PALUBA
March 28, 2024, 03:19:44 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 111   Go Down
  Print  
Author Topic: Sećanje na agresiju NATO pakta 1999. godine  (Read 517838 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
dexy
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 662



« Reply #225 on: November 05, 2012, 12:58:40 am »

Silno grešiš što se tiče snimanja kevina Kostnera i Mel Gibsona u Holivudu, oni i te kako snimaju i to relativno uspešne filmove. 500 nacija je snimljen 1995, Kevin Kostner je od tada snimio preko 20 filmova uglavnom za tzv. Holivudske kuće, a i Mel Gibson nije prestao sa radom od Apokalipta, eto pre neki dan sam gledao Get the gringo, odličan film. Doduše on jeste imao krizu u karijeri neposredno pred snimanje Apokalipta, pa su ga mnogi optužili da je snimio tako kontroverzan film kako bi obnovio interesovanje producenata za rad sa njim.

Doduše to nije tema, tema je agresija NATO pakta na SRJ, tako da je bolje da se bavimo činjenicama koje znamo o tome, umesto da se bavimo potpuno irelevantnim holivudskim tračevima.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #226 on: November 05, 2012, 09:58:15 am »

Samo da podsetim na nešto...svi  evropski političari koji se zalažu za rešenje pitanja Kosova koje bi zadovoljilo srpsku stranu, su bivši. Bivši sekretari, bivši ministri, bivši predsednici.
Logged
Kljun
vodnik
*
Offline Offline

Posts: 446



« Reply #227 on: November 05, 2012, 06:42:21 pm »

Ja svojim komentarom nisam mislio na politiku i resenje statusa Kosova, nego na istoriju i istorijske cinjenice koje su fabrikovane a koje bi trebalo ispravljati dok je vreme.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #228 on: November 06, 2012, 09:27:00 am »

Čini mi se da do fabrikovanja gotovo uvek dođe kada se posle 60-70 godina pokuša izvršiti "revizija" po osnovu nekakvih novih saznanja proisteklih iz tzv. liberalizacije političkih okolnosti.

Opšte priznate i poznate istorijske činjenice onakve kakve jesu ipak treba ostaviti tamo gde im je i mesto u istorijskim čitankama.

Nema potrebe da se zbog nekakvog novog političko-populističkog dodvoravanja vrši prepravka istorije.
Logged
vizant
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 71



« Reply #229 on: November 06, 2012, 09:18:17 pm »

Ne super je kad se istorija kakva je danas tj jedno isfalsifikovano djubre provali i iznesu istine na videlo
onda je to REVIZIJA

Kad se provale tajni planovi to je TEORIJA ZAVERE

i u jednoj knjizi s kraja proslog veka stoji bukvalno ovako

Za govornika

a Kad u masi neko pocne da klevece vas govor  a vi vicite PROVOKATOR..i tad ce masa( glupa) dohvatiti istog i skloniti u stranu da ne remeti vase politicke ideje

To su sve jedne iste tehnike kojima se sluze(te) samo nemoj da se dodje do istine.
molim oficira rezerve da se ne oseti prozvanim ovo je samo moj stav i nije upucen protiv njega...
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #230 on: November 06, 2012, 09:37:15 pm »

vizant, ima tu istine. Ali zaboravljaš da nema dobre, niti loše strane u ratu. Nema žrtava, niti agresora. Postoje samo pobednici ili gubitnici. Ako napadač pobedi onda će nekako ispasti da je agresija opravdana, da bi ovi drugi napali njih da ovi nisu prvi itd. Pametan je bio onaj debeli morž Čerčil kada je rekao "Istorija će da bude dobra prema meni, jer nameravam da je napišem".
Ima smisla u onome da Dobro uvek trijumfuje na kraju. Samo, pitanje je koliko civila je Dobro pobilo, to se uvek nekako zaboravi.

Čitao sam u jednoj knjizi jednu zanimljivu priču. Nacisti su pobedili u DSR. Fric i Johan sede godine 2090. u kafiću negde u Tokiju. Fric pita Johana, šta ti misliš, da li je istina ono što se priča, da su naši držali logore smrti u kojima su ubijani civili i nejač. Ko će ga znati, odgovori Johan. I predjoše na drugu temu.

_________________________________________________________________________________________________

oficire neaktivne rezerve, zašto smatraš da je ovo oko ispovesti novinara o Račku revizija istorije (ako sam te dobro razumeo)?

Logged
vizant
razvodnik
*
Offline Offline

Posts: 71



« Reply #231 on: November 06, 2012, 09:43:01 pm »

A jel da spominjemo da (ce) deca uce da je Irak imao nedozvoljeno oruzje?
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #232 on: November 06, 2012, 09:54:01 pm »


 Neki znaju . Ćerka mi je na školovanju u Americi.Podeliću s vama sadržinu meila koji sam dobio malopre:

 Jel mi mozes iskuckati nesto o bombardovanju? Ja se ne secam bas puno, a trebaju mi informacije. Necu da skidam sa neta, hocu tvoje misljenje.
Obavezno mi je da napisem esej o njhovim veteranima, kako su sjajni i kako ih treba slaviti. Pa ne pada mi na pamet. Rekla sam profesoru istorije da ne zelim to da pisem, da mi je neprijatno. Prvo mi je odrzao bukvicu o tome kako mogu da pisem esej o tome kako se ne slazem i da dam svoj licni dozivljaj. Pa jel normalan? To mi je jedno od pvih secanja i nije lepo. Ne zelim!!
Kad je shvatio kolko sam se zacrvenela i sve, rekao je da mogu da pisem esej o cemu god hocu.
Info mi treba za profesora cvecarstva. Trazio mi je da odrzim prezentaciju o istoriji i agrokulturi. Pa ako bi mogao i to nekako kratko i prosto da mi iskuckas. Samo nesto osovno.
Hvala

 E sad! Izvinite ako je previše lično ili nešto tako. Možda pomogne u diskusiji nekako?! Ako smatrate da nije za Forum , brišite.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #233 on: November 06, 2012, 09:58:38 pm »

Oni i svako jutro u školi imaju "pozdrav zastavi". Komunizam nisu crvene zastave i partijske knjižice - to je pre svega način mišljenja, to je nešto u glavi.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #234 on: November 06, 2012, 10:15:41 pm »

A jel da spominjemo da (ce) deca uce da je Irak imao nedozvoljeno oruzje?

Ko što Vlado negde napisa, ko će se toga sad setiti. Mogli su slobodno da ih uče da je Sadam bio ljudožder. Da je Gadafi delio vijagru svojim vojnicima da bi mogli da siluju. Da su Prle i Tihi tamanili Švabe po Beogradu. Mediji su čudo.
Da demonstriram, zamisli da sutra usred trga u Njujorku sleti leteći tanjir. Izadju svemirci da kupe hamburgere. Pokupe se i odlete. Kako to zataškati. Samo treba ignorisati. Kada nastupi vreme za vesti, niko ne treba da spomene na televiziji sletanje letećeg tanjira, kao ni u novinama. Ako se neko nadje da ispriča svojima kući da je sleteo leteći tanjir, niko mu ne bi poverovao. Ako neki fotografiše vanzemaljce mobilnim, to će se naravno proglasiti za montažu. Posle nekog vremena i oni što su svojim očima videli kako ET naručuje dupli sa kolom, zaboraviće šta se desilo. Uzeće bolovanje od par sedmica.

Vidiš kako je lako sa vanzemaljcima, a kamoli sa Račkom i bombardovanjem Srbije, Iraka, Libije. Misliš li da je iko od većih medija u Americi i Evropi javio za petostruko ubistvo u Makedoniji. Jes malo morgen. Tako će i za ovu ispovest ovog nemačkog novinara. Za to znaju samo ludi Srbi. A i oni će to uskoro zaboraviti. Ima važnijih stvari. Posao, porodica. Nova sezona Dvora.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #235 on: November 07, 2012, 08:54:54 am »

Wermez,

Nisam se uopšte osvrtao na mišljenje tog novinara o Račku.
Nego uopšte na revizionizam prisutan poslednjih 10-12 godina na celom prostoru zahvaćenom "cunamijima".

Gde se prirodni "manjak" onih koji su živi učesnici zloupotrebljava da se istorija prekroji ka novim stremljenjima ili kvazi istinama. O Račku ne bih da se izjašnjavam jer ću prekršiti tačku 11. a takođe ni o čuvenoj braći a ni o još jednoj familiji čije slike se masovno u jednom delu naše zemlje drže kao ikone na zidu. Samo ću postaviti pitanje. Da li je samo oružje sa uniformom u kompletu jedini dokaz da si u najmanju ruku pobunjenik ili je možda oružje u kompletu sa "civilkom" dovoljan dokaz, po meni je to isto.Da ne talasam dalje nadam se da smo se razumeli.

KileZR,

Teško je dati ti dobar savet.Kako god da dete postupi ogrešiće se ili o svoje lične stavove ili o stavove tamošnjeg establišmenta (što za dalje bitisanje tamo nikako nije dobro).

Neka piše o cveću, valjda bar tu nema internacionalnih sporenja po istorijskim činjenicama.

Mogla bi možda ako se uklapa u temu o istoriji hortikulture da napiše kako se krompir kao američka biljka našao na tlu Evrope i kako su ga Srbi 1804 kada ga je u sred ustanka prvi put doneo Dositej Obradović, proglasili đavoljskom biljkom?
Logged
TNT024
Prijatelj foruma
vodnik I klase
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 689


« Reply #236 on: November 07, 2012, 09:45:34 pm »

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 3 vojnika.jpg (30.86 KB, 400x326 - viewed 199 times.)
Logged
kilezr
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 608



« Reply #237 on: November 07, 2012, 09:53:27 pm »


 Nisam tražio savet. JA ZNAM šta ću detetu napisati, a i ona ZNA šta će im kazati. . Zbog toga je i tražila potvrdu od mene.
 OPROSTITI , a NIKAKO ZABORAVITI( ? ? ? )
Logged
Kaćo
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 914



« Reply #238 on: November 07, 2012, 10:42:52 pm »

Za smrt sina 85.000 €
Izvor: Dan | 07.11.2012 18:25
Sudija Osnovnog suda u Podgorici Marija Vlahović presudila je u korist porodice dječaka Senada Dacića, koji je prije 13 godina stradao od kasetnih bombi koje su izbacili piloti vojske SR Jugoslavije u selu Besnik u Rožajama. Odlukom suda porodica Dacić je na ime duševnih bolova dobila 85.000 eura, dok je na ime sudskih troškova dodijeljen iznos od 11.325 eura.
http://www.montenews.me/vijesti/drustvo/191708.html
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #239 on: November 07, 2012, 11:13:02 pm »

James Stone, Andrew Ramirez i Steven Gonzales

3 guys 1 hammer
Logged
Pages:  1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 ... 111   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.03 seconds with 24 queries.