PALUBA
March 28, 2024, 06:27:09 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Prilikom registracije lozinka mora da sadrži najmanje osam karaktera, od toga jedno veliko slovo, i bar jednu cifru, u protivnom registracija neće biti uspešna
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 111   Go Down
  Print  
Author Topic: Sećanje na agresiju NATO pakta 1999. godine  (Read 517941 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
Sailor
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 750



« Reply #15 on: March 25, 2008, 10:26:20 am »

Quote
Nama su te države dale odrešene ruke 1997. godine da rešimo kosovsko pitanje po receptu Hrvata i RSK.

       Без увреде Бане али мислим да је ово једна народна заблуда, која се често може чути.Прво "одријешене " руке се не дају тако, да мораш "гатати" је су ти дали или не,већ уз јаке и чврсте договоре обадвије стране и прављења плана такве операције у заједничком "штабу".Операције типа "спржене земље" се прави тако да не ислкизне ван контроле а ту је потребна сагласност више држава.Не заборавите да су Амери војно помагали хрватске снаге, током "Олује", нас није нико.Хрвати су имали читаву логистику НАТО, аеродром Удбину су бомбардовали амерички Ф-16.
                     Шиптари су добијали наоружање од тих земаља за које кажеш да су нам дале одријешене руке.И не заборавите најачи адут оних који су нас бомбардовали "Рефјуџис" и "масовне гробнице".Моје мишљење је да таквих момената у српској историји једноставно није било, да нам је ико ишта давао и поклањао ,па чак ни вријеме да очистимо Косово.Можда су се једино надали да ће затећи оно што би свакао остало иза њих да су били у нашој позицији а то су...масовне гробнице.
                 
« Last Edit: March 25, 2008, 12:30:57 pm by SailorCG » Logged
ACHTUNG
vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 434



WWW
« Reply #16 on: March 25, 2008, 12:03:35 pm »

Takvi politicko-vojni potezi se dugo planiraju i ne dolaze preko noci. Protiv nas je pokrenut celokupan propagadni sistem, koji je efektivno isprao mozak celom svetu. Vojni udar je onaj sirovinski deo rata koji smo mi osetili, od njega cemo se oporaviti. Ovaj prateci efekat ce nas mnogo duze pratiti...
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #17 on: March 25, 2008, 01:17:48 pm »

Без увреде Бане али мислим да је ово једна народна заблуда, која се често може чути.Прво "одријешене " руке се не дају тако, да мораш "гатати" је су ти дали или не,већ уз јаке и чврсте договоре обадвије стране и прављења плана такве операције у заједничком "штабу"...

Kao što sam rekao, za ovu moju tvrdnju postoje i dokazi. Kad god je bio neko iz američke, engleske i francuske administracije kod nas 1997. godine, nekoliko dana kasnije naše snage su započinjale sve jače i jače ofanzive. Ovo je apsolutni fakat. Neko će reći da je u pitanju koincidencija, ali u politici koincidencija nema. Nijedan, ali nijedan veći zapadni medij nije pominjao Šiptare 1997. godine. Niko te Šiptare nije naoružavao 1997. godine (ako ne računam naše domaće firme, koje su isto to radile sa Bošnjacima tokom rata u Bosni). Ja ponavljam - Amerika je smatrala posle Dejtona da smo mi garant mira na Balkanu (ovo je toliko puta ponavljano i kod Amera i kod nas), i zato su nam je bio i podignut deo sankcija, zato su nam i pomagali da održimo "Avramov dinar". Mi smo svojom aljkavošću ovo upropastili. Prvi je pitanje Kosova pokrenuo Džon Preskot, zamenik tada novog britanskog premijera Toni Blera. Njemu nije bilo jasno zašto to pitanje Srbi još nisu rešili i kad će. Tad je i Ričard Holbruk napravio prvi kontakt sa Šiptarima (čuveni video snimak). Čak i tada smo mi bili u prednosti. Holbruk je posle toga nekoliko puta pričao sa Miloševićem, a poslednji put nam je dato zeleno svetlo za avgust-septembar 1998. godine. Kad smo i to uprskali, bilo je kasno za bilo šta.

Ti i ja različito gledamo na pojam "odrešene ruke". Pod ovim pojmom ja ne smatram stvaranje nekog vojnog saveza sa nekim ciljem, kao što je to bilo u hrvatskoj Oluji. To nisu bile odrešene ruke, to je bila potpomognuta vojna akcija. To su dve različite priče. Odrešene ruke se odnose pre svega na političko i medijsko mešanje u određene stvari. Naprimer, Kurdi u Turskoj. Turci ih tamane ko blesavi, ali nijedna osuda nije upućena od velike sile, već se sve svodilo na "pa to nije baš dobro", "možda su se previše zaneli"... Koliko zapadni mediji o tome izveštavaju? Ravno "nuli". Koliko se o tom pitanju brinu zapadni analitičari? Ravno "nuli". Slična stvar se desila sa Moldavijom i ratom u Transnistrijskom oblasti. Pa ponovo sa ruskim Drugim čečenskim ratom, koji je za razliku od Prvog prošao skoro nezapaženo.

Inače, ovo nije prvi put da Zapad da nama odrešene ruke - RSK, Vukovar i Srebrenica su još neki primeri kad je Zapad zbog raznih razloga okrenuo leđa i dozvolio nam da vilenimo više nego što treba. I svaki put smo mi nešto upropastili. U Vukovaru dva meseca nismo mogli sa 30 puta većim snagama da rešimo 1800 ljudi koji su se borili u gradu. Morali smo da sravnimo ceo grad sa zemljom. U RSK nismo mogli da uspostavimo funkcionalnu vlast, koja bi vladala bez međusobnih svađanja, podmetanja i političkih ubistava. Došlo je do toga da propadne Z-4 plan, koji je bio apsolutno u našu korist. U Srebrenici nam je dozvoljeno da osvojimo grad, ali ne i da uradimo to što je posle urađeno, bez obzira što su muslimani prethodno našima uradili sličnu stvar (nikad srpska vojska pre toga nije sprovodila takvu osvetničku akciju).
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #18 on: March 25, 2008, 01:22:17 pm »

Takvi politicko-vojni potezi se dugo planiraju i ne dolaze preko noci. Protiv nas je pokrenut celokupan propagadni sistem, koji je efektivno isprao mozak celom svetu. Vojni udar je onaj sirovinski deo rata koji smo mi osetili, od njega cemo se oporaviti. Ovaj prateci efekat ce nas mnogo duze pratiti...

Pogledaj zapadne medije (CNN, BBC, WP, ZD...) iz 1996. i 1997. godine. Nikakva kampanja se nije vodila protiv Srbije. Aposlutno nikakva. Čak ni nemački ZD nije imao kritičke tekstove (osim tri (!) kolumne za dve godine) o Srbiji. Ovo je bio dogovor posle Dejtona, i pokušaj da se skine ljaga sa srpskog obraza. Niko tad nije pominjao da mi štitimo haške optuženike, nego se sumnjalo na hercegovačke Srbe i Ruse. Mi smo bili svetlosnim godinama od takvih priči.

Pominješ propagandni rat... Zašto su ga Srbi izgubili? Izgubili smo ga i 1991. godine, pa 1993. godine, i onda smo dotučeni 1999. godine. Zašto? Ako su Austrijanci prišli Slovencima 1990., Nemci Hrvatim 1991. godine, zašto smo mi bili bangavi i nesposobni da priđemo Englezima i Frnacuzima koji su nas čekali otvorenih ruku tih godina (ne samo što su nas cenili, već što nisu hteli da dozvole širenje nemačkog uticaja Evropom). Šta je uradio naš politički vrh? Okrenuo se raspadajućem SSSR-u, i to kome - premijeru Valentinu Pavlovu i potpresedniku Genadij Janajevu. Za one koji ne znaju, obojica su bili jedni od vođa neuspelog Avgustovskog puča 1991. godine. Koliko je čovek trebao da bude kratkovid i da ne shvati da taj puč nije imao ni teoretske šanse za uspeh? I ponovo nismo naučili lekciju. Naše "prepametne" vlasti su 1993. godine javno podržale puč protiv Borisa Jelcina koji su predvodili Aleksandar Ruckoj i Ruslan Hazbulatov. E to je tek bila nebuloza. Nije ni čudo što nas je Jelcin od tada gledao kao trinaesto prase.

I ajde... Izgubili smo medijski rat protiv Slovenaca i Hrvata... Ali protiv Šiptara? E, to je tek za neverovati! Gomila doučenih ljudi nas je ponizila do nogu! Neko će pomenuti njihove lobije u inostranstvu... Pa šta je sa našim lobijima? Nas ima daleko više nego njih u inostranstvu, Srbe su podržavali veoma važni američki kongresmeni i senatori u tom trenutku (ovo je bio i jedan od razloga što Srbija nije dodatno ponižena u Dejtonu). Kako je moguće da smo mi takvi talenti da napravimo sebi neprijatelje od prijatelja?
« Last Edit: March 25, 2008, 01:40:14 pm by Bane » Logged
Sailor
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 750



« Reply #19 on: March 25, 2008, 02:15:53 pm »

Quote
Amerika je smatrala posle Dejtona da smo mi garant mira na Balkanu (ovo je toliko puta ponavljano i kod Amera i kod nas)

          Можда су то причали, али нијесу то и мислили.Радили су испод жита, а прича о скидању љаге је вјероватно неки глупи договор СПС и тадашњих америчких преговарача у коме нам дају као "кредит", због тога што је СРЈ жмурила, док је горела РСК и док су Хрвати протјеривали остатак српског народа који је претекао други.свј.рат.

          Наравно запад је по козна који пут изиграо наивне Србе.Вјеровање да се она пропагадна машинерија и бомбе НАТО може задржати преко Дрине, било је јако наивно.Свијет је на Србе, били они из РСК,РС или Србије гледао исто.Искористити подигнуту медијску кампању и довршити посао.
          У војним круговима су добијали јасне сигнале да се спрема нова Олуја за Србе на Космету.Био сам у Бригади када се појавила ОВК, а то је било још 1996/7 године и знали смо да иза тога стоји запад.Зашто политичари нијесу одреагвали како треба, то је већ нешто што ми не знамо.Запад је свакако имао у плану све шта је урадио касније.
                 
                Нелогично је вјеровати да су нам дали одријешене руке два мјесеца, а када су наводно видјели да ми нијесмо одрадили посао, опичили по нама.То нема логике.Турци које наводиш газе Курде деценијама па ништа, а они нама дали неколико мјесеци.Израелци тамане Палстинце више од пола вијека и опет ништа.Има таквих примјера колко хоћеш и сам си их навео...
                  Зашто НАТО неће ВС у своје јато?Из истог разлога, због којег Њемци нијесу слали Србе на источни фронт а сви народи у окружењу су давали своје јединице и људство.
                    Из тога разлога се ВС уништава перфидно и послије рата...примјера има доста, али то већ залази у сферу политике.

Quote
zašto smo mi bili bangavi i nesposobni da priđemo Englezima i Frnacuzima koji su nas čekali otvorenih ruku tih godina (ne samo što su nas cenili, već što nisu hteli da dozvole širenje nemačkog uticaja Evropom).

                 Па зар се не сјећаш како прођоше четници Драже Михаиловића на Зиданом мосту који повјероваше "савезницима" Енглезима.По други пут ослонити се на енглеску ријеч било би идиотски, а у рату у Босни и команданту УН Мајклу Роузу, који је радио све како би напакостио Србима могу ти доста испричати прекодрински Срби који су то осјетили на својој кожи.Не заборавите како је настала Албанија, ко је створио и када.Исти они који су нас и бомбардовали.
         
                  Да су наши политичари повалчили бисерне потезе нема сумње, али исто тако, за све ово што нам се догодило кривити искључиво нашу политику такође није примјерно.Косово је проблем који није ријешен још од балканских ратова како треба.Једини народ који још увијек страда у Европи су Срби...једино српска дјеца на Космету сањају слободу која никако да стигне.

               Извињавам се што сам мало искочио из теме, али једноставно се везало на годишњицу НАТО агресије.

           
« Last Edit: March 25, 2008, 02:38:50 pm by SailorCG » Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #20 on: March 25, 2008, 03:00:41 pm »

У војним круговима су добијали јасне сигнале да се спрема нова Олуја за Србе на Космету.Био сам у Бригади када се појавила ОВК, а то је било још 1996/7 године и знали смо да иза тога стоји запад.Зашто политичари нијесу одреагвали како треба, то је већ нешто што ми не знамо.Запад је свакако имао у плану све шта је урадио касније.

Nisam u to siguran. Sam Bedžet Pacoli, jedan od najbogatijih Šiptara na svetu, je nekoliko puta u intervjuima naglašavao da 1996. i 1997. godine niko iz američke administracije nije hteo da ga primi. Čak su ga i šikanirali. To što smo mi "znali" da iza OVK stoji Zapad, to je naša konstantna priča. Kad god nešto nama ne valja, odmah iza toga stoji Zapad.

Ako je iza OVK stajao Zapadu samom početku, zašto je OVK primao od naših fabrika naoružanje, a ne od Amerikanaca? Ako su Ameri hteli još od 1996. godine da nas bombarduju, zar misliš da bi njihova akcija bila onako traljavo izvedena 1999. godine? Sa koliko aviona su krenuli u akciju, a sa koliko su zaršili? Zašto nisu uradili pripremu kopnene ofanzive? Neko će reći da su Amerikanci očekivali da pokleknemo posle par dana. Ovo je aposlutna laž! Kad god su Amerikanci ulazili u ozbiljan sukob sa nekim (Irak, Avganistan, Irak), uvek su nagomilavali na desetine hiljada kopnenih sredstava. Akcija iz marta 1999. godine je bila amaterski izvedena, zbrda-zdola planirana, da je na kraju i sam Vesli Klark rekao da ga je ponekad bilo sramota.

Mene lično ne boli što smo na kraju poklekli ispred američke vojne mašinerije. Jači su i to je to, ali me itekako boli što smo konstantno gubili medijske ratove i ništa nismo iz toga naučili. Ne može se ići okolo i trubiti "ceo svet je protiv nas". U jednom trenutku pametan čovek mora da stane i kaže sam sebi: "A čekaj, zašto je to tako? Zašto me svi mrze? Da li ja radim nešto pogrešno?" Zašto su nemački zločini iz Drugog svetskog rata posle samo pet godina stavljeni u stranu? Zato što je Nemačka shvatila svoje greške i uspešno se "oprala". I gde je sada Nemačka? Kad se ponovo poteglo pitanje nemačkih zločina 1969. godine, nemački kancelar Vili Brant je pao na kolena u Poljskoj pred spomenikom palima u Varšavskom ustanku. Ako neko želi da pogleda kako je to izgledalo ima na YouTube-u. Taj gest Vili Branta je bila vrhunska politička predstava i najlukaviji potez koji sam ja video u poslednjih 50 godina. I šta ga je to koštalo? Isprljanih kolena. Šta je dobio? Posle toga više niko nije pominjao Nemačku u negativnoj konotaciji. E, to je politika!

Ako neko ponovo kaže da je "ceo svet protiv nas", onda nas, Srbe, naziva najnesposobnijim narodom koji je ikada hodao ovom planetom.

Нелогично је вјеровати да су нам дали одријешене руке два мјесеца, а када су наводно видјели да ми нијесмо одрадили посао, опичили по нама.То нема логике.

Kao što sam rekao, ovo je proverena informacija izrečena od visokog SID-ovca u to vreme. Ni ja nisam verovao, dok se ne sabere dva i dva, tek tad se može dobiti detaljna slika.

Kažeš nelogično? Da li je nelogično da ceo svet žmuri na dvo mesečno bespoštedno uništavanje Vukovara od JNA i paravojnih fromacija? Da li je nelogično da su Holanđani okrenuli glavu kad su srpske snage ušle u Srebrenicu? Sve ima logike ako se ona želi naći.

Зашто НАТО неће ВС у своје јато?Из истог разлога, због којег Њемци нијесу слали Србе на источни фронт а сви народи у окружењу су давали своје јединице и људство.

Nemci nisu mogli da šalju Srbe na istočni front samo iz jednog razloga - kraljeva vojska se raspala! Nije postojala nijedna vojno sposobna operativna grupa. Pa pobogu, Nedićeva Srpska državna straža (čuveni SDS) je formirana tek 1942. godine od pripadnika bivše Žandarmerije! Koga bi Nemci slali u rat? Logoraše sa Banjice?
Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #21 on: March 25, 2008, 03:12:06 pm »

Па зар се не сјећаш како прођоше четници Драже Михаиловића на Зиданом мосту који повјероваше "савезницима" Енглезима.По други пут ослонити се на енглеску ријеч било би идиотски, а у рату у Босни и команданту УН Мајклу Роузу, који је радио све како би напакостио Србима могу ти доста испричати прекодрински Срби који су то осјетили на својој кожи.Не заборавите како је настала Албанија, ко је створио и када.Исти они који су нас и бомбардовали.

Ako tako rezonuješ... Zašto se mi okrećemo Rusima kad su nas ponizili posle Srpsko-turskih ratova, i stvorili Bugarsku? Tek su Zapadne sile ispravile ovo na Berlinskom kongresu i to uz oštro protivljenje Rusije. Da ne pominjem SSSR i FNRJ 1948. godine. Pokušavam da ti kažem da sve ima svoje.

90-ih smo imali saveznike i u Bušovoj administraciji - čuveni državni sekretar Lorens Iglberger. On je toliko navijao za Srbe (čak i dan-danas nas zdušno podržava i brani Kosovo), da nosi nadimak "Lorens od Srbije". Zašto sumnjati u sve i svakog? Sumnjaš u nekog ko ti nudi pomoć, a okrećeš se ka nekom ko ti ne nudi? I posle se čudimo što smo u ovakvoj situaciji...

Да су наши политичари повалчили бисерне потезе нема сумње, али исто тако, за све ово што нам се догодило кривити искључиво нашу политику такође није примјерно.

To nisam imao nameru da uradim. Za kolo je uvek potrebno bar dvoje.
Logged
Sailor
stariji vodnik
*
Offline Offline

Posts: 750



« Reply #22 on: March 25, 2008, 03:39:51 pm »

Quote
Taj gest Vili Branta je bila vrhunska politička predstava i najlukaviji potez koji sam ja video u poslednjih 50 godina. I šta ga je to koštalo? Isprljanih kolena. Šta je dobio? Posle toga više niko nije pominjao Nemačku u negativnoj konotaciji. E, to je politika!

                 Могли би се ми овако надмудривати до прексјутра, а на сваки твој могао бих ставити контра аргумент.Ево пази ово.Је ли Борис Тадић урадио сличну ствар у Сребреници, па ником ништа.Србијанска актуелна власт већ 8 година се само извињава некоме и шта...отели су Косово послије свега.Ако је ико водио прозападну политику то је садашња власт, па шта је то користило Србији.Толико улагивања и "испрљаних кољена" па ништа.

Quote
Da li je nelogično da ceo svet žmuri na dvo mesečno bespoštedno uništavanje Vukovara od JNA i paravojnih fromacija? Da li je nelogično da su Holanđani okrenuli glavu kad su srpske snage ušle u Srebrenicu? Sve ima logike ako se ona želi naći.

            Па није баш да су жмурили.На сва страна гласила могао си да видиш ријечи   
осуде.Једноставно нијесу могли да реагују јер је ЈНА имала још доста добре ефективе, и рачунали су да би у случају било какве интервенције имали велике губитке, а на крају крајева споро су реаговали и скоро незаинтересовано све док се САД нијесу умијешале у читаву причу.Сребреница је прича за себе.Српске трупе на терену нико није могао зауставити у то вријеме, а камоли шака Холанђана.

Quote
Nemci nisu mogli da šalju Srbe na istočni front samo iz jednog razloga - kraljeva vojska se raspala! Nije postojala nijedna vojno sposobna operativna grupa. Pa pobogu, Nedićeva Srpska državna straža (čuveni SDS) je formirana tek 1942. godine od pripadnika bivše Žandarmerije! Koga bi Nemci slali u rat?

           Па о томе ти причам, на источни фронт ни један Србин није желио ићи нити су Њемци у њима видјели поуздане савезнике, прије свега из простог разлога, што Срби нијесу видјели никакав интерес за себе у побједи Вермахта.Да су могли, направили би Њемци једну дивизију врло радо која би слугарила тамо гдје је густо...

              Мада морам признати, да је политика нешто у шта не желим дубље да залазим, а признајем да си за много тога у праву.
« Last Edit: March 25, 2008, 03:46:35 pm by SailorCG » Logged
crki
mladji vodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 257



« Reply #23 on: March 25, 2008, 04:57:39 pm »

Nemačkoj nisu oprošteni ratni zločini zbog toga što se ‚‚oprala"već što su amerikancima trebali iskusni vojnici i obaveštajci za kontru SSSR.Ko je osnovao zapadnonemačku obaveštajnu službu?Izvinjavam se ali ovog momenta ne mogu da se setim njegovog imena,ali znam da je zauzimao visoki položaj u nacističkoj Nemačkoj.Isto tako i naučnici su preuzimani sa najsavremenijom tehnologijom.Možda grešim,ali ta priča o izvinjenju je samo bacanje prašine u oči,možemo mi da klečimo koliko hoćemo................
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #24 on: March 25, 2008, 05:39:14 pm »

Тог дана сам био у Краљеву, положио сам вожњу за Б и Ц категорију. Било је већ проглашено стање непосредне ратне опасности.

Znači ti si bio u Ribnici , a ja u Mrsaću. Bili smo na suprotnim krajevima grada Kraljeva, ali ipak smo bili u istom gradu.

Evo jedne izuzetno potresne galerije od 169 fotografija žrtava NATO pakta. Čelnici i portparoli NATO pakta su to nazivali "kolateralnom štetom".

UPOZORENJE - u fotogaleriji se nalaze izuzetno potresne fotografije koje ne preporučujemo za gledanje izuzetno osetljivim osobama. Nažalost, ove fotografije su autentični dokumenti stradanja nedužnih civila od misije NATO pakta "Milosrdi Anđeo".

Ulaz u fotogaleriju - klik ovde
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #25 on: March 25, 2008, 06:10:32 pm »

Apelovaću još jednom na sve učesnike u temi "Sećanje na agresiju NATO pakta 1999.godine" da se drže iste, i ne skreću temu u drugom pravcu, takođe ću ponovti moj apel iz prvog posta - bez politike.

Možemo da nastavimo temu npr. o ličnim svedočenjima nekih događaja za vreme NATO agresije na SRJ 1999. godine, bilo gde i kako da su se oni dogodili.

Logged
Bane
stariji vodnik I klase
*
Offline Offline

Posts: 933


« Reply #26 on: March 25, 2008, 11:34:05 pm »

Apelovaću još jednom na sve učesnike u temi "Sećanje na agresiju NATO pakta 1999.godine" da se drže iste, i ne skreću temu u drugom pravcu, takođe ću ponovti moj apel iz prvog posta - bez politike.

Možemo da nastavimo temu npr. o ličnim svedočenjima nekih događaja za vreme NATO agresije na SRJ 1999. godine, bilo gde i kako da su se oni dogodili.

Ja se izvinjavam što sam nenamerno odveo temu u totalno drugom pravcu i umešao politiku. Ako nešto znači neka bude obrisano ovo dopisivanje sa političkom konotacijom.
Logged
Boba-No1
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 91



« Reply #27 on: March 26, 2008, 12:47:24 am »

Slike su........imam ja dooosta slika razrušene infrastrukture, i pojedinih dejstava po civilnim objektima, pa samo jedno pitanje modovima- da li da ih kačim u ovoj temi (ne mislim na sve, nego odabrane), ili da idem na linkovanje ka njima?
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 882


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #28 on: March 26, 2008, 08:19:30 am »

Izbor je na tebi Bobo. Evo jednog predloga, slike koje su vezane za civilne objekte - prema njima možeš i link da postaviš, ako je reč o slikama sa vojnim objektima njih postavi direktno na forum.

Kako god da odlučiš samo ispoštuj "Pravilnik za postavljanje slika...":

https://www.paluba.info/smf/index.php/topic,776.0.html
Logged
Boba-No1
razvodnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 91



« Reply #29 on: March 26, 2008, 05:58:56 pm »

Razumem!

Evo za početak, aeorodrom Batajnica, objekat po kojem je prvom dejstvovano na Batajnici, kaponir na tzv. putu za Solanu, lično sam gledao taj pogodak, gađano je Tomahawk-om. U njemi su bila dva MiG-a 21, od kojih su ostali samo motori, sve ostalo je bilo istopljeno. Na žalost nisam u to vreme imao mogućnosti da pravim fotografije. Ove slike sam napravio pre par godina, unutrašnjost je očišćena, kao i ostatci prednjeg zida koji je izbijen detonacijom, standardni zid sa prorezom za vertikalac, kao što je na poslednjoj slici. Inače na poslednjoj slici je kaponir koji je preko puta gore pomenutog, po kojem nije dejstvovano jer je bio prazan-što nam sve govori o informisanosti NATO-a. Angry

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]
[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 01.jpg (53.13 KB, 640x480 - viewed 313 times.)

* 02.jpg (46.11 KB, 640x480 - viewed 349 times.)

* 03.jpg (51.17 KB, 640x480 - viewed 293 times.)

* 04.jpg (55.98 KB, 640x480 - viewed 300 times.)

* 05.jpg (51.4 KB, 640x480 - viewed 314 times.)
« Last Edit: July 27, 2010, 07:42:05 pm by dexy » Logged
Pages:  1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 111   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.049 seconds with 24 queries.