PALUBA
March 28, 2024, 08:59:29 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Pravilnik za prenošenje vesti na forumu PalubaInfo
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 111   Go Down
  Print  
Author Topic: Sećanje na agresiju NATO pakta 1999. godine  (Read 518002 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Posts: 22 318


« Reply #270 on: February 11, 2013, 07:40:17 pm »

Па нису сви погинули "у бомбардовању" већ током бомбардовања, односно агресије (напада) НАТО-а. Највећи број је страдао током борби са ОВК (не само у пушкарању већ од подметнитих мина и сл.). Такође у тај број су укључени и подаци за оне који су погинули и несрећин случајем (услед саобаћајних удеса, падова и сличних удеса који немају директне везе са борбама и бомбардовањем). Већ сам негде написао колико је припадника ВП погинуло (мрзи ме да тражим тачну бројку, али негде око 40 - скоро сви су активни официр, подофицири, војници по угвору и војници на одлсужењу војног рока).
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #271 on: February 13, 2013, 05:47:02 pm »

Quote
Vučić je u Skupštini Srbije rekao da je u bombardovanju poginuo 631 pripadnik Vojske Srbije, a 28 je nestalo.

Ovo mi nije baš jasno, mislim na nestale, jedino ako nisu kindapovani od strane šiptarskih terorista i bandi za potrebe trgovine ljudksim organima.
Logged
wermez
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 847



« Reply #272 on: February 13, 2013, 06:11:47 pm »

Tela im nisu nađena.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #273 on: February 13, 2013, 06:18:00 pm »

Quote
Vučić je u Skupštini Srbije rekao da je u bombardovanju poginuo 631 pripadnik Vojske Srbije, a 28 je nestalo.

Ovo mi nije baš jasno, mislim na nestale, jedino ako nisu kindapovani od strane šiptarskih terorista i bandi za potrebe trgovine ljudksim organima.


Nije to toliko čudno. Nijedan rat ne može proći bez te kategorije "nestalih".
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #274 on: February 13, 2013, 06:31:16 pm »

Nisam valjano postavio pitanje.
Tačno tako, u svakom ratu ima i nestalih ali uvek ima nagoveštaja šta se dogodilo.
Verujem da negde ima opisano, poput knjige koju pominje Varta, pod kojim okolnostima su nestali.

Pliva čovek u reci pa nestane, i nikada se ne nađe leš, tu već može da se nasluti, i ako nema dokaza, da se udavio.

Inače kategorija netsalih, bio rat ili mir, je najmučnija za porodicu nestalog. Nit' je živ nit' je mrtav.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #275 on: February 13, 2013, 06:42:56 pm »

Jasno.
Među tim nestalim sigurno ima i onih kojima su vađeni organi. Pa onaj Šiptar je posvjedočio da je vojniku izvadio srce i da je bilo još zarobljenih vojnika na toj lokaciji.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #276 on: February 13, 2013, 07:01:55 pm »

Još mi ne dopire do svesti u vezi tog svedočenja da su šiptarski banditi vadili organe budnom čoveku, bez totalne anestezije.
Logged
vathra
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 369



« Reply #277 on: February 13, 2013, 09:41:40 pm »

Verujem da negde ima opisano, poput knjige koju pominje Varta, pod kojim okolnostima su nestali.

Pliva čovek u reci pa nestane, i nikada se ne nađe leš, tu već može da se nasluti, i ako nema dokaza, da se udavio.

Inače kategorija netsalih, bio rat ili mir, je najmučnija za porodicu nestalog. Nit' je živ nit' je mrtav.
Мислим да у категорију несталих спадају сви они чије тело није извучено. Било је случајева на граници да се знало да је неко погинуо, али да тело није могло бити извучено.
Такође, неке јединице нису имале издате матрикуле.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #278 on: February 14, 2013, 09:37:02 am »

Još mi ne dopire do svesti u vezi tog svedočenja da su šiptarski banditi vadili organe budnom čoveku, bez totalne anestezije.


Za psihopate ne postoje granice tuđe patnje i bola kao ni zdravo razumsko objašnjenje za unutrašnje porive za takve činove.I tu me ništa ne čudi.(Lud može biti psihopata ali psihopata ne mora biti lud)

Za mene je drugi deo te priče frapantniji.Poznato je da je za uspešnu eksplantaciji/implantaciju organa neophodan čitav niz uslova da bi dobijeni organ bio dovoljno "kvalitetan" da i nakon procedure vrši svoju fiziološku funkciju.Takođe nije moguće da jedan lekar sam (ko god to bio) može uspešno da završi toliko veliki i delikatan posao, potreban je ceo tim.I od trenutka eksplantacije organa do trenutka implantacije ne sme da prođe više od par sati.Takođe mora da bude predhodno urađena tzv. HLA tipizacija tkiva (poklapanje davaoca i primaoca organa) da bi transplantacija bila uspešna a to mogu da sprovedu samo visoko opremljene i obučene laboratorije a i za to je potrebno vreme.

Jadna je majka bila onima kojima su implantirani oragni dobijeni takvim postupkom ako su uopšte organi tih sirotih i nesretnih stradalnika kao takvi i mogli biti uopšte upotrebljivi za uspešnu implantaciju.

Zakljuci mogu biti sledeći:

- Ceo projekat je bio mnogo organizovaniji i sofisticiran i sa mnogo više učesnika u lancu (što je po opisu načina dobijanja organa malo verovatno)
- Zločinci su bili u zabludi o iskoristivosti tako dobijenih organa
- Bili su svesni jalovosti celog posla ali su izvršili prevaru krajnjih korisnika koji su te organe poručivali i plaćali suvim zlatom kao prvoklasan biološki materijal.


Kako god bilo, strahota neopisiva i užas nad užasima.
Logged
Boris P
zastavnik
*
Offline Offline

Posts: 1 238


« Reply #279 on: February 14, 2013, 09:43:42 am »

Postoji i varijanta da je svedok "ubačen" i da daje potpuno nebulozne izjave koje namerno zamagljuju i celoj priči daju krajne idiotski-nelogičan tok.

Naravno, od koga sve potiče, ništa me ne čudi.
Logged
Рашо
Stručni saradnik - RV i PVO
kapetan korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 6 879



« Reply #280 on: February 14, 2013, 01:36:24 pm »

Ovi su se obučavali na akcionom filmovima, primjetan je holivudki "šmek"...

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]

Takozvana "Atlantska brigada", jedinica sastavljena od nekoliko stotina dobrovoljaca, američkih Šiptara. Snimljeno u luci Drač. "Brigada" je vrlo brzo prestala da postoji, uništena je u operaciji "Strela".


* atlantska brigada.jpg (77.23 KB, 630x426 - viewed 190 times.)
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #281 on: February 14, 2013, 02:28:00 pm »

Mene kod te Atlantske grupe impresionira sledeće.A to su dupli aršini u stavu države gde je grupa organizovana.

Nije važno što su strani državljani došli u tuđu zemlju da pod oružjem i u uniformi učestvuju u secesiji i oružanoj pobuni nego je važno kakav su status imali kao ratni zarobljenici?
E to je mnogo važno. 
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Online Online

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #282 on: February 14, 2013, 02:39:30 pm »

Kolega, ništa to nije važno. Kadija te tuži, kadija ti sudi, može im se kako hoće.
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #283 on: February 14, 2013, 02:55:44 pm »

oficiru - što se tiče tvojih zaključaka u prethodnom postu, duboko sam ubeđen da je 3. po redu ispravan!
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #284 on: February 14, 2013, 03:20:07 pm »

I ja sam najskloniji da verujem trećem zaključku.

Što samo dokazuje krajnu bezočnost zločina i zločinaca.

Životinje ubijaju da se odbrane ili nahrane a samo su ljudi sposobni da ubijaju iz zadovoljstva.

Pa izvršioce ne mogu ni sa njima da uporedim.
Poređenja jednostavno nema.

Logged
Pages:  1 ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 ... 111   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.031 seconds with 24 queries.