, 2009, 02:03:23 pm »

Пре свега погинулим 1999 треба одати почаст, Бог да их
има пред Очима, а њихова слава да нам не иде од очију.

Пријатељи, жао ми је што ево 10 година од тих дана, има
још оних који о делима наших јунака говоре као о лудилу.
Јер како другачије схватити причу о ф117 и ф16. Па треба
бар за тај један дан, ако ништа, ћутати о томе.

Читам како се наддоказујете за Тирану и како помињете
Тузлу. Рећићу вам само да што се тиче Тиране немам
појма, али за Тузлу имам "дојаву" од човека-пилота-другара
који је у том нападу учествовао. Стицајем околности упознао
сам и очевидку тог догађаја и ту бих стао - докази?
Како год хоћете.
Што се тиче ефекта наших Миг-21, 29, итд... има приче.
Што се тиче оборених авиона НАТО, ја не знам нашта то личи
и какве су то игре, али лично знам (учесник сам) и познајем
пуно људи који ће на ту тему развући лице у кисели осмех.
Својевремено је онај Павковић поменуо 68 палих и доказаних
само код нас, али ето - нема везе.
Поменуо бих и Золтана Данија, сада када су га избацили са
посла, дојучерашње "колеге" плету мреже око њега (са дозволом
наравно), па ми се лажним чине све оне "почасти" што се
нашима погинулима као "одају". Изгледа да је политика за неке
још увек важнија од проливене најчистије крви за ову земљу.

Неће бити тако. Молимо Бога да удоми погинуле у Небеској Србији
за коју су живот дали.

Извините на једу и надам се да понека жаока у писму није
схваћена злонамерно.

Ах ђаво однео јед, замало да не поменем.

Треба се увек сетити и свих оних људи по свету, што су нам
давали подршку на разним скуповима.

Не треба никада заборавити ни Лукашенка. Сви они који су били
сведоци његовог спектакуларног доласка на Сурчин у сред рата,
никада неће заборавити да је он човек срца меког као маслац и
оних ствари већих од планина. Замало да ми будемо опаснији од
НАТО тада. Лукашенко може да прича о теби ко шта хоће, ти си
нам свима показао шта значи пријатељ. Исто важи и за многе за
које ће тек време показати ко су у ствари били.

Хвала вам пријатељи, можда ми нисмо били достојни тога свега,
али ви сте били достојни без сумље.

Поздрав и Вечна им Слава!
« Last Edit: March 25, 2009, 03:41:39 pm by Asunsion » Logged
SKYLARK
desetar
*
Offline Offline

Posts: 125



« Reply #95 on: April 08, 2009, 06:39:43 pm »

Tragajuci za podacima o nasim pilotima tokom Drugog svtetskog rata naisao sam na ovu, pomalo sumnjivu stranu o kojoj do sada nikada nije bilo ni reci, ali ipak pogledajte.

http://jpgleize.club.fr/aces/modyouy.htm
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #96 on: April 08, 2009, 07:15:54 pm »

Nije sumnjiva, vec na zalost potpuno netacna. Mislim da je samo jedan nas pilot uspeo da lasnira raketu, ali je morao da iskoci pre nego je video rezultat, tako da ne zna da li je ostvario pogodak.
Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 829



« Reply #97 on: April 08, 2009, 08:19:51 pm »

@Skylark

Dexy je potpuno u pravu kad kaže da je ovaj "tvoj" link POTPUNO NETAČAN. Mada i dexy malo greši - ni jedan naš pilot nije uspeo da lansira ni jednu raketu na neki protivnički avion 1999.godine. Slovom i brojem - ni jedan.   
Logged
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #98 on: April 08, 2009, 08:49:06 pm »

Pisalo se dosta u stampi da je major Nikolic uspeo da lansira raketu pre nego je oboren, ali da je iskocio pre nego je video rezultat, a isto tako je u jednom intervjuu na nekoj televiziji Grof rekao da je bio jedan slucaj lansiranja ali bez potvrdjenih rezultata. moguce da su novinari malo zacinili pricu sa ovim lansiranjem kako bi zagolicali mastu citaoca, da li je pogodila ili ne...
Logged
SKYLARK
desetar
*
Offline Offline

Posts: 125



« Reply #99 on: April 08, 2009, 08:53:50 pm »

Sasvim logicno, samo mi nije jasno kome je onako nesto palo na pamet. Ni Peric ni Arizanov nisu pominjali nikakvo lansiranje a kamo li obaranje, a sa druge strane nisu imali ni sa cim, ali opet moje je da vas pitam
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #100 on: April 08, 2009, 08:58:01 pm »

U člancima u novinama je pisalo da su nešto pokušali da lansiraju...
U svakom slučaju, i da su nešto lansirali, zbog daljine sa koje je vođena borba, NATO-vci su mogli da opale AMRAAM ili neku PRR na naš MiG i da se sklone, dok je on mogao da opali R-27 i da nastavi da leti pravo u susret raketi. Pošto bi naš avion bio pogođen ili primoran da skrene pre nego što njegova raketa pogodi cilj, jasno je da nisu imali šanse na pogodak.

Zaslon,
Da li je Radosavljević stigao da lansira raketu? On je valjda išao ka protivniku kad je pogođen. Ne znam da li se na snimcima olupine aviona vide R-27.
Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 829



« Reply #101 on: April 08, 2009, 10:17:49 pm »

@vathra

Ne znam koliko si gledao emisije u kojima se pojavljivao Perić koji je zajedno sa pokojnim Radosavljevićem bio na tom zadatku 26.marta, u kojima on do tančina opisuje sve ono što se dešavalo od poletanja pa do iskakanja. Periću je "crk'o" radar kao i SPO, a Zoranu je bio ispravan SPO ali ne i radar. Tako da sigurno ni on nije ništa ispalio. Mislim da na slikama njihovih srušenih aviona "stoje" sve rakete na broju.
 
Po pričama samih učesnika, pilota 29-tki kao i drugih pilota, njihovih kolega može se sa 100% sigurnsti reći da ništa nisu lansirali.
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #102 on: April 08, 2009, 10:53:20 pm »

Zaslon je u pravu - po danas dostupnim informacijama nijedna raketa nije lansirana. S druge strane, 1999. i 2000. godine je bilo priče, kao što je Dexy rekao, da se jedno lansiranje desilo od strane Nikolića.
Logged
Zaslon
Moderator
stariji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 829



« Reply #103 on: April 08, 2009, 11:36:03 pm »

Eeee pusta ratna propaganda ... a kad se setim da sam verovao u sve to ili je jedan deo mene želelo da veruje a opet zdrav razum ... al' džaba, pre ili kasnije sve se sazna!
Logged
Director
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 1 043



« Reply #104 on: April 09, 2009, 06:57:30 am »

Šta je lansiranje ?
Logged
Pages:  1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 111   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.033 seconds with 24 queries.