PALUBA
March 28, 2024, 04:40:15 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno, dopuna Pravilnika foruma PALUBAinfo, tačka 22
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 111   Go Down
  Print  
Author Topic: Sećanje na agresiju NATO pakta 1999. godine  (Read 517861 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
JASON
Stručni saradnik - istorija
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 119



« Reply #585 on: April 11, 2014, 11:32:27 am »

I baš zato što bi to uradili ponovo, ne smemo ni zaboraviti ni oprostiti krv krvnicima
Поново? Није у Срба памћење неумољиво. Одавно би они заборавили 99. годину да Србију и данас не разарају разноразни миротворци глобализма и мондијализма, предвођени невладиним локаторима за томахавк циљеве. Centrum censeo Serbien ecce delendam. Delendam, delendarum, delendarim!
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #586 on: April 11, 2014, 11:50:36 am »

Jako je zanimljivo uporediti ovu temu, temu o KosMetu, i temu o Ukrajini, gde se jasno vidi naše licemerstvo.
Kada neke jače i brojnije zemlje napadne malu i jadnu zemlju, kao što je to ovde slučaj, onda niti zaboravljamo niti praštamo (ja lično sam im oprostio), a vamo u temi Ukrajina se navijački radujemo kada opet velika zemlja, u ovom slučaju Rusija, teroriše manju, kao što je NATO, predvođen Amerima, uradio SRJ. I kao rezultat svega, ostaše ta male zemlje, u oba slučaja, bez svojih teritorija. Neko kaže da se te situacije ne mogu porediti, neko kaže da mogu tj. moraju... meni onako laički to sve izgleda dosta slično... veliki terorišu manje i slabije, i uvek ću biti protiv toga, pa neka je taj jači i moj rođeni brat.
U svemu je dobra stvar što su Ukrajinci pametniji od Srba i ne ulaze tako olako u otvoren sukob kako su to uradili Srbi, mada ruku na srce Ukrajina nije baš tom žestinom ni napadnuta.
Kada se bude sudilo NATO paktu jednog dana za počinjene ratne zločine nad SRJ jedna od tački optužnice će svakako biti i nesrazmerna upotreba sile.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #587 on: April 11, 2014, 12:12:06 pm »

Slažem se da postoji paralela Krim-Kosovo ali sa jednom bitnom razlikom.

Rusi na Krimu i u Ukrajini brane Ruse od fašističkog revizionizma i brane na kraju svoju teritoriju od mogućeg dejstva projektila koji bi mogli biti instalirani ako Ukrajina udje u NATO, kuda je pohrlila.

Čije interese je alijansa branila (neke od članica su hiljadama kilometara udaljeni od KIM) i čiji narod i od koga tokom " Milosrdnog Andjela " 1999 i zašto bi Kosovo bilo jedini "presedan" u medjunarodnom pravu?

I da li je moguće da su interesi samo jedne strane isključivo legitimni, demokratski, moralni i ispravni a svi tudji kontra miru u svetu i svetskoj demokratiji? Ili možda i neki drugi imaju pravo da brane svoje interese u sprečavanju onih koji bi da budu isključivi vladar svetske scene (ekonomije).

A nije Ukrajina ni baš toliko mala ni nemoćna ni naivna ako se poredi odnos veličina.

Kako je u jednoj situaciji oružana secesija, pobuna i terorizam opravdana a u drugoj nije?

Najbolje bi bilo zaboraviti sve i oprostiti a onda se još i izvinuti što smo od Gazimestana, Zebrnjaka, Bregalnice, Cera, Kolubare, Kajmakčalana, Aprilskog rata, Kozare, Neretve, Sutjeske, Sremskog fronta i na kraju opet Kosova samo branili sebe i svoje od zavojevača i tuđina.

Neka im prašta i zaboravlja ko god hoće ja neću jer ako to učinim pljunuću na višemilionske žrtve pale u tim bojevima i dao bih alibi onima koji su ih pobili zarad svojih viših ciljeva.
« Last Edit: April 11, 2014, 12:34:50 pm by oficir neaktivne rezerve » Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #588 on: April 11, 2014, 12:21:18 pm »

O kakvom licemerju govoriš nije mi jasno, zato što ja nisam primetio da je i  u jednom postu bilo ko opravdao patnje naroda
Ukraine. Tvoje je pravo da praštaš, mnogi od nas im nisu zaboravili i neće o tome se radi.
Da li je nato u SRJ su poslao avione kako bi nas odbranili od agresora?
Da li su slični motivi nato agresije i pobune naroda u ukraini?
Poređenje nije dobro jer SRJ nije nikom dugovala pare za gas kao što su to ukrainci dugovali Rusima.
Sami su se pobunili uz nečiju pomoć i tražili Huh?Huh?. Kada su im Rusi ispostavili račun onda su počeli da se češu
gde ih nije svrbelo. Prvo su trebali da rasčiste sa svojom "ružnom prošlošću" - Rusijom, da se raskusuraju a onda kao
nezavisna zemlja da odluče demokratski na koju će stranu.
Rusija nije napala Ukrainu jer da su to uradili ili bi već bili u Kijevu ili nebismo imali gde i kome da pišemo.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #589 on: April 11, 2014, 12:53:26 pm »

Brok,

Ne radi se ovde o licemerstvu. Tačno je da ima navijačkih stavova, priznajem, i sam sam navijač. Ali, ne navijam da bilo ko pati, žao mi je ljudi u Ukrajini i svih ljudi na svetu koji su u ratovima, izbeglištvu, gladi, strahu i muci. Ali, gotovo sve krize u svetu proizvela je jedna strana, kao i krizu u Ukrajini. Pa dokle više?

Navijam za drugo: da silniku neko pokaže malo jače zube nego što smo mi mogli 1999.

O tome šta je i čiji je Krim, možemo diskutovati do sutra - da li je ukrajinski, ruski, tatarski... Nije važno, važno je da je konačno fitilj dogoreo ispod Crvenog trga i da su Rusi toga svesni - moraju se braniti danas ili neće nikada.

Još više ću navijati kada Kinezi budu uzimali nazad svoj Tajvan, nadam se da ću to doživeti. Kao i secesiju Teksasa, Kalifornije i još nekih od SAD.

Svaka čast ako si im oprostio, mnogo si veći čovek od mene. Ja ne mogu, neću ni da pokušavam. Nikada.
Logged
Jester
Počasni član foruma
poručnik bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 5 325



« Reply #590 on: April 11, 2014, 01:12:38 pm »

Turska recimo želi opet Osmansko Carstvo , Švabe četvrti Reich , SAD kolonizaciju sunčevog sustava itd. itd. Ratovima nikad kraja i tako u krug no dobro svemu jednom mora doći kraj pa tako i majci Zemlji...
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #591 on: April 11, 2014, 01:50:21 pm »

Motorista57, Boro i svi koji su se našli ili osetili "prozvanim", nikoga direktno nisam nazvao licemerom već sam to uradio u množini, znači "smo licemeri" (ne isključujući ni sebe iz toga), jer to se odnosi na neko opšte raspoloženje u srpskom narodu, a sve se svodi na to "e neka su, sada će neko i agresoru da pokaže da ne može samo on to da radi, već ima i drugih (agresora)", a to što opet tamo neki mali i slab strada, to nije važno.

Ako se to tako gleda, onda se dovode u pitanje žrtve u NATO agresiji na SRJ. Jednostavno ja lično neću da opravadavam nikoga ko udari na slabijeg, pa neka mi je to najrođeniji, uvek ću se dići protiv jačeg, baš kako kaže naša JNA zakletva "ne žaleći da u toj brobi dam svoj život".

Jedno važno pojašnjenje, na forumu nas ima sa svih strana, raznih nacija, političkih ubeđenja, veroispovesti ili atesita (moja teza je da ateisti ne postoje ali ne bih o tome sada).
Meni vera ne dozvoljava da ikoga mrzim i da ne praštam, ali da zaboravim, e to je već nešto sasvim drugo. Na zaborav nemam prava, niti ja, nito bilo ko. I gajim nadu da će se ratni zločinci jednog dana naći pred licem pravde. Moj stav je dosta sličan ovom Borovom od pre tri godine
Hrišćanski je opraštati, ali niko nema prava da traži da zaboravimo!

Nikada!

Čak i skupljam materijal (baš da ne bi došlo do tog zaborava koji pominjem) koji će pomoći podizanju optužnice. Presuda i kazna za ratne zločince neće nam vratiti naše pokojnike, ali se neće ni prvertati u grobu kao što je to sada slučaj, i opet zbog budućnosti će se znati, da mali nisu poklekli pred velikima samo zato što su veliki i moćni.

I na kraju, postavlja se pitanje, da li cilj opravdava sredstvo. Ne nikako, a za to ima bezborj primera, pa čak ne mogu da opravdam ni recimo ratne zločine zvreskih formata nad civilima Nemcima i Austrijanicima tokom završetka DSR. Ako opravdam jedno, indirektno sam opravdao i sve ostalo.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #592 on: April 11, 2014, 02:03:20 pm »


Ako se to tako gleda, onda se dovode u pitanje žrtve u NATO agresiji na SRJ. Jednostavno ja lično neću da opravadavam nikoga ko udari na slabijeg, pa neka mi je to najrođeniji, uvek ću se dići protiv jačeg, baš kako kaže naša JNA zakletva "ne žaleći da u toj brobi dam svoj život".


Ponovo se ne razumemo.

Nije ovde jači udario na slabijega, nego je Rusija prihvatila "bežanje" stanovnika Krima iz države u kojoj neo-fašisti zauzimaju oko polovine ministarskih mesta u vladi, u kojoj se otvoreno poziva na linč "Rusa, Jevreja i ostalih svinja", i u kojoj je narod od strane đavola naveden da seče granu na kojoj je sedeo do tada.

Bojim se da nije Krim jedini region koji će hteti da "pobegne", sad, hoće li Rusija smeti i dalje da "prima", videćemo.

Dakle Brok, ne vidim odakle ti ideja da je Rusija udarila na Ukrajinu. Ako je neko udario, to sigurno nije Rusija, nego oni koji su je gurnuli u sunovrat.
Logged
oficir neaktivne rezerve
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 294


" Drino, j.....ti ! "


« Reply #593 on: April 11, 2014, 02:08:06 pm »

Ne mrzim ljude, nego dela.

Ljudski je i grešti i praštati a velika je moć neprijatelja učiniti prijateljem.

Patnja običnih ljudi je kategorija za potkosurivanje onih koji krčkaju i izazivaju nesreću.

Davno je sa te strane poznata rečenica:

" U ratu su samo prvih nekoliko umrlih žrtve a sve ostalo je statistika ".

Boro opet sam složan sa tobom.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #594 on: April 11, 2014, 02:15:38 pm »


Boro opet sam složan sa tobom.

Hvala.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #595 on: April 11, 2014, 02:22:52 pm »

Onda iz ovoga proizilazi da ste saglasni sa izjavama Zapadnih saveznika, koji su jako zabrinuti, i koji kažu da situacija na Krimu i Ukrajini nema ništa zajedničko sa situacijom na KosMetu.
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 806


« Reply #596 on: April 11, 2014, 02:27:46 pm »

Onda iz ovoga proizilazi da ste saglasni sa izjavama Zapadnih saveznika, koji su jako zabrinuti, i koji kažu da situacija na Krimu i Ukrajini nema ništa zajedničko sa situacijom na KosMetu.

Stvarno te ne razumem. Zašto uopšte povezivati Kosovo sa Krimom?

Ja da sam saglasan sa izjavama nekoga iz NATO? Možda, kad poludim i napijem se u istom danu.

Na Kosovu je 700 puta jači napao nevinog i slabijeg, na Krimu je Rusija spasavala svoju sabraću. Šta je tu slično? Meni - ništa.
Logged
Brok
Administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 18 879


Jednakost, Bratstvo, Sloboda


WWW
« Reply #597 on: April 11, 2014, 02:39:40 pm »

Stvarno te ne razumem. Zašto uopšte povezivati Kosovo sa Krimom?

Zato što itekako ima dodirnih tačaka, to je i sam Putin izjavio i uporedio te situacije.
To da Rusija nema nikakv uticaj u Ukrajini, i da sve nije orkestirano iz Moskve, ako stvarno u to veruješ, onda Ok.

Samo je razlika u intezitetu, SRJ je napadnuta veoma snažno, 19 država je učestvovalo u tome, predvođena Amerikom, dok je u Ukrajini to urađeno dosta perfidnije. Ishod će biti, zapravo već je i sada, dosta sličan.

 
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #598 on: April 11, 2014, 03:14:24 pm »

Dodirna tačka je jedino u tome što je Rusija kao i SRJ meta napada nato i ostalih. Ogromna je razlika u mogućnosti odbrane,
u ukraini su morali to da probaju perfidno jer bilo kakav drugi eksperiment bi bio glup. Tu se i pokazje kome praštamo
i da li treba da mu praštamo, možda da okrenemo i drugi obraz, možda da ga gađamo hlebom?
"Osveta je moja" rekao je dragi Gospod i to ne osporavam, Bog  nas uči i da volimo a ne da mrzimo i to je ono što nam treba,
ne treba mrzeti jer mržnja zamrači um u momentu kada dođe do naplate dugova.
A što reče kapo Boro nadam se da će bar neko od naših dočekati da se i kod njih dese stvari koje su probali na nama.
Za to treba biti spreman, to je jelo koje najviše prija hladno.
Sa njima treba pokušati poslovanje i prodavati im nešto ako im treba i nikada se ne opustiti i biti duplo oprezan
(čuvaj se latina i kada darove nose) jer nam nisu ni p od prijatelja, niti će bilo kada imati želju da nam dozvole da budemo
ravnopravni sa njima a da bi ih pretvorili u prijatelje reba da prođu bar deo one golgote kroz koju smo mi prošli.
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #599 on: April 11, 2014, 03:30:41 pm »

Bitno je da je NATO spreman da nam oprosti što nas je bombardovao!!
A da su Kosovo i Metohija ikad bili deo države Albanije,onda bi možda mogli kroz istu prizmu gledati na događaje u Ukrajini!
Kontekst izjave Vladimira Vladimiroviča u poređenju Krima sa KiM mi treba da shvatimo kao eventualnu mogućnost za "presedan"u budućnosti.Iako nam sada takvo poređenje sa događajima predstavlja priznavanje kršenja međunarodnog prava.Svedoci smo da tako nešto ne postoji u stvari i da se istorijski točak okreće!
Pa kom opanci a kom obojci !

« Last Edit: April 11, 2014, 03:51:21 pm by longtrip » Logged
Pages:  1 ... 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 ... 111   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.