PALUBA
April 25, 2024, 07:09:36 am *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Važno - Obavezno proverite neželjenu (junk/spam) e-poštu da bi aktivirali svoj nalog
 
   Home   Help Login Register  
Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 112   Go Down
  Print  
Author Topic: Sećanje na agresiju NATO pakta 1999. godine  (Read 524643 times)
 
0 Members and 1 Guest are viewing this topic.
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #690 on: November 21, 2015, 09:42:01 am »

Smeju nam se u lice i kažu, molićete vi nas kao i "zvanična Crna Gora" ...

Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #691 on: December 27, 2015, 08:27:39 pm »

Zamolio bih da prokomentarišete ovu izjavu , šta drugo da kažem

Logged
švercer011
potporučnik
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2 749



« Reply #692 on: December 27, 2015, 08:34:07 pm »

Znam za takav slican izvestaj jos od 99-e bilo u nekim dnevnim novinama,to je bilo dizanje morala i nista vise,jer da smo im oborili toliko aviona Beograd bi bio ravan ko tepsija!!
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #693 on: December 27, 2015, 08:59:15 pm »

то је био списак свих предмета палих у току рата. био је избачен на вениковом сајту са циљем да се ажурира, и имам га одштампаног кући у ниш у стању какав је био пре скидања са странице. авиона је пало много више од 2, неколико у бугарској (потврдили ми бугарски бајкери), најмање три на романији (видео фотографије пар месеци после рата), а било је и падања у јадран, скадарско језеро, а прилично поуздани извори кажи да је један пао и у панчевачки рит. ипак, далеко од тога да их је пало оволико, јер да јесте морало би да се негде види. углавном, ово је све причам ти причу док не видимо истину за неких 50так година.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 488


« Reply #694 on: December 27, 2015, 09:55:06 pm »


Српска радио "Милева" је увек била поуздано средство информација. да је заиста оборено на територији Србије више од два авиона, то би се свакако знало. Никакав авион није пао у панчевачки рит. Да је неки авион пао у Републици Српској, то би се такође знало - ако се не зна, значи да ниједан није пао. Могуће је падање у Јадран, или у Бугарској. Такође је могуће да је известан број летелица које су оштећене касније расходован због оштећења, па се посредно може сматрати ратним губитком. То је моје мишљење.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #695 on: December 27, 2015, 10:04:44 pm »

Da ne duzimo sa tom pricom koja je ko zna koliko puta prezvakana.
Zvanicni podaci kazu da je oboren 1 f-16 i 1 F-117 i to je ono za sta postoje materijalni dokazi. Nato priznaje da je izgubio 1 E-6/A koji je pao u Jadran pre sletanja na nosac, priznaje gubitak dva Apaca u Albaniji kao posledica sudara. Priznaje i neka ostecenja - A-10 koji je sleteo na Petrovac, F-15 sleteo na sarajevski Butmir kao i F-177 koji je koliko se secam sleteo u Spandalem.

Kao sto je poznato u ratu istina prva strada. Neko uvelicava te podatke, neko umanjuje. Mi nemamo materijalne dokaze za vise od 2 aviona. Sve ostalo je nagadjanje.

A taj spisak je tek veoma neozbiljan i evo par primera da to ilustruju, brojevi su pozicije na spisku:
251. B-52 pao kod Dobanopvaca, poginulo 17 (bombarder ili autobus?)
253. u Rakovici zarobljen spasilacki helikopter, 17 ubijeno 3 zarobljeno
229-233. za manje od sa vremene 5 aviona oboreno na podrucju Nisa
1. obaranje Ilje Arizanova je navedeno kao obaranje NATO aviona na Cicavici
70. vazdusna borba Mig-21 i F-15 u kome naravno Mig odnosi pobedu itd.


Poseban prica su redni brojevi(npr. 243-245, 272,310, 314) na kojim samo pise datum, vreme i mesto ali nema ni jedno jedino slovo sta je to pogodjeno dok na nekim drugim brojevima ima i previse detalja.  

Uostalom evo tog spiska pa sami vidite http://www.encyclopediasupreme.org/Natodown.html
Ovo je nesto veci spisak a postoji i duplo kraci. Valjda je ovo dopunjeno izdanje.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #696 on: December 28, 2015, 08:57:05 am »

Da dodam i svoje laičko mišljenje.Složio bih se sa svima od @švercera pa evo do @KUZME.
 Dodao bih da autor(vidi se na videu),vjerojatno ima neke njemu znane razloge(možda lična popularnost,prodaja knjige ili propaganda zbig meni nepoznatih razloga),se koristi neistinama.
Sam navodi,da je bio u službi bezbjednosti a ne objavljuje niti jednu fotku od tih silnih oborenih aviona.Izbjegava da navede na koji je način oboren avion i čak "zamućuje"stvar nekakvim "presretnutim razgovorima" itd ,i kod onih avona koji su otišli van teritorije SRJ,jer mi to nemožemo provjeriti. ne razlikuje oštećeni od oborenog aviona,jer je to bitno i zato što se može "nakalemiti" na svaki avion da je "oštećen" ako nije pao kod nas.
Mislim da je bitno navesti i da mu je "izjava" da je Slobi bilo naređeno da se ne objavljuju podaci o oborenim avionima,u informisanja,neistina. Bio sam u to vrijeme i pratio događaje i koliko se ja sjećam išlo je mnogo toga(u šta nisam vjerovao jer nije bila niti jedna fotka na "licino" mjesto sa ostacima-osim nevidljivog i možda još jednog),što je svatko mogao zaklučiti da se radi o lažnoj propagandi.
Dakle,počinje od osnova sa neistinom,da se nije smjelo objavljivati i da je na to vlast pristala,da bi na tome gradio temu,jer eto sad on iz "bezjednosti" to objavljuje.
Moje mišljenje je,da je tada možda oboreno-oštećeno  nekoliko aviona za koje su objavljni i dokazi i to Boga mi "preobilno".Možda je oboren i veći broj bespilotnih letjelica(tomahavk),jer za to ima osnova,zbog male brzine kretanja i visine,te pošto one vjerovatno i eksplodiraju pri tom.
Što se tiče RS(BiH) mislim da je tu bilo dokaza,preko onih zarobljenih pilota-razmjena,ali u svakom slučaju mali broj.
Da dodam da zbog moguće greške pri zaključivanju na osnovu ovog članka,VOJSKA SRJ je se ODLIČNO pokazala s obzirom šta je imala protiv sebe i što je imala od opreme.Bezbjednosne službe i politika ne bih rekao da su bile dorasle zadatku jer je nemoguće da su ovi napolju znali za toliki broj objekata da su te službe radile svoj posao, međutim,za vrijeme samog rata,mislim da su i one obavljle svoju fonkciju kako treba,možda ne što se tiče propagande.

Nešto mi ne ide sa koncentracijom pa završavam.

Poz.
« Last Edit: December 28, 2015, 09:13:32 am by Karlo » Logged
JASON
Stručni saradnik - istorija
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 138



« Reply #697 on: December 28, 2015, 10:44:40 am »

Негде око Ђурђева дана (дан четрдесет и пети) лично сам видео летелицу, која је долазећи из правца Ниша испуштала звук налик трокирању. Остављала је спирални траг дима и срушила се на планини Радан. Неки су наводно видели и пилота који се катапултирао, па се из оближњих села дигла кука и мотика да га 'спаси'. Хајка је трајала неколико дана, међутим, ко зна шта је густа столетна шума, куд не гази људска нога, разумеће зашто пилот или остаци летелице никада нису пронађени. Штампа о томе није писала, а колико је мени познато, не постоје ни званични подаци о том догађају.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #698 on: December 28, 2015, 10:59:16 am »

Ajde da kazemo da je taj slucaj jedan ali nije Srbija Amazonija pa da je 300 aviona oboreno i svi pali na takva mesta gde ih je nemoguce naci tj, gde ljudska noga ne zalazi.

Ja sam celo bombardovanje svaku noc proveo pod vedrim nebom sa svojom jedinicom i smo se kroz maglu secam kao mogucnost da sam u daljini video trenutak pogadjanja F-117. Tacnije bljesak prilikom eksplozije rakete. Video sam trenutak kada je ispaljena raketa na zeleznicki most kod Ostruznice, gledao sam bombardovanje moje kasarne u Obrenovcu, bacanje grafitnih bombi ali ne videh ni jedno obaranje rakete, bespilotne letelice a o avionima da ne pricamo. A sa mesta gde mi je jedinica bila locirana neko bi od nas video najmanje nekoliko obaranja pomeutih u spisku.
I imao sam priliku da budem u istoj kasarni sa raketnim divizionom 250.rbr i da od tih ljudi cujem da su imali par zahvata ali da se ni jedan nije zavrsio lansiranjem i pogadjanjem. U najmanje jednom slucaju zahvat je bio Strelom-2 medjutim ista je zakazala u trenutku pokusaja opaljenja. Za nov pokusaj nije bilo vremena.

E sad, svako od nas ima pravo da veruje u sta zeli pa je tako i sa ovim podacima.
Logged
JASON
Stručni saradnik - istorija
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 9 138



« Reply #699 on: December 28, 2015, 11:18:13 am »

E sad, svako od nas ima pravo da veruje u sta zeli pa je tako i sa ovim podacima.
Вест о обореним авионима распаљивала је машту и приповедање, и надахњивала свакога од нас. Због тога смо се радовали, веровали, па макар све и не било тачно.
Logged
Kuzma®
Počasni administrator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 10 544



« Reply #700 on: December 28, 2015, 11:26:43 am »

Naravno da su u tom trenutku takve vesti pozitivno delovale na pripadnike VJ i narod u celini. Tome je na ruku isla i cinjenica da je vec treceg dana stvarno oboren F117. Kasnije su se mogle u cilju podizanja morala prodati svakave price. To je prakticno u kasnije jednom intervjuu izjavio i tadasnji komandant RV i PVO general Smiljanic.

I da se razumemo. I ja licno verujem da je broj oborenih ili zbog velikih i ostecenja otpisanih aviona veci od ona 2 ciju se delovi nalaze u Muzeju JRV.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #701 on: December 28, 2015, 06:55:49 pm »

Мораћу да натерам колегу који ради са мном да напише, па да овде објавим, како су код Урошевца "јурили пилота беспилотне летелице". Уме он то да исприча трагикомично.

Погодили су беспилотну летелицу. Након оштећења она је програмирана да се спусти падобраном (дуплим) што се посматрачима са земље учинило да су пилоти (и то два, јер откуд две куполе, једино нико није наводио да су спојене, дупле). Тада ступ на сцену машта посматрача. Од тврдње да је у питању "Торнадо" па до тога да су појединци (и то све Срби, чак и неки припадници ВЈ, дакле не Албанци) говорили како су им пилоти за длаку умакли, да су говорили немачки, да су молили да их сакрију и тд. и сл.. Надала се таква "фрка" да генерала Павковића нико није могао да убеди да нема обореног авиона а камоли пилота. На крају је ваздухопловни официр за везу у бригади тачно идентификовао оборену летелицу (немачка БПЛ, налази се у Музеју ваздухопловства) па је "фрка" заустављена.

Тако је то било и са мање више , свим "обарањима" из оног видеа.
« Last Edit: December 28, 2015, 09:38:04 pm by dzumba » Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #702 on: December 28, 2015, 09:31:05 pm »

Негде око Ђурђева дана (дан четрдесет и пети) лично сам видео летелицу, која је долазећи из правца Ниша испуштала звук налик трокирању. Остављала је спирални траг дима и срушила се на планини Радан. Неки су наводно видели и пилота који се катапултирао, па се из оближњих села дигла кука и мотика да га 'спаси'. Хајка је трајала неколико дана, међутим, ко зна шта је густа столетна шума, куд не гази људска нога, разумеће зашто пилот или остаци летелице никада нису пронађени. Штампа о томе није писала, а колико је мени познато, не постоје ни званични подаци о том догађају.

сад ме подсети, овај звук је моја баба буда дефинисала као " авион прпори". иначе, чуо сам тај погодак али га нисам видо, експлозија не превише јака (вероватно бофорс), звук сличан зујању кад се укључује турбина и онда тај звук "прпорења". нисам видо шта је то било па не могу да тврдим, али имало је млазни мотор који је променио звук на описани начин.

међутим, било је погодака које сам лично гледао и то ме нико не може убедити да није тако. ф16 погођен бофорсом изнад источног краја ниша, запалио се и пао далеко иза суве планине. пола неба је обасјао кад је пољубио патос. пилот се катапултирао, јасно се видло кад је са те горуће скаламерије севнуло нешто црвено увис. бугари су потврдили да је авион пао на територији бугарске у висини власинског језера, и још један испред софије кад је покушао да слети. тај је вероватно био ф18 погођен изнад нишког аеродрома топовима, у сред бела дана, било 15:05 кад је почео напад до 15:20, сећам се ко јуче да је било. прелетео је северно од ниша вукући црни дим уз јако тежак рад мотора. изнад њега био је пар који је такође био погођен и вукао слаб бели дим, али ништа страшно по мом суду. на ђурђевдан је са грамаде гађано са два куба у правцу југозапада, први се самоликвидирао али је други погодио "нешто" врло високо. то "нешто" се запалило и почело да пада. шта је било нисам мого да видим тачно и поред 20х50 дурбина, само ватру и како пада. такође је током те ноћи погођена летелица која се јасно видела како гори и пада у правцу сврљига, а кад је љоснула од патос од ње се нешто активирало, полетело увис и експлодирало на релативно малој висини. ово смо гледали стрина и ја са другог спрата. другог дана рата у 20:08 куб из правца алексинца буквално је пресекао на пола "нешто велико". чуо се удар ко кад ударите о лим, ракета је наставила пут увис а две запаљене половине су пале тачно западно од ниша, мени из дурлана изгледало је као да су негде око мораве. било је још пар погодака који су сигурно изазвали оштећења, видло се то по понашању авиона, али не верујем да су ти авиони пали. бпл и две кр не рачунам, иако сам видо поготке.
Logged
dzumba
Stručni saradnik - specijalne jedinice
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Posts: 22 406


« Reply #703 on: December 28, 2015, 09:39:52 pm »

Мање више све то што си описао су или БПЛ или крстареће ракете. Да је у Бугарској неки авио пао, посебно у близини Власинског језера би се већ до сада дознало. Али није...
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #704 on: December 28, 2015, 10:13:35 pm »

знам да разликујем авионе ф16 и ф18 од крстареће ракете или бпл. разликују се по свему, почев од изгледа, брзине, маневровања, звука мотора... за ф16 сам био на пар десетина метара од топа кад је погођен, дакле знам тачно одакле је гађано, ко је био на топу и сл, гледао га како пада заједно са њима... а пар ф18  како улећу у ватру топова и после чуре ко поцепана фуруна сам гледао испред куће (дурлан код школе чегар). сред дана, лепо време, они јако ниско, све се видло на изволте. тај који је вукао црни дим је и деловао као да неће далеко, ето, довукао се до софије изгледа и ту завршио. овај други је свакако преживео. а нешто не верујем да су наши тек тако пуцали кубовима на томахавке и беспомоћне летелице, нарочито не у каснијој фази.
Logged
Pages:  1 ... 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 [47] 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 ... 112   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.044 seconds with 24 queries.