PALUBA
March 28, 2024, 10:08:40 pm *
Welcome, Guest. Please login or register.

Login with username, password and session length
News: Donirajte Palubu
 
   Home   Help Login Register  

Prijatelji

▼▼▼▼

Mesto za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Del.icio.us Digg FURL FaceBook Stumble Upon Reddit SlashDot

Pages:  1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 111   Go Down
  Print  
Author Topic: Sećanje na agresiju NATO pakta 1999. godine  (Read 518070 times)
 
0 Members and 2 Guests are viewing this topic.
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #780 on: January 22, 2016, 11:12:18 pm »

Da li je Srbija dovoljno snažna i da li ima dovoljno podrške od moćnih da bude neutralna?

Mislim da je odgovor na ovo pitanje negativan i zato Srbija ne može postati neutralna!
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #781 on: January 22, 2016, 11:17:15 pm »

Da li je Srbija dovoljno snažna i da li ima dovoljno podrške od moćnih da bude neutralna?

Mislim da je odgovor na ovo pitanje negativan i zato Srbija ne može postati neutralna!

Mi smo sada neutralni ! Pitanje je da li ćemo uspeti u tome i u buduće.Da bi ostali neutralni , moramo nečim i braniti tu neutralnost .
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #782 on: January 23, 2016, 08:13:27 am »

Ovdje bih se složio sa @longtrip-om ali bih to rekao šire(jasnije ,jače).

I ako ovo izgleda van topika,jer se radi o "projekciji" na sadašnjost(stvarnost),ali historija za to i služi,pa ispada da se tu vidi nesavršenost podjele tema po topicima ali nekako mora.
Mislim da treba reći da su neke kolege navele problem "saveza" ali ne potpuno.Tačno je da on služi ponekad za "zaštitu" ali on nije samo to.Po toj logici (uz jačeg) mi bi smo trebali biti uz Turke ranije ili Austrougarsku u WWI ili Njemačku u WWII,jer su bili daleko jači.
Dakle,onaj koji odlučuje o "savezu" (to je vlast nekad više,nekad manje u skladu sa narodom),treba voditi računa o nizu racionalnih faktora i na duži rok a ne samo o trenutnom stanju.Mislim da je najbitnije voditi računa o slobodi naroda i države,koju NATO i SAD sigurno ne omogućavaju.
Pošto se radi o postu,da skratim-uprostim,Iz onoga što je sada NATO i kako postupa mislim da mi ne bi trebali nikako ući u taj savez.Što se tiče RF i tog saveza,mislim da mi tu malo znamo a postoje drugi razlozi zbog kojeg ne bismo trebali ući.Na pr.navedeni geografski(udaljenost) a i to da bismo izazvali tko zna što od strane SAD i NATO ako bismo otvoreno pokazali tu namjeru.
Koliko će vlast voditi računa o svemu(sumnjam) tako će i biti, jer sami narod ne odlučuje.
Dakle,kao zaključak mislim da je NAJBOLJE RJEŠENJE NEUTRALNOST i ako će nas ono "koštati".Svako drugo rješenje ne bi se sigurno zasnivalo na moralu i izgubili bismo slobodu.

Poz.
 
Logged
lovac
Stručni saradnik za brodska oružja i sisteme
kapetan fregate
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 7 442


« Reply #783 on: January 23, 2016, 08:51:52 pm »

Ne znam kako će Sr rukovodstvo uspeti u tome da ostanu neutralni.

Sa jedne strane teže svim silama da uđu u EU.
Sa druge strane prkose EU i NATO gradeći dobre odnose sa Rusijom.

Mislim da takva politika nije spojiva sa neutralnošću - posebno ne težnja SR ka članstvu u EU, u okruženju u kojem se Sr nalazi.

Mislim da će SR biti primorana da se opredeli za NATO, u suprotnom će biti izopštena iz Evropskih integracija.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #784 on: January 24, 2016, 08:56:09 pm »

дај боже да се то деси 
Logged
Boro Prodanic
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 14 809


« Reply #785 on: January 25, 2016, 08:51:30 am »

дај боже да се то деси 

I ja potpisujem ovu izjavu.
Logged
motorista 57 klasa
Prijatelj foruma
poručnik korvete
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 3 074


Да ли ћемо још коме сметати зато што смо своји?


« Reply #786 on: January 25, 2016, 08:54:36 am »

дај боже да се то деси 

I ja potpisujem ovu izjavu.
Računajte i na mene.
Logged
kumbor
Stručni saradnik - opšti
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 17 447


« Reply #787 on: January 25, 2016, 09:07:01 am »



Хтели бисмо ми унутра, но нас неће пустити! Не требамо им!
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #788 on: January 25, 2016, 09:19:55 am »



Хтели бисмо ми унутра, но нас неће пустити! Не требамо им!

Nema od toga ništa. Na silu će nas ubaciti tamo da bi mogli da nas drže na lancu.
Logged
ssekir75
poručnik fregate
*
Offline Offline

Posts: 4 194


« Reply #789 on: January 25, 2016, 10:37:28 am »

то им је још гора опција. шта ако се промени власт у србији и дођу они који су против еу и почну да блокирају сваки договор? одавно би нас они примили да смо им важни (пример бугарске и румуније).
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #790 on: January 25, 2016, 10:51:52 am »

Meni se čini da u Srbiji treba barem jednom sedmično podsećati građane da nas je nato bombardovao 3 meseca.Bez obzira što sa njima sad imamo neki oblik saradnje.U Rusiji se još uvek snimaju filmovi o II.sv. ratu i veoma su popularni, koliko god to nekome može biti smešno ili sarkastično možda.Neke stvari se ne mogu i ne smeju zaboraviti .Generacije koje dolaze treba da budu svesne istorije , da poštuju žrtve očeva, da ne bi pravili greške ubuduće.
Logged
MOTORISTA
Počasni global moderator
kapetan bojnog broda
*
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 62 007



« Reply #791 on: January 25, 2016, 11:42:40 am »

Generacije koje dolaze treba da budu svesne istorije , da poštuju žrtve očeva, da ne bi pravili greške ubuduće.

Боље да нас унуци мртве памте, него да нас синови живе забораве!
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #792 on: January 25, 2016, 12:42:33 pm »

I ako mislim da smo izašli debelo OFF,da dodam još jednom svoj stav.Ovo bi važilo i za one koji su u NATO-u ako stvari mogu sagledati objektivno.

NATO nije ono što je zamišljen(znači počiva na laži),odbrana protiv komunističkih sistema,nego sredstvo za osvajanje i dobijanje ostatka svijeta pod vlast anglosaksonskih oligarha.
Primjer je i Srbija,od kako su vlasti podržavale taj sistem,nama je urušena i vojska i cjeli ekonomsko-bankarski sistem,pa i privreda.Ovo važi i za ostale Ex Yu republike(vojska i privreda uništeni,ulaganja i strane banke sigurno nisu zainteresovani za razvoj domaće privrede,nego samo za izvlačenje profita,dužničko ropstvo, itd..).Ovdje bi trebalo pisati i o načinu tranzicije(pretežno stranom bankarskom sistemu MMF i dr.,ulaganju u privredu itd..),ali bi to bilo preširoko.Da uprostim,na pr. plaće običnih ljudi,sigurno da postoje razlike između Ex Yu republika,ali niti one koje stoje bolje nisu napravile bitne pomake,zbog toga što su pristale na natureni sistem.
Vojnički gledano,sigurnost pripadanja NATO savezu niti u samom početku nije bilo "pošteno",sjetite se primjera Grčke i Turske oko Cipra,nas u vezi Kosova,sada u vezi protežiranja Turske i u vezi sa Grčkom a Boga mi i izbjegličke krize i ovoga oko Sirije i Iraka ...Dakle,neznam koliki je interes Evrope(njenih država u vezi navedenog)ali SAD i tog anglosanksonskog svijeta sigurno postoji,i u vezi baza i energenata,pa bi se tu mogla uvrstiti i Ukrajina.Pošto sam otišao preširoko,nadam se da će oni koji to mogu shvatiti,što sam htio reći donjeti ispravne zaključke.

U vezi same mogućnosti shvatanja ostanka van,NEUTRALNOSTI,dodao bih da se iz ovih događanja vidi ,da zbivanja na svjetskom,pa i na Evropskom tlu,ukazuju baš na to da treba ostati NEUTRALAN,jer nas NATO,ovakav kakav je,sigurno neće zaštiti.

Poz.
Logged
Karlo
potporučnik
*
Offline Offline

Posts: 2 101



« Reply #793 on: January 25, 2016, 02:56:46 pm »

Da dodam zbog jasnoće,kakve veze ima sigurnost evropskih država i koje su u NATO,sa na pr. Afganistanom,Irakom pa i Sirijom,da ne nabrajam ove bliže jer su one samo geografski bliže.Sada kad su nam "uvalili" izbjeglice,imamo,makar što se tiče problema za nas teško rješivog,pa će mo vjerovatno morati tražiti i pomoć od SAD,jer one to "mogu" rješiti,pa ma se to svodilo na prodaju oružja,da se koljemo,zajmova da se prehranimo i mi izbjeglice,jer će privreda još više propadati.

Poz
Logged
Milan (longtrip)
kapetan fregate
*
Offline Offline

Posts: 7 424



« Reply #794 on: January 25, 2016, 06:57:48 pm »

Generacije koje dolaze treba da budu svesne istorije , da poštuju žrtve očeva, da ne bi pravili greške ubuduće.

Боље да нас унуци мртве памте, него да нас синови живе забораве!

[ Attachment: You are not allowed to view attachments ]


* 10689488_1045716648785208_6881980476584009831_n.png (628.33 KB, 960x540 - viewed 64 times.)
Logged
Pages:  1 ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 [53] 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 ... 111   Go Up
  Print  
 
Jump to:  

Prijatelji

▼▼▼▼

Prostor za Vaš baner

kontakt: brok@paluba.info

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2013, Simple Machines
Simple Audio Video Embedder

SMFAds for Free Forums
Valid XHTML 1.0! Valid CSS!
Page created in 0.032 seconds with 24 queries.